Najlepszy Hosting VPS na 2024 (Ranking)

author image

Andrzej Krawczyk

4 stycznia, 2024

Nasz wybór nr.1
Hostinger

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 14.89zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepszy dla wyższej wydajności
Bluehost

Bluehost jest doskonałą opcją dla każdego, kto szuka niedrogiej usługi hostingowej, która wciąż oferuje bardzo dobrą wydajność.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepsza opcja budżetowa
HostGator

HostGator to idealny hosting dla osób z małym budżetem. Brak serwerów w Polsce oznacza jednak, że jest to lepszy wybór głównie dla zagranicznych portali.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję

Czy chcesz pominąć czytanie i przejść od razu do naszych najlepszych propozycji? Najlepsze usługi hostingowe VPS dla większości osób oferuje Hostinger lub Bluehost.

Uaktualnienie do jednego z najlepszych planów hostingowych VPS znacznie poprawi wydajność Twojej witryny, jeśli obecnie korzystasz z hostingu współdzielonego.

VPS oznacza wirtualny serwer prywatny. Oznacza to, że otrzymujesz prywatny kawałek zasobów serwera — koniec z udostępnianiem ich innym witrynom — oraz możliwość dostosowania serwera, czego nie można zrobić w przypadku hostingu współdzielonego.

Otrzymujesz dokładnie te zasoby, których potrzebują Twoje witryny, ale nie musisz płacić setek dolarów miesięcznie za cały własny serwer dedykowany.

A może potrzebujesz VPS z innego powodu, na przykład zbierając wszystkie dane z floty inteligentnych urządzeń lub pojazdów, uruchamiając serwery gier lub obliczając bezbożne ilości danych.

Nie martw się, mam cię przy sobie. Korzystanie z serwerów VPS do przetwarzania brzegowego oferuje znacznie bardziej efektywny sposób dostarczania danych do użytkownika końcowego niż wysyłanie wszystkiego przez jeden centralny serwer.

Przeanalizujmy wszystko, co musisz wiedzieć, aby podjąć świadomą decyzję. Zacznę od dogłębnych recenzji moich najlepszych rekomendacji dotyczących hostingu VPS i zakończę krótkim przewodnikiem dla kupujących, który pomoże Ci wybrać najlepsze dopasowanie.

Ranking usług hostingu VPS

#1 – Hostinger — najlepszy hosting VPS dla początkujących

Hostinger ma naprawdę niedrogie plany VPS i przystępny interfejs, dzięki czemu jest idealny dla nowych użytkowników. 

Nie uzyskasz takiej pomocy przy konfigurowaniu, jak w przypadku w pełni zarządzanego planu, ale to ułamek kosztów. 

To nie tak, że nie otrzymujesz wsparcia. Daleko stąd. Hostinger ma dostępnych agentów obsługi klienta. 24/7/365. Firma obiecuje krótkie czasy oczekiwania na odpowiedzi za każdym razem, gdy się z Tobą skontaktujesz, mimo że jest to plan niezarządzany.

W porównaniu z niektórymi niezarządzanymi planami skierowanymi wyłącznie do programistów, Hostinger jest o wiele bardziej przyjazny. Nie oczekuje się, że będziesz wiedzieć wszystko, a pomocny kontekst jest zawsze połączony lub dostępny za jednym kliknięciem.

Zastanów się, jak łatwo jest wykonać kopię zapasową i przywrócić serwer VPS. Cotygodniowe lub dzienne kopie zapasowe są generowane automatycznie, w zależności od planu i dostępne w panelu sterowania. 

Możesz także utworzyć migawkę VPS dokładnie w tym momencie, kiedy tylko chcesz. To świetne rozwiązanie, jeśli masz zamiar wypróbować poważną zmianę w swojej witrynie. Coś poszło nie tak, po prostu przywróć swoją witrynę do poprzedniej postaci za pomocą kilku kliknięć. Bez szkody, bez faulu.

Otrzymujesz szeroki wybór systemów operacyjnych: CentOS, Ubuntu, Fedora, Debian lub Suse. Są one instalowane jednym kliknięciem.

Hostinger opisuje swoją strukturę planu jako „częściowo zarządzany” hosting VPS. To dobry początek, ponieważ otrzymujesz połączenie wsparcia i wolności przy naprawdę niskich kosztach.

Hostinger nie zawiera licencji cPanel z budżetowymi planami hostingowymi VPS. Po prostu nie ma mowy, by mogli go rozdać, gdy płacisz tylko kilka dolców miesięcznie za hosting VPS. Dobrą wiadomością jest to, że taniej jest uzyskać cPanel z Hostingerem niż z jakimkolwiek innym hostem, zaczynając od 1,95 USD miesięcznie.

Hostinger ma wiele planów z rosnącą wydajnością i przepustowością serwera. Poziomy VPS 1-8 są pokazane poniżej:

Zacznij od małych rozmiarów i skaluj tak, jak chcesz. VPS 1 to doskonała cena za zmoczenie stóp i zapewnia więcej niż wystarczającą ilość zasobów na pierwszy projekt. Jeśli musisz dokonać aktualizacji, masz opcje, które pozostają wyjątkowo przystępne cenowo.

