14 Najlepszych kreatorów stron WWW na 2024 (Ranking)

author image

Andrzej Krawczyk

1 stycznia, 2024

Nasz wybór nr.1
WebWave

WebWave to wiodący polski kreator stron internetowych oferujący mnóstwo możliwości przy zachowaniu rozsądnych cen.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepszy do marketingu
GetResponse

GetResponse łączy kreator stron z e-mail marketingiem i innymi funkcjami marketingowymi, wszystko w jednej platformie.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepszy do eCommerce
Wix

Wix to bardzo popularny kreator stron www, który oferuje szereg możliwości w obrębie szablonów i funkcji eCommerce.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję

Wybór najlepszego narzędzia do tworzenia witryn może być trudny, ponieważ istnieje ponad 74 popularnych kreatorów stron do wyboru z różnymi zestawami funkcji.

Narzędzia internetowe istnieją już od początku 2000 roku i wyglądają dziś znacznie inaczej niż wtedy. Funkcje stają się bardziej zaawansowane, rosną oczekiwania użytkowników, a budowa strony internetowej nie jest taka sama, jak 10 lat temu.

Ucząc się, jak stworzyć swoją stronę internetową , chcę ułatwić ci podjęcie pierwszej decyzji. Prezentując najlepszych kreatorów stron internetowych, chcę pomóc Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.

Te recenzje kreatora stron internetowych uwzględniają usługi hostingowe , cenę, niezawodność, wsparcie techniczne, szybkość witryny, SEO, funkcje, krzywą uczenia się, łatwość użycia, tworzenie szablonów i wiele innych.

Porównamy również:

 • Najlepsze kreatory stron internetowych dla małych firm.
 • Najlepsze bezpłatne i tanie opcje.
 • Najłatwiejszy wybór, jeśli nie masz umiejętności technicznych.
 • Te z najlepszym SEO.
 • Najlepsze z możliwościami sklepu internetowego.
 • I najlepsze opcje dla fotografów i artystów.

Zaczynajmy!

Jaki jest najlepszy kreator stron www?

Korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn to szybki i łatwy sposób na budowanie obecności Twojej marki lub firmy internetowej. Te narzędzia upraszczają zarządzanie witryną, łącząc rejestrację domeny, hosting i projektowanie witryny w jedną platformę.

Chociaż tracisz kontrolę nad oddzielnym zarządzaniem hostingiem, kreatory stron internetowych mogą nadal być dobrym rozwiązaniem.

Na przykład Twoje wymagania będą różne w zależności od potrzebnych funkcji. Jeśli prowadzisz lokalną firmę, prosta 5-stronicowa witryna internetowa może działać. Lub jeśli budujesz osobiste portfolio marek , projektowanie stron internetowych jest najważniejsze.

Ostatecznie wybór sprowadza się do łatwości użycia a kontroli.

Jeśli znasz HTML, CSS i JavaScript, możesz wybrać bardziej zaawansowany system zarządzania treścią (CMS) i kontrolować wygląd swojej witryny. Jeśli nie jesteś zbyt obeznany z projektowaniem i tworzeniem stron internetowych, możesz skorzystać z łatwego edytora przeciągnij i upuść.

Wybór należy do ciebie.

Oto moje najlepsze wybory najlepszego kreatora stron www do wykorzystania w tym roku.

1. Webwave

Najlepszy polski kreator stron internetowych (od 0 do 40zł / miesiąc)

WebWave to polski kreator stron internetowych, ale to wcale nie oznacza że jest gorszy. Jest narzędziem do tworzenia stron internetowych które działa trochę inaczej niż konkurencja. Ta różnica wynika z tego że każdy element strony możemy ustawić dowolnie, tak jak chcemy. Nie mamy zdefiniowanych sekcji czy pól w których tylko podmieniamy elementy oraz teksty. Każdy element możemy zmienić, przestawić, przenieść na inną podstronę czy dodać kolejny.

webwave cms szablony

WebWave jest platformą, przy pomocy której można stworzyć nie tylko kompletną i dobrze zoptymalizowaną stronę ale także bardzo unikatową. Kreator również oferuje ponad 100 gotowych szablonów stron internetowych. Po za samymi funkcjami tworzenia strony posiada również funkcje sklepu internetowego oraz to czym się wyróżnia to razem ze stroną dostajemy skrzynki pocztowe w naszej domenie.

W przeciwieństwie do innych kreatorów, WebWave może być początkowo mniej intuicyjny w obsłudze – jednak to właśnie dzięki temu oferuje on ogromną swobodę tworzenia. Przez to że każdy element możemy umieścić dowolnie potrzeba trochę więcej czasu żeby się nauczyć to robić. Ale nawet w samym kreatorze mamy serię poradników i podpowiedzi żeby nam ułatwić poznanie narzędzia. Z pewnością jest to dobry wybór dla najbardziej wymagających użytkowników.

W przeciwieństwie do Wix nie jest zbyt odpowiedni dla osób początkujących. Pomimo tego twórcy poczynili w ostatnim czasie duże postępy, a samo narzędzie – zaczyna spełniać oczekiwania nawet bardziej wymagających użytkowników.

… lub przeczytaj naszą pełną recenzję WebWave.

2. GetResponse

Kreator stron z zaawansowanym email marketingiem oraz webinarami (od 55 do +400zł / miesiąc)

GetResponse to jedno z najbardziej znanych na świecie narzędzi do marketingu internetowego, które oferuje również nowoczesny kreator stron internetowych. Stworzony z myślą o przedsiębiorcach i marketerach, kreator stron od GetResponse pozwala na szybkie i łatwe tworzenie profesjonalnych stron internetowych, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Ale jak porównuje się z innymi kreatorami stron, takimi jak polski WebWave?

Podobnie jak WebWave, GetResponse daje użytkownikom dużą swobodę w projektowaniu stron, ale w przeciwieństwie do WebWave, GetResponse może być minimalnie bardziej intuicyjny i łatwy w obsłudze. Dzięki prostemu interfejsowi oraz przeciąganiu i upuszczaniu elementów, nawet osoby początkujące mogą szybko nauczyć się tworzyć efektowne strony. Dla tych, którzy chcą oszczędzić czas, GetResponse oferuje również ponad 200 gotowych szablonów.

Trzeba przy tym jednak dodać, że GetResponse jest głównie platformą do email marketingu, więc podczas gdy stworzenie strony jest dość proste, dostosowanie jej wyglądu poza standardowe szablony może okazać się już wyzwaniem.

Sklep internetowy i integracje

GetResponse wyróżnia się również funkcją sklepu internetowego, która pozwala na sprzedaż produktów bezpośrednio ze strony. Ponadto, GetResponse integruje się z wieloma zewnętrznymi usługami, takimi jak PayPal, Stripe czy Shopify, co pozwala na łatwe zarządzanie płatnościami i zamówieniami.

Marketing i SEO

Jako narzędzie marketingowe, GetResponse oferuje również zaawansowane narzędzia do optymalizacji strony pod kątem SEO, co może przyczynić się do dobrego pozycjonowania w wynikach wyszukiwania. Ponadto, GetResponse umożliwia tworzenie zaawansowanych kampanii e-mailowych, landing pages czy webinariów, co czyni go wszechstronnym narzędziem do promowania swojej strony i biznesu w internecie.

