Najlepsze Darmowe Kreatory Strony WWW (2024)

author image

Andrzej Krawczyk

1 stycznia, 2024

Nasz wybór nr.1
WebWave

WebWave to wiodący polski kreator stron internetowych oferujący mnóstwo możliwości przy zachowaniu rozsądnych cen.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najbardziej popularny
Wix

Wix to bardzo popularny kreator stron www, który oferuje szereg możliwości w obrębie szablonów i funkcji eCommerce.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepszy dla profesjonalistów
Webflow

Webflow to doskonały kreator, który łączy w sobie funkcje CMS oraz eCommerce z elementami klasycznych kreatorów stron.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję

Spis Treści

Twoja firma potrzebuje strony internetowej-pełne zatrzymanie. To może spowodować dreszcze dla niektórych właścicieli małych firm, ale to nie musi. Z pomocą jednego z wielu wspaniałych kreatorów stron internetowych na rynku dzisiaj, można uzyskać swoją firmę online w mniej niż godzinę – i za darmo. W tym przeglądzie przyjrzymy się najlepszym darmowym kreatorom stron internetowych dla małych firm, w oparciu o funkcje i czynniki, które mają największe znaczenie dla małych firm, takie jak łatwość obsługi, cena i narzędzia sprzedaży.

Ranking najlepszych darmowych kreatorów stron internetowych na 2023:

1. WebWave

Cena: Bezpłatny; Premium 24zł miesięcznie

Reklamy: Tak

Zalety

 • Nielimitowana liczba podstron
 • Tworzenie stron wielojęzycznych
 • Dokumentacja po Polsku

Wady

 • Nie jest zbyt odpowiedni dla osób początkujących
 • Węższy zakres materiałów pomocniczych w stosunku do Wix, WordPress etc.

WebWave jest platformą, przy pomocy której można stworzyć nie tylko kompletną i dobrze zoptymalizowaną stronę ale także bardzo unikatową. Kreator również oferuje ponad 100 gotowych szablonów stron internetowych, ale to zdecydowanie mniej szablonów niż oferuje Wix. Po za samymi funkcjami tworzenia strony posiada również funkcje sklepu internetowego oraz to czym się wyróżnia to razem ze stroną dostajemy skrzynki pocztowe w naszej domenie.

W przeciwieństwie do Wix WebWave to jest tak intuicyjny w obsłudze. Przez to że każdy element możemy umieścić dowolnie potrzeba trochę więcej czasu żeby się nauczyć to robić. Ale nawet w samym kreatorze mamy serię poradników i podpowiedzi żeby nam ułatwić poznanie narzędzia. Z pewnością jest to dobry wybór dla najbardziej wymagających użytkowników.

Kto powinien korzystać z Webwave

W przeciwieństwie do Wix nie jest zbyt odpowiedni dla osób początkujących. Pomimo tego twórcy poczynili w ostatnim czasie duże postępy, a samo narzędzie – zaczyna spełniać oczekiwania nawet bardziej wymagających użytkowników.

2. Wix

Cena: Bezpłatny; 16 USD miesięcznie na podłączenie własnej domeny

Reklamy: Tak, bezpłatne plany wyświetlają reklamy Wix

Zalety

 • Niezwykle konfigurowalny edytor przeciągania i upuszczania
 • Ponad 800 gotowych szablonów
 • Wbudowane narzędzia do e-mail marketingu, SEO i zarządzania klientami

Wady

 • Wyświetla reklamy w Twojej witrynie
 • Plany premium są droższe niż u konkurencji
 • Aby sprzedawać online, musisz przejść na plan płatny

Wix oferuje darmowy kreator witryn oraz kilka płatnych poziomów, do których możesz przejść, aby uzyskać więcej funkcji w miarę rozwoju twojego biznesu.

Darmowy kreator jest podobny do płatnych wersji. Otrzymujesz dostęp do dostosowywanych szablonów witryn metodą “przeciągnij i upuść”, darmowych obrazów stockowych, hostingu i responsywnego projektu na urządzenia mobilne. Marketing e-mail, narzędzia do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) i narzędzia do zarządzania klientami są wbudowane.

