TOP 30 Ranking hostingów: Znajdź najlepszy hosting na 2024r.

author image

Andrzej Krawczyk

1 stycznia, 2024

Nasz wybór nr.1
Hostinger

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 3.99zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepszy elastyczny hosting
dhosting

Dhosting wyróżnia się dzięki automatycznemu skalowaniu zasobów, które w razie potrzeby udostępni Tobie dodatkową powierzchnię, RAM i CPU.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najbezpieczniejszy hosting
nazwa.pl

Dzięki technologii CloudHosting, Nazwa.pl zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i wysoką moc serwera w każdej opcji hostingowej.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję

Hostinger

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 3.99zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Czytaj recenzję →

dhosting

Dhosting wyróżnia się dzięki automatycznemu skalowaniu zasobów, które w razie potrzeby udostępni Tobie dodatkową powierzchnię, RAM i CPU.

Czytaj recenzję →

Nazwa.pl

Dzięki technologii CloudHosting, Nazwa.pl zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i wysoką moc serwera w każdej opcji hostingowej.

Czytaj recenzję →

Siteground

SiteGround pozostaje bardzo dobrym wyborem dla użytkowników o wysokich wymaganiach technicznych oraz deweloperów.

Czytaj recenzję →

Próbując wybrać najlepszy hosting stron www stoimy często przed wyborem jednego z ponad tysiąca dostępnych dostawców usług hostingowych.

Każdy potencjalny wybór będzię się wiązał ze zróżnicowanym wachlarzem funkcji, poziomem wydajności, łatwością użytkowania i przedziałem cenowym. Przy tym natłoku dostępnych opcji na rynku firm hostingowych walczących o twoją uwagę, w poniższym zestawieniu skupiliśmy się na dwóch podstawowych kwestiach, mianowicie:

Jak wybrać najlepszy hosting, który spełni Twoje wymagania?

Jak nie przepłacić wybierając ofertę hostingową?

Jako redakcja, sami staliśmy jeszcze niedawno przed wyborem dobrego dostawcy hostingu i doszliśmy do wniosku, że w mimionych latach technologia hostingu, wydajność serwerów i szybkość witryn interntowych uległy znacznemu polepszeniu. Znaczy to często, że hosty nie dzielą się tylko na lepsze i gorsze ale również takie, które są dostosowane do Twoich obecnych potrzeb i takie, które mogą oferować inny, często nie wystarczający lub w danym przypadku zbyt szeroki zestaw funkcjonalności.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, sklep internetowy, lokalną firmę, czy większe przedsiębiorstwo, poniższe zestawienie przybliży Cię do wybrania najlepszego hostingu pod Twoje unikatowe potrzeby.

A więc zaczynamy!

Jaki jest najlepszy hosting na 2023?

Najlepsze usługi hostingowe zapewniają niezawodną szybkość witryny, bezpieczeństwo, blisko stuprocentowy czas działania (uptime), łatwość użytkowania oraz prostą integrację z systemem CMS na którym oparta jest Twoja witryna.

Nasze poniższe recenzje poszczególnych hostingów wskażą Tobie dostawców, którzy oferują dokładnie to czego potrzebujesz, bez przepłacania.

Oto nasz ranking hostingów na ten rok:

#1. Hostinger

Najlepszy tani hosting Wordpress (od 3,99 zł / miesiąc)

Hostinger otrzymuje naszą najwyższą rekomendację dla platformy hostingowej, z bezpłatną domeną (*od planu premium), bezpłatnym SSL w zestawie, instalacją WordPress 1 kliknięciem, FTP i obsługą klienta 24/7. Ich plany zaczynają się od 3,99 zł miesięcznie (85% zniżki) i oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Hostinger jest doskonały dla zaczynających swoją przygodę w sieci. W ramach hostingu możesz nauczyć się budować bezpłatne strony WordPress i doskonalić swoje umiejętności webmastera.

Ponadto, korzystanie z Hostinger pozwala początkującym developerom nauczyć się kodować i eksperymentować z PHP, FTP, cPanel i MySQL bez dodatkowych kosztów.

Dla osób, które nie chcą programować Hostinger oferuje autorski, łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny – hPanel. Jego design jest prosty i przejrzysty, co jest kluczowe podczas codziennego zarządzania backendem witryny.

Hostinger należy również do najszybszych dostawców usług hostingowych ze średnią prędkością ładowania strony poniżej 200 ms i gwarantowanym czasem działania (uptime) w okolicach 99,9%. W przypadku tworzenia stron międzynarodowych Hostinger posiada serwery w USA, Europie oraz Azji oraz intergrację z Cloudfare CDN co pozwala zminimalizować czas ładowania Twojej strony dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od ich lokalizacji.

Hostinger zapewnia bezpłatną witrynę WordPress z instalacją przez 1-kliknięcie, dzięki czemu możesz rozpocząć prowadzenie bloga bezpłatnie w dosłownie kilka minut. Firma oferuje także swojego kreatora stron internetowych Zyro z tysiącami dostępnych szablonów. Ponadto Hostinger obecnie prowadzi masową wyprzedaż, oferując bezpłatne certyfikaty SSL i domeny.

Hostinger posiada również bardzo kompetentny, wielojęzyczny, całodobowy zespół ds. sukcesu klientów, z którym można się skotaktować przez live chat’a w mniej niż dwie minuty w trybie 24/7.

Jeśli chcesz mieć szybki hosting ale masz ograniczony budżet, Hostinger jest opcją dla Ciebie.

Kroki niezbędne do rozpoczęcia krzystania z Hostingera są bardzo proste:

 1. Wejdź na hostinger.pl i kliknij, ‘Zacznij teraz’.
 2. Wybierz plan hostingowy – najbardziej opłacalny plan na początek to 3,99 zł / miesiąc przez 48 miesięcy.
 3. Wpisz swój adres e-mail i utwórz hasło.
 4. Wybierz WordPress jako swóją platformę CMS lub zbuduj swoją witrynę.
 5. Edytuj i opublikuj swoją stornę WWW.

… lub przeczytaj naszą recenzję Hostingera

#2. dhosting

Najlepszy elastyczy hosting współdzielony (240zł netto / rok)

Dhosting to naszym zdaniem najbardziej warty uwagi Polski dostawca usług hostingowych na rynku. Niewielka firma z globalnymi aspiracjami wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dużych firm oraz prywatnych użytkowników. Niemal wszystkie opracowane przez dhosting.pl technologie są autorskie.

Standardem w dhosting.pl jest darmowa migracja stron i poczty, a także integracja z Cloudfare. Również certyfikat SSL dla wszystkich stron wliczony jest w cenę. Strona internetowa firmy jest zaprojektowana czytelnie i schludnie, zawiera mnóstwo przydatnych informacji, ale jednocześnie jest łatwa w nawigowaniu. Zarówno wersja polska, jak i angielska. Dhosting.pl oferuje 14-dniowy darmowy trial, a także gwarancję satysfakcji – niezadowolony użytkownik może otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu. Firma gwarantuje SLA na poziomie 99,9%.

Ma dobre referencje: z dhosting.pl współpracują między innymi Kazar, Lexus, Alior Bank, Solgaz, PARP i Policja.

Dhosting.pl oferuje klientom pomoc 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i faktycznie mogę potwierdzić, że nie jest to tylko chwyt marketingowy. Kilka razy zdarzyło mi się kontaktować z działem obsługi klienta w bardzo niestandardowych godzinach i za każdym razem udało mi się porozmawiać z jednym z operatorów (oczywiście za pomocą Helpdesk24 – infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00). Na pochwałę zasługuje podejście pracowników do klienta. Wszystkie osoby, z którymi rozmawiałem były miłe, profesjonalne i rzeczywiście próbowały pomóc, nie proponując przy tym żadnych niepotrzebnych, dodatkowo płatnych usług.

Skorzystaj ze zniżki -5% dla naszych czytelników

… lub przeczytaj naszą recenzję dhosting.pl

#3. Nazwa.pl

Najszybszy Cloud Hosting w Polsce (od 100 zł netto/rok)

nazwa.pl to jeden z najczęściej wybieranych w Polsce dostawców usług rejestracji domen i hostingu. Od 1997 roku z usług nazwa.pl skorzystało ponad 1 000 000 Klientów, rejestrując w tym czasie ponad 5 000 000 domen i uruchamiając ponad 500 000 usług hostingowych. Dostarczając zaawansowane techniczne rozwiązania, z wykorzystaniem najnowszych technologii, nazwa.pl często wyznacza standardy w polskim Internecie, a jej usługi są powszechnie doceniane przez specjalistów branży IT.

Spółka oraz jej usługi są stale nagradzane przez znane redakcje, takie jak PCWorld, PurePC, Tabletowo czy IT Reseller. Szybkość i bezpieczeństwo – właśnie te cechy charakteryzują ofertę CloudHosting, którą dostarcza nazwa.pl.

Cechy kluczowe:

 • Jeden z najszybszych hostingów w Polsce
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa
 • Content Delivery Network (CDN nazwa.pl) w standardzie
 • Gwarancja nazwa.pl – 100% satysfakcji lub zwrot pieniędzy
 • Usługi dodatkowe – m.in. Dedykowany adres IP, Reverse DNS
 • Ceny zaczynają się od 100 zł netto/rok

#4. SiteGround

Najlepsza satysfakcja klienta (3,95 USD / miesiąc)

SiteGround oferuje oprogramowanie hostingowe od 2014 roku i szczyci się fantastyczną obsługą klienta. W 2018 r. Mieli wskaźnik zadowolenia klientów 98% i odpowiadali na połączenia telefoniczne w ciągu kilku sekund, odpowiadali na zgłoszenia do pomocy technicznej średnio w ciągu 10 minut i są dostępni 24/7 przez czat.

Obsługa klienta Siteground

Oprócz obsługi klienta, wydajność jest znaczącą korzyścią dla użytkowników SiteGround, ponieważ mieli oni średnio 99,99% czasu sprawności w 2018 roku. Zbudowali swoją platformę na kontenerach Linux, które są bardzo stabilne, nawet z przypadkowymi skokami ruchu. Mają także doskonały czas ładowania strony poniżej 750 ms.

Mają największe rabaty na okres jednego roku, jeśli nie chcesz płacić przez ponad 3 lata. Plany podstawowe zaczynają się od 3,95 USD miesięcznie (plus 14,95 USD opłaty instalacyjnej), która obejmuje bezpłatne Let’s Encrypt SSL, codzienne automatyczne kopie zapasowe, niezmierzony ruch i do 10 000 odwiedzających miesięcznie.

Cennik:

 • Plan: StartUp kosztuje 3,95 USD / miesiąc + 14,95 USD opłaty instalacyjnej
 • Termin: 12 miesięcy
 • Całkowity koszt przy kasie: 62,35 USD
 • Oszczędności: 81,53 USD

#5. Bluehost

Najlepszy międzynarodowy hosting (2,95 USD / miesiąc) – Bluehost obsługuje ponad 2 miliony stron internetowych na całym świecie

Bluehost WP dla najlepszego hostingu WordPress

Bluehost to moja rekomendacja dla platformy hostingowej nr 1, z bezpłatną domeną, bezpłatnym SSL w zestawie, instalacją WordPress 1 kliknięciem, FTP i obsługą klienta 24/7. Ich plany zaczynają się od 2,95 USD miesięcznie (63% zniżki) i mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Są wszechstronną platformą dostosowaną do WordPress i obsługującą ponad 2 miliony stron internetowych. Ich łatwy w użyciu interfejs pozwala Ci się zalogować, wybrać domenę, zainstalować WordPress jednym kliknięciem, wybrać motywy i stworzyć witrynę.

Rozpoczęli działalność w 1996 r., A obecnie zatrudniają ponad 750 pracowników. Mają czas działania wynoszący 99,99%, co czyni je bardzo niezawodną opcją.

Przy średnim czasie ładowania poniżej pół sekundy prędkość witryny nie będzie stanowić problemu. Dzięki mojej witrynie WordPress i ich najtańszemu planowi wykorzystałem kilka łatwych wtyczek i udało mi się zwiększyć szybkość mojej witryny na komputery do 100.

Jednym z najważniejszych punktów sprzedaży dla mnie było ich bezpieczeństwo i integracja z Cloudflare – siecią dostarczania treści (CDN). Ta sieć CDN zapobiega atakom DDoS i fałszywemu ruchowi z różnych źródeł.

Korzystanie z sieci CDN zwiększa również szybkość witryny, umożliwiając hosting plików internetowych w ich światowej sieci serwerów. Ta usługa skraca czas pobierania danych z serwera na podstawie lokalizacji użytkownika.

Jeśli czytasz inne porównania z hostingiem i szukasz dodatkowych funkcji, Bluehost integruje się również z innym oprogramowaniem na ich rynku MOJO. Na przykład, jeśli klient potrzebuje oprogramowania koszyka lub funkcji e-commerce, instalacja oprogramowania jest łatwa.

Wreszcie są „oficjalną” platformą hostingową rekomendowaną przez WordPress.org i możesz przeczytać moją pełną recenzję tutaj .

Oto jak zacząć:

 1. Przejdź do Bluehost.com i kliknij Rozpocznij
 2. Wybierz plan, który chcesz (2,95 USD / miesiąc jest najtańszy)
 3. Wprowadź nową nazwę lub wybierz własną
 4. Wprowadź informacje o koncie, abonament i informacje rozliczeniowe
 5. Odznaczę dodatki Sitelock Security i Codeguard Basic
 6. Kliknij Prześlij i jesteś gotowy!

Polecam zacząć od planu podstawowego za 2,95 USD miesięcznie, co stanowi 63% zniżki od ich zwykłej ceny.

Jak zaoszczędzić najwięcej:

 • Plan: abonament podstawowy w cenie 2,95 USD / miesiąc
 • Termin: 36 miesięcy
 • Całkowity koszt przy kasie: 106,20 USD
 • Oszczędności: 181,44 USD

… lub przeczytaj naszą recenzję Bluehost

#6. Home.pl

Jeden z lepszych polskojęzyczny hostingów dla małych firm (od 29,90zł /miesiąc)

Home.pl to długoletnia tradycja i doświadczenie, chyba każdy z nas słyszał o tej firmie. Oferują nam duży wybór usług, nawet wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Dobre znaczy drogie, co w przypadku tego hostingu pasuje idealnie. Oczywiście promocje się zdarzają, jednak za migrację strony www i pocztę musimy tutaj dodatkowo zapłacić. Opłaty pobierane są również za certyfikat SSL.

Jeśli cena Cię nie odstrasza, możesz naprawdę cieszyć się bezpieczeństwem swoich danych. Kopie zapasowe, nawet te usunięte są przywracane w ciągu 3 dni. Dla home.pl widać niemożliwe nie istnieje.

Cechy kluczowe:

 • Szeroka przepustowość łącz do sieci internetowych – ponad 90 GB/s
 • Opcja SNI
 • Stabilne serwery
 • Bezpieczeństwo danych
 • Rozbudowana oferta
 • Ceny zaczynają się od: €2.05/miesiąc

#7. GreenGeeks

Najlepszy hosting ekologiczny (2,95 USD / mc)

GreenGeeks to przyjazny dla środowiska hosting z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Charakteryzują się zarówno 99,95% nieprzerwanym czasem, jak i czasem ładowania funkcji poniżej 500 ms.

Posiadają centra danych w USA, Kanadzie i Holandii , co jest silną międzynarodową konfiguracją.

Jest to interesujący wybór, jeśli szukasz hostingu przyjaznego dla środowiska.

Strona główna GreenGeeks

GreenGeeks potwierdza, że ​​kupuje 3 razy więcej kredytów na energię wiatrową, aby uwzględnić energię zużytą do zasilania ich platformy. Są partnerem Green Power z amerykańską Agencją Ochrony Środowiska (EPA).

Jeśli zarejestrujesz się w celu skorzystania z ich usług, uzyskasz nieograniczone miejsce na pliki, przepustowość i konto e-mail, a także będziesz mógł cieszyć się ich wysoką wydajnością – i uzyskać bezpłatną domenę.

I nie tylko uderzają WHM / cPanel na dedykowany serwer i nazywają go dniem jak niektóre inne hosty – sięgają głębiej.

Mają fajną funkcję zwaną konfiguracją izolacji konta hostingowego. Korzystając z VPS, opartego na kontenerze, zapewniają kontom dedykowane zasoby obliczeniowe i bezpieczny wirtualny system plików (Secure vFS). Bezpieczny vFS zapewnia, że ​​konta nie będą miały dostępu do innych kont, chroniąc twoją stronę przed złośliwym oprogramowaniem i inną złośliwą aktywnością.

Mają nieco wyższe opłaty za przedłużenie w wysokości 9,95 USD niż ich wstępna cena 2,95 USD Eco-Site Lite, ale można zablokować ceny na trzy lata.

Ostatecznie w kasie zapłacisz 116,15 USD i zaoszczędzisz 252,00 USD (70% zniżki) dzięki kodowi promocyjnemu 10YEARSGREEN.

Jak zaoszczędzić najwięcej:

 • Plan: EcoSite Lite za 2,95 USD / miesiąc
 • Termin: 36 miesięcy
 • Całkowity koszt przy kasie: 116,15 USD
 • Oszczędności: 225,85 USD

#8. WP Engine

Najlepszy hosting profesjonalny i dla przedsiębiorstw (31,50 USD / miesiąc)

WP Engine to zarządzana firma hostingowa z siedzibą w moim mieście Austin w Teksasie. Koncentrują się przede wszystkim na szybkości, bezpieczeństwie i skalowalności. Ich zarządzany hosting jest specjalnie zaprojektowany dla stron WordPress i ma wyższą cenę. To nie jest właśnie hosting, ale dedykowane usługi, które utrzymają Twoją witrynę WordPress na żywo.

Szybkość witryny jest tym, co wyróżnia WP Engine.

Podczas gdy inni dostawcy mogą zawierać niestandardowe serwery, nadal możesz się ugrzęznąć, instalując wiele wtyczek WordPress. Ale z WP Engine mają sieć serwerów z bardziej agresywnym buforowaniem niż inni dostawcy. Nie możesz instalować innych wtyczek buforujących w WordPress, ponieważ ich buforowanie jest tak spersonalizowane.

WP Engine zapewnia codzienne kopie zapasowe plików, dzięki czemu możesz zachować spokój. Mają także niezawodną obsługę klienta i wysokiej klasy niestandardowe plany dla przedsiębiorstwa. Jeśli jednak Twoje potrzeby nie są tak zaawansowane, musisz rozważyć zalety i wady.

Ich plan startowy zaczyna się od 31,50 USD / miesiąc i obejmuje 25 000 odwiedzin / miesiąc, 50 GB przepustowości, CDN i SSL oraz niezawodne narzędzia wydajności. Każdy program jest wyposażony w sieć dostarczania treści (CDN), która zapewnia szybsze ładowanie i środowisko testowe, dzięki czemu możesz przetestować różne rzeczy przed wprowadzeniem zmian.

Pakiety hostingowe WP Engine

Jeśli szukasz jednej z najlepiej zarządzanych firm hostingowych premium, wypróbuj WP Engine w trybie testowym i uzyskaj 10% rabatu na pierwszą płatność.

Jak zapisać:

 • Plan: uruchomienie przy 31,50 USD / miesiąc
 • Termin: miesięcznie
 • Całkowity koszt przy kasie: 31,50 USD
 • Oszczędności: 3,50 USD

#9. HostGator

Najlepsza tania usługa hostingowa (2,78 USD / miesiąc)

HostGator to znany dostawca hostingu z siedzibą w Houston, który obsługuje ponad 9 milionów stron internetowych. Są jedną z najtańszych opcji na rynku, a plany zaczynają się od 2,78 USD miesięcznie w przypadku planów 36-miesięcznych, a oszczędności od 30-60%. Upewnij się, aby sprawdzić ich stawki odnowienia, ponieważ są one nieco wyższe niż stawki wprowadzające.

Porównanie HostGator

Aby rozpocząć, ich prędkość osiąga zaledwie niecałą sekundę, więc nie są najszybszą opcją, ale lepszą niż średnia. Osiągnęli także czas dostępności na poziomie 99,98%, co jest lepsze niż średnia w branży na poziomie 99,94%.

Ułatwiają proces tworzenia strony internetowej, dzięki prostej funkcji „przeciągnij i upuść” oraz możliwości dodawania nieograniczonej liczby domen. Pomogą również w darmowych migracjach w ciągu pierwszych 30 dni od rejestracji.

Oferują również całodobową obsługę klienta za pośrednictwem czatu na żywo, poczty e-mail i telefonu, a także mają dość dobry czas reakcji.

Oferują trzy główne plany, w tym Hatchling, Baby i Business. Plany wyższego poziomu obejmują dedykowane adresy IP i narzędzia SEO, aby zwiększyć swoją obecność w Internecie. Ponadto mają 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu.

Ogólnie rzecz biorąc, są to jedne z najlepszych witryn hostingowych na rynku i # 2 na mojej liście.

Oto jak zacząć:

 1. Wejdź na HostGator.com i kliknij Rozpocznij.
 2. Wybierz domenę (lub dodaj własną).
 3. Wybierz swój cykl rozliczeniowy. Aby uzyskać największe oszczędności, wybierz plan 2,78 USD / miesiąc przez 36 miesięcy.
 4. Wprowadź swoje informacje rozliczeniowe.
 5. Kliknij Kasa i wszystko gotowe!

Jak zapisać:

 • Plan: pisklę za 2,78 USD / miesiąc
 • Termin: 36 miesięcy
 • Całkowity koszt przy kasie: 100,08 USD
 • Oszczędności: 150,12 USD

#10. Cloudways

Najlepiej zarządzany hosting dla doświadczonych użytkowników (10 USD / miesiąc)

Jak sama nazwa wskazuje, Cloudways wykorzystuje skalowalną platformę chmurową zbudowaną z myślą o szybkości i prostocie. W przeciwieństwie do wspólnego hostingu, serwery w chmurze zapewniają więcej dedykowanych zasobów, które mogą pomóc w szybkości i stabilności.

Jest to solidna usługa hostingowa dla programistów internetowych, ponieważ umożliwia programistom PHP wdrażanie aplikacji kontenerowych i innych zaawansowanych funkcji. Poza tym, aby wspierać PHP7, Cloudways obsługuje wiele innych wydajnych technologii, takich jak HTTP / 2, Nginx i Redis.

Wszyscy klienci Cloudways mogą dodawać serwery chmurowe do swoich kont w dowolnym momencie. Możesz także skonfigurować wirtualny serwer chmurowy w niecałą minutę. WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) używany w Cloudways (co nie jest zaskoczeniem), a następnie Drupal i Magento.

Ceny są warstwowe w zależności od wybranych przez Ciebie specyfikacji serwera i dostawcy chmury. Zaczyna się już od 10 USD miesięcznie i jest bezpłatny 3-dniowy okres próbny. Wygląda to na krótki okres próbny, ale daje wystarczająco dużo czasu, aby zanurzyć się w platformie i przetestować jej funkcjonalność. A jeśli szukasz bezpieczeństwa, dostarczają certyfikaty SSL z mapowaniem domen.

Jeśli jesteś doświadczonym programistą i chcesz mieć większą kontrolę, Cloudways to dobra opcja.

#11. DreamHost

Szybki, bezpieczny hosting z celem (2,59 USD / miesiąc)

DreamHost to host, który zarządza ponad 1,5 milionem witryn na całym świecie. Oferują 100% gwarancji nieprzerwanej pracy i imponującą 97-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Wszystkie strony są fabrycznie zainstalowane z bezpłatnym certyfikatem SSL i zaporą WordPress dla zwiększenia bezpieczeństwa. VPS Basic zapewnia każdemu klientowi dwa wirtualne prywatne serwery w celu zwiększenia szybkości, skalowalności i wydajności.

Mają także wiele warstw pamięci podręcznej, automatycznie skalowaną pamięć i te izolowane serwery w celu dalszego zwiększenia prędkości.

Ponadto każdy klient platformy DreamPress otrzymuje wbudowane buforowanie serwera i statyczny adres IP. Te serwery bardzo szybko odpowiadają na żądania sieciowe jako serwer proxy ze stosem Apache i PHP WordPress.

Możesz zacząć korzystać z planu DreamHost Shared Starter za jedyne 2,59 USD miesięcznie.

Plany cenowe Dreamhost

Najpierw zarejestruj się i wprowadź informacje o domenie. Następnie usuń zaznaczenie opcji Ochrona Dreamshield i 1 Skrzynka pocztowa, jeśli nie potrzebujesz jeszcze wiadomości e-mail.

Jak zaoszczędzić najwięcej:

 • Plan: wspólny starter w cenie 2,59 USD / mc
 • Termin: 36 miesięcy
 • Całkowity koszt w kasie: 93,24 USD
 • Oszczędności: 99,91 USD

#12. iPage

Jeden rozmiar pasuje do wszystkich usług hostingowych najlepiej dla lokalnych firm (1,99 USD / miesiąc)

iPage to doskonała platforma do budowania, promowania i rozwijania witryny dla małych firm ze względu na jej tanie oferty i łatwe w obsłudze narzędzia. Jest to przyzwoity wybór dla lokalnych firm dysponujących ograniczonym budżetem, ponieważ obejmuje narzędzie do tworzenia witryn internetowych oraz dostęp do WordPress lub Weebly, co pozwala każdemu zbudować witrynę e-commerce.

Nie polecam korzystania z iPage lub Weebly do e-commerce, jeśli szukasz jednej z najtańszych opcji na rynku. Z podstawowym zestawem narzędzi i stabilną wydajnością, iPage zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko skonfigurować online. Otrzymasz bezpłatny sklep internetowy, integrację z systemem PayPal i sześć różnych opcji oprogramowania koszyka na zakupy.

Ich narzędzie do tworzenia witryn jest ograniczone do zaledwie sześciu stron. Mają jednak setki szablonów i motywów i integrują się z systemami zarządzania treścią (CMS), takimi jak Joomla i WordPress.

Oferują również bezpłatną niestandardową stronę internetową, adres e-mail i bezpłatne kredyty reklamowe o wartości 200 USD dla wyszukiwarek takich jak Google i Bing.

Dodatkowo, korzystając z poniższego linku, możesz ubiegać się o 70% rabatu na hosting i uzyskać bezpłatną rejestrację domeny po bardzo niskiej cenie 1,99 USD miesięcznie.

Jak zapisać:

 • Plan: plan hostingowy w cenie 1,99 USD / miesiąc
 • Termin: 36 miesięcy
 • Całkowity koszt w kasie: 71,64 USD
 • Oszczędności: 216 USD

#13. HostPapa

Potężny hosting dla Twojej firmy online (3,95 USD / miesiąc)

HostPapa wszedł na dedykowaną przestrzeń hostingową w 2002 roku i rozszerzył ją na hosting z pełną obsługą w 2005 roku. Szybko stał się liderem w dziedzinie hostingu dla małych firm, ponieważ oferuje wszystko, czego potrzebowałaby mała firma do prowadzenia swojej witryny.

Usługi te obejmują hosting, rejestrację domeny, ponad 400 aplikacji biznesowych, z którymi można się połączyć, a także opcję łatwego kreatora stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” lub instalacji WordPress w zależności od zainteresowań.

HostPapa ma trzy główne plany, od 3,95 USD do 12,95 USD miesięcznie. Jednak pobierają również opłaty za dodatki, takie jak certyfikaty SSL. Musisz także upewnić się, że wyłączyłeś ich inne dodatki przy kasie, co zwiększyłoby 39,90 USD rocznie.

Ich najbardziej popularnym planem jest Business Plan, który jest idealny dla właścicieli małych firm i obejmuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, nieograniczoną przestrzeń dyskową SSD i nieograniczoną przepustowość.

HostPapa Funkcje hostingu

Jak zapisać:

 • Plan: biznes za 3,95 USD / miesiąc
 • Termin: 36 miesięcy
 • Całkowity koszt w kasie: 142,20 USD
 • Oszczędności: 325,44 USD

#14. Liquid Web

Najlepszy w pełni zarządzany hosting i wsparcie telefoniczne dla firm (19,33 USD / miesiąc)

Liquid Web jest znany jako „cały hosting zarządzany, którego kiedykolwiek będziesz potrzebować”. Są znane przede wszystkim ze swoich w pełni zarządzanych usług hostingowych. Jeśli chcesz pracować z „najbardziej pomocnymi ludźmi w hostingu” i nigdy więcej nie martwić się o aktualizację wtyczki, czytaj dalej.

Po pierwsze, ich obsługa klienta 24/7 ma bezkonkurencyjną 59-sekundową gwarancję. Testowałem to trzy razy i wytrzymało test. Gdy zadzwoniłem po raz pierwszy, w ciągu 44 sekund otrzymałem prawdziwego żywego człowieka. Drugi raz wynosił 32 sekundy. Wreszcie trzeci raz wynosił 48 sekund – zbliżając się.

Jeśli szukasz różnych opcji hostingu, Liquid Web ma ponad 6 różnych opcji hostingu w zależności od potrzeb:

Funkcje płynnej sieci

Jeśli zaczynasz nową stronę, ich hosting zarządzanego WordPressa zaczyna się od 19,33 USD / miesiąc . Dzięki temu planowi otrzymujesz jedną stronę internetową, 20 GB miejsca na dysku SSD, 5 TB przepustowości, bezpłatne środowisko przejściowe i kopie zapasowe co 30 dni.

Jeśli jesteś małą lub średnią firmą, która potrzebuje w pełni zarządzanej chmury lub platformy hostingowej VPS, Liquid Web przoduje.

Oto jak zapisać:

 • Plan: Zarządzany hosting WordPress – osobisty (roczny) w cenie 19,33 USD / miesiąc
 • Termin: 12 miesięcy
 • Całkowity koszt przy kasie: 232,00 $
 • Oszczędności: 116,00 $

#15. Kinsta

Najlepszy hosting premium WordPress z obsługą migracji: (25 USD / mc)

Kinsta uruchomiona w 2013 roku, którego jedynym celem jest stworzenie najlepszej platformy WordPress na świecie. Ich głównym celem jest współpraca z ekspertami WordPress w celu stworzenia hostingu o szybkości, bezpieczeństwie i stabilności, który wyznacza standardy branżowe.

Posiadają potężny i łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny, w którym można przeglądać wiele witryn jednocześnie, raporty analityczne, zarządzać użytkownikami i sprawdzać wykorzystanie zasobów:

Kinsta Dashboard

Plan Starter Kinsta za to 30 $ miesięcznie (25 $, jeśli płatne rocznie) i jest wyposażony w 1 zainstalować WordPress, 20.000 razy terenie hotelu, SSL i CDN i 5 GB miejsca na dysku.

Jeśli prowadzisz bardziej znaczącą działalność i potrzebujesz skalować swój hosting w miarę rozwoju, masz do wyboru 10 różnych planów. Zwiększają one liczbę stron internetowych, miejsca na dysku SSD i odwiedzających miesięcznie.

Wszystkie plany zawierają bezpłatne nieograniczone migracje z kilku różnych hostów, automatyczne codzienne kopie zapasowe, ręczne punkty tworzenia kopii zapasowych, wsparcie 24/7 oraz ich białą etykietę wtyczki pamięci podręcznej.

Po wybraniu ich abonamentu Pro Plan w wysokości 60 USD miesięcznie zyskujesz dodatkowe funkcje hostingowe, w tym bezpłatne „migracje z białych rękawiczek”. Te funkcje umożliwiają wypełnienie formularza, a ich zespół inżynierów skonfiguruje dla Ciebie witrynę.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli poważnie myślisz o szybkości i bezpieczeństwie WordPress, Kinsta jest dobrym wyborem. Jeśli jesteś deweloperem agencji, który chce hostować wiele witryn klienckich i skalować się w miarę rozwoju, Kinsta jest świetną opcją.

Oto jak zapisać:

 • Plan: Starter (roczny) w cenie 25 USD / miesiąc
 • Termin: 12 miesięcy
 • Całkowity koszt przy kasie: 300 USD
 • Oszczędności: 60 USD

#16. A2 Hosting

Najszybszy hosting z 51% zniżką (3,92 USD / miesiąc)

Hosting A2 rozpoczął się w 2001 roku w Ann Arbor, MI. Są znani jako jeden z najszybszych hostów internetowych. Korzystając z serwerów turbo, aby zapewnić użytkownikom 20-krotny czas ładowania strony, pomagają w szybkości – głównym współczynniku rankingu Google.

Szybkość witryny może wpływać nie tylko na ranking, ale także na współczynnik odrzuceń, czas spędzony na stronie i współczynniki konwersji. Powiedziałbym, że szybkość witryny jest jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze najlepszego hostingu.

Podobnie jak wiele innych hostów, możesz zainstalować WordPress, Joomla, Drupal i inne systemy zarządzania treścią (CMS) jednym kliknięciem. Oferują również bezpłatne usługi migracji, bezpłatne dyski SSD, SSH, PHP 7 i serwery globalne do przechowywania plików i ich szybkiego rozpowszechniania wśród odwiedzających internet na całym świecie.

A2 Hosting działa zarówno w systemie Linux, jak i Windows i oferuje szeroki zakres certyfikatów SSL, w tym Let’s Encrypt, Single-Site, Wildcard, Premium SSL i Advanced SSL.

Możesz zacząć od A2 Hosting za jedyne 3,92 USD miesięcznie (51% zniżki) pod poniższym linkiem zamiast typowego 7,99 USD miesięcznie.

Jak zapisać:

 • Plan: Lite Web Hosting za 3,92 USD / miesiąc
 • Termin: 36 miesięcy (3 lata)
 • Całkowity koszt przy kasie: 140,94 USD
 • Oszczędności: 146,70 USD

#17. Inmotion Hosting

Najtańszy zarządzany hosting WordPress (4,99 USD / miesiąc)

Inmotion Hosting to platforma hostingowa, której możesz zaufać, z oceną A + wydaną przez Better Business Bureau i posiadającą 15-letni certyfikat CNET. Oferują współużytkowane, dedykowane, odsprzedawane, wirtualny prywatny serwer (VPS), cPanel, hosting www i integrację WordPress oraz kilka bezpłatnych narzędzi, które pomagają sprzedawać online.

Są szybkie i niezawodne dzięki bezpiecznym serwerom, zabezpieczeniom hakerskim, niestandardowym zaporom ogniowym i ochronie przed atakami DDoS.

Ich wspólne plany zaczynają się od 4,99 USD miesięcznie z 37% zniżką. Dzięki temu planowi WordPress otrzymujesz do 20 000 odwiedzających miesięcznie, 40 GB pamięci półprzewodnikowej, jedną stronę internetową i nieograniczoną liczbę e-maili.

Najbardziej znane są z zarządzanych zabezpieczeń, zarządzanych aktualizacji i optymalizacji prędkości. Zarządzanie bezpieczeństwem obejmuje ochronę przed hackami i złośliwym oprogramowaniem oraz automatyczne kopie zapasowe. Optymalizacja prędkości obejmuje 10-krotnie większą prędkość niż średnie wspólne plany, bezpłatne miejsce na dysku SSD na platformie Cloud Linux z NGINX i PHP 7.

Ogólnie rzecz biorąc, Inmotion Hosting to dobry wybór, jeśli szukasz szybkości witryny WordPress bez wysokiej ceny. Mają także bezproblemową 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Jak zaoszczędzić najwięcej:

 • Plan: WordPress Hosting WP-1000S w cenie 4,99 USD / mc
 • Termin: 36 miesięcy
 • Całkowity koszt w kasie: 179,64 USD
 • Oszczędności: 108 USD

#18. AccuWeb Hosting

Najlepszy w pełni zarządzany hosting Windows VPS (10 USD / mc)

AccuWeb Hosting jest znany ze swoich opcji udostępniania, odsprzedawcy i hostingu VPS dla systemów Windows i Linux. Mają siedzibę w New Jersey i zostały założone w 2003 r. Firma Microsoft, jako firma hostingowa zgodna z WebMatrix, jest rekomendowana do użytku ze względu na komponenty ASP.NET.

Są znani ze swojej szybkości, dodatków i dodatkowej pamięci RAM, co czyni je jednym z najbardziej konfigurowalnych hostów na rynku. Jeśli wybierzesz jeden z ich planów serwera dedykowanego, uzyskasz jeszcze więcej możliwości dostosowywania. Te elementy sterujące obejmują wszystko, od marki i modelu procesora po ilość pamięci RAM, liczbę dysków twardych i wiele innych. Ich struktury cenowe są podzielone na warstwy w zależności od liczby potrzebnych funkcji. W razie potrzeby można skalować w górę lub w dół.

Możesz zacząć korzystać z podstawowego udostępnionego pakietu internetowego w cenie 2,99 USD / miesiąc, a ich planów VPS od 10 USD / miesiąc. W przypadku tych ostatnich plany te obejmują pamięć masową SSD Purse, system operacyjny Windows Server 2016 i szybką konfigurację.

Jeśli szukasz niedrogiego, dedykowanego rozwiązania VPS za ułamek ceny, AccuWeb Hosting to solidny wybór dla Twojej firmy.

#19. Namecheap

Wiele opcji hostingu i EasyWP (2,88 USD / miesiąc)

Namecheap to firma założona w 2000 roku, która zarządza ponad 10 milionami domen. Oferują wiele różnych opcji, z rejestracją domeny, różnymi opcjami hostingu, takimi jak hosting dzielony, reseller, dedykowany, VPS i WordPress już od 2,88 USD miesięcznie.

Mają nową usługę o nazwie EasyWP , która sprawia, że ​​bardzo szybko można założyć witrynę WordPress, której ceny zaczynają się od 3,88 USD miesięcznie. Sam to przetestowałem i założyłem stronę internetową w niecałe dwie minuty.

Ze wszystkimi swoimi głównymi pakietami oferują bezpłatne kopie zapasowe, bezpłatną migrację stron internetowych, wsparcie 24/7 oraz 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Ich wspólny plan hostingowy jest nieco droższy niż inne tanie opcje na liście, ale dzięki poniższemu linkowi możesz uzyskać 50% zniżki na pierwszy rok i zacząć za 15.44 USD rocznie.

#20. Domain.com

Kompleksowe rozwiązanie ze wsparciem marketingowym (3,75 USD / miesiąc)

Domain.com , założona w 2000 roku, jest jednym z najlepszych graczy w dziedzinie rejestracji domen i hostingu, który specjalizuje się w niedrogich witrynach internetowych, hostingu, poczcie e-mail, certyfikatach SSL, projektowaniu stron internetowych i usługach marketingu online.

Domain.com oferuje plan WP Starter od 3,75 USD miesięcznie, który zapewnia niestandardowy panel sterowania, nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczoną przepustowość, bezpłatne wstępnie zainstalowane motywy i wtyczki oraz domenę .blog. Ten plan jest fabrycznie zainstalowany z wtyczką Total Cache W3 , która jest świetną wtyczką buforującą dla prędkości witryny.

Ale jest również wyposażony w Jetpack , który ma wiele kompleksowych funkcji dla WordPress, ale usuwam go z powodu problemów z szybkością strony. Jeśli zaczynasz od planu WP Starter, zalecamy usunięcie Jetpack i znalezienie szybszych wtyczek, które mogą zapewnić tę samą funkcjonalność.

Ogólnie rzecz biorąc, Domain.com jest wszechstronnym rozwiązaniem dla stron internetowych i właściwym wyborem dla początkujących bez dużego doświadczenia na stronie.

Polecam ich plan WP Essential , który dodaje dedykowaną obsługę WordPress i zaczyna się od oferty promocyjnej w wysokości 6,95 USD miesięcznie z moim linkiem poniżej.

#21. GoDaddy Hosting

Najlepsze dla dodatków (5,99 USD / mc)

GoDaddy to host, który zapewnia rozwiązania hostingowe dla użytkowników Windows i Linux, a następnie przypisuje stronom unikalny DNS, który pozwala użytkownikom znaleźć cię online. Ich plany wynoszą od 5,99 USD do 89,99 USD / miesiąc.

Plany obejmują od niedrogich opcji wspólnych po hosting firmowy, VPS, aż po dedykowane serwery zapewniające największą moc i kontrolę.

Niektóre z ich najlepszych funkcji to Odin Plesk, panel sterowania systemu Windows, który umożliwia zarządzanie serwerami, aplikacjami i użytkownikami. Ich plan ekonomiczny umożliwia hosting jednej witryny internetowej, a plany Deluxe, Ultimate i Maximum umożliwią hosting nieograniczonej liczby witryn:

Plany hostingowe GoDaddy

Jeśli chcesz przejść do GoDaddy z innej witryny hostingowej, możesz przesłać pliki swojej witryny na ich serwery za pomocą centrum sterowania lub przez FTP. Mają także pomocne skanery złośliwego oprogramowania w scenariuszu włamania do witryny.

Jedną z nich, która je wyróżnia, jest to, że spełniają obietnicę obsługi wszystkich technicznych aspektów witryny, w przeciwieństwie do innych usług hostingowych. Zajmują się aktualizacjami oprogramowania, konfiguracjami i poprawkami bezpieczeństwa, zapewniając optymalne działanie witryny. Ich wsparcie znacznie się poprawiło i pomoże, jeśli masz problemy z czymkolwiek.

GoDaddy ma kilka imponujących funkcji potrzebnych do uzyskania dodatkowych informacji na temat zarządzania witryną WordPress. Chociaż jego funkcje mogą być niewystarczające dla dużych firm o znacznych wymaganiach bezpieczeństwa, doskonale służą większości osób fizycznych i małych firm.

Dostajesz konsolę zarządzania dla wielu lokalizacji i pamięć SSD w zależności od wybranego planu. Chronią cię przed atakami DDOS, a interaktywne instrukcje powinny pomóc Ci rozwiązać proste problemy WordPress.

Jeśli wybierzesz abonament roczny, otrzymasz bezpłatną rejestrację nazwy domeny oraz środowisko przejściowe, aby przetestować wszelkie zmiany dostępne w określonych planach. Oferują bibliotekę filmów instruktażowych, które pomogą początkującym zapoznać się z amatorami, którzy nie są zaznajomieni z hostingiem.

GoDaddy gwarantuje dostępność na poziomie 99,9%, co jest standardem w większości dostawców usług hostingowych. Możesz uzyskać hosting za co najmniej 15 USD miesięcznie, ale jest więcej do życzenia, jeśli spojrzysz na oferowane miejsce.

Ich cena początkowa 3,66 USD jest dość uczciwa. Ich wsparcie jest wspierane przez Media Temple, która została zakupiona przez GoDaddy w 2013 roku. Zespół jest dostępny za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatu lub telefonu i przeprowadzi cię przez wszelkie problemy, które możesz mieć.

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zacząć korzystać z planu ekonomicznego za 5,99 USD / miesiąc przez 36 miesięcy.

#22. WordPress VIP

WordPress VIP to platforma treści na poziomie przedsiębiorstwa, która obsługuje niektóre z największych witryn z treściami, takich jak CNN, People, Time i Spotify. To naprawdę zasługuje na drugą część swojej nazwy i ma kilka rzeczy, których większość usług hostingowych nie.

Oprócz wszystkich standardowych funkcji, takich jak konfiguracja jednym kliknięciem, zwiększone prędkości i niestandardowe panele, ten plan oferuje zaawansowane funkcje, takie jak integracja z artykułami błyskawicznymi Facebooka i Google AMP. Otrzymasz również zintegrowane testy A / B i wsparcie wielojęzyczne.

To powiedziawszy, ta usługa hostingowa działa najlepiej w przypadku najpopularniejszych witryn, które są już popularne i potrzebują zaawansowanych narzędzi, aby wyprzedzić grę. Z tego powodu ich usługa jest dość selektywna i nie można po prostu założyć konta w dowolnym momencie. Musisz złożyć wniosek, który zostanie sprawdzony przez zespół techniczny przed powrotem do ciebie.

W usłudze hostingowej nie podano dokładnych cen, ponieważ dostosowują usługi do konkretnych wymagań witryny. W ten sposób plan cenowy będzie zależeć od tego, co jest najlepsze dla tej konkretnej witryny. Z naszej wiedzy wynika, że ​​standardowe konfiguracje wynoszą od 2 500 do 5 000 USD miesięcznie i obsługują do pięciu witryn z nieograniczonymi zasobami.

Oprócz tego pobierają jednorazową opłatę instalacyjną za nowe strony internetowe, która wynosi około 10 000 USD.

WordPress VIP oferuje wszystko, czego chciałby twórca stron internetowych, ale wszystkie te zaawansowane funkcje i niesamowite funkcje są przesadą dla przeciętnego właściciela strony. Cena jest również ogromną przeszkodą i żadna mała firma nie byłaby skłonna zapłacić. Jest to tylko opcja VIP dla użytkowników WordPress, która przenosi ich na wyższy poziom usług internetowych.

#23. EasyWP

Namecheap jest jednym z wiodących dostawców usług domenowych i hostingowych w Internecie. EasyWP to najnowsza zarządzana usługa hostingowa WordPress, której brakuje w ich kolekcji.

Po nurkowaniu na platformie wydaje się, że żyją zgodnie ze swoją nazwą.

EasyWP oferuje konfigurację WP jednym kliknięciem i nie musisz zajmować się panelem sterowania i skomplikowanymi konfiguracjami. Korzystając z niego, zaoszczędzisz pieniądze, czas i będziesz mieć lepszą obsługę. Serwery w chmurze są nowoczesne i mogą obsługiwać dużą liczbę odwiedzających.

Sprzedają usługi na trzech różnych poziomach: EasyWP Starter, EasyWP Turbo i EasyWP Supersonic . Plan startowy jest najbardziej opłacalny i zapewnia 10 GB przestrzeni dyskowej i może obsłużyć do 50 000 obserwujących miesięcznie.

Za pierwszą kwotę płaci się 1 USD, a następnie co miesiąc otrzymuje 3,88 USD. Plan Turbo kosztuje 34,88 USD przy rozliczaniu rocznym i 2 USD, a następnie 7,88 USD miesięcznie. Ma 50 GB przestrzeni dyskowej i może obsłużyć 200 tys. Odwiedzających miesięcznie.

Plan naddźwiękowy obejmuje 100 GB przestrzeni dyskowej i może obsłużyć 500 000 odwiedzających miesięcznie. Płacisz 11,88 USD miesięcznie po początkowej cenie 3 USD i 49,88 USD, jeśli płacisz przez cały rok:

Ceny EasyWP

Aby rozpocząć, zaloguj się na swoje konto Namecheap lub utwórz nowe. Następnie wybierz nazwę swojej witryny lub utwórz nową:

Skonfiguruj witrynę EasyWP

Następnie kliknij Kontynuuj i uruchom swoją witrynę. Istnieje również kilka zaawansowanych opcji, takich jak motyw, którego używasz, ale naprawdę jest to jedno kliknięcie. Uruchomiłem witrynę WordPress w niecałe 30 sekund:

Pulpit nawigacyjny EasyWP

Otrzymasz tymczasową domenę do darmowego dostępu i dostępu do plików sFTP. Na koniec ma jeden pulpit nawigacyjny, za pomocą którego można zarządzać wszystkimi witrynami.

Ponadto możesz użyć wtyczki Easy WP Optimizer WordPress do optymalizacji, tworzenia kopii zapasowych i przywracania bazy danych szybko w WordPress, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

#24. Raidboxes

Raidboxes to jeden z wiodących europejskich ekspertów w dziedzinie hostingu WordPress z siedzibą w Niemczech. Został stworzony specjalnie do obsługi instalacji WordPress, z szybkością zapewnianą przez wysokowydajny host.

Imponująca gama narzędzi i funkcji WordPress obejmuje szablony, przechodzenie jednym kliknięciem, zintegrowane kopie zapasowe, automatyczne buforowanie i silny program partnerski. Witryny są monitorowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a w pełni zarządzane aktualizacje WordPress, motywów i wtyczek są dostępne dla klientów. Możesz bezpłatnie przenieść swoją witrynę lub utworzyć nową witrynę jednym kliknięciem.

Pojedyncze plany cenowe rozpoczynają się od 1 GB pamięci RAM, 1 rdzeń wirtualny i 5 GB dysku SSD, który można rozszerzyć. To przenosi się do planu z 32 GB pamięci RAM, procesorem 12 rdzeni wirtualnych i dyskiem SSD 40 GB, które nadal można rozbudowywać. Istnieje nawet mini plan dla projektów na mniejszą skalę.

Dla programistów / projektantów stron internetowych pakiet startowy zbiorczy oferuje pięć witryn WordPress, 1 GB pamięci RAM na witrynę i 5 GB pamięci SSD na witrynę. Plany kończą się 35 witrynami WordPress, nadal z 1 GB pamięci RAM na witrynę i 5 GB pamięci SSD na witrynę.

Jaki jest najlepszy tani hosting na 2023?

Nasze najlepsze propozycje taniego hostingu WWW obejmują plany od 3,99zł do 15zł miesięcznie. Te niedrogie plany opierają się zazwyczaj na limitowanych czasowo zniżkach oraz różnych długościach kontraktów. Przykładem może być uzyskanie ceny hostingu za miesiąc poniżej 10zł, tylko przy rejestracji z góry na trzy lata. W przypadku kiedy chcesz wykupić hosting początkowo tylko na 12 miesięcy, cena automatycznie rośnie. Ponadto ceny odnowienia planów są zwykle również odrobinę wyższe niż stawka promocyjna, więc miej to na uwadze podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Oto nasze najlepsze propozycje dla osób szukających taniego hostingu:

1. Hostinger (Plan Single)

3,99zł / miesiąc przez 4 lata.

Hostinger zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście jako najtańszy hosting stron www ze względu na obecną 90% zniżkę, która pozwala na opłatę za hosting w wysokości jedynie 3,99zł miesięcznie przez 48 miesięcy.

W większości przypadków tanie opcje oferują dużo niższą wydajność witryny, ale nie w tym przypadku. Hostinger jest jednym z najszybszych hostów nawet w podstawowym pakiecie, a czasy ładowania strony wynoszą mniej niż 380 ms. W ramach planu Hostinger Single za 3,99zł otrzymujesz jedną stronę internetową, jeden adres e-mail, 1 bazę danych MySQL, 10 GB miejsca na dysku i bardzo dobre wsparcie techniczne.

Całkowity koszt: 122,40zł za 48 miesięcy

2. iPage (Plan Go)

1,99 USD / miesiąc przez 36 miesięcy.

iPage od lat oferuje tanie plany zaczynające się od 1,99 USD. Jedank podczas rejestracji miej na uwadze to, że opłaty za przedłużenie są już znacznie wyższe, w okolicach 7,99 USD do 9,99 USD miesięcznie.

iPage niestety nie dorównuje szybkością konkurencyjnym opcjom, a czas ładowania strony jest ponad dwukrotnie szybszy niż w przypadku Hostingera. Ogólnie rzecz biorąc, plan Go posiada dobry zestaw funkcji jak na taniego hosta, m.in. nieograniczona ilością miejsca na dysku, nieograniczona liczbą baz danych MySQL i nieograniczona przepustowość.

Całkowity koszt: 71,64 USD (ok. 273zł) za 36 miesięcy

3. Dreamhost (Plan Shared Starter)

2,59 USD / miesiąc przez 36 miesięcy.

Dreamhost wyróżnia się spośród innych tanich opcji, ponieważ opłaty za przedłużenie są takie same, jak w przypadku oferty wstępnej. Ponadto w firma ostatnio zaktualizowała plan początkowy, dodając bezpłatną nazwę domeny, która wcześniej kosztowała 9,95 USD/rok.

Decydując się na hosting od Dreamhost otrzymujesz również nieograniczoną liczbę odwiedzająych twoją stronę, nielimitowaną przepustowość, pamięć SSD oraz wstępnie zainstalowany pakiet WordPress. Szybkość witryn hostowanych na Dreamhost jest również lepsza niż średnia i wynosi poniżej 750 ms.

Całkowity koszt: 93,24 USD (ok. 355zł) za 36 miesięcy

4. HostGator (Plan Hatchling)

2,78 USD / miesiąc przez 36 miesięcy.

Z 99,98% uptime i czasem ładowania poniżej 450 ms, podstawowy plan od Hostgator ma doskonałą wydajność jak na taniego hosta. Decydując się na plan Hatchling, zyskujesz możliowść stworzenia jednej strony internetowej, nieograniczoną przepustowość i miejsce na dysku, bardzo dobrą pomoc techniczną oraz voucher na Google Ads lub Bing Ads w wysokości 100 USD. Plan ten odnawia się za 6,95 USD / miesiąc.

Całkowity koszt: 100,08 USD (ok. 380zł) za 36 miesięcy

5. Bluehost (Plan Basic)

2,95 USD / miesiąc przez 36 miesięcy.

Bluehost jest jeden z pionierów taniego hostingu a ich podstawowych plan oferuje dobre połączenie szerokiego wahlarza funkcji, bezpieczeństwa i wsparcia.

W ramach podstawowego planu otrzymujesz jedną domenę, miejsce na pięć zaparkowanych domen, 25 subdomen, 50 GB miejsca na dysku SSD i szereg innych standardowych funkcji. Bluehost ofertuje również jedne z najlepszych prędkości wśród tanich hostów – poniżej 420 ms. Ten plan jest obecnie na 66% przecenie i odnawia się według stałej stawki 7,99 USD / miesiąc.

Całkowity koszt: 106 USD (ok.400zł) za 36 miesięcy

Jaki jest najszybszy hosting stron www?

Szybkość jest istotnym czynnikiem przy wyborze preferowanego planu hostingowego. Możesz znaleźć średnio szybką usługę hostingową, która dobrze radzi sobie z regularnym ruchem, ale co się stanie, jeśli liczba odwiedzających Twoją stronę nagle gwałtownie wzrośnie? Niestety nie wszyscy dostawcy hostingu mogą sobie z tym poradzić.

Maksymalna ilość odwiedzających na miesiąc jest istotnym czynnikiem, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ na prędkość hostingu. Skoki w ruchu mogą sprawić, że Twoja witryna nagle drastycznie spowolni, jeśli pojemność serwera nie będzie w stanie obsłużyć danej ilości internautów. Dlatego zawsze wybieraj plan hostingowy, który może obsłużyć przewidywna liczbę odwiedzających nawet przy szczytowym natężeniu ruchu.

Lokalizacja serwera to kolejna ważna kwestia, która wpływa na szybkość Twojej strony. Wciąż jeszcze często przeoczany ale coraz bardziej popularny CDN (np. Cloudfare lub StackPath) zapewni, że ​​wybrany serwer będzie udawał, że znajduje się w pobliżu lokalizacji odbiorców. Jeśli z jakiegoś powodu Twój dostawca hostingu nie obsługuje CDNa (pewnie pora zmienić hosta) to wybierz serwer w lokalizacji położonej najbliżej Twoich odbiorców. Wybór tańszej opcji z serwerem po drugiej stronie globu na pewno negatywnie wpłynie na szybkość Twojej witryny.

Oto nasze typy najszybszych usług hostingowych na rynku:

 1. Kinsta
 2. WP Engine
 3. Cloudways
 4. SiteGround
 5. Hostinger
 6. A2 Turbo
 7. Liquid Web

Jaki jest najlepszy hosting dla małych firm?

Gdy prowadzisz własną firmę, przy wyborze najlepszego hostingu dla witryny małej firmy należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych priorytetów. Jeśli wybierzesz nierzetelnego dostawcę, Twoja witryna może ulec awarii, zostać zhakowanym lub napotkać problemy z serwerem. Nie chcesz odczuwać realnego wpływu na wynik finansowy. A teraz, gdy 84% komunikacji z klientami ma charakter wizualny , Twoja witryna i hosting muszą być na najwyższym poziomie.

Najlepszy hosting dla małych firm

Dlatego wybór najlepszej opcji dla małego biznesu ma kluczowe znaczenie i powinien koncentrować się na trzech kluczowych obszarach: bezpieczeństwie , niezawodności i cenie .

Oto moje typy najlepszego hostingu dla małych firm.

#1. Plan Bluehost Plus.

To najlepszy ogólny plan dla małych firm, ponieważ jest to idealny, wszechstronny pakiet, który najlepiej działa z WordPress, jest bezpieczny, niezawodny i niedrogi.

Jeśli zaczynasz, możesz wybrać pakiet podstawowy.

Gdy Twoja firma się skaluje, możesz wybrać plan Plus. Ten pakiet zapewnia nieograniczoną liczbę domen, obsługę spamu i certyfikat SSL za 11 USD miesięcznie .

Jeśli prowadzisz większe przedsiębiorstwo i potrzebujesz ich najlepszych ofert, możesz wybrać ich plany w chmurze i VPS . Dzięki tym planom możesz uzyskać więcej pamięci, nieograniczoną przepustowość i krótszy czas ładowania.

#2. Plan Baby Hostator.

Dzięki gwarancjom dostępności wynoszącym 99,9% i ponad 8 milionom domen, plan ten jest drugim najlepszym wyborem dla małych firm. Są bardzo niezawodne, mają łatwy panel sterowania i oferują gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie spełniają kryteriów wydajności.

Ich trzy płatne plany (Hatchling, Baby i Business) zwiększają się wraz ze wzrostem twoich potrzeb. Plan Hatchlinga wynosi 2,75 USD / miesiąc i ma dość podstawowe funkcje – następnie plan Baby 3,95 USD / miesiąc .

Jeśli szukasz najlepszej opcji hostingu, polecam ich plan najwyższego poziomu. Ten biznesplan kosztuje 9,95 USD miesięcznie i oferuje bezpłatne certyfikaty SSL, dedykowany adres IP oraz bezpłatne narzędzia SEO.

#3. iPage dla firm.

iPage to mój numer 3 ze względu na narzędzie do tworzenia witryn, dostęp do Weebly i bezpłatne kredyty reklamowe dla reklam Google i Bing PPC.

Rosnące firmy, w tym firmy zajmujące się handlem elektronicznym, powinny unikać iPage. Jest to jednak świetna opcja, jeśli jesteś lokalnym sklepem, który chce szybko wstać.

Pomiędzy darmową domeną a witryną, adresem e-mail i kredytami reklamowymi, nie możesz się pomylić w tej cenie. Jednak słyszałem skargi dotyczące braku terminowości ze strony zespołu obsługi klienta. Chociaż mają tanie plany, polecam inne opcje.

Jaki jest najlepszy darmowy hosting?

Chociaż niektóre firmy zapewniają bezpłatny hosting, nie polecamy tej opcji, ponieważ jest to opcja zazwyczaj chwilowa i bardzo ograniczona. Jeśli zarejestrujesz się u bezpłatnego dostawcy hostingu witryny i zorientujesz się, że jest to złe doświadczenie, najprawdopodobniej skończysz dokupując drogie dodatki lub będziesz zmuszony przejść do płatnego hostingu.

W z naszej perspektywy nie jest to gra warta świeczki, szczególnie gdy najtańsze plany zaczynają się już od zaledwie 3,99zł za miesiąc.

Chociaż te darmowe opcje mogą nie być najlepszym rozwiązaniem podczas tworzenia witryny, jeśli jesteś programistą, stanowią one możliowść aby wiele się nauczyć przy pomocy bezpłatnych narzędzi.

Oto przegląd najlepszych dostawców darmowego hostingu:

 • 000webhost
 • InfinityFree
 • x10Hosting.com
 • AwardSpace
 • Freehostia
 • FreeHosting.com
 • Google Cloud Web Hosting

#1. 000 webhost.

000webhost to darmowa wersja Hostingera, która istnieje od 2007 roku. Nie wymuszają żadnych reklam na swoich użytkownikach, podobnie jak niektóre inne usługi, a także oferują płatne plany. Zapewniają do dwóch stron internetowych, 1000 MB przestrzeni dyskowej, imponujące 10 GB przepustowości oraz bezpłatny panel sterowania.

000webhost Darmowy hosting

W ich panelu możesz kontrolować takie rzeczy, jak przekierowania, phpMyAdmin, internetowy menedżer plików, darmowy kreator stron internetowych i katalogi chronione hasłem.

Jednym z głównych minusów 000webhost jest to, że wymagana jest jedna godzina przestoju dziennie, więc Twoja strona rośnie o około 95,8% dziennie – jeśli wszystko inne działa idealnie.

#2. InfinityFree.

InfinityFree jest jednym z najpopularniejszych darmowych narzędzi i ma mnóstwo doskonałych funkcji. Działają już od ponad sześciu lat, mają ponad 200 000 użytkowników, instalator skryptów i imponujące 50 000 codziennych odsłon.

Możesz mieć tyle domen, ile chcesz i uzyskać dostęp do 10 kont e-mail. Co zaskakujące, obejmują one również bezpłatną usługę DNS, SSL i CDN Cloudflare . Jednak obiecana „nieograniczona przepustowość” zawiera pewne zasady i przepisy, które mogą wpływać na typy plików, które można przesyłać.

Jeśli te funkcje nie są dla Ciebie wystarczająco mocne, mają tani plan za 5,90 USD / miesiąc, co skraca czas ładowania strony, niewielka skarga od użytkowników InfinityFree.

#3. x10Hosting.com.

x10Hosting działa w darmowym świecie hostingu od ponad dziesięciu lat. Oferują „nieograniczoną” przestrzeń dyskową i przepustowość. Jednak mają one również zasady dotyczące wysokiego zużycia zasobów, które pozwalają im ograniczać lub zawieszać witryny, które zajmują zbyt wiele zasobów.

Mają jednak doskonałe średnie czasy odpowiedzi serwera poniżej 350 ms i silne wskaźniki prędkości.

#4. AwardSpace.

AwardSpace.com oferuje darmowy i premium hosting dla ponad 2,5 miliona użytkowników. Dzięki ich otwartemu planowi zyskujesz w 100% hosting bez reklam, CMS jednym kliknięciem i wsparcie techniczne 24/7. Jednak darmowe plany zapewniają tylko 1 GB miejsca na dysku i 5 GB przepustowości, co zmusza użytkowników do zarejestrowania się w jednym z ich planów premium.

Ostatecznie największą wadą AwardSpace jest nieodpowiedni czas ładowania wynoszący ponad 1,5 sekundy.

#5. Freehostia.

Freehostia oferuje użytkownikom bezpłatne plany, które obejmują 250 MB miejsca na dysku, 6 GB miesięcznej przepustowości, instalatory aplikacji, trzy konta e-mail oraz zgodność z MySQL i PHP. Zapewniają również wsparcie 24/7 dla swoich użytkowników i gwarantują 99,9% czasu sprawności – nieźle jak na bezpłatną usługę.

Freehostia oferuje platformę klastrową z równoważeniem obciążenia, która zapewnia większą prędkość serwera niż wiele rozwiązań hostingu na jednym serwerze. Jeśli szukasz bardziej niezawodnego rozwiązania, mają wirtualne serwery prywatne od 14 USD / miesiąc, serwery częściowo dedykowane od 29,95 USD / miesiąc i serwery dedykowane od 65 USD / miesiąc.

Ich darmowe plany hostingowe mają pewne dość restrykcyjne ograniczenia. Niewielkie 250 MB przestrzeni dyskowej nie wystarcza większości programistów, aby dodać potrzebne im obrazy i tekst.

#6. FreeHosting.com.

FreeHosting.com jest jednym z najlepszych darmowych hostów ze względu na ich niezmierzone pasmo. Dają użytkownikom 10 GB miejsca na serwerze, jedno bezpłatne konto e-mail, jedną bazę danych MySQL i jedną domenę (którą musisz już posiadać). Oferują także bezpłatne subdomeny.

Mają także prosty kreator stron typu „przeciągnij i upuść” z ponad 170 gotowymi szablonami. Potężny instalator aplikacji umożliwia także dodanie ponad 350 aplikacji.

Jeśli ich bezpłatne plany nie obejmują wszystkiego, czego potrzebujesz, możesz wybrać ich płatny plan w cenie 7,99 USD / miesiąc . Dzięki opcji płatnego hostingu możesz dodać wiele witryn, mieć wiele e-maili i nieograniczoną przestrzeń dyskową.

Dużym minusem FreeHosting jest szybkość witryny – średnio około dwóch sekund. Ponieważ szybkość witryny jest ważnym czynnikiem w rankingu Google , szukałbym gdzie indziej darmowego hosta.

#7. Google Cloud Web Hosting.

Google oferuje bezpłatny hosting dla małych firm z modelem płatności za użycie, więc zaczniesz płacić dopiero po aktywacji witryny. Google Cloud Platform to prywatna sieć dostępna w ponad 200 krajach.

Ponieważ rynek przetwarzania w chmurze ma w 2019 r. Osiągnąć 258 miliardów dolarów, Google intensywnie inwestuje w przyszłość swojego hostingu w chmurze, do tej pory wydając 30 miliardów dolarów .