Wsparcie i cena

GetResponse oferuje wsparcie techniczne w języku polskim, co jest dużym plusem dla rodzimych użytkowników. Jednak w porównaniu z WebWave, GetResponse jest nieco droższy, z cenami rozpoczynającymi się od 55zł za miesiąc. Warto jednak zauważyć, że GetResponse oferuje darmowy 30-dniowy okres próbny, dzięki któremu można przetestować kreator stron przed podjęciem decyzji o zakupie.

… lub przeczytaj naszą pełną recenzję GetResponse, aby uzyskać bardziej dogłębną analizę.

3. Wix

Najpopularniejszy kreator stron www (dostępny bezpłatny plan)

10% zniżki z kodem TAKE10

Idealny dla początkujących
Twórz strony metodą „przeciągnij i upuść”
Rozbudowane funkcje e-Commerce

Wix jest najpopularniejszym darmowym kreatorem stron internetowych na świecie, z ponad 100 milionami użytkowników. Mają ponad 500 gotowych szablonów do zaprojektowania witryny, która działa w wielu różnych kategoriach i branżach. Te szablony są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych i mają do wyboru 100 czcionek (lub możesz przesłać własne).

Ich projekty również wyglądają pięknie, z efektami przewijania i zaawansowanymi funkcjami projektowymi, takimi jak animacja i tła wideo.

Kreator stron Wix

Jeśli masz już domenę na GoDaddy lub chcesz ją zarejestrować na Wix.com , to bardzo ułatwiają. Ponadto, jeśli chcesz dodać e-commerce do swojej witryny, aby móc sprzedawać online, plany zaczynają się od 20 USD miesięcznie.

Jeśli prowadzisz małą firmę, polecamy Wix jako z najlepszych rozwiązań do tworzenia sklepów internetowych. Niekoniecznie potrzebujesz platformy z bardziej zaawansowanymi opcjami, takimi jak BigCommerce i Shopify. Właściciele witryn Wix, którzy chcą dodać sklep internetowy, mogą uzyskać te wspaniałe nowe funkcje.

Wix jest najbardziej przyjaznym dla użytkownika narzędziem strony internetowej na rynku. Możesz niemal bez końca dostosowywać wygląd swojej witryny bez znajomości programowania.

Mają także narzędzie o nazwie Artificial Design Intelligence (ADI) – pierwszy program do tworzenia stron ze sztuczną inteligencją. Wix ADI uczy się o twojej stronie i wykorzystuje te informacje do zaprojektowania strony dostosowanej do twoich konkretnych potrzeb. To narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję do wybierania spośród miliardów kombinacji obrazów, tekstu, układów i formularzy kontaktowych.

Ostatecznie, jeśli szukasz najlepszego oprogramowania dla małych firm, Wix jest najlepszym wyborem.

… lub przeczytaj naszą pełną recenzję Wix, aby uzyskać bardziej dogłębną analizę.

4. Hostinger

Dobry wybór dla osób chcących połączyć kreator stron z hostingiem

Hostinger (poprzednio Zyro) to kreator stron internetowych, którego misją jest pomoc lokalnym firmom w opowiadaniu ich unikalnych historii w Internecie.

Ogólnie rzecz biorąc, są najbardziej znane z prostoty i szybkości.

Dzięki Hostinger możesz szybko i łatwo stworzyć witrynę biznesową bez konieczności kodowania. Twoja witryna ładuje się również szybko dzięki lekkiej ramie i świetnie wygląda na wszystkich urządzeniach.

Dzięki potężnemu zestawowi narzędzi Hostinger pomaga rozwinąć Twój biznes online dzięki gotowym szablonom projektowym, tekstowi opartemu na sztucznej inteligencji, intuicyjnemu narzędziu do przeciągania i upuszczania, gotowości na urządzenia mobilne i ponad milionowi zdjęć do wyboru.

Jedną z ich wyróżniających się cech jest ich AI Content Generator , który zapewnia przyjazne dla SEO pomysły na treści w oparciu o branżę i konkretny typ działalności.

Aby rozpocząć korzystanie z tego narzędzia, wybierz rodzaj działalności, a następnie napisz 2-3 zdania opisujące Twoją markę i kontekst. Następnie dostosowujesz ustawienia AI i dostosowujesz je w oparciu o długość, wiedzę i poziom kreatywności. Na koniec kliknij przycisk Generuj i zobaczysz swoją unikatowo utworzoną treść.

Ponieważ tworzenie treści jest wyzwaniem dla wielu właścicieli witryn, narzędzie to tworzy dla Ciebie nowe akapity, które mogą lepiej pozycjonować się w wyszukiwaniu i zwiększyć współczynniki konwersji.

Niektóre inne doskonałe funkcje obejmują:

 • Wbudowane narzędzia SEO poprawiające rankingi wyszukiwania.
 • Darmowy certyfikat SSL i domeny niestandardowe.
 • Logo i slogan oparty na sztucznej inteligencji.
 • Całodobowa obsługa klienta przez e-mail i czat na żywo.
 • Mapy cieplne AI w celu zwiększenia konwersji stron internetowych i przewidywania zachowań odwiedzających.
 • Szybko ładujące się projekty stron zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.
 • Darmowe szablony stron internetowych dla różnych branż, takich jak agencje kreatywne, start-upy, marki modowe, firmy odnowy biologicznej, piekarnie i inne.

Hostinger oferuje jeden przejrzysty plan cenowy zaczynający się od 13,99 zł/miesiąc (cena rabatowa).

Ogólnie rzecz biorąc, Hostinger jest najlepszy dla małych firm, które chcą szybko stworzyć i rozwinąć stronę internetową, zaoszczędzić pieniądze na pisaniu i tworzeniu logo dzięki narzędziom AI, zajmować wyższą pozycję w wyszukiwarkach i zwiększać współczynniki konwersji dzięki wysokiej jakości, dostosowanym do urządzeń mobilnych szablonom projektowym.

Możesz rozpocząć korzystanie z Hostinger z rabatem do 72% dla naszych czytelników, aby przetestować platformę. Hostinger oferuje 30-dniowa gwarancję zwrotu pieniędzy.

5. Squarespace

Najlepszy kreator stron dla designerów oraz do witryn osobistych (12 USD / miesiąc)

Kiedy myślimy o Squarespace, myślmy o ich pięknie zaprojektowanej stronie głównej. Squarespace naprawdę wie, jak tworzyć piękne, wysokiej jakości witryny, które świetnie wyglądają zarówno dla małych firm, jak i witryn prywatnych.

Dzięki ponad 100 szablonom do wyboru, są liderem jeśli chodzi o projektowanie. Szablony Squarespace wyglądają doskonale w każdym detalu. Czcionki, schematy kolorów i zdjęcia idealnie pasują do każdej witryny.

Oprócz projektu, ich platforma jest świetna dla blogerów. Przetestowaliśmy ich edytor blogów WYSIWYG i jest bardzo intuicyjny.