Aby uzyskać najniższą cenę, możesz zapisać się na 4-letnią umowę. Dzięki temu możesz zacząć używać hostingu VPS za jedyne 14.89zł/ miesiąc.

A jeśli chcesz tylko płacić z miesiąca na miesiąc, cena VPS 1 to wciąż tylko 33,79 zł/miesiąc. To naprawdę rozsądna cena w naszym uznaniu. Szczerze mówiąc, jest to minimalnie wyższa cena niż hosting współdzielony, a parametry hostingu VPS są nieporównywalnie lepsze.

Ostatnią rzeczą, którą musisz wiedzieć o Hostingerze, jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Daje to poczucie braku ryzyka, aby spróbować i łatwo zacząć używać.

#2 – Bluehost — najlepszy dla nowych witryn, które potrzebują najwyższej wydajności

Jeśli masz nową aplikację, projekt lub stronę internetową, która wymaga własnego dedykowanego zestawu zasobów serwerowych, Bluehost Cię obejmuje.

Możesz skonfigurować VPS w atrakcyjnej cenie, bez zwiększania złożoności w utrzymaniu IT. 

Wszystko jest łatwiejsze do skonfigurowania dzięki ulepszonemu cPanelowi Bluehost, który jest dostępny bezpłatnie ze wszystkimi planami VPS. Będziesz mógł zarządzać e-mailami, domenami, witrynami i nie tylko w przyjaznym dla użytkownika interfejsie.

Zwykle trzeba dopłacić nawet za podstawowy panel sterowania. Jednak nie z Bluehost, który zaczyna się od 18,99 USD miesięcznie.

A Bluehost zawiera wiele usług w każdym pakiecie hostingowym VPS. Oznacza to mniej wydatków i samodzielnych prób. Dostaniesz:

 • Darmowa nazwa domeny (przez pierwszy rok)
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Obsługa klienta 24/7
 • Wiele kont FTP
 • Zarządzanie wieloma serwerami
 • Kontrola dostępu oparta na rolach

Będziesz mógł zarządzać wszystkimi swoimi witrynami z jednego miejsca dzięki zarządzaniu wieloma serwerami. Jest to przydatne, jeśli masz witryny, które działają na współdzielonym hostingu i potrzebujesz tylko VPS dla określonej witryny lub aplikacji.

Bluehost oferuje trzy różne plany hostingu VPS.

Plan Standard jest na najniższym poziomie cen, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że cPanel jest dołączony za darmo. Zwykle będzie to kosztować dodatkowo 10-15 USD miesięcznie.

Bluehost ulepszył również panel sterowania dzięki specjalnym narzędziom do zarządzania VPS.

Zdecydowanie możesz uzyskać tańszy VPS, jeśli jesteś typem DIY, który nie chce, aby cPanel odbierał ich zasoby VPS. Ale dla typowego użytkownika, który chce mieć prosty interfejs do zarządzania VPS, Bluehost to okazja.

Otrzymanie nazwy domeny za darmo przez pierwszy rok to kolejne 10-15 dolarów zaoszczędzone. Jeśli myślisz o hostingu VPS dla nowej witryny lub aplikacji, zdecydowanie powinieneś rozważyć Bluehost.

#3 – HostGator — najniższy koszt zarządzania hostingiem VPS

Dla wielu osób HostGator będzie najtańszym możliwym sposobem na uzyskanie zarządzanego planu VPS – oznacza to serwery o dużej mocy z łatwą konserwacją za świetną cenę.

W rzeczywistości jedynym powodem, dla którego nie mogę powiedzieć, że jest to najtańszy zarządzany plan VPS dla wszystkich, jest to, że musisz używać cPanel do zarządzania serwerem. Jeśli używasz czegoś innego, HostGator nie może zapewnić pełnego zarządzania usługami, które czyni tę opcję tak atrakcyjną.

To trochę nietypowe, fakt, że panel sterowania hostingu wpływa na poziom usług, które otrzymujesz. Ale biorąc pod uwagę, że cPanel jest jedną z najczęściej używanych opcji na świecie, wielu użytkowników będzie mogło korzystać z doskonałych zarządzanych planów VPS HostGator.

Dlaczego jestem takim wielkim fanem? 

Po pierwsze, duża ilość zasobów, które otrzymujesz. Podstawowy plan HostGator VPS zawiera 2 GB pamięci RAM, 120 GB pamięci i niezmierzoną przepustowość. Oznacza to, że nie będziesz naliczać opłat na podstawie określonego poziomu ruchu w Twojej witrynie.

Oczywiście istnieje akceptowalna polityka użytkowania, ale nie masz sztywnych szybkich limitów.

Będziesz mieć dostęp do roota i całkowitą kontrolę nad tym, co instalujesz na swoim VPS. Instalator skryptów Softaculous (dołączony bezpłatnie) pozwala załadować na serwer setki najpopularniejszych aplikacji internetowych w jednym kroku.

Ilekroć wpadniesz w kłopoty, w dzień lub w nocy, możesz skontaktować się z HostGator przez telefon, czat lub Twitter, jeśli naprawdę chcesz przyciągnąć uwagę HostGator. Wsparcie Premium obejmuje każdy zarządzany plan, a także monitorowanie i naprawę serwera. 