Z darmowym kontem, będziesz używać przypisanego adresu, który jest trochę nieporęczny w porównaniu z konkurencją: accountname.wixsite.com/siteaddress. Otrzymujesz do 500 MB pamięci masowej i 500 MB przepustowości. Jak wielu darmowych budowniczych, Wix pokazuje reklamy na twojej witrynie i pokaże favicon Wix obok adresu URL zamiast twojego logo.

Kto powinien korzystać z Wix

Użyj Wix, aby zbudować obecność online dla twojego biznesu, takiego jak firma księgowa, planowanie finansowe, mała firma prawnicza lub inne usługi.

Sprawdź również naszą recenzję Wix.

3. Webflow

Cena: Bezpłatny; 15 USD miesięcznie na podłączenie własnej domeny

Reklamy: Brak

Zalety

 • Kreator w pełni oparty na zasadzie ‘przeciągnij i upuść’
 • Obsługuje animacje i projektowanie paralaksy
 • Dostępne wbudowane funkcje e-commerce

Wady

 • Plan e-commerce kosztuje 42 USD miesięcznie
 • Złożone (ale konfigurowalne) plany cenowe

Webflow to edytor stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” bez kodu, który oferuje więcej możliwości dostosowywania projektu niż wiele innych. Konstruktor jest intuicyjny i łatwy do zaadoptowania dla prawie każdego w Twoim zespole, z edytorem przypominającym edytory tekstu, z którym większość będzie zaznajomiona.

Konstruktor obsługuje animacje stron internetowych i paralaksę opartą na przewijaniu, zapewniając nowoczesny interfejs i dynamiczny wygląd.

Zaplecze jest intuicyjne i nieskomplikowane. Webflow zawiera wbudowany CMS do zarządzania blogiem lub inną zawartością witryny, w tym funkcje SEO, ale jego opcje nie są tak niezawodne w przypadku witryn opartych na treści, jak kreator, taki jak WordPress.

Kto powinien korzystać z Webflow

Webflow jest coraz bardziej popularny wśród wschodzących startupów technologicznych. Oferuje nowoczesne opcje projektowania, które pomagają dotrzymać kroku konkurencji — bez angażowania wszystkich zasobów w projektowanie i konserwację witryny.

4. WordPress

Cena: Bezpłatny; 6 USD miesięcznie

Reklamy: Tak

Zalety

 • Wiodący na świecie CMS
 • Ograniczone motywy dostępne w bezpłatnej wersji
 • Opcja samodzielnego, konfigurowalnego kreatora dla bardziej zaangażowanych programistów

Wady

 • Wyświetla reklamy w Twojej witrynie
 • Nie najbardziej przyjazny dla początkujących?
 • Funkcje opierają się na wtyczkach innych firm

WordPress od lat jest dominującą siłą w darmowym tworzeniu stron internetowych, ponieważ jego usługa WordPress.com była jednym z pierwszych profesjonalnych twórców stron internetowych, który zapewnia domenę, hosting i projekt, których potrzebujesz, aby zacząć działać całkowicie za darmo.

Dzięki bezpłatnej witrynie korzystającej z opartego na chmurze kreatora WordPress.com otrzymujesz edytor typu „przeciągnij i upuść” z dziesiątkami motywów, domeną twojawitryna.wordpress.com i hostingiem.

WordPress wyświetla reklamy w Twojej bezpłatnej witrynie i nie możesz uzyskać dostępu do narzędzi e-commerce bez przejścia na płatne konto. Jednak koszt aktualizacji jest niższy niż w przypadku większości konkurentów — najtańszy plan to tylko 48 USD rocznie, a Ty możesz usunąć reklamy i zbierać płatności.

Jeśli chcesz mieć bardziej konfigurowalną witrynę z dostępem do wtyczek typu open source, z których słynie WordPress, możesz zbudować samodzielnie zarządzaną witrynę WordPress, korzystając z oprogramowania z WordPress.org.

