E-mail marketing to jedna z najskuteczniejszych form internetowej reklamy odznaczająca się wysokim ROI – wskaźnikiem zwrotu z inwestycji. Należy do kluczowych czynników kreujących sprzedaż i pozytywny wizerunek marki. Do prowadzenia efektywnych kampanii warto wykorzystywać odpowiednie narzędzia email marketingu – takie jak np. GetResponse. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy co to jest Getresponse oraz jakie posiada funkcjonalności.
Zaczynajmy!
Co to jest GetResponse?
GetResponse to platforma oferująca szereg atrakcyjnych rozwiązań niezbędnych w e-mail marketingu. Narzędzie to powstało z myślą zarówno o dużych firmach, jak i przedstawicielach sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Adresowane jest nade wszystko do tych podmiotów, które nie stronią od zakrojonych na szeroką skalę kampanii i są zorientowane na osiąganie jak najlepszych wyników.
GetResponse jest firmą z wieloletnim stażem o międzynarodowym zasięgu i Polskich korzeniach. Dostępna w 21 językach platforma obsługuje klientów z przeszło 180 krajów. Jej polska odsłona została uruchomiona w czerwcu 2010 r.
GetResponse – Funkcjonalności
GetResponse to kompleksowy zestaw narzędzi do e-mail marketingu. Klienci mają do wyboru szereg funkcjonalności takich jak:
- Pakiet e-mail marketingowy pozwalający w prosty sposób zaplanować strategię, poznać odbiorców kampanii i nawiązywać z nimi trwałe relacje,
- Kreator landing pages – badania rynku dowodzą, iż ok. 70 proc. firm B2B (business to business – relacja firmy z inną firmą) wykorzystuje strony docelowe do pozyskiwania nowych leadów i zwiększania konwersji,
- Marketing Automation – czyli proste projektowanie skomplikowanych, rozbudowanych kampanii z opcją m.in. obserwowania działań subskrybentów podejmowanych w czasie rzeczywistym,
- Webinary – nowoczesne spotkania/szkolenia online wykorzystujące technologię webcast,
- Autorespondery – automatyczne wiadomości zwrotne, które da się dopasować do potrzeb i zainteresowań subskrybentów,
- Formularze i ankiety,
- Narzędzia do zarządzania bazą adresową,
- Statystyki i optymalizacja – śledzenie zachowań klientów umożliwia optymalizowanie kampanii pod kątem oczekiwań konkretnych grup odbiorców,
- Narzędzia drag & drop do projektowania m.in. wiadomości i landing pages,
- Narzędzia do zarządzania kontem i kampanią,
- Integracje – użytkownik ma do wyboru ponad 100 gotowych integracji API, może też tworzyć własne aplikacje z publicznym API,
- Usługi Enterprise – pakiet, na który składają się standardowe rozwiązania GetResponse i opcje dodatkowe w postaci m.in. dedykowanej infrastruktury, pełnej personalizacji, profesjonalnych konsultacji etc.
GetResponse – Plusy i minusy
Zalety korzystania z GetResponse
- Jest całkiem przyjazny dla użytkownika.
- Dopóki z przyjemnością korzystasz z planu „Basic”, Getresponse jest tańszy niż wielu jego kluczowych konkurentów (w niektórych przypadkach znacznie), a jednocześnie oferuje równie dużo, jeśli nie więcej funkcji, jak oni.
- Rabaty, które otrzymujesz płacąc z góry za rok lub dwa lata pracy, są niezwykle hojne – trudno będzie znaleźć podobne zniżki u kluczowych konkurentów.
- Otrzymujesz naprawdę zaawansowane funkcje, jeśli chodzi o automatyzację marketingu.
- Elastyczne podejście do segmentacji danych sprawia, że zarządzanie listami jest naprawdę proste – przyćmiewa wiele konkurencyjnych produktów na tym froncie.
- Funkcjonalność webinarów Getresponse jest świetna i prawdziwa USP – nie spotkałem tej funkcji w podobnych produktach.
- Jego funkcja „ścieżki konwersji” jest potencjalnie przydatna dla małych firm, które chcą zarządzać wszystkimi aspektami swoich reklam w mediach społecznościowych, lejków sprzedażowych i działalności e-commerce pod jednym dachem.