Zdecydowanie można znaleźć tańsze plany niezarządzane, ale posiadanie zespołu serwisowego dostępnego przez całą dobę w celu rozwiązywania problemów jest ogromną wartością. 

Wsparcie HostGator naprawdę idzie na wyższy poziom dzięki bezpłatnym transferom treści. Zarejestruj się, a HostGator przeniesie wszystko ze starej witryny do nowej strony domowej – pliki, bazy danych, skrypty – nie musisz się stresować ani martwić. 

Dzięki HostGator wszystko jest poprawnie skonfigurowane za pierwszym razem i masz wszelką pomoc, której potrzebujesz, aby przejść dalej. HostGator zapewnia cotygodniowe kopie zapasowe, co jest pomocne, ale możesz także zaplanować własne kopie zapasowe i tworzyć je na żądanie.

Takie elastyczne możliwości tworzenia kopii zapasowych mogą z łatwością kosztować 10-20 USD miesięcznie, jeśli kupisz je osobno (nie mówiąc już o czasie, jaki to zajmuje). Przystępne cenowo plany hostingowe zwykle skracają drogę, ale HostGator jest wyposażony w funkcje oszczędzania kosztów:

 • Nieograniczony e-mail
 • 2 dedykowane adresy IP
 • Niezmierzona przepustowość
 • Instalator skryptów Softaculous
 • Darmowe certyfikaty SSL
 • Ochrona przed atakami DDoS

Masz możliwość wyboru planu częściowo zarządzanego lub planu w pełni zarządzanego. Ceny, które widzisz poniżej, to plan częściowo zarządzany:

Dla osób, które znają się na wierszu poleceń lub mają już hostingowy panel sterowania, który im się podoba, te częściowo zarządzane plany będą świetne. Ale jeśli chcesz w pełni zarządzanych usług, będziesz musiał kupić cPanel, który kosztuje 10 USD miesięcznie więcej.

To wciąż świetna cena, zwłaszcza jeśli myślisz o całodobowej usłudze premium i wszystkich obowiązkach związanych z tworzeniem kopii zapasowych i bezpieczeństwem, które są z Ciebie zdejmowane.

CentOS jest domyślnym systemem operacyjnym, więc jest trochę mniej elastyczności niż niektóre inne hosty internetowe z mojej listy. To powiedziawszy, dla większości ludzi będzie dobrze.

Jest więc kilka ograniczeń i gwiazdek w tej umowie (musisz na przykład użyć cPanel), ale nie będą one przeszkadzać większości osób poszukujących zarządzanego planu VPS.

#4 – Liquid Web — najlepsza do uaktualnienia z hostingu współdzielonego

Liquid Web nie oferuje hostingu współdzielonego, a jeśli chcesz zostawić ten świat za sobą, firma ma wiele do skonfigurowania. 

Wybierz jeden z zarządzanych planów VPS, a Liquid Web wrzuci bezpłatną migrację. Obejmuje to zespół specjalistów przenoszących całą zawartość i dane na nowy hosting. Myślę, że to całkiem poważna sprawa, ponieważ oszczędza pieniądze, czas i koszty zepsucia czegoś.

A kiedy już się skonfigurujesz, możesz zachować dobre części współdzielonego hostingu bez wad. 

VPS z Liquid Web jest nadal naprawdę przystępny cenowo, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, ile kosztuje serwer dedykowany. Więc nie rozbijasz banku, aby uzyskać zwiększoną wydajność i stabilność VPS, której potrzebujesz.

Dodatkowo możesz utrzymywać stosunkowo niski harmonogram konserwacji, co jest czymś, co ludzie naprawdę kochają w hostingu współdzielonym. Z pewnością jest więcej do zrobienia z VPS, ale duża część backendu jest obsługiwana przez Liquid Web, jeśli chcesz.

Jeśli jesteś zadowolony z zarządzania serwerem, zdobądź plan niezarządzany. Jeśli chcesz uniknąć wszelkiej odpowiedzialności, zdobądź w pełni zarządzany plan. A jeśli znajdziesz się gdzieś pomiędzy, możesz sprawdzić plan Core VPS, który Liquid Web opisuje jako częściowo zarządzany.

Po prostu wybierz poziom wsparcia, który odpowiada Twojej pewności technicznej i ograniczeniom czasowym.

Należy pamiętać, że poziom wsparcia wybrać dla swojego planu to dodatkowy poziom wsparcia premii na szczycie Biuro Obsługi Klienta ciecz internetowym. Bez względu na wybrany plan możesz skontaktować się z agentem serwisu na miejscu przez telefon, czat i e-mail 24/7.

Dzięki temu masz większą swobodę budowania, lepsze zasoby do tego i wsparcie, gdy napotkasz problemy. To wszechstronne ulepszenie od współdzielonego hostingu, wraz z:

 • Zintegrowana zapora
 • Domyślnie zdalne kopie zapasowe
 • Zapobieganie atakom DDoS
 • Proaktywne monitorowanie
 • SerwerBezpieczna ochrona

Nie musisz się martwić o zarządzanie tym wszystkim. Dzieje się to po prostu w tle, podczas gdy Ty skupiasz się na swojej firmie.

