Recenzje Oprogramowania

Najlepszy tani hosting stron www na 2024 (Ranking)

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Chcesz pominąć czytanie i przejść od razu do naszych rekomendacji? Najlepszą tanią usługą hostingową dla większości użytkowników jest Hostinger.

Nie musisz płacić fortuny za hosting, jeśli uruchamiasz nową stronę internetową. Tani hosting będzie działał dobrze.

Ale jak tani jest za tani? Istnieje wiele atrakcyjnych opcji. Ważne jest oddzielenie dobrych ofert od oszustw.

Jeśli szukasz najniższej ceny hostingu, tak naprawdę jest tylko jeden lub dwa tuziny renomowanych dostawców do rozważenia. Ta lista staje się jeszcze mniejsza, jeśli chodzi o tanie plany hostingowe, które faktycznie zapewniają dobrą obsługę .

Czy chcesz, aby Twoja witryna była online za jak najniższą cenę? Oto moje najlepsze typy, a następnie krótki przewodnik, który pomoże ci ocenić twoje opcje.

#1 Hostinger – Najlepszy plan hostingowy poniżej 3,99 zł

Hostinger ma absolutnie najtańszą cenę za hosting w wysokości 3.99 zł miesięcznie za plan pojedynczego hostingu współdzielonego. Więc jaki jest haczyk?

Musisz podpisać umowę na 48 miesięcy, co brzmi trochę ciężko. Ale znoś się ze mną. 

Cztery lata Single Shared będą kosztować mniej niż jeden rok hostingu u większości innych dostawców. 

Poważnie, inne niskobudżetowe plany hostingowe są nadal od dwóch do czterech razy droższe. Ponadto stawki wstępne, które otrzymujesz u konkurencji, mogą wzrosnąć, gdy będziesz musiał odnowić. 

Z drugiej strony w Hostingerze stawka za hosting współdzielony wzrasta z 3,99 zł do 7,99 zł / miesiąc po odnowieniu. To wciąż świetna cena.

Innymi słowy, pełna stawka Hostingera jest wciąż niższa niż stawki wstępne z innych dobrych tanich opcji hostingu.

Okej świetnie. Ale wiem, że myślisz, że niska stawka musi oznaczać irytujące limity domen i kilka darmowych narzędzi do budowania biznesu. 

Nieprawdziwy. Hostinger jest wypełniony po brzegi funkcjami i funkcjami.

Pojedynczy plan hostingu współdzielonego firmy Hostinger obsługuje jedną witrynę i obejmuje:

 • Przepustowość 100 GB
 • 30 GB miejsca
 • 1 konto e-mail
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Gwarancja 99,9% dostępności
 • Obsługa klienta 24/7/365
 • Zoptymalizowany pod kątem WordPressa z instalacją jednym kliknięciem
 • Przyjazny dla użytkownika panel sterowania
 • Chronione serwery nazw Cloudflare

Nie ma darmowej nazwy domeny, co nie jest wielkim problemem, jeśli już ją masz. Bluehost i DreamHost mają bezpłatną nazwę domeny przez pierwszy rok, ale wyższe stawki miesięczne.

Jeśli potrzebujesz bezpłatnej nazwy domeny, większej ilości miejsca na dane lub nieograniczonej przepustowości, Hostinger umożliwia uaktualnienie planu przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów:

Załóżmy, że musisz przejść na hosting współdzielony Premium, aby obsługiwać inną witrynę. To będzie kosztować 2,59 USD miesięcznie na początku i 5,99 USD miesięcznie po odnowieniu. To nie zrujnuje banku, a możesz obsługiwać do 100 stron internetowych.

Hostinger robi wiele, aby usługa była łatwa w użyciu. Konfiguracja zajmuje kilka minut i absolutnie zero umiejętności technicznych.

Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć problemy, obsługa klienta Hostingera jest zawsze dostępna i ma fenomenalną reputację. Firma zapewnia Ci przystępne ceny i zapewnia wysokiej jakości wsparcie.

#2 DreamHost — Najniższe wydatki pierwszego dnia

Graphical user interface, website

Description automatically generated

Nie każdy chce podpisać długą umowę na hosting, ale zazwyczaj trzeba to zrobić, aby uzyskać najniższą cenę. Zazwyczaj musisz zapłacić całą kwotę z góry, co może być drogie, nawet jeśli patrzysz na tanie plany.

DreamHost oferuje podobne rabaty, jeśli chcesz podpisać umowę, ale jeśli tego nie zrobisz, miesięczna cena DreamHost jest najniższa. 