- Jego funkcje raportowania są wszechstronne.
- Getresponse w przejrzysty sposób informuje o wskaźnikach dostarczalności, publikuje dane na swojej stronie internetowej i dostarcza statystyki dotyczące dostarczalności dla wysyłanych e-biuletynów.
- Wszystkie plany Getresponse są dostarczane z użytecznym (choć skrzypiącym) kreatorem strony docelowej, który ułatwia testowanie A / B – coś, co może potencjalnie zaoszczędzić sporo pieniędzy.
- Niestandardowy DKIM jest dostępny we wszystkich planach.
- Pomoc jest dostępna w wielu różnych językach.
- Dobrze integruje się z Google Analytics i innymi narzędziami pomiarowymi.
- Możesz wypróbować wszystkie funkcje Getresponse bezpłatnie przez 30 dni bez konieczności podawania danych karty kredytowej.
Wady korzystania z Getresponse
- Chociaż możesz używać piksela Facebooka z funkcją strony docelowej Getresponse, nie możesz tego zrobić w sposób zgodny z RODO.
- Interfejsy typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia stron docelowych i formularzy są nieco skomplikowane i wymagają poprawy.
- Można by ulepszyć sposób działania formularzy do przechwytywania danych, tak aby użytkownicy mieli możliwość ich włączania i wyłączania na urządzeniach mobilnych.
- Podczas logowania nie ma uwierzytelniania dwuskładnikowego.
- Istnieje sztywny limit 500 uczestników webinarów.
- Pomoc telefoniczna nie jest świadczona (chyba że masz abonament „Max”).
- Dość wiele integracji Getresponse obejmuje zewnętrzne narzędzie do synchronizacji, takie jak Zapier.
GetResponse – Jak się zarejestrować?
Aby zostać użytkownikiem GetResponse, należy zarejestrować konto, które możesz przetestować 1 miesiąc za darmo. W formularzu rejestracyjnym trzeba podać:
- Adres e-mailowy,
- Nazwę użytkownika,
- Hasło.
Następnie wystarczy kliknąć „utwórz konto” – jest to jednoznaczne z akceptacją regulaminu serwisu. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego pakietu.
Cennik w Getresponse
Pierwszy miesiąc jest bezpłatny, dzięki czemu można sprawdzić możliwości oferowane przez GetResponse. Po upływie tego czasu konieczne jest wykupienie abonamentu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Jego cena uzależniona jest od rozmiaru listy e-mailingowej. Oferowane są następujące warianty:
- Email – świetny na początek; koszt to od 50 zł/mies. (rozmiar listy 1000) do 1500 zł/mies. (rozmiar listy 100 tys.),
- Pro – najpopularniejszy wariant; koszt to od 165 zł/mies. (rozmiar listy 5000) do 1700 zł/mies. (rozmiar listy 100 tys.),
- Max – polecany zaawansowanym użytkownikom; koszt to od 600 zł/mies. (rozmiar listy 10 tys.) do 2050 zł/mies. (rozmiar listy 100 tys.),
- Enterprise – od 2599 zł/mies. (rozmiar listy od 100 tys.).
Podsumowanie
GetResponse jest platformą cenioną m.in. za nieskomplikowaną i intuicyjną obsługę, przyjazne interfejsy i profesjonalne wsparcie. Odznacza się wysokim poziomem automatyzacji, zaś poszczególne narzędzia da się szybko i sprawnie skonfigurować. Dodatkowymi zaletami są kilka tysięcy gotowych szablonów e-maili oraz łatwy import i eksport bazy kontaktów. Program jest idealny dla firm i organizacji poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zdających egzamin na rodzimym rynku.
Obejrzyj również wideo od GetResponse:
Czy masz jakieś pytania dotyczące GetResponse, w których możemy Ci pomóc? A może masz sam miałeś doświadczenia z GetResponse którymi chcesz się podzielić? Po prostu zostaw komentarz poniżej – z chęcią odpowiemy na Twoje pytania lub przemyślenia.
Przeczytaj również: