Recenzje Oprogramowania

Najlepszy Darmowy Hosting Stron WWW na 2024 (Ranking TOP 12)

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Szukasz najlepszego darmowego hostingu, aby uruchomić swoją witrynę?

Regularnie otrzymujemy e-maile od czytelników z pytaniem, czy istnieje sposób na darmowy hosting witryny. A odpowiedź brzmi TAK. Wszyscy kochamy darmowe rzeczy w życiu, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie darmowe rzeczy są sobie równe.

W tym artykule porównamy najlepsze bezpłatne (i prawie bezpłatne) usługi hostingu witryn internetowych z ich zaletami i wadami.

Prawda o “darmowym” hostingu witryn

Posiadanie strony internetowej stało się najważniejszym sposobem na rozpowszechnianie informacji na świecie. Jednak kiedy zaczynasz po raz pierwszy, możesz nie chcieć wydawać pieniędzy na tworzenie strony internetowej.

Większość ludzi po prostu chce czegoś szybkiego, łatwego i darmowego.

Na rynku jest mnóstwo darmowych firm hostingowych. Ale jako mądry konsument powinieneś wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch.

Zawsze jest jakiś haczyk.

Prowadzenie usługi hostingu stron internetowych kosztuje dużo pieniędzy.

Firmy oferujące darmowy hosting stron internetowych muszą jakoś zarabiać, inaczej zbankrutują.

Robią to, wyświetlając reklamy w Twojej witrynie, ograniczając ruch w witrynie, powodując przestoje, blokując Cię na swojej platformie i/lub sprzedając inne usługi. Niektóre z wyświetlanych reklam mogą nie reprezentować dobrze Twojej marki, a nawet może to być reklama konkurencji.

Z wyjątkiem witryny testowej, prawie zawsze złym pomysłem jest korzystanie z bezpłatnego hostingu witryny, szczególnie dla firm.

Ale co, jeśli masz mały budżet?

Może jesteś organizacją non-profit, która szuka darmowego hostingu WordPress, a może chcesz darmowego hostingu stron internetowych dla studentów. Nie martw się, w tym artykule mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Każda bezpłatna firma hostingowa na naszej liście gwarantuje, że możesz utrzymywać swoją witrynę za darmo tak długo, jak chcesz. Zalecamy jednak wszystkim, którzy poważnie podchodzą do swojej witryny, aby zdecydowanie rozważyli skorzystanie z taniego, w pełni funkcjonalnego dostawcy hostingu witryn.

Większość z tych hostingowów współdzielonych zapewni Ci bezpłatną domenę, bezpłatne e-maile, bezpłatny SSL, funkcjonalność eCommerce i wiele więcej za zaledwie 3.99zł miesięcznie.

To w zasadzie „prawie za darmo”, biorąc pod uwagę, że zarobisz dużo więcej pieniędzy ze swojej stronie internetowej.

Zapłacenie tej niewielkiej kwoty zapewnia dostęp do wsparcia ekspertów i ogólnie lepszej obsługi. Co najważniejsze, daje Ci pełną kontrolę i własność Twojej witryny. Oznacza to, że możesz nie wyświetlać reklam w swojej witrynie i zachować 100% bez reklam, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się najpierw niektórym z najlepszych prawie darmowych firm hostingowych. Następnie przyjrzymy się najlepszym darmowym witrynom hostingowym.

Najlepsze prawie darmowe opcje hostingu

Dostawcy ci cieszą się wysoką renomą i są doskonałym miejscem dla małych firm do rozpoczęcia swojej witryny internetowej.

Niektóre z nich są nawet oficjalnie polecane przez WordPress i inne duże organizacje, ponieważ wykazały wysoki poziom jakości i obsługi.

Jeśli poważnie podchodzisz do swojej witryny, zalecamy uruchomienie witryny u jednego z tych 5 dostawców:

1. Hostinger

Image

Hostinger to jedna z najbardziej popularnych niedrogich alternatyw dla bezpłatnych firm hostingowych. Oferują wspólne plany hostingowe idealne do stworzenia strony startowej.

Zasadniczo możesz zacząć za 3,99zł miesięcznie. Ich plan startowy obejmuje również bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne biznesowe adresy e-mail, możliwość tworzenia do 100 stron internetowych oraz instalację oprogramowania CMS, takiego jak WordPress , za pomocą jednego kliknięcia .

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną recenzją Hostingera z zaletami i wadami .

Czytelnicy Mój Startup otrzymują 85% zniżki na Hostinger, korzystając z naszego linku.

2. Bluehost

Image

Bluehost to jedna z największych firm hostingowych na świecie. Są oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress.

Zgodzili się zaoferować użytkownikom Mój Startup bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i 63% zniżki na hosting. Zasadniczo możesz zacząć za 2,75 USD miesięcznie.

Ich plany hostingowe obejmują bezpłatne markowe adresy e-mail , nieograniczoną ilość miejsca na dysku, bezpłatny certyfikat SSL, instalację WordPress jednym kliknięciem i wiele innych.

Z ich panelu sterowania możesz włączyć dodatkowe dodatki, takie jak kreator witryn, Cloudflare CDN, narzędzia SEO i inne zaawansowane funkcje witryny.

Bluehost jest idealny do tworzenia osobistych stron internetowych, stron internetowych małych firm i blogów.

Aby dowiedzieć się więcej o Bluehost, zobacz naszą pełną recenzję Bluehost, w której oceniliśmy ich wydajność hostingu, funkcje i usługi.

3. Siteground

Image

Siteground to kolejna świetna alternatywa dla bezpłatnego hostingu witryn. Są znani z niesamowitego wsparcia i niesamowicie szybkiej wydajności. SiteGround jest również oficjalnie polecanym dostawcą hostingu WordPress.

Plany hostingowe SiteGround są dostarczane z kreatorem stron internetowych, instalatorem 1-click dla WordPress i Joomla, pamięcią SSD, nieograniczoną liczbą kont e-mail, doskonałą obsługą klienta i nie tylko.

Zbudowali również zaawansowane funkcje wydajności witryny, takie jak ultraszybkie bazy danych PHP i MySQL, optymalizacja witryny i wtyczki bezpieczeństwa.

SiteGround ma centra danych na całym świecie (4 kontynenty) i oferują gwarancję dostępności na poziomie 99,99%.

SiteGround jest idealny do tworzenia własnej strony internetowej dla małej firmy lub sklepu. Wraz z rozwojem witryny możesz przełączyć się na ich plan hostingowy VPS, aby uzyskać większą szybkość i skalowalność.

4. HostGator

Image

HostGator jest jednym z najlepszych dostawców usług hostingowych na rynku. Istnieją od 2002 roku i stopniowo rosły, aby stać się jedną z największych firm hostingowych na świecie.

Ich niesamowity wzrost można przypisać niskiej cenie, niezawodnemu hostingowi i wysokiej jakości obsłudze klienta.

Ich plan lęgowy zaczyna się od 2,64 USD / miesiąc. Każdy plan obejmuje bezpłatną domenę, nieograniczoną liczbę subdomen, nieograniczoną liczbę adresów e-mail, bezpłatny protokół HTTPS / SSL , nieograniczoną liczbę kont FTP, nieograniczoną przestrzeń dyskową (miejsce na dysku) i niezmierzoną przepustowość.

Wszystkie konta hostingowe są wyposażone w cPanel, który ma automatyczny instalator dla WordPress i innego popularnego oprogramowania do tworzenia stron internetowych.

5. DreamHost

Image

DreamHost to jedna z najstarszych firm hostingowych, założona w 1997 roku. Obecnie hostuje ponad 1,5 miliona stron internetowych.

Ich plan startowy kosztuje 2,59 USD miesięcznie. Obejmuje bezpłatną nazwę domeny, bezpłatną prywatność domeny, bezpłatny SSL, nieograniczoną liczbę e-maili, instalatory jednym kliknięciem dla popularnych kreatorów witryn i nie tylko.

Najlepsze kreatory stron www z darmowym hostingiem

Chociaż darmowe jest kuszące, zawsze jest ograniczone, jeśli chodzi o hosting stron internetowych. Mając to na uwadze, wybraliśmy ręcznie najlepsze bezpłatne witryny hostingowe, z których możesz zacząć korzystać.

Te witryny hostingowe są w 100% bezpłatne.

Jeśli poważnie podchodzisz do swojej witryny, przed podjęciem ostatecznej decyzji zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z naszym obszernym przewodnikiem dotyczącym wyboru najlepszego hostingu WordPress .

Mając to na uwadze, oto najlepsze darmowe firmy hostingowe na świecie.

7. Wix

Image

Wix to kolejny w pełni hostowany program do tworzenia witryn, który oferuje bezpłatny hosting witryn.

Podobnie jak większość darmowych usług hostingowych, jest on obsługiwany poprzez wyświetlanie reklam i brandingu Wix.com na Twojej bezpłatnej witrynie. Możesz się go pozbyć, przechodząc na płatne plany.

Darmowy plan zapewni Ci subdomenę Wix.com, dostęp do szablonów stron internetowych, 500 MB pamięci i 500 MB przepustowości.

8. Weebly

Image

Weebly to kolejny popularny darmowy kreator stron internetowych, z którego możesz korzystać. Zawiera intuicyjny kreator przeciągnij i upuść oraz gotowe szablony do stworzenia strony internetowej.

Ich bezpłatny plan obejmuje subdomenę Weebly , 500 MB pamięci i wyświetla reklamy Weebly. Możesz przejść na płatne plany, aby pozbyć się reklam, uzyskać więcej miejsca i odblokować funkcje.

6. WordPress.com

Image

WordPress.com to popularna darmowa platforma hostingowa, która oferuje unikalny smak WordPressa. Nie mylić z WordPress.org, który jest domem znanego kreatora stron internetowych z własnym hostingiem, WordPress.

WordPress.com oferuje darmowy plan hostingu witryny, który zapewnia subdomenę WordPress.com (tj. twojastrona.wordpress.com ), 3 GB miejsca na dane oraz dostęp do bezpłatnych szablonów dla Twojej witryny.

Ten bezpłatny plan wyświetla reklamy w Twojej witrynie. Możesz przejść na płatne plany, aby pozbyć się reklam, użyć niestandardowej nazwy domeny i uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji. W tym momencie każda z „prawie darmowych usług hostingowych”, o których wspomnieliśmy powyżej, jest lepszą opcją.

9. Kreator stron internetowych GoDaddy

Image

GoDaddy to największy na świecie rejestrator nazw domen i popularna firma hostingowa.

Oferują narzędzie do tworzenia witryn GoDaddy, które jest narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” z gotowymi szablonami. Jest dostępny jako 30-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym możesz przejść na jeden z płatnych planów już od 5,99 USD miesięcznie.

Jest tani i bardzo łatwy w użyciu. Jednak gdy Twoja witryna rozwinie się, może się okazać, że GoDaddy Website Builder ma dość ograniczone funkcje. Trudno jest również przenieść narzędzie GoDaddy Website Builder na WordPress lub jakąkolwiek inną platformę internetową.

10. Squarespace

Image

Squarespace to popularna platforma do tworzenia stron internetowych, która nie wymaga umiejętności technicznych. Oferuje piękne profesjonalne szablony i intuicyjny interfejs typu „przeciągnij i upuść”.

Oferują ograniczoną 14-dniową bezpłatną wersję próbną hostingu witryny. Daje to dostęp do ich kreatora stron internetowych, dzięki czemu możesz wypróbować jego funkcje. Twoja witryna nie będzie publiczna, chyba że zasubskrybujesz płatny plan.

Płatne plany zaczynają się od 12 USD miesięcznie. Każdy plan zawiera bezpłatną niestandardową domenę, nieograniczoną przepustowość, pamięć masową i gotowe szablony stron internetowych.

11. Hosting Google Cloud

Image

Google oferuje szeroką gamę bezpłatnych rozwiązań hostingowych dla małych firm i studentów. Jest wyposażony we wszystkie zaawansowane funkcje, których można oczekiwać od najwyższej klasy firmy, takiej jak Google.

Ponieważ ich plany są oparte na opłatach za użycie, studenci mogą łatwo zacząć od tego miejsca. Google oferuje darmowy kredyt w wysokości 300 USD dla nowych klientów, który wystarczy na cały rok, jeśli szukasz darmowego hostingu witryn testowych.

Możesz użyć Google Cloud do hostowania dowolnego rodzaju witryny, a nawet oferują WordPress w Google Compute Engine.

12. Usługi internetowe Amazon (AWS)

Image

Amazon Web Services, znany również jako AWS, obsługuje niektóre z najpopularniejszych witryn na świecie. Chociaż nie jest to łatwe w użyciu dla małych firm, jest to świetna platforma dla studentów i programistów, którzy dopiero zaczynają.

Amazon oferuje 12-miesięczne bezpłatne i zawsze bezpłatne produkty na swojej bezpłatnej warstwie AWS, która jest zdecydowanie jednym z najlepszych darmowych hostingów witryn dla witryn testowych.

Uczniowie mogą korzystać z potężnej platformy Amazon, aby uczyć się i doskonalić swoje umiejętności programistyczne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą bezpłatną usługę hostingową dla Twojego następnego projektu.

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
Hostinger

Hostinger wyróżnia niska cena. Za jedyne 3.99zł / miesiąc dostajemy 99.9% uptime, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL.

Zniżki do -82%

Sprawdź już dziś