Liquid Web oferuje szereg planów i pakietów z wyjątkowo niskimi cenami początkowymi. Po odnowieniu wzrasta do stawki miesięcznej.

Aby uzyskać najniższą cenę, musisz podpisać umowę na 2 lata. Myślę, że zdecydowanie warto, chociaż jest to wyższy koszt początkowy. Po prostu oszczędzasz tak dużo pieniędzy, robiąc to. Patrząc na pakiety 2 GB, zwykle kosztuje 59 USD miesięcznie i jest wart każdego grosza.

Mam na myśli spójrz na przepustowość. 10 TB to zdecydowanie najwięcej, jakie zobaczysz w planie podstawowym. Uzyskanie tego za 15 USD miesięcznie to oburzający krok naprzód w stosunku do współdzielonego hostingu w zasadzie w tej samej cenie.

Możesz również skorzystać z pakietu Value Bundle, który jest dostępny dla każdego planu. Zapewnia to biznesową usługę poczty e-mail, dodatkowe 100 GB zdalnej kopii zapasowej oraz dodatkowe korzyści w zakresie bezpieczeństwa.

Masz do wyboru sześć różnych systemów operacyjnych, w tym Windows Server. 

Jeśli możesz, polecam skorzystać z CentOS, ponieważ wtedy możesz używać Interworx jako panelu sterowania za darmo. Jeśli chcesz użyć czegoś innego, musisz uzyskać cPanel lub Plesk, który jest dołączony jako dodatkowa opłata.

Więc jeśli patrzysz na VPS jako sposób na zwiększenie wydajności, jaką uzyskujesz dzięki współdzielonemu hostingowi, Liquid Web jest naprawdę dobrą opcją. Uzyskasz niesamowitą prędkość, której potrzebujesz, bez mnóstwa dodatkowych problemów związanych z konserwacją związanych z prywatnymi serwerami.

#5 – GreenGeeks — najlepszy zarządzany hosting VPS z półki

Strona główna GreenGeeks

GreenGeeks oferuje kompletny pakiet zarządzanych usług hostingowych VPS. Nie wydajesz dodatkowych, aby wypełnić szczeliny lub uzyskać żądaną konfigurację. 

Jest gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka i idealny dla nabywców, którzy chcą wydajności VPS bez problemów z IT, które się z tym wiążą.

Pakiet obejmuje najwyższej klasy obsługę klienta. Administratorzy GreenGeeks pomogą we wszystkim, od powolnych witryn po problemy z siecią. Zasadniczo pomogą ci we wszystkim, z wyjątkiem aplikacji i stron internetowych, które sam tworzysz. 

Cena GreenGeeks jest zdecydowanie nieco wyższa niż niektóre inne, które zobaczysz, ale nie wydajesz dodatkowo na zakup rzeczy takich jak „wsparcie premium” lub licencje na cPanel. To wszystko jest wliczone w cenę miesięczną. 

Możesz wdrożyć wszystkie swoje witryny i aplikacje bez ciągłego otwierania portfela.

Na platformie nie ma dosprzedaży. Nie przeszkadzają mi to zbytnio, ale niektórzy ludzie naprawdę nie lubią płacić za usługę tylko po to, aby za każdym razem zobaczyć więcej produktów do kupienia. GreenGeeks przeniesie nawet Twoją witrynę za darmo, o ile korzystasz z cPanel.

Innym powodem, dla którego lubię tę opcję, są wysokie limity przepustowości. Otrzymujesz zadziwiające 10 TB dzięki podstawowym planom hostingowym VPS GreenGeeks. 10 terabajtów? Na serio? TAk. 

Więc jeśli spodziewasz się dużego ruchu, GreenGeeks zapewnia przepustowość, aby się nie martwić. Większość innych hostów nie daje ci 10 TB, chyba że płacisz znacznie więcej. Niektóre z innych wyróżniających się funkcji GreenGeeks obejmują:

 • cPanel/WHM w zestawie, 
 • Darmowe migracje cPanel, 
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Monitorowanie serwera 24/7
 • Niestandardowe zasady bezpieczeństwa
 • Ochrona przed atakami DDoS
 • 300% infrastruktura energii odnawialnej

Jeśli zastanawiałeś się nad nazwą GreenGeeks, tak, firma bardzo troszczy się o środowisko. Za każdą ilość energii, którą pobierasz z sieci energetycznej do obsługi hostingu Twojej witryny, GreenGeeks zwraca trzykrotnie więcej energii na odnawialne źródła energii.

To jedyny przyjazny dla środowiska gospodarz, jakiego znam. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, wiedz, że masz pozytywny wpływ, wybierając GreenGeeks jako swojego gospodarza.

I nawet jeśli problemy środowiskowe nie są czymś na czele twojego umysłu, GreenGeeks jest po prostu świetnym dostawcą hostingu VPS. Tak, jest trochę droższy niż niektóre, ale nie jest to drogie, jeśli spojrzysz na to, co dostajesz.

Naprawdę lubię GreenGeeks dla użytkowników, którzy chcą kompleksowego rozwiązania hostingowego VPS. Wszystkie kluczowe aspekty są objęte. 

Nie ma haczyków, gwiazdek ani drobnego druku, aby to rozgryźć. Po prostu wybierz swój plan i zacznij budować.