DreamHost Shared Starter kosztuje 4,95 USD miesięcznie za jedną witrynę. Umowa nie jest wymagana.

Naprawdę nie ma możliwości uzyskania niższej ceny bez zobowiązania. Może to być naprawdę ważne w przypadku start-upów, które mają kłopoty z gotówką i stawiają na wzrost. Zamiast dużych wydatków z góry mogą uwzględnić przewidywalny miesięczny koszt hostingu.

Mówią, że wolność nie jest darmowa, a szczególnie dotyczy to hostingu. Wiele młodych firm zostało uwięzionych w długim kontrakcie bez wyjścia. Teraz wydają pieniądze na usługę, której nie lubią, w czasach, gdy liczy się każdy dolar.

Dzięki DreamHost nadal możesz uzyskać tani hosting, ale nie ponosisz żadnego długoterminowego ryzyka, które wiąże się z wieloletnią umową.

Kiedy spojrzysz na miesięczne ceny innych planów z tej listy, nie ma konkurencji. Hosting A2 to 10,99 USD / miesiąc, Hostgator to 10,95 USD / miesiąc, a Hostinger to 9,99 USD z opłatą konfiguracyjną 4,99 USD.

Bluehost i iPage nie oferują nawet planów bez co najmniej rocznego zobowiązania.

Wszystkie te inne plany są świetne, nie zrozum mnie źle, ale jeśli szukasz opcji bez umowy, DreamHost jest wyraźnym liderem. Zwłaszcza, że ​​otrzymujesz tak solidny zakres funkcji i darmowych narzędzi do budowy swojej witryny:

 • Nieograniczony ruch
 • 50 GB miejsca
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Darmowy kreator stron WordPress
 • Darmowe automatyczne migracje WordPress
 • Automatyczne aktualizacje WordPress
 • Całodobowy czat na żywo i obsługa biletów

Podobnie jak Bluehost, DreamHost jest oficjalnie rekomendowany przez WordPress. Integracja jest głęboka, a wszystkie aktualizacje są obsługiwane automatycznie. Jest to dobre ze względów bezpieczeństwa i oszczędza kłopotów z robieniem tego samemu.

Dzięki temu możesz uzyskać wszystkie zalety ścisłej integracji WordPress bez zaangażowania i dużej zaliczki wymaganej przez Bluehost.

Teraz możesz pomyśleć, że brak umowy oznaczałby brak gwarancji zwrotu pieniędzy. Prawda jest taka, że ​​DreamHost ma 97-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez ryzyka. To najdłuższy czas, aby wypróbować hosta internetowego, którego znam.

Jeśli potrzebujesz więcej niż jednej witryny i chcesz płacić co miesiąc, iPage nie może Ci pomóc. DreamHost oferuje plan Shared Unlimited za 8,95 USD miesięcznie, który działa dla nieograniczonej liczby witryn:

Miesięczny cennik DreamHost dla najlepszego taniego hostingu

Jeśli masz tylko jedną witrynę, wystarczy Ci Shared Starter. 

Przestań się martwić, kiedy dobiegnie końca miesiąc miodowy, w którym obowiązują ceny wstępne. 

Zdobądź DreamHost i co miesiąc płać niską, przewidywalną stawkę. Nigdy więcej umów, żadnych nieelastycznych zobowiązań. Po prostu niezawodny hosting w stałej cenie.

#3 Bluehost — najlepsza dla nowych witryn (zwłaszcza WordPress)

Wspólna strona główna Bluehost dla najlepszego taniego hostingu

Prawdopodobnie nie ma łatwiejszego sposobu na uruchomienie nowej witryny niż z Bluehost . I nie będzie Cię to dużo kosztować, ponieważ firma oferuje niezwykle bogaty w funkcje hosting współdzielony już od 2,95 USD / miesiąc.

Dla większości osób z nową witryną — zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsza witryna — Bluehost jest tym, czego chcą.

Jeśli budujesz witrynę WordPress, naprawdę polecam sprawdzić opcje w Bluehost. Firma jest jednym z zaledwie trzech dostawców hostingu, którzy są oficjalnie rekomendowani przez WordPress. Integracja jest niesamowita, a instalacja automatyczna.

Za chwilę porozmawiamy o tym, dlaczego jest tak dobry dla WordPressa, ale chcę porozmawiać o tym, dlaczego jest dobry dla każdego, kto ma nową witrynę.

Po pierwsze, Bluehost ma jedne z najtańszych stawek hostingowych. A nawet najbardziej podstawowe plany są pełne funkcji i wartości. 

Otrzymujesz bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok. Nie tylko możesz pominąć ten wydatek, ale wygoda rejestracji domeny za pośrednictwem Bluehost skraca czas potrzebny na uruchomienie.