WordPress.org jest lepiej znany ze swoich płatnych kreatorów stron internetowych , ale można korzystać z oprogramowania za darmo. Musisz znaleźć darmowy lub tani hosting i możesz pobrać darmowe motywy WordPress, aby korzystać z edytora „przeciągnij i upuść” i CMS. Wymaga to większej wiedzy technicznej niż jakakolwiek opcja oparta na chmurze, więc może być konieczne zatrudnienie programisty WordPress, aby skonfigurował dla Ciebie witrynę.

Kto powinien korzystać z WordPress

WordPress jest przeznaczony dla blogów i zawiera jeden z najsolidniejszych dostępnych systemów zarządzania treścią. Ta funkcjonalność może być niepotrzebna lub przytłaczająca, chyba że treść ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy, więc WordPress najlepiej nadaje się do firm opartych na treści, takich jak blogi, czasopisma, witryny informacyjne i inne publikacje online.

5. Weebly

E-commerce Weebly

Cena: Bezpłatny; 6 USD miesięcznie

Reklamy: Tak

Zalety

 • Solidne narzędzia e-commerce
 • Sprzedawaj i akceptuj karty podarunkowe Square dla swojej firmy
 • Nieograniczone przedmioty w sklepie
 • Tanie plany premium na miarę rozwoju (6 USD miesięcznie)

Wady

 • Wyświetla reklamy w Twojej witrynie
 • Nie mogę sprzedawać towarów cyfrowych ani tworzyć etykiet wysyłkowych w wersji bezpłatnej

Weebly od dawna jest popularnym wyborem w handlu elektronicznym, więc nic dziwnego, że firma przetwarzająca płatności Square, Inc. nabyła go w 2018 roku.

Darmowy kreator witryn Weebly zawiera solidne narzędzia e-commerce do sprzedaży fizycznych produktów, w tym sklep internetowy, nieograniczoną liczbę przedmiotów, odznaki i opcje przedmiotów, zarządzanie zapasami, kupony i karty upominkowe Square. Konstruktor typu „przeciągnij i upuść” zawiera narzędzia SEO i przechwytywanie potencjalnych klientów, a możesz uaktualnić, aby używać Weebly Promote do marketingu e-mailowego i mediów społecznościowych.

Kto powinien korzystać z Weebly

Dzięki solidnym narzędziom e-commerce Weebly jest dobrą opcją dla każdego, kto sprzedaje produkty online. Jego bezpłatna wersja pozwala klientom zamawiać produkty online, aby odebrać je w sklepie fizycznym, lub możesz uaktualnić, aby sprzedawać towary cyfrowe, obliczać koszty wysyłki i drukować etykiety wysyłkowe, aby wysyłać produkty bezpośrednio do klientów.

6. GoDaddy

Cena: Bezpłatny; plany premium od 6,99 USD miesięcznie

Reklamy: Brak

Zalety

 • W zestawie narzędzia do e-mail marketingu i SEO
 • W zestawie chatbot na stronie
 • Nie wyświetla reklam w Twojej witrynie

Wady

 • Darmowy plan korzysta z subdomeny
 • Darmowy e-commerce obejmuje tylko płatności PayPal

GoDaddy to miejsce dla wielu przedsiębiorców internetowych kupujących domeny dla marek, które mogą, ale nie muszą kiedyś zbudować. Jej kreator stron internetowych pozwala zrobić kolejny krok, aby Twoja marka internetowa zaczęła działać.

Z darmowym planem, można skonfigurować stronę internetową za pomocą edytora drag-and-drop i wbudowanych motywów. Możesz założyć sklep internetowy z płatnościami PayPal i uaktualnić, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji płatności.

Darmowa strona pochodzi z domeny yoursite.godaddysites.com i, jeśli uaktualnić do płatnego konta począwszy od 83 dolarów rocznie, dostaniesz niestandardową domenę za darmo przez jeden rok.

Bezpłatna witryna jest dostarczana z platformą e-mail i marketingiem mediów społecznościowych oraz ograniczonymi szablonami stron internetowych i obrazami za pośrednictwem GoDaddy Studio.

Kto powinien korzystać z GoDaddy

Konstruktor stron internetowych GoDaddy jest zbudowany z dowolnym rodzajem biznesu online w umyśle – od treści do coachingu do produktów. Ale kładzie nacisk na e-commerce i funkcje obsługi klienta, które sprawiają, że najlepiej pasuje do sklepów internetowych. Jeśli tylko akceptujesz płatności przez PayPal, możesz założyć swój sklep internetowy za darmo.

7. SITE123

Cena: Bezpłatny; 12,80 USD miesięcznie za darmową domenę

Reklamy: Brak

Zalety

 • Rejestracja domeny w pierwszym roku za darmo z płatnymi planami.
 • Łatwy w użyciu edytor przeciągnij i upuść
 • Darmowe szablony stron internetowych

Wady

 • Bardzo ograniczony wybór szablonu
 • Płatny plan nie jest najtańszy

SITE123 to prosty, łatwy w użyciu program do tworzenia witryn, który oferuje pakiety dostosowane do małych firm, e-commerce, blogerów i nie tylko. Możesz uruchomić witrynę za darmo z subdomeną w witrynie site123.com lub przejść na plan premium, aby uzyskać dodatkowe funkcje i bezpłatną niestandardową domenę przez rok.

SITE123 oferuje również szablony stron internetowych, dzięki czemu nie musisz zaczynać projektu od zera. Jednak szablony zawierają uproszczone, przestarzałe projekty, które nie nadążają za nowoczesnymi trendami projektowymi wspieranymi przez niektórych konkurentów.

Kto powinien korzystać z SITE123

SITE123 może być prostą i niedrogą opcją dla małej firmy lub projektu, który potrzebuje szybkiej i łatwej obecności w Internecie.

Jak wybrać kreatora stron internetowych dla Twojej firmy?

To, który kreator witryn najlepiej pasuje do Ciebie lub Twojego zespołu, zależy od potrzeb Twojej firmy. Rozważ te czynniki, wybierając odpowiednie narzędzie dla siebie:

 • Hosting i domena: czy darmowy kreator zawiera hosting współdzielony i darmową domenę? Jak duży ruch może obsłużyć bezpłatna witryna?
 • Projekt: Czy dostępne szablony i opcje dostosowywania pasują do Twojej marki? Czy bezpłatne motywy i szablony zawierają funkcje odpowiadające Twoim potrzebom?
 • CMS: Czy blog i CMS są wystarczająco wyrafinowane (lub zbyt skomplikowane) dla sposobów, w jakie wykorzystujesz treści w swojej firmie?
 • Łatwość użytkowania: Jak łatwo można wprowadzać aktualizacje i zmiany? Czy musisz zatrudnić projektanta stron internetowych lub innego specjalistę, aby strona była aktualna?
 • Autonomia i dostosowywanie: jak dużą kontrolę masz nad wyglądem i stylem swojej witryny? Czy musisz rezygnować z funkcjonalności? Czy Twoi klienci zobaczą reklamy innych firm?
 • Kompatybilność mobilna: każdy nowoczesny kreator stron internetowych powinien automatycznie uwzględniać projekt responsywny na urządzenia mobilne. Jeśli tego nie widzisz, wybierz innego konstruktora.

Inne koszty budowy strony internetowej

Nawet z darmowym narzędziem do tworzenia witryn, umieszczenie firmy w Internecie może wiązać się z kilkoma kosztami początkowymi, w tym:

 • Domena: większość, ale nie wszystkie, kreatory witryn zawierają bezpłatną domenę współdzieloną, taką jak twojawitryna.wordpress.com. Aby korzystać z dostosowanej, zapadającej w pamięć domeny, takiej jak twojawitryna.com, musisz kupić domenę, która zwykle kosztuje około 10 USD przez pierwszy rok i 12 USD lub więcej rocznie po tym.
 • Hosting: wszyscy twórcy witryn na tej liście udostępniają hosting współdzielony za darmo. Jeśli chcesz korzystać z oprogramowania takiego jak WordPress.org, musisz skonfigurować własny hosting, którego koszt może się różnić, ale może zaczynać się już od 3 USD miesięcznie.
 • Projektant stron internetowych: Jeśli nie masz czasu lub umiejętności, aby samodzielnie skonfigurować witrynę, będziesz musiał zatrudnić kogoś, kto ją zbuduje. Konstruktorzy typu „przeciągnij i upuść” oznaczają, że nie musisz zatrudniać programisty, ale możesz chcieć, aby ktoś z umiejętnościami projektowania lub copywritingu nadał Twojej witrynie profesjonalny wygląd.
 • Marketing: w miarę rozwoju firmy możesz wyrosnąć z bezpłatnych narzędzi marketingowych dostępnych w większości kreatorów stron internetowych. Usługi marketingu e-mailowego oferowane przez twórców stron internetowych mogą być drogie, więc wcześnie zastanów się nad alternatywami, jeśli spodziewasz się, że przekroczysz ograniczenia bezpłatnych narzędzi.
 • Opłaty za przetwarzanie płatności: Nawet jeśli możesz zbudować sklep internetowy za darmo, prawie każda dostępna opcja e-commerce będzie pobierać niewielkie opłaty za sprzedaż. Dokładna kwota zależy od procesora, ale około 2% plus 0,30 USD za transakcję jest typowe dla małych firm.

Często Zadawane Pytania

Jaki jest najlepszy darmowy kreator stron internetowych?

Najlepszy kreator stron internetowych zależy od Twoich potrzeb. Większość darmowych kreatorów stron internetowych oferuje te same podstawowe funkcje, ale niektóre platformy kładą nacisk na jedną funkcję nad drugą. WordPress jest najlepszy dla blogerów, a Wix i Webflow są najlepsze dla sklepów internetowych, a Webwave jest świetny dla lokalnych firm.

Czy istnieje naprawdę darmowy kreator stron internetowych?

Tak — Webwave, Wix, i Webflow umożliwiają całkowicie bezpłatne skonfigurowanie witryny z wieloma opcjami aktualizacji w celu uzyskania większej liczby funkcji. Mailchimp pozwala założyć stronę internetową za darmo, ale musisz mieć własną domenę.

Jaki jest najprostszy darmowy kreator stron internetowych?

Wix i Webwave oferują jedne z najprostszych narzędzi do tworzenia stron internetowych bez znajomości projektowania lub kodu. GoDaddy jest silnym konkurentem, chociaż jego nacisk na pakiety marketingowe może sprawić, że program będzie wydawać się bardziej złożony dla zupełnie początkujących. WordPress to najbardziej solidna opcja, a także najbardziej złożona ze względu na zaawansowane opcje zarządzania treścią.

Czy hosting jest konieczny?

Jeśli chcesz zbudować stronę internetową, niezbędny jest hosting. 
Masz kilka różnych opcji. Istnieją darmowe lub tanie hosty internetowe, wszechstronne kreatory stron internetowych i najwyżej oceniane hosty internetowe. Najlepsze usługi hostingowe są nadal niedrogie, ale, co ważniejsze, oferują szereg planów hostingowych, funkcji oraz nieograniczoną lub hojną pamięć masową.

Czy narzędzia SEO są dołączone do kreatorów stron internetowych?

Tak, wiele wiodących usług oferuje narzędzia, które pomogą Ci zwiększyć widoczność Twojej witryny w wyszukiwarkach. Większość kreatorów zaprojektowano z infrastrukturą, która ułatwia wyszukiwarkom łatwe znajdowanie informacji. Ponadto wiele platform jest wyposażonych w narzędzia do dostosowywania metaopisów witryny, automatyczne oznaczanie danych i łatwą integrację z mediami społecznościowymi, aby ułatwić udostępnianie treści na różnych platformach.

← Wróć do recenzji

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
WebWave

WebWave to wiodący polski kreator stron internetowych oferujący mnóstwo możliwości przy zachowaniu rozsądnych cen.

Sprawdź oftertę