Ponadto otrzymujesz kompleksowe, naprawdę zarządzane wsparcie. GreenGeeks służy pomocą w przypadku każdego problemu z hostingiem. Nie ma żadnej biurokracji, która oddziela Cię od usługi, której potrzebujesz, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Dla firmy świadomej społecznie GreenGeeks powinien być Twoim pierwszym wyborem. Ale jak powiedziałem, nawet jeśli nie martwisz się tak bardzo o środowisko, wybierz GreenGeeks za solidną cenę zasobów dla swojego VPS. Uzyskanie przepustowości 10 TB i 4 rdzeni procesora jest niezwykłe dla planu podstawowego.

#6 – InMotion — najlepszy do hostowania wielu witryn WordPress

InMotion to fenomenalna firma hostingowa, którą uwielbiają zaawansowani użytkownicy i nowicjusze. 

Przekonasz się, że oferują pełen zakres usług VPS. Zdobądź mały kawałek serwera, który jest całkowicie Twój za niską cenę, wybierz zarządzany plan hostingowy z bezobsługową konserwacją lub zdobądź plan odsprzedawcy stworzony dla swoich zysków.

W tej recenzji chcę się skupić na hostingu VPS WordPress firmy InMotion. To świetne rozwiązanie dla firm, które mają wiele witryn WordPress o dużej mocy.

Po osiągnięciu pewnego punktu hosting współdzielony nie wystarczy, aby Twoje witryny były szybkie. Niektóre firmy wybierają zarządzany hosting WordPress, ale może to być drogie. Dodatkowo tracisz dużą kontrolę nad konfiguracją serwera za pomocą tych planów.

Dzięki VPS WordPress firmy InMotion możesz skonfigurować serwer w dowolny sposób, ale nadal otrzymujesz wiele korzyści z zarządzanego planu hostingowego WordPress: ekskluzywne środowisko hostingu WordPress, najwyższa wydajność, wbudowane w zakresie bezpieczeństwa, automatycznych kopii zapasowych na żądanie i nie tylko.

I prawdopodobnie będzie o wiele tańszy niż tradycyjny zarządzany plan hostingowy WordPress dla znacznie większej ilości zasobów.

Innym sposobem myślenia o tym jest uzyskanie wydajności, której potrzebujesz dla swoich witryn, bez utraty możliwości dostosowywania.

Aby ułatwić przejście na InMotion, firma oferuje Launch Assist. To dwie godziny ze specjalistą IT, który pomoże Ci skonfigurować wszystko za pierwszym razem. Unikaj kosztownych przestojów, frustracji i błędów w przyszłości.

Jak zauważyłem, dostaniesz o wiele więcej zasobów niż w przypadku zarządzanego planu WordPress, ale nie jest tak, że jesteś na haczyku na tonę konserwacji. To niezła równowaga. 4 GB pamięci RAM i 4 TB przepustowości kosztowałyby ramię i nogę przy tradycyjnym planie, ale zaczyna się od 29,99 USD miesięcznie z InMotion VPS dla WordPress.

Wszystkie potrzebne narzędzia są zawarte w tej cenie. Dostajesz:

 • cPanel/WHM
 • Optymalizacja e-commerce
 • Kopie zapasowe migawek
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami
 • Darmowa nazwa domeny
 • 3 dedykowane adresy IP

Wiele planów VPS, które zobaczysz, ma jeden dedykowany adres IP. Dzięki InMotion otrzymujesz co najmniej trzy, co jest przydatne, jeśli masz wiele witryn WordPress lub chcesz je oddzielić od serwerów pocztowych i innych projektów.

A jeśli potrzebujesz więcej zasobów, skalowanie pozostaje bardzo opłacalne.

W przypadku niektórych planów musisz zapłacić ponad 10 USD miesięcznie tylko po to, aby uzyskać konto cPanel. InMotion oferuje pięć z planem podstawowym. Uzyskasz również pulpit nawigacyjny monitorowania zasobów, który na pierwszy rzut oka zapewnia metryki wydajności.

Aby uzyskać najniższą cenę, musisz zarejestrować się na dwa lata, ale InMotion oferuje również plany roczne, 6-miesięczne i miesięczne.

Jednym z powodów, dla których tak bardzo lubię InMotion dla WordPress VPS, jest bezpieczeństwo. WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie i ulubiony cel hakerów. InMotion zapewnia bezpłatny certyfikat SSL, a także ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, hakerami i atakami DDoS.

To po prostu świetna opcja dla osób, których potrzeby idealnie pasują do zarządzanego planu hostingowego WordPress. Jeśli chcesz uzyskać najwyższą wydajność bez poświęcania kontroli, InMotion WordPress VPS to naprawdę świetny wybór.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu VPS

Hosting VPS zajmuje coś w rodzaju pośredniego między hostingiem współdzielonym a uzyskaniem dedykowanego serwera dla siebie.

Niektóre osoby wyrosły z hostingu współdzielonego. Potrzebują zasobów serwera, na które nie mają wpływu inne witryny na serwerze. Hosting VPS oferuje znacznie bardziej stabilne, skalowalne rozwiązanie.

