Recenzje Oprogramowania

WebWave Recenzja 2024 – Opinie, Cennik, Czy warto?

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Dziś zbudowanie własnej strony internetowej jest w zasadzie łatwiejsze niż otwarcie konta bankowego. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było mieć stopień naukowy z informatyki; Dzięki licznym programom do tworzenia witryn internetowych praktycznie każdy może stworzyć własną profesjonalną, dobrze zaprojektowaną, bezproblemową witrynę internetową. Pytanie tylko, jakiego kreatora witryn należy użyć? Blisko 500 000 osób wybrało WebWave do zbudowania swojej strony internetowej od czasu jego uruchomienia w 2013 roku, więc pomyślałem, że będzie to dobry moment na przetestowanie.

Niektóre z rzeczy, które uwielbiam w tym kreatorze, to sposób na usunięcie całego znaku WebWave z gotowej witryny, jego elastyczne szablony i bezpłatna integracja z Unsplash. WebWave często aktualizuje również narzędzie do tworzenia witryn internetowych, aby zapewnić dostęp do najlepszych możliwych funkcji, w samym 2021 wydali ponad 280 nowych funkcji.

Jeśli masz napięty budżet, możesz łatwo zbudować swoją witrynę z pomocą WebWave za darmo, więc nie ma ryzyka. Jednak bezpłatny abonament ma ograniczenia. Jeśli chcesz mieć witrynę internetową z własną nazwą domeny (bez reklam lub brandingu WebWave), musisz wybrać (niedrogi) Plan Premium. To świetna opcja, jeśli masz małą firmę i chcesz stworzyć swoją pierwszą witrynę internetową.

Możesz testować tak długo jak chcesz

Pracujesz jak w programie graficznym
Wsparcie techniczne po polsku
Darmowe szablony

Tysiące ludzi wybrało WebWave, ale czy jest to właściwe rozwiązanie dla Twoich potrzeb? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

WebWave – Szablony

Podczas gdy niektóre kreatory stron internetowych oferują niewielki wybór darmowych szablonów i oferują (ładniejsze) szablony premium do zakupu, wszystkie ponad 100 szablonów WebWave jest bezpłatne. Poza tym wszystkie są zaprojektowane w trybie RWD, czyli wyglądają dobrze na każdym ekranie, także mobilnym. Wadą jest to, że po wybraniu szablonu nie ma możliwości jego zmiany na inny.

Typy szablonów

WebWave oferuje szablony spełniające różnorodne potrzeby. Możesz wybrać pusty szablon lub jeden z szablonów tematycznych. Obejmuje różne branże, takie jak:

  • Biznes (np. Firmy budowlane, praktyki prawnicze, pracownie itp.)
  • Zdrowie i uroda (np. Moda, kosmetyczka, lekarze itp.)
  • Hobby i zainteresowania (np. Drużyna piłkarska, zespół itp.)
  • Edukacja (np. Szkoła, przedszkole itp.)
  • Usługi (Prawnik, architekt, restauracja itp)
  • Sklepy Internetowe

Dostosowywanie szablonów

Wszystkie szablony WebWave są w pełni konfigurowalne, co zapewnia elastyczność ich zmiany w celu spełnienia określonych potrzeb. Możesz zmieniać rozmieszczenie elementów na stronach, zmieniać kolory i czcionki oraz ustawiać elementy układu tak, aby pojawiały się na każdej stronie.

Organizacja szablonu

Jedną z rzeczy, które uznałem za rozczarowujące w WebWave, jest to, że szablony nie są podzielone na kategorie i nie ma możliwości wyszukiwania według słów kluczowych. Musisz klikać Pokaż więcej i przewijać w dół, aż znajdziesz szablon, którego szukasz.

WebWave – Funkcje

Funkcje WebWave nie zawiodą Cię i są w rzeczywistości dość zaawansowane jak na kreator stron internetowych. Przykładowe elementy które możesz dodać w jego edytorze przeciągnij i upuść, są to teksty, obrazy, pokazy slajdów, ikony, formularze, sklepy internetowe, animacje, interakcje i filmy.

Brakuje tutaj funkcji AI oraz nie imponuje ilość dostępnych integracji, ale jest też kilka wyróżniających się funkcji.

Animacje

Możliwe jest dodanie animacji do praktycznie każdego elementu w witrynie, ale prawdopodobnie nie powinieneś nadużywać tej funkcji, ponieważ może to wpłynąć na prędkość ładowania strony. Możesz wybrać efekty animacji, w tym wlot / wylot, zanikanie / znikanie, odkrywanie / ukrywanie, składanie / rozkładanie i rozszerzanie do wewnątrz / na zewnątrz, parallax czy efekt Ken Burns.

Integracje

Jeśli chcesz dodać funkcje stron trzecich do swojej witryny, takie jak komentarze na Facebooku, ankieta Typeform, wyskakujące okienko LiveChat lub sklep Shopify, WebWave sprawia, że ​​jest to stosunkowo proste. Wystarczy wygenerować kod osadzania za pomocą aplikacji innej firmy i dodać go jako element HTML na swojej stronie internetowej. Znajdziesz większość popularnych rozwiązań, ale najwięksi konkurencji będą oferować tych integracji znacznie więcej.