Jeśli jest to Twoja pierwsza witryna w historii, będziesz wdzięczny za to, jak prosty jest ten proces. Jeśli tworzyłeś już strony internetowe, naprawdę docenisz wszystko, co dla Ciebie zrobiliśmy. 

Na przykład otrzymujesz bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny, a włączenie go wymaga jednego kliknięcia na pulpicie nawigacyjnym. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich informacji w Twojej witrynie i pozwala odwiedzającym wiedzieć, że witryna jest bezpieczna.

Możesz dostać darmowe certyfikaty SSL z innych miejsc, ale nie będą one tak łatwe do zainstalowania, zaufaj mi. I będziesz musiał je odnawiać co kilka miesięcy. 

Dzięki Bluehost jest to całkowicie wyłączone z użycia i zawsze jesteś chroniony.

Otrzymasz również bezpłatną sieć dostarczania treści (CDN) dzięki partnerstwu Bluehost z Cloudflare. Poprawi to szybkość i wydajność witryny przy niemal zerowym nakładzie pracy z Twojej strony.

Okej, więc oprócz bezpłatnej nazwy domeny, certyfikatu SSL i CDN, Bluehost zapewnia:

 • 50 GB miejsca
 • Niezmierzona przepustowość
 • Całodobowa obsługa klienta przez telefon i czat na żywo
 • 100 USD środków na reklamy Google Ads
 • Automatyczne instalacje i aktualizacje WordPress
 • Niestandardowe motywy WordPress
 • 30-dniowy pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony

Wszystkie te funkcje są zawarte w hostingu dzielonym Bluehost Basic, który zaczyna się od 2,75 USD / miesiąc. Jeśli musisz dokonać aktualizacji, ceny na wyższych poziomach pozostaną przystępne:

Wspólne ceny Bluehost dla najlepszego taniego hostingu

Należy pamiętać, że stawki odnowienia Bluehost są około dwa do trzech razy wyższe niż stawka początkowa. Dlatego polecam zapisanie się na długi plan, aby maksymalnie wydłużyć okres rabatu.

Jednak nawet w pełnej cenie Bluehost jest naprawdę konkurencyjny cenowo w porównaniu do pola. Jest to szczególnie ważne, gdy weźmiesz pod uwagę długą listę dostępnych funkcji i łatwość konfiguracji.

To tak bezobsługowe doświadczenie hostingu, o jakie możesz poprosić, a kiedy chcesz rozwijać swoją witrynę, wszystkie narzędzia są tam dostępne. 

Na przykład WordPress jest automatycznie instalowany na Bluehost. Oznacza to pełną integrację i automatyczne aktualizacje WordPress. 

Dzięki hostingowi współdzielonemu Bluehost możesz korzystać z innego systemu zarządzania treścią (CMS) oprócz WordPressa, jeśli chcesz. 

Ale jeśli wiesz, że będziesz korzystać tylko z WordPressa , bardzo polecam skorzystanie z jednego z planów hostingu współdzielonego WordPress firmy Bluehost . 

Zaczynają się od 2,95 USD / miesiąc, co jest taką samą ceną, jak zwykły hosting dzielony. Różnica polega na tym, że serwery zostały zoptymalizowane wyłącznie pod WordPress. Nie ma na nich żadnego innego oprogramowania, dzięki czemu serwery można lepiej skonfigurować i łatwiej chronić.

Jeśli masz na myśli nową witrynę, uczyń Bluehost swoim punktem kompleksowej obsługi, aby uzyskać dostęp do Internetu. Skonfiguruj wszystko w jednym miejscu, zamiast przechodzić przez rejestratora domen. A co najlepsze, dostaniesz przy tym bardzo dużo.

Więc jeśli masz nową witrynę: Zdobądź hosting współdzielony Bluehost Basic.

A jeśli ta nowa witryna jest witryną WordPress: Uzyskaj hosting Bluehost Basic WordPress.

#4 A2 Hosting – Najlepszy hosting poniżej 3 USD dla sklepów internetowych

Strona główna A2 Hosting dla najlepszego taniego hostingu

Jeśli rozwiniesz swoją witrynę e-commerce powyżej pewnego punktu, najtańsze opcje hostingu nie będą działać. Ale jeśli dopiero uruchamiasz swój sklep internetowy, nie ma lepszej, przyjaznej dla budżetu opcji niż A2 Hosting.

W rzeczywistości możesz uzyskać wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić za 2,99 USD miesięcznie dzięki planowi A2 Startup. Będziesz musiał podpisać umowę, aby uzyskać najniższą stawkę, ale będziesz gotowy do pracy w ciągu kilku minut.