Przeciągasz elementy, takie jak obrazy, nagłówki i tekst na stronę i ustawiasz je tam, gdzie chcesz. Squarespace oferuje także uprawnienia wielu użytkowników, funkcjonalność Google AMP, a Ty możesz zaplanować swoje posty:

Narzędzia do blogowania Squarespace

Kilka drobnych ograniczeń w kwestiach SEO powstrzymuje Squarespace od bycia na wyższej pozycji na naszej liście. Po pierwsze, nasza mapa witryny XML zawierała dwie wersje każdej strony z ukośnikiem „/” i bez niego. To podwójne indeksowanie może potencjalnie prowadzić do problemów z SEO i duplikatami z treści. Po drugie, nagłówki blogów zawsze stają się meta tytułami, dlatego należy dodawać nagłówki do SEO.

Inne świetne funkcje uzupełniają te wady. Ich łatwość użycia jest na najwyższym poziomie – witryny można budować za pomocą narzędzi do edycji. Wbudowane narzędzia analityczne zapewniają stałe dane odwiedzającym witrynę, jeśli nie korzystasz z Google Analytics. Co więcej, trudno pomylić się z pięknie zaprojektowaną stroną internetową za jedyne 12 USD / miesiąc.

Ceny miesięczne wahają się od 12 USD / miesiąc za abonament osobisty do 40 USD / miesiąc za abonament internetowy (premium). Miesięczne koszty oparte są na rocznej umowie, a Squarespace obejmuje bezpłatną domenę. Plan osobisty zapewnia bezpłatną nazwę domeny, nieograniczoną przepustowość i pamięć, bezpłatny SSL i całodobową obsługę klienta.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś freelancerem lub małą firmą, która potrzebuje pierwszorzędnej strony internetowej lub blogerem, który chce, aby Twoje treści wyglądały świetnie, to Squarespace będzie świetnym wyborem.

Zaoszczędź 10% na stronie internetowej lub domenie, używając kodu PARTNER10.

6. Weebly

Idealny kreator stron dla początkujących (bezpłatny – 25 USD / miesiąc)

Weebly obsługuje ponad 530 000 domen i jest znany jako łatwy kreator stron internetowych dla osób bez dużej wiedzy technicznej. Oferują wiele wspaniałych funkcji. Jeśli jesteś blogerem, możesz użyć Weebly.com, aby wybrać nazwę domeny i użyć ich edytora, aby dodać tekst, obrazy i treść.

Mają też aplikację mobilną do śledzenia wydajności Twojej witryny w podróży. A narzędzia marketingu e-mailowego umożliwiają wysyłanie biuletynów do subskrybentów z poziomu ich narzędzia.

Strona Weebly

Mają bezpłatny plan, który obejmuje 500 MB miejsca, bezpłatny certyfikat SSL i domenę z marką Weebly. Możesz używać niestandardowej domeny z tym planem, ale musisz mieć branding Weebly w całej witrynie. Bezpłatny plan obejmuje tylko obsługę czatu i poczty e-mail, ale nie ma obsługi telefonicznej.

Płatne plany Weebly wynoszą od 5 do 25 USD miesięcznie . Co ważne, ich biznesplan zapewnia zaawansowane funkcje handlu elektronicznego, bezpłatną domenę i 200 USD kredytów reklamowych Google.

Ich funkcje e-commerce obejmują opcje / warianty produktów, kody kuponów, zarządzanie zapasami, kalkulator wysyłki, etykiety wysyłkowe oraz możliwość przyjmowania płatności za pośrednictwem Square i innych dostawców.

Poziom otrzymywanej pomocy technicznej zależy od poziomu subskrypcji. Możesz znaleźć pomoc w wielu obszarach, w tym w blogu, centrum wsparcia, forum społeczności, mediach społecznościowych i dokumentacji dla programistów. Obsługują także czat na żywo, e-mail i wsparcie telefoniczne.

7. BigCommerce.

Najlepszy kreator stron www dla dużych sklepów internetowych (29 USD / miesiąc)

BigCommerce nie jest typowym narzędziem do tworzenia stron internetowych, lecz potężną platformą eCommerce, która ma również doskonałą funkcjonalność strony internetowej i zerowe opłaty transakcyjne.

Dodałem BigCommerce do tej listy ze względu na bardzo zaawansowany zestaw funkcji. Funkcje te obejmują najlepsze w swojej klasie SEO (struktura adresów URL, szybkość witryny, czas działania), motywy zoptymalizowane pod kątem współczynnika konwersji i ponad 600 opcji produktów.

Jeśli chcesz zbudować stronę internetową i pewnego dnia sprzedać produkty, BigCommerce kosztuje tylko 29,95 USD / miesiąc i ma bardziej zaawansowane funkcje niż inne narzędzia z tej listy.

Jeśli chcesz dodać oprogramowanie koszyka na zakupy do swojej witryny, nie szukaj dalej niż BigCommerce. Po pierwsze, uwielbiam ich bezpłatne motywy, ponieważ optymalizacja współczynnika konwersji jest najwyższym priorytetem na twoich stronach internetowych.

Witryny wyglądają świetnie, ładują się szybko i optymalizują konwersje. Obecnie używam ich wtyczki BigCommerce do sprzedaży produktów cyfrowych na mojej stronie WordPress, a prędkość jest fantastyczna. Zamiast zagłębiać się w firmy hostingowe poprzez dzielenie się zasobami, BC4WP korzysta z API typu open source, umożliwiając treści front-endowe na WordPress i back-endowy silnik handlowy na BigCommerce:

BigCommerce na stronie WordPress

Pierwotnie zainstalowałem wtyczkę WooCommerce (i ich trzy dodatkowe niezbędne wtyczki) i nie byłem fanem ich koszyków ani stron z kasami. Były źle zaprojektowane, przyciski CTA były w dziwnych miejscach i zdałem sobie sprawę, że moja sprzedaż ucierpi z powodu wrażeń użytkownika.

Po przejściu na BigCommerce znacznie zwiększyłem współczynnik konwersji.

Mają do dyspozycji trzy plany detaliczne, od 29,95 USD do 249,95 USD / miesiąc, i oferują bezpłatny 15-dniowy okres próbny na skonfigurowanie witryny.

8. HubSpot CMS

Najlepsze kreator stron ze zintegrowanymi narzędziami CRM (bezpłatnie – 350 USD / miesiąc)

HubSpot CMS

HubSpot to najwyższej klasy narzędzie CRM, które posiada również w pełni funkcjonalny CMS i narzędzie do tworzenia stron internetowych. Korzystając z ich platformy, możesz tworzyć strony internetowe, posty na blogach, strony docelowe od zera lub za pomocą gotowych szablonów.

Ich edytor „przeciągnij i upuść” wykorzystuje responsywny projekt, aby pomóc Ci tworzyć strony, które wyglądają świetnie na dowolnym urządzeniu. HubSpot wyróżnia się personalizacją i integracją.

W przeciwieństwie do innych narzędzi z tej listy, HubSpot jest zintegrowany z szeroką gamą oprogramowania marketingowego, w tym narzędzi do zarządzania e-mail marketingiem, znalezienia się w Internecie oraz pozyskiwania, angażowania i rozumienia potencjalnych klientów.

Na przykład podczas tworzenia strony internetowej można dodawać wezwania do działania i formularze, które przekształcają użytkowników w potencjalnych klientów. Następnie, gdy rozumiesz odwiedzających, możesz dynamicznie tworzyć treści unikalne dla odwiedzających witrynę na podstawie ich lokalizacji, urządzenia, języka, źródła ruchu lub innych szczegółów, które chcesz przechwycić w swoim HubSpot CRM.