Inni potrzebują serwera poczty e-mail lub przestrzeni do tworzenia aplikacji. Hosting VPS pozwala im kupować dokładnie to, czego potrzebują, aby budować i uzyskiwać dostęp do swoich zasobów, kiedy tylko chcą, gdziekolwiek się znajdują.

Osobom hostującym witryny e-commerce i inne aplikacje wymagające dużej ilości zasobów, VPS zapewnia im całą moc serwera, jakiej potrzebują. Dodawanie większej ilości zasobów jest łatwe, nie ma problemu z wietrzeniem skoków ruchu i mogą skonfigurować serwer według własnego uznania.

A VPS jest o wiele tańszy niż hosting dedykowany. 1000 dolarów miesięcznie jest całkowicie do zaakceptowania w tej przestrzeni, zwykle jest to więcej.

Wiele firm w końcu się tam dostanie, ale serwer dedykowany to kompletna przesada tam, gdzie są dzisiaj. 

VPS daje Ci własny kawałek dedykowanych zasobów. Skaluj według potrzeb.

Dostawcy, których sprawdziłem, mają doskonałą szybkość i czas pracy bez przestojów. Jeśli zdecydujesz się na jeden z tych planów hostingowych VPS, Twoje witryny będą działać i będą szybkie.

Ale nie możesz po prostu wybrać sprzedawcy o dobrej reputacji. Zaprowadziłem cię do właściwego salonu. Musisz wybrać odpowiednią jazdę. 

Jeśli chodzi o hosting VPS, są samochody sportowe i ciężarówki robocze. Oba są fantastycznymi maszynami, ale tylko dla odpowiedniej firmy. Ekipa przeprowadzkowa może dobrze się bawić w Mustangu, ale to straszne, jeśli chodzi o rozkładanie sof z punktu A do punktu B.

Rozumiejąc, jak obchodzisz się z hostingiem VPS, możesz wybrać konfigurację, która zadba o to, czego potrzebujesz, w odpowiedniej cenie. Oto jak znaleźć swoją drogę.

Wystarczająco dużo zasobów, aby się nie martwić

Każdy host jasno określa, jakie zasoby otrzymujesz. Są to wnętrzności komputera, za używanie których płacisz, i będą miały wpływ na każdy aspekt wydajności Twojej witryny. Oto, na co patrzysz:

 • Magazynowanie
 • Pamięć
 • procesor
 • Pasmo

Przed rozpoczęciem wyszukiwania chciałbym mieć jasne wyobrażenie o tym, czego zamierzam użyć w każdej z tych kategorii zasobów. Jeśli nie masz pewności, zapytaj swojego obecnego hosta, gdzie znaleźć statystyki dotyczące Twojego użytkowania.

Dla osób myślących o VPS dla nowego projektu, skontaktuj się i porozmawiaj z zespołem sprzedaży u hosta, który sprawdza inne twoje pola. Z przyjemnością pomogą Ci określić ilość zasobów, która ma sens. A nawet jeśli z nimi nie pójdziesz, teraz już wiesz.

Próbujesz znaleźć coś, co daje ci więcej, niż potrzebujesz. Mimo że są to Twoje dedykowane zasoby, ich maksymalizowanie przez cały czas może prowadzić do problemów z hostem.

Patrząc na różnych dostawców, zobaczysz wiele żargonu na temat różnych typów zasobów. Mają znaczenie, ale powiem, że większość hostów VPS najwyższej jakości korzysta z najlepszej dostępnej technologii.

To powiedziawszy, niektórzy hostingi mają konkretne plany skierowane do osób, które potrzebują więcej określonego zasobu. GoDaddy ma na przykład plany z dużą ilością pamięci RAM dla osób, które potrzebują więcej pamięci, a InterServer oferuje plany VPS zoptymalizowane pod kątem pamięci masowej, które zawierają niesamowitą ilość miejsca na dysku w niskiej cenie.

Jeśli próbujesz podjąć decyzję między dwoma różnymi dostawcami oferującymi ten sam pakiet zasobów, zapisałbym się na bezpłatną wersję próbną obu i zobaczę, który zapewnia lepszą wydajność.

Ponieważ nie zawsze jest możliwe przetestowanie limitów hostingu w okresie próbnym, skupiłbym się na wybraniu dostawcy, który nadal będzie miał sens ekonomicznie, jeśli będziesz musiał przejść na droższy plan, niż myślałeś.

Ten tok myślenia odnosi się również do VPS dla przypadków użycia obliczeń brzegowych. Rozpiętość zasobów od najtańszych planów do najdroższych jest strasznie podobna. Upewnij się, że otrzymujesz co najmniej wystarczającą ilość na to, czego obecnie potrzebujesz, niezależnie od tego, czy ma to pomieścić wielu użytkowników, urządzenia/maszyny wirtualne czy dane.

Jedną z rzeczy, na które możesz dodatkowo zdecydować, w tym przypadku, jest to, czy chcesz zoptymalizować pod kątem mocy obliczeniowej, czy pamięci. Ten pierwszy jest lepszy do obsługi aplikacji intensywnie korzystających z procesora, takich jak dynamiczne lub strumieniowe dostarczanie treści, gry lub uczenie maszynowe. Ta ostatnia jest dobrodziejstwem dla intensywnych obliczeń i analizy dużych zbiorów danych.