Wraz z integracją PayPal, najtańszy plan hostingowy A2 zawiera instalacje jednym kliknięciem dla pięciu najlepszych platform e-commerce, w tym WooCommerce, OpenCart i Magneto. Nie ma prawie żadnego zaplecza IT, aby zacząć sprzedawać.

A2 Hosting oferuje jedne z najlepszych szybkości i bezpieczeństwa witryny w cenie, co jest naprawdę ważne dla sklepów internetowych. 

Kupujący nie zostaną na miejscu, jeśli Twoje treści ładują się wolno. A2 zajmuje się wszystkimi pracami technicznymi związanymi z utrzymaniem serwerów o wysokiej wydajności. Jest kompatybilny z bezpłatną siecią dostarczania treści Cloudflare, która może również zwiększyć szybkość.

Większość kupujących nawet nie przyjdzie, jeśli Google stwierdzi, że Twoja witryna nie jest bezpieczna. To się stanie, jeśli nie masz certyfikatu SSL. A2 zawiera jeden za darmo i zawsze jest włączony.

To ogromna zaleta, ponieważ możesz uzyskać bezpłatne certyfikaty SSL gdzie indziej, ale to Ty musisz je skonfigurować i odnowić, co może być frustrujące.

Większość innych korzyści związanych z bezpieczeństwem jest podobnie bezbronna. Skaner antywirusowy, zapora ogniowa i obrona przed brutalną siłą działają na autopilocie — otrzymasz powiadomienie, jeśli jest coś, co musisz zrobić, ale A2 radzi sobie z wieloma samodzielnie.

A jeśli masz problem, którego nie możesz rozwiązać, A2 pomoże. Idź czytać recenzje. Firma ma jednych z najszczęśliwszych klientów hostingowych na świecie. Jeśli musisz przenieść swoją starą witrynę na serwery A2, mają zespół, który zrobi to za darmo.

Niektóre z innych doskonałych zalet A2 Startup obejmują:

 • 100 GB miejsca
 • Nieograniczona przepustowość
 • Nieograniczone adresy e-mail
 • Obsługa klienta 24/7/365 przez telefon, czat na żywo, e-mail i sprzedaż biletów 
 • 99,9% zaangażowania w dyspozycyjność
 • Zoptymalizowany hosting WordPress
 • Narzędzia do zarządzania DNS
 • Inscenizacja strony internetowej

Inscenizacja stron internetowych jest bardzo przydatna dla sklepów internetowych. Możesz przetestować nowe funkcje i przyciski na stronie w obszarze programistycznym przed opublikowaniem go. W ten sposób możesz sprawdzić, czy coś się zepsuje, zanim wpłynie to na Twoich klientów.

Plan A2 Startup jest trafnie nazwany — nie wystarczy, gdy Twoja witryna dojrzeje. Ale zanim osiągniesz ten kamień milowy, Twoja witryna będzie przynosić więcej niż wystarczającą ilość pieniędzy, aby uzasadnić koszty aktualizacji.

A2 to jedna z droższych opcji na mojej liście tanich dostawców usług hostingowych. Lubię go w sklepach internetowych ze względu na szybkość, bezpieczeństwo i duże limity miejsca na dane. 100 GB to dwa razy więcej niż w przypadku Bluehost.

A jeśli nie będziesz zadowolony ze swojej usługi, A2 Hosting zwróci Twoje konto w ciągu 30 dni od zakupu. To prawdziwa bezproblemowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Twoja reputacja w Internecie ma znaczenie, więc świadomość, że obsługa klienta jest zawsze dostępna, zapewnia spokój ducha. Przedstawiciele A2 Hosting są niezwykle kompetentni. Pomogą Ci szybko rozwiązać problemy, zanim Twój sklep internetowy zacznie działać.

#5 HostGator – najlepszy sposób na hostowanie istniejącej witryny po niższych cenach

HostGator powitalny dla najlepszego taniego hostingu

Kiedy twój obecny host podniesie stawki lub zagłębi się w obsługę klienta, musisz się zmienić. Bez względu na przyczynę, nie ma powodu, aby płacić za hosting niespełniający standardów.

Hostgator pomoże Ci bezpłatnie przenieść starą witrynę. Obejmuje to cPanel, konta e-mail, pliki, bazy danych, skrypty itp. Obejmują one również jeden bezpłatny transfer rejestracji domeny, co również pozwala zaoszczędzić kilka dolarów.