Ten zintegrowany pakiet marketingowy obejmuje wszystkie części cyklu życia klienta:

 • Formularze, czat na żywo i konwersacyjne chatboty przechwytują potencjalnych klientów.
 • Marketing e-mailowy, retargeting i integracja komunikatorów wysyłają spersonalizowane wiadomości do potencjalnych klientów.
 • Kreator raportów kontaktów, narzędzia analityczne i segmentacja list pomagają zrozumieć potencjalnych klientów.
 • Spersonalizowane doświadczenia, wezwania do działania i inteligentne treści zmieniają potencjalnych klientów w klientów.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz narzędzia do tworzenia witryn, które zawiera również w pełni funkcjonalny zestaw narzędzi CRM i narzędzi marketingowych, HubSpot jest najlepszym wyborem.

9. WordPress.com

Najpopularniejszy na świecie CMS (5 USD / miesiąc)

Od momentu wydania w 2003 roku WordPress szybko stał się najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS) na świecie – hostuje ponad 75 milionów stron internetowych .

Istnieją dwie opcje. Możesz wybrać usługodawcę hostingowego i utworzyć witrynę WordPress na WordPress.org lub skorzystać z ich samodzielnego narzędzia do tworzenia witryn WordPress.com .

Strona WordPress.com

Dzięki WordPress.com możesz stworzyć stronę internetową na wszystko – blog, lokalną firmę, sklep internetowy – opcje są nieograniczone. Dzięki bezpłatnemu abonamentowi uzyskasz witrynę internetową, dostęp do 3 GB przestrzeni dyskowej i obsługę klienta. Po uaktualnieniu do jednego z ich pięciu płatnych planów uzyskasz dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, wtyczek i priorytetowego wsparcia.

WordPress.com ma również wbudowane podstawowe funkcje Jetpack, które obejmują podstawowe SEO, udostępnianie w serwisach społecznościowych i analitykę witryny. Popularna, uniwersalna wtyczka Jetpack obejmuje wszystkie funkcje, od SEO i analityki po bezpieczeństwo i marketing.

Płatne plany wahają się od 5 USD miesięcznie za prosty blog o wartości do 45 USD za pełną funkcjonalność e-commerce. Większość użytkowników decyduje się na abonament premium w wysokości 8 USD miesięcznie, który zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do projektowania, edytowania i kontrolowania treści witryny.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to prostsza, uproszczona wersja WordPressa z mniejszą liczbą funkcji, ale większą łatwością użycia. Jeśli chcesz przetestować WordPress, ale nie jesteś jeszcze gotowy do korzystania z własnego oddzielnego hostingu, wypróbuj kreatora stron internetowych WordPress.

10. SITE123

Najelpszy darmowy kreator witryn dla małych witryn (bezpłatny – 12,80 USD / miesiąc)

SITE123 to prosty kreator stron www, który oferuje użytkownikom bezpłatny plan przetestowania nowej witryny. Podczas rejestracji otrzymujesz bezpłatną subdomenę, 500 GB przestrzeni dyskowej i 1 GB przepustowości. Możesz także połączyć własną domenę (lub kupić ją w ramach pulpitu nawigacyjnego) za pomocą planów premium już od 12,80 USD miesięcznie.

Mają stabilny czas pracy wynoszący 99,97%, ponad 200 szablonów do wyboru, a plany e-commerce zaczynają się od około 22 USD miesięcznie. Po rejestracji możesz szybko zapłacić za pośrednictwem PayPal lub karty kredytowej i rozpocząć konfigurację w kilka minut.

Site123 Strona główna

Są one znane jako SITE123 z powodu trzech prostych kroków, aby utworzyć stronę internetową:

 • Wybierz typ swojej witryny
 • Prześlij swoje treści
 • Opublikuj swoją witrynę

Gdy Twoja witryna jest już aktywna, mają również narzędzia SEO do optymalizacji tytułów, metaopisów i innych elementów potrzebnych do poprawy pozycji w rankingu.

Ich plany Advanced, Professional i Gold są dostarczane z kontami e-mail, a dodatkowe konta e-mail można kupić niezależnie od planów. A jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego planu, możesz łatwo zmienić lub uaktualnić swój plan i zapłacić tylko różnicę.

Jeśli chcesz zbudować nową witrynę za pomocą SITE123, zarejestruj bezpłatną nazwę domeny, wybierz podstawowy plan i skorzystaj z narzędzia do tworzenia witryn. Ta strona oferuje nieograniczoną przepustowość, dodatki, formularze kontaktowe i zaawansowane funkcje, które pomagają w rankingu w wyszukiwarkach.

Ogólnie rzecz biorąc, SITE123 jest najlepszym narzędziem do przeciągania i upuszczania dla osób, które nie mają projektanta stron internetowych i chcą rozpocząć tworzenie stron internetowych bez znajomości kodowania.

11. Hibu.

Najlepszy kreator stron internetowych z marketingu cyfrowego dla firm lokalnych (99 USD)

Hibu to firma usług internetowych założona w 2001 roku. Najbardziej znani są ze zintegrowanych rozwiązań marketingu cyfrowego dla małych i średnich firm. Pomagają w funkcjach wykraczających poza standardowe narzędzia do tworzenia witryn dla małych firm – projektowaniu witryn, zarządzaniu lokalnymi ofertami, recenzjach online, reklamach displayowych i usługach SEO.

Kreator stron internetowych Hibu

Użytkownicy uważają, że ich oferty lokalne i usługi SEO są najbardziej pomocne. W przypadku lokalnej firmy budowanie obecności online w różnych miejscach Google Moja Firma, Yahoo, Bing, Yelp, Yellow Pages i mediów społecznościowych ma ogromne znaczenie dla zwiększenia widoczności.

Jeśli chodzi o marketing cyfrowy, Hibu dostarczył witryny z ponad 800 milionami odwiedzin, 225 milionami kliknięć reklam i ponad 6 milionami połączeń telefonicznych – całkiem imponujące.

Po zarejestrowaniu się w Hibu zespół ekspertów ds. Marketingu cyfrowego spotyka się z Tobą i zapewnia indywidualną obsługę klienta. Ta obsługa jest idealna, jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy na temat używania HTML, CSS i usług hostingowych. Dzięki partnerom takim jak Google, Facebook, Bing i Yahoo mogą szybko opracować strategię witryny dla Twojej firmy.

Nie pokazują cen na swojej stronie internetowej, ale ceny Hibu zazwyczaj obejmują opłatę w wysokości 100 USD miesięcznie i opłatę początkową w wysokości od 499 USD do 599 USD.

Jeśli prowadzisz lokalną firmę i potrzebujesz pomocy w projektowaniu stron internetowych, pomocy i widoczności w lokalnych ofertach, Hibu jest najlepszym wyborem.

12. Jimdo

Spersonalizowany program do tworzenia stron internetowych z AI (bezpłatnie – 9 USD / miesiąc)

Jimdo pozwala Ci stworzyć stronę internetową w zaledwie 3 minuty, zadając pytania dotyczące Twojej firmy i prowadząc Cię do właściwych wyborów projektowych.