Interakcje

Funkcja interakcji w WebWave daje Ci możliwość pokazywania i ukrywania elementów, gdy odwiedzający przeglądają Twoją witrynę. Na przykład możesz zdecydować, aby element był wyświetlany jako wyskakujące okienko tylko wtedy, gdy ktoś naciśnie przycisk w Twojej witrynie. Możesz też wyświetlić recenzję klienta, gdy odwiedzający przewijają do określonego punktu w Twojej witrynie.

WebWave – Wsparcie

Wsparcie techniczne to jedna z najmocniejszych stron WebWave. Bez problemu porozmawiasz z pracownikiem suportu po polsku za pośrednictwem czata, telefonu lub maila. Nie tylko możesz rozwiązać napotkane problemy ale wsparcie również podpowie jak korzystać z funkcji. Najszybszą opcją jest czat. Bezpośrednio w kreatorze; na dole znajduje się przycisk „Pomoc”, który otwiera wyskakujące okienko. Czat na żywo jest dostępny w od 8:00 do 24:00 w tygodniu oraz od 10:00 do 12:00 w weekendy. Poza tymi godzinami pojawi się monit o wprowadzenie wiadomości, na którą dostaniemy odpowiedź w godzinach pracy.

Rozmawiałem z jednym z pracowników pomocy technicznej i stwierdziłem, że otrzymanie odpowiedzi zajęło około 2 minut. Sam WebWave chwali się że średnio na odpowiedź czeka się do 1 minuty. Brzmi realnie.

Alternatywnie możesz skorzystać z bazy wiedzy zawierającej wiele pomocnych artykułów i przewodników dotyczących tworzenia witryny internetowej w WebWave. Można wyszukać tematy korzystając z wyszukiwarki lub wybrać temat sortując kategorie tematów. Dostępny jest również kurs tworzenia stron w WebWave, ale jest on dosyć przydługi i niezbyt aktualny.

WebWave – Cennik

Cennik WebWave jest naprawdę przejrzysty, co jest odświeżające dla kreatorów witryn! Wybierając Plan Premium, uzyskasz dostęp do własnej nazwy domeny i strony internetowej bez reklam. Otrzymujesz również certyfikat SSL, nazwę domeny .pl lub .com, głoszenie strony do Google, bezpłatne kopie zapasowe i skrzynkę pocztową. Jeśli tworzysz witryny internetowe dla innych, możesz wybrać Konto Agencyjne; które po za funkcjami pracy z klientem oraz White Label obniży ceny Planów Premium o 50%. Możesz zapłacić kartą kredytową (wszystkie główne karty kredytowe akceptowane) lub przelewem online.

Bezpłatny abonament zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do zbudowania witryny. W przeciwieństwie do niektórych kreatorów stron internetowych, narzędzia w edytorze nie są podzielone na bezpłatne lub premium. Możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron, korzystać z przestrzeni dyskowej do 1GB i nieograniczonej przepustowości. Masz również dostęp do bezpłatnych obrazów za pośrednictwem wbudowanej kolekcji Unsplash.

Pakiet Free

0 zł / miesiąc
Liczba stron: nieograniczona
Bezpłatna domena .pl przez rok

Pakiet Premium

12 zł / miesiąc
Liczba stron: nieograniczona
Domena: .pl .com .net.pl . info.pl… gratis

Darmowy plan obejmuje subdomenę webwave.dev, ale subdomena jest generowana automatycznie i nie można jej zmienić bez aktualizacji do Planu Premium. Jeśli używasz swojej witryny do celów biznesowych, domena niestandardowa jest absolutną koniecznością, ponieważ automatycznie generowana subdomena, którą otrzymujesz za darmo, to mieszanka liter i cyfr, która wyglądałaby szczególnie nieprofesjonalnie.

WebWave – Podsumowanie

WebWave to wszechstronny program do tworzenia witryn internetowych, który będzie dobrze działał, jeśli poświęcisz chwilę na naukę. Jego interfejs jest stosunkowo łatwy w użyciu i przypomina pracę z programem graficznym, takim jak np. Phostoshop. Jego darmowy plan zapewnia dostęp do wszystkich funkcji i nie ma ograniczeń czasowych, ale automatycznie generowana subdomena jest okropna, więc naprawdę warto przejść na Plan Premium, aby uzyskać własną nazwę domeny i bezpłatny SSL.

Możesz testować tak długo jak chcesz

Pracujesz jak w programie graficznym
Wsparcie techniczne po polsku
Darmowe szablony

Sprawdź również:

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Najlepszy polski kreator stron
WebWave

WebWave to dobry, niedrogi kreator stron internetowych. Oferuje mnóstwo możliwości ale w przeciwieństwie do Wix może być trudny na początku.

Sprawdź już dziś