Wystarczy, że w ciągu 30 dni od rejestracji wypełnisz formularz przelewu. Hostgator zrobi resztę.

Otrzymujesz bezpłatną migrację z dowolnym wspólnym planem hostingowym Hostgator, w tym Hatchling, który zaczyna się od 2.75 USD / miesiąc z umową.

Dzięki Hostgatorowi możesz zablokować naprawdę niską stawkę i uzyskać świetny czas pracy za mniej niż wcześniej zapłaciłeś. Po migracji bez stresu otrzymujesz wysokiej jakości obsługę klienta dostępną o każdej porze dnia przez telefon i czat na żywo.

Jest to tańszy hosting, lepsza obsługa i bardzo niewiele ograniczeń dotyczących tego, co możesz zrobić. Niektóre z najważniejszych wydarzeń to:

 • Nieograniczone przechowywanie
 • Nieograniczona przepustowość
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Bezpłatny e-mail
 • Darmowa domena (lub transfer rejestracji)
 • Instalacja WordPressa jednym kliknięciem
 • Darmowy kreator stron internetowych
 • Darmowe środki na Google Ads i Bing Ads

Dobrą wiadomością jest to, że Hostgator zapewnia mnóstwo narzędzi, które pomogą Ci zoptymalizować zawartość Twojej witryny i utrzymać działanie z maksymalną prędkością. Interfejs jest bardzo łatwy w użyciu, co zapewnia pełną kontrolę nad witryną i bazami danych.

Pod wieloma względami jest porównywalny z Bluehost, co podoba mi się bardziej, jeśli masz zupełnie nową stronę. Ale jeśli masz już stronę internetową, Bluehost nie przeniesie jej za darmo. Hostgator to zrobi. Jeśli masz więcej niż jedną witrynę do migracji, Hostgator przedstawi wycenę kosztów, ale pierwsza jest bezpłatna.

To znacznie ułatwia przejście na tańszy hosting. Dodatkowo Hostgator oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli nie podoba ci się to, co widzisz, masz ponad miesiąc na przeskoczenie statku bez płacenia ani centa.

#6 iPage Go — najlepsza, jeśli masz wiele witryn

Strona główna iPage dla najlepszego taniego hostingu

iPage Go umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby stron internetowych za mniej niż 2 USD miesięcznie. Każdy inny plan na mojej liście wymaga zakupu ulepszonego planu do obsługi więcej niż jednej witryny.

Bardzo lubię iPage Go, ponieważ jest jeden plan. Bez warstwowych cen nie musisz się martwić o uaktualnienie swojego planu, dopóki nie będziesz potrzebować czegoś bardziej znaczącego niż hosting współdzielony.

Innymi słowy, możesz zbudować tyle stron internetowych, ile chcesz, bez stresu związanego z płaceniem więcej, aby zrobić więcej.

Dzięki iPage Go masz nieograniczoną liczbę witryn, domen i miejsca na dane. Podobnie jak podobne „nieograniczone” oferty, Twoja usługa nie ma twardych i szybkich ograniczeń, ale istnieją ograniczenia dotyczące tego, ile Twoja witryna może wymagać od współdzielonego serwera.

Tak więc, gdy iPage twierdzi, że oferuje skalowalną przepustowość, oznacza to, że nie mierzy ruchu w Twojej witrynie. Nadal możesz nałożyć ograniczenia, ale nie ma ustalonego limitu liczby odwiedzających witrynę.

Większość ludzi szukających taniego hostingu dla swoich stron internetowych nie będzie musiała się zbytnio martwić o te limity. iPage jest w stanie obsłużyć 99,5% klientów bez żadnych problemów. W rzeczywistości firma będzie współpracować z Tobą, aby upewnić się, że zoptymalizowałeś swoją witrynę, jeśli zaczniesz zbliżać się do limitów użytkowania.

Oprócz zapewnienia najtańszej opcji hostingu wielu witryn, iPage zapewnia klientom dostęp do mnóstwa bezpłatnych narzędzi do tworzenia i pielęgnowania ich witryny.

Otrzymujesz darmową nazwę domeny na pierwszy rok wraz z bezpłatnym certyfikatem SSL. Ponadto otrzymujesz bezpłatny e-mail z autoresponderami . Możesz użyć podanego adresu e-mail lub zarządzać swoimi kontami w witrynie za pomocą programu Microsoft Outlook i innych aplikacji innych firm.

Hosting iPage obejmuje bezpłatny kreator witryn, który może pomóc w dostosowaniu wyglądu i stylu wszystkich witryn. WordPress to instalacja za jednym kliknięciem, podobnie jak inne popularne systemy zarządzania treścią, takie jak Joomla i Drupal.