Strona Jimdo

Zamiast statycznych szablonów Jimdo używa elastycznych bloków treści, które można zmieniać w zależności od zachowania użytkownika. Jeśli jesteś małą firmą, automatycznie tworzą menu nawigacyjne i strony dopasowane do Twojej branży. Na przykład lokalna restauracja automatycznie otrzyma stronę mapy z logo, adresem, blokami tekstowymi, godzinami i nie tylko.

Gdybym miał podsumować Jimdo jednym słowem, byłaby to automatyzacja. Automatyczne SEO synchronizuje Google Search Console za pomocą trzech kliknięć. Bloki treści budują strony internetowe szybciej niż starsze programy budujące strony. AI zadaje pytania i tworzy stronę internetową w oparciu o konkretną branżę.

Mają bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami i reklamami na stronie. Po uaktualnieniu do planu 9 USD miesięcznie otrzymujesz domenę bezpłatnie przez pierwszy rok, całkowicie pozbawioną reklam witrynę, zaawansowane funkcje SEO i raporty analityczne.

Jeśli potrzebujesz zdjęć stockowych, Jimdo używa AI do tworzenia obrazów witryny z ich biblioteki obrazów, co może być bardzo pomocne. Mają także łatwą integrację z mediami społecznościowymi, menu nawigacyjne i projekty stron pasujące do Twojej branży. Ostatecznie powiedziałbym, że AI jest podobny do Wix ADI, ale nieco lepszy.

Oto kroki, aby utworzyć stronę internetową z Jimdo :

 • Utwórz bezpłatne konto Jimdo.
 • Odpowiedz na kilka pytań, a Jimdo zbierze informacje o Twojej firmie z Facebooka i Google.
 • Wybierz gotowy projekt. Jimdo użyje zdjęć i tekstu, które już masz w swoich ofertach i może zapewnić bardziej spersonalizowane treści.
 • Dokonaj ostatecznych zmian i poprawek.
 • Opublikuj swoją nową stronę internetową.

Jeśli jesteś kimś, kto chce zbudować stronę internetową za pomocą sztucznej inteligencji w niecałe 3 minuty, Jimdo jest dla Ciebie doskonałym wyborem.

13. Shopify

Najlepszy kreator stron www dla małych sklepów e-commerce (29 USD / miesiąc)

Shopify to popularna platforma e-commerce używana przez ponad 800 000 firm internetowych, więc sprzedawaj produkty online. Zostały założone w Kanadzie w 2004 roku i szybko stały się potęgą dzięki prostemu pulpitowi nawigacyjnemu i integracji z tysiącami partnerów aplikacji.

Shopify E-commerce Kreator stron internetowych

Chociaż nie każdy właściciel witryny potrzebuje funkcji sprzedaży produktów, dodałem Shopify do listy, ponieważ prawie każda mała firma może z nich skorzystać, aby skonfigurować swoją stronę internetową.

Weźmy na przykład salon.

Dzięki Shopify możesz nie tylko założyć szybką stronę internetową, w tym blog, mapę Twojej lokalizacji, dane kontaktowe i harmonogram spotkań (z aplikacją), ale możesz także sprzedawać produkty do pielęgnacji włosów online. Tworzy to nie tylko witrynę internetową, ale także inne źródło przychodów online dla Twojej firmy.

Shopify ma wiele funkcji, których można oczekiwać od innych narzędzi z tej listy, w tym hosting, własną nazwę domeny, ponad 70 profesjonalnych motywów, bezpłatny certyfikat SSL oraz funkcje marketingowe i SEO.

Oferują również handel mobilny, ponad 100 bramek płatności, automatyczne stawki wysyłki przewoźnika, automatyczne stawki podatkowe i pełną obsługę kasy. Ponadto możesz cieszyć się sprzedażą wielokanałową w serwisach Facebook, eBay, Amazon, Instagram i nie tylko.

Jeśli zakładasz nową stronę internetową i myślisz, że możesz chcieć sprzedawać produkty online w przyszłości, lepiej zacząć od Shopify niż innego narzędzia, które nie traktuje zakupów online tak poważnie.

Oferują trzy plany, od 29 USD / miesiąc do 299 USD / miesiąc. Podstawowy plan Shopify za 29 USD miesięcznie powinien dać właścicielom witryn wszystko, czego potrzebują, w tym pełną stronę internetową, sklep internetowy z nieograniczoną liczbą produktów, funkcje blogu, wsparcie 24/7 i więcej.

Jeśli chcesz wypróbować Shopify, oferują oni 14-dniowy bezpłatny okres próbny bez karty kredytowej.

14. Pixpa

Najlepszy kreator stron www dla fotografów i artystów (6 USD / miesiąc)

Pixpa to platforma do tworzenia stron internetowych przeznaczona dla kreatywnych profesjonalistów i najlepsza dla fotografów i artystów.

Oferują 15-dniowy okres próbny, w którym możesz sprawdzić, czy odpowiada Twoim potrzebom.

Podobnie jak wiele innych platform, nie musisz uczyć się kodowania, aby zbudować stronę internetową. Ich projekty tematyczne pamiętają o fotografach, artystach i projektantach. Motywy przyjazne dla obrazu będą Ci odpowiadać, jeśli jesteś kreatywnym profesjonalistą.

Kreator stron Pixpa

Wszystkie motywy działają dobrze również na urządzeniach mobilnych i mają ponad 35 do wyboru.

Jeśli jesteś blogerem, funkcja wielu blogów na jednej stronie może Cię przyciągnąć. Istnieje nawet wiele opcji układu galerii w Pixpa , które pozwalają wyświetlać obrazy na wiele różnych sposobów. Możesz również zarządzać danymi SEO dla każdej strony.

W pełni funkcjonalna integracja e-commerce oferuje sprzedaż towarów fizycznych i cyfrowych, a także oferowane usługi. Jeśli jesteś fotografem, możesz sprzedawać swoje zdjęcia za pośrednictwem galerii, zamiast korzystać ze sklepu.

Pixpa zapewnia obsługę klienta 24/7 przez e-mail i czat. Nie ma bezpośredniego numeru infolinii, pod który dzwonisz w celu uzyskania zapytania. Baza wiedzy jest jednak dość obszerna i zawiera informacje o wszystkich oferowanych przez nią funkcjach.

Pixpa ma dość rozsądną cenę, a jej miesięczny plan zaczyna się od 6 USD, co wzrasta, jeśli chcesz sprzedawać więcej produktów i dodawać więcej miejsca na oryginalne pliki. Podstawowy plan zapewnia 2 GB miejsca i możesz dodać do 10 produktów w swoim sklepie e-commerce. Chociaż po pierwszym roku będziesz musiał zapłacić za nazwę domeny osobno usługodawcy.

Ogólnie rzecz biorąc, Pixpa to dobra opcja, jeśli jesteś kreatywnym profesjonalistą z ograniczonym budżetem. Ich oprogramowanie jest najlepsze, jeśli chcesz zarządzać witryną, galeriami klientów i blogiem w jednym miejscu.

Czym jest kreator stron WWW?

Program do tworzenia stron internetowych to narzędzie, które pozwala każdemu zarządzać witryną i nazwą domeny bez ręcznej edycji kodu. Innymi słowy, kreator stron internetowych to narzędzie lub oprogramowanie, które pomaga w tworzeniu stron internetowych.