Upewnij się, że możesz skalować również w tej sytuacji. Potencjał wzrostu, jaki odblokowuje przetwarzanie brzegowe VPS, oznacza, że ​​możesz potrzebować więcej szybciej, niż myślisz.

W tej decyzji jest coś więcej niż tylko patrzenie na nakrętki i śruby, więc przejdźmy do innych czynników, które mogą pomóc w podjęciu decyzji między podobnymi ofertami.

Całkowita kontrola a wspólna odpowiedzialność

Niektórzy ludzie wybierają hosting VPS, ponieważ są podekscytowani możliwością kontrolowania każdego aspektu serwera. 

Inni szukają przewidywalnej wydajności o dużej mocy, ale są mniej zafascynowani obowiązkami IT związanymi z zarządzaniem własną maszyną wirtualną.

Gdzie znajdujesz się w tym spektrum? 

Wymagana jest podstawowa konserwacja serwera, łatanie i aktualizacje. W przeciwnym razie Twój VPS może zostać zhakowany i zasilić jakiś schemat kopania kryptowalut po drugiej stronie świata. To dobry przykład tego, co może się stać, jeśli Twoja witryna zostanie naruszona z powodu przeoczenia zarządzania serwerem.

Jeśli jesteś nowicjuszem i chcesz mieć pomocną dłoń w konfiguracji lub nie chcesz mieć kłopotów z obsługą zaplecza IT, polecam znalezienie zarządzanego planu VPS . 

Dzięki temu rozwiązaniu Twój dostawca usług hostingowych przejmuje większość podstawowej, codziennej konserwacji IT, która ma na celu utrzymanie zdrowego i bezpiecznego serwera. Dzięki temu możesz cieszyć się szybszym hostingiem i skupić się bardziej na swojej firmie.

Doświadczenie hostingu zarządzanego jest skierowane do osób mniej zaznajomionych z wprowadzaniem zmian na serwerze za pomocą wiersza poleceń. Dzięki zarządzanemu planowi VPS otrzymasz wizualny panel sterowania, który pozwala skonfigurować wszystko za pomocą kliknięć zamiast języka komputerowego.

Osoby z dużą wiedzą programistyczną nie potrzebują dodatkowego trzymania za rękę ani narzędzi, które upraszczają zarządzanie serwerem. W rzeczywistości te rzeczy mogą po prostu przeszkadzać.

Jeśli wpadniesz w ten tłum, polecam niezarządzany plan hostingowy VPS . Zasadniczo po prostu zdobywasz zasoby serwera i zarządzasz wszystkim samodzielnie. Nadal będziesz mieć kilka pomocnych narzędzi, aw niektórych przypadkach panel sterowania, ale w większości jesteś całkowicie odpowiedzialny za bezpieczeństwo i konfigurację.

Największym plusem dla programistów jest całkowita kontrola – rób co chcesz, jak chcesz. Jest też o wiele tańszy. Na przykład GoDaddy oferuje plany niezarządzane już od około 5 USD miesięcznie. Te same zasoby serwera w ramach planu zarządzanego od GoDaddy zaczynają się od około 20-krotnie wyższej ceny.

Nie każdy host internetowy ma tak wyraźną różnicę cen, ale zwykle jest to znacząca. I to ma sens. Dzięki planom samozarządzającym jesteś gotowy na znacznie więcej pracy z zakresu IT. Jeśli to nie jest dramat, nie płać za to.

Jeśli nie wiesz, czego potrzebujesz, sugeruję skorzystanie z zarządzanego planu VPS. Lepiej zapłacić trochę więcej niż narazić swoje nowe konto hostingowe na szwank z powodu jakiejś podstawowej technicznej wpadki.

To nie jest problem dla tych, którzy chcą dostać się do VPS w celu przetwarzania brzegowego lub kłótni z urządzeniami IoT. Większość dostępnych obecnie opcji jest na szczęście w pełni zarządzana. Dostawcy to ci, którzy oferują ci swoje centra danych, więc słuszne jest, że powinni być odpowiedzialni za konserwację i utrzymanie.

Brak problemów z uruchamianiem witryn lub aplikacji

Czy planujesz uruchomić na swoim VPS coś, co ma nietypowe wymagania?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, prawdopodobnie nic ci nie jest, ale nie zaszkodzi dwukrotnie sprawdzić, czy system operacyjny (OS), którego planujesz używać, jest obsługiwany przez wybranego hosta.

Dotyczy to zwłaszcza zarządzanych planów VPS, ponieważ system operacyjny często jest preinstalowany. W przypadku planów niezarządzanych wystarczy upewnić się, że ten, który chcesz zainstalować, jest dostępny do zainstalowania. Zwykle jest dość szeroki wybór, ale nie zawsze.

Co więcej, ma to kluczowe znaczenie dla przetwarzania brzegowego. Jeśli używasz maszyn wirtualnych na serwerach VPS lub korzystasz z szerokiej gamy inteligentnych urządzeń, zgodność z infrastrukturą, na którą się zarejestrujesz, ma ogromne znaczenie.

Większość hostingu VPS jest oparta na systemie Linux i działa bezproblemowo praktycznie ze wszystkim w Internecie. Istnieją różne dystrybucje Linuksa, takie jak Ubuntu, Debian, CentOS, ale ogólnie wszystkie będą działać dla większości użytkowników.

Głównym wyjątkiem jest hosting Windows. Niektóre aplikacje i usługi firmy Microsoft nie działają w systemie Linux, takie jak bazy danych SharePoint, Exchange i MSSQL.

Wiele hostów nie oferuje hostingu Windows. Wywołałem te, które robią w recenzjach.

Jedna ważna rzecz: możesz mieć komputer z systemem Windows i korzystać z hostingu Linux. To w ogóle nie ma znaczenia. Hosting Windows jest konieczny tylko wtedy, gdy musisz uruchomić określone produkty Microsoft na swoim serwerze VPS.

Terminowe i zaawansowane wsparcie techniczne

Jeśli po raz pierwszy korzystasz z hostingu VPS, byłbym bardzo świadomy, ile pomocy otrzymasz. Nawet jeśli zdecydujesz się na zarządzany plan VPS, nadal musisz wykonać kilka kroków, aby upewnić się, że nowa konfiguracja hostingu jest bezpieczna i działa zgodnie z przeznaczeniem.

Gorąco polecam obsługę klienta, która zapewnia bezpłatne migracje lub transfery danych, takie jak Liquid Web lub HostGator. Ich pomoc w skonfigurowaniu wszystkiego będzie szybsza i łatwiejsza, po prostu nie ma nic więcej do powiedzenia.

Jeśli przechodzisz z hostingu współdzielonego, wiedz, że zakres problemów technicznych jest znacznie większy. Będziesz potrzebować technologii, która naprawdę rozumie, co się dzieje. 

Dotyczy to tylko planów samozarządzających, w których serwer mógł zostać skonfigurowany w bardzo wyjątkowy sposób. Rozwiązywanie problemów prawdopodobnie będzie wymagało dużej wiedzy i zrozumienia.

Każdy dostawca, który stworzył moją listę najlepszych hostingów VPS, ma jakąś formę całodobowego wsparcia. Różnice znajdziesz w liczbie kanałów, na których możesz się skontaktować. Niektóre będą oferować tylko czat na żywo, podczas gdy inne będą miały również telefon, e-mail lub systemy biletowe.

Ponieważ masz poczucie, jaką jakość obsługi klienta możesz uzyskać, zachęcam do przeczytania recenzji online. Traktuj je jednak z przymrużeniem oka, ponieważ każdy długoletni, popularny gospodarz będzie miał jednogwiazdkowe recenzje od milionów użytkowników.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to jak najwięcej skontaktować się z firmą przed, w trakcie i po rejestracji. Prześlij wiele zgłoszeń i odczekaj odpowiedź. Skorzystaj z internetowej bazy wiedzy, aby samodzielnie rozwiązywać problemy. Czy treść rzeczywiście ci pomaga?

Większość planów, które sprawdziłem, oferuje bezpłatne okresy próbne. Zarejestruj się i przetestuj personel pomocniczy. Jest to stosunkowo wolny od ryzyka sposób na uzyskanie rzeczywistej informacji o jakości usług.

Ogólnie rzecz biorąc, obsługa klienta premium kosztuje dodatkowo. W ten sposób otrzymujesz natychmiastowe oddzwonienia i dodatkowe kanały obsługi poza podstawowym zasięgiem, który zapewniają wszystkim klientom.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz częstych wskazówek, sugeruję zapoznanie się z planami wsparcia premium. To dodatkowy koszt, ale zaoszczędzenie kilku godzin frustracji każdego miesiąca ma dużą wartość.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz najwyższej wydajności i nie jesteś zainteresowany serwerem dedykowanym, hosting VPS jest dobrym rozwiązaniem.

Skorzystaj z przewodnika i recenzji kupującego, aby podjąć rozsądną decyzję. Szukasz czegoś, co zapewni Ci komfortowy poziom kontroli i więcej zasobów serwera, niż myślisz, że będziesz potrzebować.

Oto pełna lista moich rekomendacji wraz z linkami do dalszego zbadania:

 1. Hostinger — najlepszy hosting VPS dla początkujących
 2. Bluehost — najlepszy dla nowych witryn, które wymagają najwyższej wydajności
 3. HostGator — najniższy koszt zarządzania hostingiem VPS
 4. Liquid Web — najlepszy do aktualizacji z hostingu współdzielonego
 5. GreenGeeks — najlepszy zarządzany hosting VPS z półki
 6. InMotion — najlepszy do hostowania wielu witryn WordPress

Jest tu wiele opcji. Zarządzane plany będą dobrze działać dla osób, które nie mają czasu na załatwianie spraw technicznych. Niektóre z naprawdę przystępnych planów zapewniają tylko zasoby serwera i pozwalają budować z tego miejsca.

Aby znaleźć odpowiedni dla siebie, postępuj zgodnie z metodologią opisaną powyżej. Pomoże Ci zrozumieć wszystkie dostępne opcje i znaleźć taką, która ma potrzebne funkcje i wsparcie.

← Wróć do recenzji

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
Hostinger

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 14.89zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Zniżki do -82%

Sprawdź oftertę