Za mniej niż 2 dolary miesięcznie, wszystko to jest twoje. Inne korzyści obejmują:

 • Obsługa klienta 24/7
 • Nieograniczone bazy danych
 • Instalacje OpenCart, Magneto i PrestaShop jednym kliknięciem
 • Integracja PayPal
 • Integracja z popularnymi oprogramowaniem do e-mail marketingu
 • Raportowanie ruchu w witrynie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Nie ma miesięcznych cen dla iPage Go. Możesz zarejestrować się na rok, dwa lub trzy lata. Im dłuższa umowa, którą podpiszesz, tym niższa cena początkowa i stawka za odnowienie:

Warunki cenowe iPage dla najlepszego taniego hostingu internetowego

Nie znam innego dostawcy hostingu, który daje ci zniżkę na stawkę odnowienia za podpisanie długiej umowy, więc jest to wyjątkowa zaleta.

Jak wspomniałem, nigdy nie będziesz musiał przejść na inny wspólny plan hostingowy. Z iPage Go dostajesz wszystko, co oferują. Nie ma prawie żadnych ograniczeń w zakresie Twoich zasobów, a jeśli Twoja witryna stanie się zbyt popularna, aby mogła być obsługiwana przez hosting współdzielony, iPage ma kilka bardziej wydajnych rozwiązań hostingowych w konkurencyjnych cenach.

#7 GreenGeeks — najlepsza cena za zarządzany hosting WooCommerce

Strona główna GreenGeeks dla najlepszego taniego hostingu

Jeśli zaczynasz z witryną WordPress (jak wiele osób) i chcesz przekształcić ją w potężny sklep internetowy, powinieneś wdrożyć WooCommerce. Jasne, wtyczka jest darmowa, ale nadal będziesz potrzebować hostingu i zarządzać swoją nową witryną z obsługą WooCommerce.

Ale jeśli wybierzesz GreenGeeks, możesz zająć się tym wszystkim za jednym zamachem.

Podobnie jak A2 Hosting, możesz uzyskać niedrogi plan hostingowy, który pozwala na łatwą instalację WooCommerce jednym kliknięciem w Twojej witrynie. Ale w przeciwieństwie do A2 otrzymujesz zarządzane funkcje, takie jak codzienne kopie zapasowe i automatyczne aktualizacje, nawet przy najniższym poziomie cenowym.

Cennik GreenGeeks WooCommerce dla najlepszego taniego hostingu

Mówiąc o cenach, GreenGeeks oferuje trzy poziomy zarządzanego hostingu WooCommerce:

 • Wersja Lite : od 2,49 USD/miesiąc
 • Pro : od 4,95 USD/miesiąc
 • Premium : od 8,95 USD/miesiąc

Jedyną wadą tej struktury cenowej jest to, że cena wywoławcza dotyczy trzyletniego zobowiązania.

To może być trochę za duże zaangażowanie dla kogoś, kto po prostu próbuje GreenGeeks pod kątem rozmiaru lub martwi się ogromnym, szybkim skalowaniem w tym czasie. Ale ceny GreenGeeks nie rosną gwałtownie na krótszych terminach, w przeciwieństwie do niektórych innych dostawców.

Na przykład w przypadku pakietu Lite dwuletnie zobowiązanie podnosi tylko miesięczny koszt 1,50 USD do 3,95 USD miesięcznie. Na okres jednego roku jest to 4,95 USD/miesiąc. Oczywiście najdroższy jest miesiąc do miesiąca, ale ta stawka 10,95 USD/miesiąc jest równorzędna ze stawką planu bazowego A2.

Wspomniałem powyżej, że nawet plan Lite ma codzienne kopie zapasowe i automatyczne aktualizacje wtyczek, ale zawiera również bezpłatny Wildcard SSL, dane niemierzalne, bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok i 50 GB miejsca na jedną stronę internetową.

A jeśli martwisz się skalowalnością na dłuższą metę, plan Premium GreenGeeks może rozwiać te obawy. Dzięki niemu otrzymujesz wszystko, o czym wspomniano powyżej, plus LSCache, akcelerator sklepów LiteMage, bezpłatny dedykowany adres IP, pojemność nieograniczonej liczby stron internetowych i wiele więcej.

Wszystko to jest wspierane przez najlepszą obsługę klienta w tej kategorii. Możesz przeglądać bazę wiedzy GreenGeeks lub skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem czatu na żywo, rozmowy telefonicznej lub e-maila. Ich centrum telefoniczne jest dostępne od poniedziałku do niedzieli, od 9 rano do północy na wschodzie, a GreenGeeks ma świetne wyniki w zakresie odpowiadania na każde żądanie e-mail w ciągu 20 minut.