W dawnych czasach programiści musieli znać HTML i CSS, aby stworzyć stronę internetową. Dzisiaj, jeśli chcesz kodować witrynę, musisz mieć rozległą znajomość JavaScript i PHP. Ponieważ obecnie dostępnych jest ponad 1,7 miliarda stron internetowych , nie każdy może być programistą, prawda?

Narzędzia te pomagają wszystkim, od małych firm i blogerów po serwisy informacyjne i firmy e-commerce, aby łatwo tworzyć strony internetowe w kilka minut.

Co to jest kreator stron internetowychŹródło: syntacticsinc.com

Funkcje, których należy szukać w kreatorach stron internetowych

Wybierając narzędzie do tworzenia stron internetowych, wszystkie dobre programy powinny mieć pewne podstawowe funkcje. Wszystkie narzędzia powinny mieć cztery główne funkcje: gotowe szablony, edytory przeciągnij i upuść, responsywność na urządzenia mobilne i nazwy domen.

1. Gotowe szablony.

Prawie każdy kreator stron ma szablony. Szablony kontrolują wygląd Twojej witryny na podstawie układu, schematu kolorów, wyboru czcionek i innych kwestii projektowych. Na przykład, jeśli jesteś blogerem, możesz chcieć mieć szablon specyficzny dla bloga, który z łatwością wyróżnia Twoje posty na blogu. Lub jeśli jesteś w e-commerce, szablon oparty na produktach może z łatwością układać strony produktów i kategorii.

2. Przeciągnij i upuść edytory.

Kolejną istotną funkcją jest możliwość korzystania z edytora WYSIWYG do poruszania się po elementach na stronie. Za pomocą edytora przeciągnij i upuść możesz dodawać i przenosić sekcje na swojej stronie, w tym:

 • Tekst
 • Zdjęcia
 • Przekładki i przekładki
 • Menu nawigacji
 • Nagłówki
 • Stopki

Za pomocą tych narzędzi do edycji można tworzyć poszczególne strony i nimi manipulować, aby utworzyć wszystkie strony w witrynie. Są to popularne platformy do tworzenia stron internetowych, które umożliwiają łatwą edycję treści bez wiedzy kodowania.

3. Reakcja na urządzenia mobilne.

Obecnie więcej użytkowników przegląda sieć na smartfonach niż na komputerach, dlatego Twoja witryna musi wyglądać świetnie na wszystkich urządzeniach. W rzeczywistości 58% wszystkich wizyt w witrynie odbywa się na urządzeniach mobilnych.

Wszystkie nowoczesne kreatory stron internetowych powinny posiadać szablony dostosowane do urządzeń mobilnych, które dostosowują elementy witryny do urządzenia, na którym są prezentowane.

4. Nazwy domen.

Nazwy domen to adresy URL, które użytkownicy umieszczają w przeglądarce internetowej, gdy chcą odwiedzić witrynę. Jedną z zalet korzystania z narzędzia do tworzenia witryn jest to, że hosting witryn i rejestracja nazw domen odbywa się na tej samej platformie. Gdy będziesz gotowy do zbudowania swojej witryny, możesz albo wybrać nową nazwę domeny, albo zaimportować już posiadaną z innego narzędzia, takiego jak GoDaddy.

Jaki jest najlepszy kreator do tworzenia witryn e-commerce?

Najlepsze kreatory witryn handlu elektronicznego oferują zarówno proste sposoby przeciągania i upuszczania treści w witrynie, jak i solidne funkcje handlu elektronicznego, takie jak strony produktów, integracje wysyłek, opcje produktów, kupony, bramki płatności i inne.

Oto moje typy najlepszego konstruktora witryn e-commerce:

1. Wix.

Wix ma silne możliwości sprzedaży online i jest bardzo łatwy w użyciu. Zdobywają także punkty za kilka ładnie wyglądających motywów e-commerce.

Zapoznaj się z moim przewodnikiem po najlepszych platformach e-commerce, aby uzyskać więcej informacji.

2. Shopify

Shopify to mój drugi wybór do budowy sklepu internetowego jako katalogu partnerów aplikacji, a łatwość użycia pozwala prawie każdemu szybko uruchomić stronę internetową. Mają doskonałe połączenie funkcjonalności sklepu internetowego z funkcjami strony internetowej.

Dzięki ponad 70 motywom do wyboru i natywnej funkcjonalności blogów, możesz stworzyć stronę internetową i dodawać produkty w kilka minut.

3. BigCommerce dla WordPress

BigCommerce jest fantastyczną platformą i ma silną funkcjonalność zaplecza, ale stoi za Shopify na tej liście, ponieważ nie jest typowym kreatorem stron internetowych. Jest zbudowany bardziej dla zaawansowanych sklepów internetowych z dużymi wolumenami sprzedaży, a nie dla kogoś, kto po prostu chce zbudować stronę internetową.

Chociaż funkcje zaplecza są silne, brakuje niektórych ogólnych funkcji strony internetowej, z kilkoma motywami do wyboru, nieco trudnym w użyciu narzędziem do przeciągania i upuszczania oraz ograniczonymi funkcjami blogu.

Jeśli chcesz zbudować witrynę bogatą w treści, polecam wtyczkę BigCommerce for WordPress . Możesz zainstalować wtyczkę z pulpitu nawigacyjnego WordPress i zsynchronizować produkty z witryną WordPress za pośrednictwem interfejsu API BigCommerce.

Ta kombinacja pozwala mieć wszystkie funkcje WordPress z potężnym silnikiem e-commerce, który zasila twój sklep i nie spowalnia go.

Dlaczego warto korzystać z kreatora stron internetowych?

Budowanie witryny może być uciążliwe. Od programowania po tworzenie niestandardowego planu marketingowego, musisz zadbać o wiele rzeczy. Jednak zlecenie tego procesu web developerom może kosztować nawet dziesiątki tysiący złotych.

Dzisiaj kreatory stron internetowych eliminują zgadywanie przy projektowaniu stron internetowych, dzięki czemu możesz zaprojektować idealną stronę internetową dla swojej firmy bez żadnego kodowania.

Oto niektóre z najważniejszych zalet korzystania z narzędzia do tworzenia witryn:

1. Nie wymaga żadnych umiejętności technicznych.

Najważniejszą częścią tych narzędzi jest to, że nie trzeba używać żadnego kodu do tworzenia stron internetowych.

W przypadku większości kreatorów stron internetowych możesz się po prostu zarejestrować, kupić konto i od razu zacząć budować swoją witrynę.

Weźmy na przykład Wix , jedną z najpopularniejszych firm na rynku:

Edytor przeciągnij i upuść Wix

Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs i funkcje, takie jak edytor „przeciągnij i upuść”, które mogą pomóc w budowaniu witryny bez konieczności pisania jednego wiersza kodu.

Bez tych pomocnych aplikacji będziesz musiał napisać długie kody, aby stworzyć nawet jedną stronę internetową. Teraz możesz tworzyć, edytować i modyfikować swoje strony internetowe bez żadnych umiejętności technicznych. Jest to opłacalna opcja dla wielu osób mniej obeznanych z technologią.

2. Łatwe przechowywanie plików.

Decydując się na samodzielne zbudowanie strony internetowej, musisz najczęściej używać pamięci komputera do zapisywania plików internetowych. Przechowywanie w chmurze jest możliwe, ale instancje są nieliczne i znajdują się pomiędzy nimi. Jeśli komputer nie jest łatwo dostępny w momencie potrzeby, nie można nawet wprowadzić żadnych zmian w plikach internetowych.