Jeden z użytkowników powiedział: „Wypróbowałem kombinację WordPress i Google, a wyniki były niesamowite. Nasza strona testowa może obsłużyć ponad 70 000 żądań na sekundę bez zauważenia przez użytkowników. ”

Ta wydajność jest imponująca i warto na nią spojrzeć, chociaż nie są one technicznie darmowe i są modelem płatnym za użycie.

Czy powinienem unikać darmowego hostingu?

Uważamy, że nie powinieneś korzystać z bezpłatnych opcji i korzystać z usług renomowanego płatnego hosta, takiego jak Hostinger, zwłaszcza gdy ich usługi kosztują zaczynają sie od 3,99zł miesięcznie.

Ponadto bezpłatne hosty internetowe zwykle zaczynają się jako bezpłatne, poważnie ograniczając ustawienia, a następnie zachęcając do przejścia na płatny abonament. Aby całkowicie uniknąć przykrych sytuacji sugerujemy wybranie przynajmniej taniego hostingu lub hostingu premium, w zależności od potrzeb.

Co to jest hosting?

Hosting to usługa, która pozwala stronom internetowym obsługiwać zasoby w Internecie z możliwością uzyskania dostępu w dowolnym miejscu w sieci WWW. Firmy te kupują lub wynajmują serwery w centrach danych podłączonych do Internetu i sprzedają miejsce na tych serwerach. Serwer WWW w centrum danych może zawierać jedną lub więcej stron internetowych. Ustawienia systemu operacyjnego różnią się w przypadku hostowania współdzielonego, hostingu dedykowanego lub hostingu VPS.

Co to jest hosting?
Źródło: cebuonlinesolutions.com

Strony internetowe to tylko kilka plików – pliki HTML, pliki CSS, obrazy i zdjęcia itp. Wszystkie dane znajdują się w folderze na komputerze podłączonym do Internetu. Ten komputer jest „serwerem”, ponieważ obsługuje pliki, gdy odwiedzają nas ludzie.

Gdy internauci chcą wyświetlić stronę internetową, wystarczy wpisać adres strony internetowej w przeglądarce. Następnie komputer łączy się z serwerem, a strony internetowe (pliki) są dostarczane przez przeglądarkę.

Aby zbudować stronę internetową, potrzebujesz zarówno domeny, jak i konta hostingowego. Jeśli nie masz domeny, możesz ją kupić jako dodatek.

Możesz dokonać rejestracji domeny i hosta osobno. Należy jednak skierować domenę na hosta, edytując rekordy DNS . Jeśli kupisz nazwę domeny i hosting witryny od tej samej firmy, nie będziesz musiał zmieniać ustawień domeny.

Ale na przykład, jeśli masz już witrynę internetową z GoDaddy i chcesz hostować u innego dostawcy, musisz zmienić rekordy DNS.

Wybierając dostawcę, należy pamiętać o kilku innych kwestiach:

 • Poznaj swoje potrzeby hostingowe
 • Spójrz na niezawodność serwera i uptime gwarancji
 • Sprawdź opcje aktualizacji hostingu, jeśli skalowalność jest ważna
 • Sprawdź ceny rejestracji i ceny odnowienia, ponieważ mogą się one znacznie różnić
 • Zbadaj panel sterowania pod kątem łatwości użytkowania
 • Upewnij się, że platforma hostingowa ma podstawowe funkcje: instalator za jednym kliknięciem, dostęp FTP i STFP, pliki .htaccess, miejsce na dysku i pojemność przesyłania danych
 • Szybkość witryn badawczych, czasy wczytywania stron i ich integracja z siecią dostarczania treści (CDN)

Jakie są różne typy hostingu?

1. Hosting w chmurze.

Hosting w chmurze to nowy rodzaj hostingu, który wykorzystuje sieć wirtualnych serwerów, które przechowują twoje pliki w chmurze, a nie na jednym serwerze. Ten rodzaj hostingu jest świetny dla bezpieczeństwa i łagodzenia ataków DDoS, ponieważ wiele serwerów i punktów wejścia jest o wiele trudniejszych do zhakowania niż pojedynczy serwer.

Co to jest Cloud Hosting
Źródło: skysilk.com

Plany hostingowe w chmurze są płatne zgodnie z rzeczywistym użyciem – ponieważ są wirtualne, gdy nie są używane, nie zajmują zasobów. Kolejną zaletą tego modelu płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem jest to, że możesz łatwo uaktualnić swoje usługi w określonym czasie, jeśli spodziewasz się zwiększenia ruchu.

Jedną z zalet hostingu w chmurze jest to, że w miarę wzrostu ruchu możesz dodawać do swojej witryny więcej zasobów serwera wirtualnego. Ta elastyczność pozwala zwiększyć przepustowość wraz ze wzrostem skali działalności firmy.

Na przykład, jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego, a serwer nie działa, Twoja witryna nie ma szczęścia. Jednak w przypadku hostingu w chmurze na wielu serwerach witryna nie zawiedzie się, jeśli jeden serwer ulegnie awarii.

Hosting w chmurze może kosztować od 40 do 100 USD miesięcznie lub więcej.

2. Hosting Współdzielony

Hosting współdzielony ma miejsce, gdy wiele witryn internetowych znajduje się na jednym serwerze. Ta forma hostingu jest jedną z najpopularniejszych i najtańszych opcji, ponieważ wiele witryn może udostępniać zasoby serwera należące do hosta.

Wadą hostingu współdzielonego jest współdzielenie zasobów. Witryna na tym samym serwerze, na której dostajesz mnóstwo ruchu i przeciążenie serwera może spowolnić twoją witrynę. Serwer nie może mieć nieograniczonej liczby stron internetowych – istnieją zabezpieczenia przed tym, ale nadal jest to jedna z wolniejszych opcji ze względu na wspólne zasoby.

Ten rodzaj hostingu jest świetny dla nowych stron internetowych, które nie zawierają dużej ilości treści.

Ponieważ ten hosting znajduje się na serwerze z innymi stronami internetowymi, a użytkownik ma ograniczone zasoby, wydajność może się pogorszyć. Nie powinieneś jednak zauważać znacznego spadku wydajności w nowej witrynie.

Hosting dzielony może kosztować od 2 do 30 USD miesięcznie.

3. Hosting VPS.

Hosting VPS odnosi się do wirtualnych serwerów prywatnych .

Korzystając z hostingu VPS, jeden serwer działa jak seria oddzielnych serwerów. Dzięki VPS otrzymujesz dedykowany segment współdzielonych zasobów serwera, więc na hosting nie mają wpływu inne witryny na twoim serwerze. Dzięki temu zyskujesz miejsce na serwerze i jest mniej innych witryn udostępniających zasoby.

Jak działa hosting VPS
Źródło: computehost.com

Hosting VPS jest nieco droższy niż udostępnianie, ale zyskujesz więcej zasobów i opcję skalowania witryny w miarę wzrostu ruchu. Innymi słowy, nie będziesz się hamować z powodu niskiej prędkości, jeśli generujesz większy ruch, a Twoja firma internetowa rośnie.

Ten hosting zazwyczaj kosztuje od 20 do 150 USD miesięcznie.

4. Hosting WordPress.

WordPress oferuje hosting, a Ty możesz skonfigurować swoją stronę internetową i domenę na WordPress.com. Jest to jednak uproszczona wersja WordPressa, bez możliwości dodawania określonych wtyczek, motywów lub bardziej szczegółowych ustawień, których potrzebujesz, aby stworzyć świetną stronę internetową.

Witryny WordPress są zazwyczaj szybsze niż hosting współdzielony ze względu na ich natywną integrację i eksperckie zespoły wsparcia.

Co to jest WordPress Hosting
Źródło: bitcatcha.com

WordPress współpracuje również z innymi platformami, takimi jak BigCommerce, aby wprowadzić głębsze funkcje e-commerce do swoich ofert. 39% sprzedawców e-commerce poinformowało, że ostatnio straciło pieniądze z powodu problemów z wydajnością lub stabilnością. Połączenie funkcjonalności frontonu WordPressa z zapleczem platformy e-commerce jest doskonałą opcją do skalowania wzrostu.

Hosting WordPress może kosztować od 5 do 100 USD miesięcznie.

5. Hosting dedykowany

Hosting dedykowany to proces wynajmowania całego serwera i samodzielnego zarządzania całym hostingiem. Jeśli masz znaczącą witrynę internetową dla dużej organizacji, ta opcja wyższego kosztu zapewnia największą kontrolę nad hostingiem.

Co to jest hosting dedykowany
Źródło: milesweb.com

Dzięki pełnej kontroli nad serwerem możesz instalować bardzo złożone programy, skrypty i aplikacje, które nie są możliwe w przypadku hostingu współdzielonego. Jedną wadą jest to, że jeśli nie masz wiedzy technicznej do zarządzania i uruchamiania serwera, możesz napotkać problemy. Musisz albo przestać korzystać z witryny, albo zatrudnić eksperta, który rozwiąże Twoje problemy.

Hosting dedykowanego serwera kosztuje 120 USD miesięcznie lub więcej.

6. Hosting dla sprzedawców.

Programy dla sprzedawców umożliwiają programistom lub agencjom cyfrowym odsprzedawanie hostingu z białą etykietą zgodnie z własnymi planami. Na przykład, jeśli masz dziesięciu klientów, możesz kupić pakiet hostingowy wysokiego poziomu, a następnie odsprzedać hosting swoim klientom po miesięcznym stałym koszcie.

Firmy takie jak Siteground i WP Engine oferują plany odsprzedawców, które zazwyczaj obejmują panel zarządzania, oprogramowanie rozliczeniowe i automatyczne raporty.

Cena hostingu dla sprzedawców wynosi około 20-75 USD, w zależności od funkcji i przepustowości.

7. Kolokacja Web Hosting.

Podczas kolokacji wynajmujesz przestrzeń w centrach danych. Musisz dostarczyć sprzęt serwerowy, który zapewni bezpieczeństwo, chłodzenie, zasilanie i połączenie z Internetem. Oprócz płacenia za miejsce w szafie, płacisz również za wykorzystanie przepustowości co miesiąc.

Ze względu na potrzebną wiedzę techniczną, możliwość przestoju strony internetowej, jeśli coś pójdzie nie tak, i wysokie koszty, hosting kolokacji nie jest zalecany dla początkujących lub małych firm.

8. Hosting e-commerce.

Jeśli zarządzasz sklepem internetowym, możesz wybrać dowolną liczbę platform handlu elektronicznego, takich jak BigCommerce i Shopify .

Te osobne platformy hostowane będą hostować dla Ciebie całą witrynę. Dodatkowo, jeśli korzystasz z WordPress, możesz zapłacić za oficjalną stronę hostingową, taką jak Hostinger, a następnie dodać wtyczkę e-commerce, taką jak WooCommerce lub BigCommerce dla WordPress.

Hosting e-commerce to opcja oferowana przez hosty takie jak WP Engine, która umożliwia Twojej witrynie sprzedaż online.