Na co zwróciliśmy uwagę przy wybieraniu najlepszego taniego hostingu?

Szukasz najtańszego planu, ale nadal potrzebujesz niezawodnego hosta.

Nie brakuje dostępnych opcji hostingu przyjaznego dla budżetu. Każdy z nich zapewnia doskonały czas pracy bez przestojów, wydajność witryny i obsługę klienta.

Wygląda na to, że każdy może uruchomić swoją witrynę za mniej niż koszt filiżanki kawy.

Jaki jest haczyk?

Jeśli rozumiesz swoje opcje i wybierasz właściwą, nie ma haczyka.

Poprowadzę Cię przez oszczędzanie każdego możliwego dolara bez oszukania lub uwięzienia w planie, którego będziesz później żałować.

Skorzystaj z tych czterech kryteriów, aby przebić się przez sztuczki reklamowe, wykluczyć plany, które są „zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe” i doskonalić najlepszą ofertę za najniższą cenę.

Cena

Kiedy szukasz hostingu w ogóle, cena jest dość ważna. Ale patrząc na tani hosting, zdecydowanie uczyniłem wycenę najważniejszymi kryteriami. 

Innymi słowy, zadałem sobie pytanie: Jak mogę uzyskać niezawodny hosting w absolutnie najniższej cenie?

Ponieważ za hosting trzeba płacić co miesiąc, z czasem nawet kilkudolarowa różnica między planami będzie się sumować.

Skupiłem się na hostach internetowych o solidnej reputacji, ponieważ ich tanie opcje hostingu nie idą na skróty. Te plany są z pewnością prostym hostingiem, ale upewniłem się, że obejmują wszystkie niezbędne elementy. 

Z niektórymi mniej renomowanymi gospodarzami, możesz uzyskać niską cenę i wrażenia z dołu. 

Dostawcy, których wybrałem, mają bardzo przystępne plany, które teraz nie będą sprawiać kłopotów, nie wtrącają cię w modernizację ani nie kosztują fortuny w przyszłości.

Warunki kontraktu

Wiele hostów internetowych może na pierwszy rzut oka wydawać się tani, ale musisz zapoznać się z warunkami umowy, aby naprawdę poznać rzeczywisty koszt. 

Aby zablokować najniższą możliwą stawkę, prawdopodobnie będziesz musiał zobowiązać się do dwu-, trzy- a nawet czteroletniego planu. 

Co ważne, umowy te są zazwyczaj opłacane z góry i w całości. 

Oznacza to, że hosting reklamowany za 3 USD miesięcznie może w rzeczywistości kosztować Cię dzisiaj nawet o 100 USD.

Wraz z długością umowy musisz sprawdzić stawki za odnowienie. Powszechną praktyką w branży hostingowej jest to, że plany hostingowe rosną po odnowieniu.

Ceny promocyjne mogą kosztować 3 USD miesięcznie, ale potem automatycznie odnawiają się za około 10 USD miesięcznie.

To ponad trzykrotnie zwiększyłoby twoją stawkę po odnowieniu. Nagle nie jest już tak tanio.

Limity domen

Ile witryn chcesz? 

Jeśli dodasz jedną lub dwie witryny, możesz przypadkowo zostać zmuszony do uaktualnienia i zapłacić dużo więcej.

Na przykład iPage pozwala ludziom tworzyć tyle stron internetowych, ile chcą, za pomocą najtańszego planu hostingowego. 

Z drugiej strony w Hostingerze będziesz musiał uaktualnić, aby hostować więcej niż jedną witrynę. To powiedziawszy, następny plan Hostingera to wciąż mniej niż 3 USD miesięcznie i możesz zbudować do 100 stron internetowych.

Innym ważnym ograniczeniem do rozważenia jest przepustowość. Jest to maksymalna ilość danych, które Twoja witryna może przesłać użytkownikom w określonym czasie. 

Teraz nie ma czegoś takiego jak nieograniczona przepustowość, ale na pewno zobaczysz to reklamowane w wielu najtańszych planach hostingowych.

Dlaczego mogą to powiedzieć?

Ponieważ są to wspólne plany hostingowe, w których Twoja witryna znajduje się na serwerze z kilkoma innymi witrynami. W typowy dzień te witryny nie będą wykorzystywać wszystkich zasobów serwera, więc mówią, że jest to nieograniczone.

Prawda jest taka, że ​​na pewno nadal będziesz mieć ograniczenia dotyczące tego, ile procesora (CPU) serwera może wykorzystać Twoja witryna. 