Podczas korzystania z kreatorów stron www pliki internetowe są przechowywane online na określonych serwerach w chmurze. Pozwala to na dostęp, edycję i dostosowanie plików internetowych w dowolnym momencie i z dowolnej lokalizacji, co zapewnia wyższy stopień kontroli.

3. Brak projektowania ręcznego.

Projektowanie strony internetowej może być ogromnym zadaniem, szczególnie jeśli nie masz na to ochoty. Wymaga także dużo pisania i testowania kodu, co może nie być filiżanką herbaty dla wszystkich.

Z drugiej strony, kreatory stron internetowych zazwyczaj mają wbudowane szablony i motywy. Pozwalają nawet dostosowywać je i modyfikować w taki sposób, aby lepiej odpowiadały Twojemu celowi.

Spójrz na te szablony Squarespace :

Szablony stron internetowych Squarespace

Szablony te oferują szeroki zakres możliwości dostosowywania, dzięki czemu możesz przekształcić korzystny szablon w pożądany wygląd, nawet jeśli nie otrzymasz dokładnego projektu.

4. Jest to opłacalne.

Nie wszyscy znają się na technologii. Jeśli zdecydujesz się zbudować własną stronę internetową, a potem wpadniesz w kłopoty, nie masz innego wyjścia, jak szukać profesjonalnej pomocy. A to może kosztować kilka tysięcy dolarów. Ponadto mogą pobierać dodatkową opłatę za dowolne opcje dostosowywania, które chcesz, lub za dodatkowe aplikacje, które chcesz zainstalować.

Jednak jeśli chodzi o kreatory stron, masz wiele dodatkowych funkcji, a także bezpłatną obsługę klienta.

W rzeczywistości większość kreatorów witryn oferuje szeroki zakres usług, takich jak integracja poczty e-mail, wtyczki, bezpłatne nazwy domen i wiele innych. Nawet jeśli musisz zapłacić za usługę, ceny są zazwyczaj rozsądne i przystępne cenowo.

Czasami możesz nawet zbudować swoją witrynę za darmo, płacąc tylko za zaawansowane funkcje.

5. Oszczędzasz czas.

Budowa zaawansowanej strony internetowej może zająć tygodnie, a nawet miesiące. Może również trwać dłużej, jeśli planujesz pisać zawartość strony i bloga po uruchomieniu witryny.

Większość firm nie ma takiego czasu. Opóźnienie w tworzeniu strony internetowej nie sprzyja środowisku biznesowemu.

Tutaj kreatory stron internetowych zapewniają wielką przewagę. Zapewniają technologię, dzięki której Twoja witryna będzie działać dosłownie w ciągu kilku godzin.

6. Otrzymujesz dodatkową funkcjonalność.

Oprócz budowania witryny, narzędzie do tworzenia witryn oferuje wiele dodatkowych funkcji związanych z obsługą witryny.

Weźmy na przykład Shopify , jeden z najpopularniejszych obecnie kreatorów stron www na rynku. Zapewnia wiele opcji, wszystkie połączone na tej samej platformie, dzięki czemu nie musisz biegać, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Obejmują one ponad 70 profesjonalnych motywów, pełną platformę blogów i proste szablony do brandowania i dostosowywania sklepu internetowego.

dodatkowe funkcje kreatora stron internetowych

Istnieje również wiele dodatków, które otrzymujesz za darmo przy zakupie abonamentu internetowego.

Oferuje duży pakiet funkcji, takich jak wybór stylów i ustawień czcionek, interaktywne karty, mobilne edytory, wiele profesjonalnych motywów, dostosowywalne paski menu i wiele innych.

Replikacja tych funkcji na własnej stronie internetowej jest trudna. Będziesz musiał zatrudnić projektantów stron internetowych do każdego drobnego detalu, jeśli nie znasz się dobrze na aspektach technicznych.

Z drugiej strony kreator stron internetowych dba o to wszystko dla Ciebie i nie tylko.

7. Aktualizacje i konserwacja.

Zbudowanie strony internetowej jest łatwą częścią. Następnie musisz utrzymywać swoją witrynę i regularnie ją aktualizować.

Większość platform do tworzenia witryn ma dedykowany zespół specjalistów technicznych, którzy mogą pomóc Ci za każdym razem, gdy napotkasz problem. Uzyskujesz również odpowiednią pomoc w celu aktualizacji witryny lub wtyczek powiązanych z tą witryną.

Jak korzystać z kreatora stron internetowych?

Zbudowanie własnej strony internetowej ma kluczowe znaczenie, gdy chcesz prowadzić swój biznes online.

Ale może to być trudne zadanie, szczególnie dla kogoś bez doświadczenia w kodowaniu. Zatrudnianie profesjonalistów oznaczałoby wydawanie tysięcy dolarów, co nie jest możliwe dla startupu.

I tu właśnie pojawiają się kreatory stron internetowych.

Korzyści z Kreatora stron internetowych Źródło: webbuildersguide.com

Większość kreatorów stron internetowych oferuje kompleksowe rozwiązanie wszystkiego, co dotyczy budowania stron internetowych, bez kodowania i prac technicznych. Właśnie dlatego miliony firm ufają im na całym świecie.

Kreatory stron internetowych ułatwiają tworzenie stron internetowych, bez pisania nawet kodu, dzięki czemu nawet początkujący mogą od razu rozpocząć działalność online.

W tym miejscu omówimy, jak należy korzystać z narzędzia do tworzenia witryn internetowych i jakie rzeczy należy wziąć pod uwagę, aby móc nad nimi pracować.

Dowiedzmy Się:

1. Wybierz narzędzie do projektowanie stron internetowych.

Przy tysiącach dostępnych kreatorów stron internetowych (darmowych i płatnych), wybór tego, który idealnie dostosowuje się do twoich wymagań, może być trudny.

Potrzebujesz jasnego wyobrażenia o tym, co próbujesz osiągnąć, i reprezentujesz oraz jakie są twoje cele.

Wypróbowanie kilku konstruktorów witryn i zapoznanie się z nimi z pierwszej ręki to idealny sposób na wybranie idealnego dla siebie. Ponieważ większość kreatorów stron internetowych oferuje plan freemium lub oferuje bezpłatną wersję próbną, wypróbowanie ich staje się łatwe.

Oto niektóre rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed wybraniem narzędzia do tworzenia witryn:

 • Obsługa klienta
 • Funkcje, które oferują
 • Liczba użytkowników na całym świecie
 • Koszt
 • Łatwość użycia

2. Wybierz odpowiedni plan cenowy.

Zobacz wszystkie plany cenowe Squarespace :

Plany cenowe dla twórców stron internetowych Squarespace

Jak widać, wszystkie cztery plany cenowe oferują różne funkcje i odpowiadają różnym celom.

Na przykład, jeśli planujesz założyć zaawansowaną witrynę e-commerce, powinieneś kupić „Advanced Commerce” w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Musisz upewnić się, że masz wszystkie potrzebne atrybuty i funkcje, i nie płacić dodatkowo za funkcje, których możesz nie potrzebować.

3. Wybierz nazwę swojej domeny.

Musisz mieć odpowiednią nazwę domeny, aby przyciągnąć odbiorców docelowych.

Dobrą wiadomością jest to, że korzystając z narzędzia do tworzenia witryn, wystarczy wybrać nazwę – sam program do tworzenia witryn prawdopodobnie zajmie się rejestracją.

Nazwy domen mogą zawrzeć lub złamać umowę. Dlatego upewnij się, że jest on powiązany z tym, co zamierzasz zrobić ze stroną internetową.

Możesz wypróbować te najlepsze generatory nazw, aby uzyskać nazwę domeny odpowiednią dla niszy Twojej witryny.

4. Wybierz szablon dla swojej witryny.

Fakt, że kreatory stron internetowych oferują wstępnie zaprojektowane szablony i motywy stron internetowych, jest jednym z największych powodów ich sukcesu.

Szablony to atrakcyjne tła, na podstawie których możesz stworzyć swoją stronę internetową. Piękny szablon jest w stanie przyciągnąć uwagę bezinteresownego użytkownika i zachęcić go do przewijania strony internetowej i przeglądania.

Szablony obejmują pasek narzędzi, pasek menu, nagłówki, łatwą obsługę przez użytkownika i tak dalej.

Każdy kreator stron internetowych oferuje różnorodne szablony do wyboru i różnorodność jest łatwa do zniesienia.

Weź poniższy przykład z Wix , który oferuje ponad 500 szablonów.

Szablony Wix

Liczy się wybór odpowiedniego szablonu.

Jednak szablony mogą zaoferować tylko początek. Dostosowywanie, edytowanie i dostosowywanie do własnych potrzeb zależy od Ciebie.

Kreatory witryn typu „przeciągnij i upuść” pozwalają bawić się układem, umożliwiając przepływ pomysłów, dzięki czemu możesz wymyślać nowe pomysły.

Możesz wykonywać działania takie jak:

 • Dodawanie lub odejmowanie stron
 • Poprawianie rozmiaru czcionki, kolorów itp.
 • Zwiększanie lub zmniejszanie liczby elementów
 • Dodawanie widżetów lub innych zaawansowanych bloków
 • Integracja z aplikacjami ze sklepu z aplikacjami i serwisami społecznościowymi

Choć sprawy mogą się skomplikować, oprogramowanie do tworzenia witryn zazwyczaj obsługuje wszystkie te sytuacje.

Większość z nich zapewnia nawet szczegółowe samouczki wideo, które pomogą Ci zacząć.

5. Test za kulisami.

Wykonałeś ciężką pracę i pracowałeś przez długi czas. Teraz Twoja strona jest gotowa do pracy.

Jednak nadal nie jest gotowy do uruchomienia od razu.

Musisz dokładnie sprawdzić, czy nie ma drobnych błędów lub problemów z kontrolą jakości, które mogły przypadkowo wkraść się do pracy. Nie możesz sobie na to pozwolić, więc lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Upewnij się więc, że występują niektóre z najczęstszych błędów:

 • Błędy w wymowie
 • Błędy gramatyczne
 • Niezgodność z komputerem PC i urządzeniami mobilnymi
 • Kompatybilność z niskim SEO
 • Długi czas ładowania strony
 • Problemy z układem

Jeśli chcesz uniknąć wyżej wymienionych błędów, koniecznie sprawdź i oceń swoją stronę internetową przed uruchomieniem jej na rynku.

Możesz także uzyskiwać bezstronne opinie od członków rodziny, przyjaciół i krewnych.

Wiele narzędzi witryny oferuje nawet wewnętrzny zespół, który pomaga w przeprowadzaniu testów A / B i rozwiązuje problemy, z którymi może się spotkać Twoja witryna.

Uwaga: jednym narzędziem jeszcze nie sprawdzonym dla tej listy jest Duda.

Często zadawane pytania (FAQ)

Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej?

Kreatory witryn zazwyczaj pobierają miesięczną opłatę i oferują różne plany cenowe w zależności od potrzebnych funkcji. Średnio koszty tworzenia stron internetowych wynoszą od 3 do 50 USD miesięcznie. Są również wyposażone w hosting i zarządzanie plikami, jednak musisz kupić własną nazwę domeny.

Czy Wix jest lepszy niż WordPress?

Zarówno Wix, jak i WordPress mają swoje mocne i słabe strony, a wybór jednego z nich sprowadza się do twoich potrzeb. Podczas gdy Wix jest łatwiejszy w użyciu i obejmuje zarówno budowę, jak i hosting strony internetowej, WordPress wymaga oddzielnego hostingu. WordPress jest również lepszy do SEO, dostosowywania i blogowania.

W końcu, jeśli jesteś małą firmą, która potrzebuje prostej strony internetowej, Wix jest dobrym wyborem. Jeśli potrzebujesz bardziej złożonej strony internetowej lub chcesz założyć blog , WordPress jest lepszą opcją.

Ile kosztuje strona internetowa miesięcznie?

Koszt zarządzania witryną miesięcznie wynosi od 3 do 50 USD miesięcznie. Musisz wziąć pod uwagę miesięczne ceny kreatora witryny i uśrednić roczny koszt nazwy domeny.
Na przykład nazwa domeny 10 USD rocznie i 6 USD miesięcznie Plan Weebly kosztuje 6,83 USD miesięcznie. Nie uwzględnia to żadnych usług stron trzecich, takich jak marketing e-mailowy lub narzędzia SEO, które zwiększają Twoją obecność w sieci.

Czy Google ma narzędzie do projektowania stron internetowych?

Google ma narzędzie do tworzenia pojedynczych stron o nazwie „Witryna”. Jest darmowy i pozwala małym firmom szybko budować stronę internetową i zarządzać nią na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Chociaż narzędzie jest łatwe w użyciu, zdecydowanie nie jest najlepszym narzędziem do korzystania ze strony internetowej, ponieważ brakuje w nim niestandardowych funkcji, narzędzi SEO i innych kluczowych elementów do prowadzenia strony internetowej.

Czy mogę uzyskać bezpłatną stronę internetową dla mojej firmy?

Tak, możesz uzyskać bezpłatną stronę internetową dla swojej firmy, ale są pewne ograniczenia. Na przykład Wix ma bezpłatny abonament, ale nie masz własnej nazwy domeny. Jeśli chcesz mieć własną nazwę domeny „dot com”, musisz kupić domenę i wybrać płatny abonament.

Podsumowanie

Proszę bardzo – nasza lista najlepszych kreatorów stron internetowych. Ponieważ istnieją 74 opcje, skróciliśmy listę do najlepszych, abyś mógł wybrać opcję odpowiednią dla Twojej firmy lub marki online.

 • Jeśli szukasz najlepszego generatora stron internetowych, zalecamy rozpoczęcie pracy z Webwave.
 • Najlepsze gotowe projekty i szablony znajdziesz w Squarespace .
 • Jeśli potrzebujesz witryny e-commerce do sprzedaży produktów online, BigCommerce to dobry wybór.

Korzystasz już z narzędzia do tworzenia witryn? Podziel się swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

← Wróć do recenzji

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
WebWave

WebWave to wiodący polski kreator stron internetowych oferujący mnóstwo możliwości przy zachowaniu rozsądnych cen.

50% zniżki na pierwszy rok

Sprawdź oftertę