Oto, na co zwrócić uwagę wybierając hosta e-commerce:

 • Oprogramowanie koszyka
 • Serwery zgodne z PCI
 • SSL i bezpieczeństwo obsługi transakcji
 • Bazy danych klientów
 • Krótkie przestoje, ponieważ nigdy nie chcesz stracić dochodów
 • Krótki czas reakcji serwera

Czy możesz rozpocząć hosting w AWS?

Amazon jest znana z tego, że jest jedną z największych platform e-commerce na świecie, ale czy wiesz, że oferuje jedną z najlepszych usług internetowych na świecie? Amazon Web Services to bezpieczna platforma usług w chmurze, która zapewnia moc obliczeniową i inne funkcje pomagające firmom zwiększyć skalę. Ze wszystkich tych usług będziemy bardziej zainteresowani ich usługami hostingowymi i tym, czy możesz rozpocząć hosting WordPress na AWS .

Możesz hostować swoją witrynę w AWS, ponieważ jest znana z najwyższej niezawodności i czasu pracy. Prawie wszystkie lokalizacje centrów danych mają prawie 100% czasu działania, a hostowane tam witryny nigdy się nie psują. Szybko staje się popularną opcją hostingu w chmurze dla firm ze względu na to, jak giganci tacy jak Facebook utrzymują większość swojej infrastruktury biznesowej w chmurze.

Warto zauważyć, że skonfigurowanie witryny w AWS nie jest łatwe. Będziesz musiał nauczyć się skomplikowanych kodów, aby skonfigurować i zarządzać witryną. Jednak mają również opcję zarządzaną, która zmniejsza nakład pracy technicznej, który należy wykonać. Usługi bezpieczeństwa świadczone przez AWS są zadziwiające, a Twoja strona zawsze będzie bezpieczna przed atakami.

AWS pobiera opłaty za usługi hostingowe na zasadzie płatności w drodze. Opłata zostanie naliczona na podstawie ruchu, a wzrosty spowodują wzrost opłat.

Często zadawane pytania (FAQ)

Do czego służy hosting?

Hosting to usługa udostępniająca lub dedykowana, najczęściej używana do tworzenia stron internetowych. Oprogramowanie może także przechowywać i hostować pliki, adresy e-mail i inne treści.

Jaka jest różnica między domeną a hostingiem?

Hosting to konto na serwerze, które przechowuje pliki stron internetowych w Internecie, podczas gdy domena najwyższego poziomu (TLD) jest dzierżawnym czytelnym słowem (na przykład Google.com), który wysyła użytkowników na adres IP.

Jaka jest różnica między serwerem a hostem?

Różnica między serwerem a hostem polega na tym, że serwer jest urządzeniem sprzętowym, które przechowuje i zarządza plikami w sieci, a host jest usługodawcą, który zapewnia technologię potrzebną do wyświetlania plików serwera na komputerze.

Czy powinienem płacić za hosting?

Tak, powinieneś zainwestować w swoją usługę hostingową, ponieważ bezpłatne opcje są bardzo ograniczone i oferują ograniczone usługi. Może to obejmować przerwy w świadczeniu usług, chyba że płacisz zgodnie z rzeczywistym użyciem za przepustowość i czas pracy bez przestojów. Przy tak wielu tanich opcjach ważne jest, aby zainwestować w swoją witrynę i potraktować ją poważnie.

Jaki jest najbezpieczniejszy hosting?

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją witrynę przed złośliwymi atakami i potencjalnymi zagrożeniami, wybieram najlepszy bezpieczny hosting: WP Engine, SiteGround, Bluehost, HostGator i InMotion Hosting. Usługi te zapewniają duże bezpieczeństwo i doskonałą obsługę klienta.

Ile jest rodzajów hostingu?

Istnieje sześć głównych rodzajów hostingu, w tym współdzielony, wirtualny serwer prywatny, dedykowany, chmurowy, zarządzany i kolokacyjny.

Czy WordPress jest hostem internetowym?

WordPress jest jednym z najlepszych systemów zarządzania treścią na świecie i pozwala użytkownikom tworzyć niestandardowe strony internetowe online. Musisz jednak mieć osobnego usługodawcę hostingowego, aby móc korzystać z własnej niestandardowej nazwy domeny i prowadzić witrynę.

Czy mogę hostować witrynę bez domeny?

Możesz użyć bezpłatnego hosta, aby utworzyć witrynę internetową bez niego. Jednak zazwyczaj musisz użyć poddomeny na ich serwerach – np. „Mywebsitename.wordpress.com”. Lepiej wybrać płatnego dostawcę, aby móc w pełni zarządzać domeną i witryną.

Czy mogę hostować własną stronę internetową?

Prowadzenie własnej witryny wymaga użycia komputera z systemem Windows lub Linux i umieszczenia plików HMTL i CSS w folderze, a następnie skorzystania z narzędzia do opublikowania ich w Internecie. Nie polecam pójść tą drogą, ponieważ wiąże się to z wieloma problemami z bezpieczeństwem i wydajnością.

Co to są nazwy hostów i adresy IP?

Nazwa hosta to etykieta słowna używana do identyfikacji urządzenia podłączonego do sieci komputerowej w sieci WWW. Są one częścią systemu DNS oddzieloną od nazwy hosta „kropką” lub kropką. Nazwy hostów są wysyłane na adresy protokołu internetowego (IP), które są wartością liczbową urządzenia. Ci dwaj współpracują ze sobą, aby obsługiwać i zarządzać wszystkimi witrynami online.

Co oznacza „localhost”

„Localhost” to termin odnoszący się do lokalnego komputera, na którym działa program. Komputer lokalny ma adres IP 127.0.0.1 – adres zwrotny, który kieruje informacje z powrotem do komputera lokalnego.

Czy Google może hostować moją witrynę?

Google nie zapewnia bezpośrednio usług hostingowych, ale zapewnia opcje utrzymania obecności strony internetowej. Możesz skorzystać z usług zewnętrznego dostawcy i połączyć się z domeną Google. Możesz także skorzystać z funkcji przekierowywania stron internetowych, aby przekierowywać ruch do istniejącej witryny.

Jaki jest koszt korzystania z WordPress?

Możesz użyć witryny .com WordPressa i uruchomić swoją witrynę z bezpłatną subdomeną. Jednak najlepszą opcją posiadania własnej witryny jest skorzystanie z usług zewnętrznego dostawcy usług internetowych w niskiej cenie około 2,95 USD miesięcznie.

Czy mogę zapłacić komuś za utrzymanie mojego hostingu?

Każda witryna wymaga rutynowej konserwacji i aktualizacji oprogramowania. Wiele firm tworzących strony internetowe oferuje tę usługę właścicielom witryn. Ceny różnią się w zależności od wielkości i złożoności witryny, ale zazwyczaj wynoszą od 30 USD w niskiej cenie do 1000 USD w wysokiej klasy w przypadku dużych, niestandardowych witryn.

Czy naprawdę potrzebuję SiteLock?

SiteLock to oparte na chmurze narzędzie bezpieczeństwa, które działa jako skaner złośliwego oprogramowania. Istnieje wiele innych wysokiej jakości wtyczek bezpieczeństwa, takich jak Wordfence i BulletProof Security. Ostatecznie nie potrzebujesz dodatkowej sprzedaży SiteLock Security i możesz znaleźć lepsze i tańsze opcje.

Czy prywatność domeny jest tego warta?

Jeśli chcesz uniknąć kradzieży tożsamości, prywatność domeny jest tego warta. Bez niego każdy może sprawdzić twoje dane WHOIS i ujawnić wszystkie poufne informacje, takie jak twoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, takie jak adres i numer telefonu. Jeśli nie chcesz, aby te informacje były dostępne dla nikogo online, powinieneś wybrać ochronę prywatności podczas rejestracji witryny za pośrednictwem hosta.

Czy mogę w dowolnym momencie zaktualizować swój hosting?

Tak, w przypadku większości usług hostingowych możesz w dowolnym momencie zaktualizować swój plan. Możesz to zrobić samodzielnie na pulpicie nawigacyjnym lub skontaktować się z pomocą techniczną, aby Ci pomóc. Zalecam, aby otrzymać swój plan od pierwszego dnia, aby nie trzeba było go aktualizować w przyszłości.

Ile kosztuje prowadzenie strony internetowej przez rok?

Aby uruchomić stronę internetową, musisz zainwestować w hosting i nazwę. Na niskim poziomie twoje imię może kosztować zaledwie 10 USD rocznie, a możesz uzyskać tani plan za 2,75 USD miesięcznie. Ten całkowity koszt w roku wyniósłby 43 USD. Jeśli chodzi o wysokiej klasy, jeśli zapłacisz za drogą nazwę witryny i wysokiej klasy pakiet hostingowy, Twoja cena może wynosić tysiące.

Czy hosting współdzielony jest bezpieczny?

Hosting współdzielony nie jest najbezpieczniejszym rodzajem hostingu, ale może być bezpieczny, jeśli podejmiesz odpowiednie środki ostrożności. Ponieważ dzielisz przestrzeń serwerową z innymi witrynami, ataki na inne witryny mogą mieć wpływ na również na Twoją stronę. Ważne jest, aby używać narzędzi bezpieczeństwa i wtyczek ochronnych do swojej witryny. Jeśli martwisz się problemami, wybierz hosting dedykowany.

Czy powinienem skorzystać z międzynarodowego hostingu, czy raczej wybrać firmę z serwerami w Polsce?

Nasze testy wykazały, że międzynarodowe serwisy hostingowe, takie jak Hostinger, często zapewniają lepszą wydajność niż wielu Polskich dostawców hostingu. Ponadto, ponieważ większość firm hostingowych oferuje bezpłatne sieci CDN lub integracje z serwisami takmi jak Cloudfare, lokalizacja serwera poza Polską przeważnie nie wpływa na czas ładowania dla użytkowników w kraju.

Jaki hosting wybrać? – Podsumowanie

Wybierając dostawcę usług hostingowych: skup się na bezpieczeństwie, niezawodności, szybkości i pomocy technicznej. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pokazał Tobie szeroki wachlarz dostępnych opcji i pomógł w określeniu jaki hosting będzie pasował do Twoich konkretnych potrzeb.

Jeszcze krótkie podsumowanie naszych ulubionych opcji na hosting strony internetowej:

Hostinger.pl Nasz wybór nr.1

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 3.99zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Dhosting.plNajabardziej elastyczny hosting

Dhosting wyróżnia się dzięki automatycznemu skalowaniu zasobów, które w razie potrzeby udostępni Tobie dodatkową powierzchnię, RAM i CPU.

Nazwa.plNajlebezpieczniejszy hosting

Nazwa.pl jako jedyna firma w Polsce świadczy usługi w technologii Cloud Hosting, dzięki której zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i wysoką moc serwera w każdej opcji hostingowej.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące jakiegoś z powyższych hostingów? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Polecamy również:

← Wróć do recenzji

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
Hostinger

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 3.99zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Zniżki do -82%

Sprawdź oftertę