Zbyt duża liczba odwiedzających witrynę może przekroczyć limity procesora, a dostawca może poprosić o uaktualnienie.

Wspólne plany hostingowe z nieograniczoną przepustowością są idealne do taniego hostingu, ale nie utożsamiaj tego z nieograniczoną liczbą odwiedzających.

Darmowe narzędzia do budowy i rozwoju witryny

Zdziwiłbyś się, ale nawet niektóre z najtańszych planów hostingowych są pełne bezpłatnych narzędzi i możliwości. Otrzymanie tych gratisów jako części pakietu może pomóc Ci zaoszczędzić w innych obszarach.

Niektóre z funkcji, na które należy zwrócić uwagę, to:

 • Kredyty reklamowe : bezpłatne kredyty reklamowe Google lub Bing, aby dotrzeć do odbiorców
 • Nazwa domeny : adres internetowy Twojej witryny pod adresem www.twoja-nazwa-domeny.com
 • Konto e-mail : adres @nazwa-domeny.com
 • Certyfikaty SSL : chroni prywatność w Internecie i informuje odwiedzających, że Twoja witryna jest bezpieczna
 • Wizualny kreator stron internetowych : aplikacja, która pozwala nawet zupełnie początkującym projektować piękne strony

Wszystko, co jest zawarte w Twoim planie hostingowym, to coś, na co nie musisz wydawać więcej pieniędzy. 

Rejestracja nazwy domeny nie jest trudna , ale jeśli Twój plan hostingowy ją zawiera, zaoszczędzisz 10-15 USD w pierwszym roku.

Otrzymanie bezpłatnego profesjonalnego e-maila to kolejne 30 USD w Twojej kieszeni. Gratisy sumują się.

Nawet Hostinger, który można kupić za mniej niż 1 USD / miesiąc, jest dostarczany z kontem e-mail, certyfikatem SSL i narzędziem do tworzenia stron internetowych, które nie wymaga znajomości kodowania.

Podsumowanie

Nie musisz dużo wydawać, aby umieścić swoją witrynę w Internecie, ale jeśli nie będziesz ostrożny, hosting może kosztować znacznie więcej niż myślisz.

Wybór renomowanego dostawcy to pierwszy krok, ale nie musisz się tym martwić, jeśli trzymasz się mojej listy najlepszych tanich hostów internetowych. To wszystko są naprawdę znane firmy z długą historią niezawodnych usług.

 1. Hostinger – Najlepszy plan hostingowy poniżej PLN 3.99
 2. DreamHost — Najniższe wydatki pierwszego dnia
 3. Bluehost — najlepszy dla nowych witryn (zwłaszcza WordPress)
 4. A2 Hosting – Najlepszy hosting poniżej 3 USD dla sklepów internetowych
 5. HostGator — najlepszy sposób na tanie hostowanie istniejącej witryny
 6. iPage Go — najlepiej, jeśli masz wiele witryn
 7. GreenGeeks — Najlepsza cena za zarządzany hosting WooCommerce

Aby uzyskać najniższą cenę miesięczną, wybierz Hostinger. Za mniej niż pięćdziesiąt dolarów miesięcznie nie ma nic innego nawet bliskiego.

Oczywiście, jeśli nie chcesz zamykać się długą umową, aby uzyskać niskie stawki z Hostinger, polecamy DreamHost. Możesz uzyskać wysokiej jakości hosting za mniej niż 5 USD miesięcznie bez żadnych zobowiązań.

Jeśli masz na myśli nową witrynę i chcesz ją szybko uruchomić, Bluehost jest dla Ciebie wyborem. Jest trochę droższy niż Hostinger, ale wciąż poniżej 3 USD miesięcznie. Plus Bluehost zawiera darmową nazwę domeny na pierwszy rok (będziesz potrzebować tej nowej witryny), co pozwala zaoszczędzić kolejne 10-15 USD.

Jeśli masz wiele witryn do hostowania, iPage powinien być Twoim pierwszym i ostatnim przystankiem. Nieograniczone strony internetowe za mniej niż 2 USD miesięcznie. Nie mów nic więcej.

Shortlist A2 Hosting dla sklepów internetowych. Jest dobrze skonfigurowany, aby sprostać dodatkowym wymaganiom związanym z bezpieczeństwem i wydajnością w handlu elektronicznym. Jeśli prowadzisz sklep internetowy w WooCommerce, pomyśl o GreenGeeks, aby uzyskać dodatkowe oszczędności przy porównywalnej wydajności.

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
Hostinger

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 3.99zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Zniżki do -82%

Sprawdź już dziś