17 Najlepszych platform do prowadzenia webinarów na 2024 r.

author image

Andrzej Krawczyk

1 stycznia, 2024

Nasz wybór nr.1
GetResponse

Platforma GetResponse umożliwia tworzenie webinarów i łączenie ich z email marketingiem, landing pageami, wszystko w ramach jednego programu.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepsza darmowa opcja
Livestorm

Livestorm jest przystępny cenowo (dostępny darmowy plan) i umożliwia w prosty sposób prowadzenie webinarów na żywo, na żądanie lub w sposób zautomatyzowany.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję
Najlepszy dla MŚP
ClickMeeting

ClickMeeting to intuicyjna platforma przystosowana dla małych i średnich firm, która ułatwia dotarcie do klientów w celu szkolenia oraz sprzedaży produktów.

Odwiedź stronę Czytaj recenzję

Z webinarów obecnie korzystają zarówno pojedyńczy freelancerzy jak i ogromne korporacje. W czasie pandemii dla wielu firm internetowe seminaria stały się jednym z lepszych sposobów interakcji z potencjalnymi klientami i kluczowym narzędziem do prowadzenia biznesu.

Według badań przeprowadzonych przez firmę ClickMeeting, aż 44% ankietowanych zadeklarowało, że płatne webinary są dla nich głównym (12%) lub dodatkowym (32%) źródłem dochodu, jednocześnie potwierdzając rosnący potencjał monetyzacji spotkań online.

Nawet jeśli zyskowne, prowadzenie webinarów może być czasami dość kłopotliwe.

Jesteśmy pewni, że Ty również niejednokrotnie doświadczyłeś słabego połączenia internetowego, losowego uruchamiania się spotkania lub braku niezbędnej funkcjonalności jak na przykład ‘Nagraj spotkanie‘.

Podczas gdy same webinaria są świetnym sposobem na połączenie edukacji konsumenta i promocji swojego biznesu, końcowa ocena jakości webinaru tkwi w szczegółach takich jak:

 • Jakie są wrażenia z poczekalni dla Twoich widzów?
 • Jak łatwo jest pobrać odpowiednią wtyczkę i dołączyć do spotkania?
 • Ilu prezenterów może jednocześnie brać udział w webinarze?
 • Jaka jest jakość dźwięku?
 • Ilu widzów może jednocześnie brać udział w webinarze?

Wszystkie te czynniki mają znaczenie.

I tu właśnie zaczyna się wybór najlepszego oprogramowania do prowadzenia webinarów.

Obecnie, gdy coraz więcej pracowników pracuje z domu, czym prędzej musisz wybrać idealne rozwiązanie do prowadzenia webinarów.

Aby ci to ułatwić, przetestowaliśmy i sklasyfikowaliśmy obecnie dostępne narzędzia aby opracować listę najlepszych platform do webinarów, które sprawdzą się w każdej firmie.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do webinarów?

Najlepsze oprogramowanie do webinariów ułatwia nagrywanie, udostępnianie i monitorowanie widzów bez żadnych trudności i potrzeb wzywania informatyka.

Doskonałe narzędzie do webinariów dla małych firm powinno przedewszystkim być w stanie dostarczać wysokiej jakości video na żywo. To pomoże Tobie w automatyzacji procesu sprzedaży i i zaangażowaniu Twoich leadów dzięki szkoleniom na żywo, prezentacjom produktów i nie tylko.

Większość narzędzi do webinarów zawiera również takie funkcje, jak wbudowane ankiety, sondaże, oprogramowanie do marketingu e-mailowego , funkcje czatu na żywo, automatyczne sekwencje webinarów, transmisje na żywo i inne.

Te zautomatyzowane sekwencje webinarów doskonale nadają się do przechowywania wiecznie zielonych treści, takich jak kursy online, wywiady w formie podcastów lub nagrania wideo z udziałem pracowników.

Oto nasze propozycje najlepszego oprogramowania do prowadzenia webinarów na ten rok:

1. GetResponse

Najlepsza platforma do połączenia webinarów oraz e-mail marketingu.

Firma GetResponse zasłyneła jako platforma e-mail marketingu jednak z czasem zaczęła oferować szeroki wachlarz rozwiązań marketingowych, w tym kompletne rozwiązanie do prowadzenia webinarów. Platforma GetResponse umożliwia skonfigurowanie webinaru w ciągu zaledwie trzech minut, a czasem nawet krócej. Inne funkcje marketingowe obejmują autorespondery, automatyczny marketing e-mailowy, landing page, segmentację list i wiele innych.

Dostępność listy mailingowej i programu do webinariów w jednym miejscu jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ pozwala to w łatwy sposób śledzić wiadomości wysłane zaraz po webinarze. Ponadto można również bez problemów wysyłać zarejestrowanym uczestnikom przypomnienia i wiadomości z podziękowaniami za udział w seminarium.

Cechy kluczowe:

 • Pozwala dostosować adres URL webinaru.
 • Szeroka gama szablonów zaproszeń do webinarów i przypomnień z wstępnie wypełnionymi szczegółami webinaru.
 • Nagrywanie webinaru jednym kliknięciem.
 • Funkcja czatu, aby zwiększyć zaangażowanie uczestników.
 • Opcje udostępniania webinaru jednym kliknięciem.
 • Pozwala skonfigurować autorespondery.
 • Umożliwia śledzenie statystyk konwersji i zapewnia szczegółowe statystyki o uczestnikach.

Cennik:

GetResponse ma bezpłatną 30-dniową wersję próbną i plan podstawowy, który nie obejmuje funkcji webinaru. Ich plan Plus jest pierwszym, który zapewnia rozwiązania do webinarów i zaczyna się od 139,30 zł miesięcznie dla maksymalnie 100 uczestników webinarów.

Abonament Professional kosztuje 265,30 zł miesięcznie również dla maksymalnie 300 osób, a pakiet Max jest już dostosowywany konkertnie pod potrzeby klienta, obejmując również konsultacje dotyczące kampanii e-mail marketingowych i dedykowanego menedżera konta.

Minusy:

 • Bezpłatna wersja próbna zapewnia miejsce dla maksymalnie 1000 kontaktów.
 • Obsługa klienta nie obejmuje obsługi telefonicznej.
 • Struktura cen jest nieco skomplikowana. Ceny rosną wykładniczo wraz z wielkością listy kontaktów.

… lub przeczytaj naszą recenzję GetResponse

2. Livestorm (ENG)

Najbardziej przystępna cenowo platforma do webinarów (freemium)

Livestorm: oprogramowanie do webinarów

Livestorm to silne narzędzie stworzone z myślą o wydajności i sprawnej komunikacji wideo. Można go łatwo uzyskać z dowolnego urządzenia, w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i telefonów komórkowych. Ich oprogramowanie działa również w dowolnej przeglądarce, bez żadnych ograniczeń dotyczących wielkości Twojego webinaru.

Za ich pomocą możesz prowadzić webinaria na żywo, na żądanie lub zautomatyzowane. Webinaria świetnie nadają się na imprezy na żywo, takie jak prezentacje produktów, szkolenia dla klientów i inne techniczne tematy dotyczące sprzedaży. Zautomatyzowane seminaria internetowe na żądanie najlepiej sprawdzają się podczas kursów online, dołączania pracowników i wywiadów podcastów wideo.

Obszar, na którym się wyróżnia, to logistyka e-mail, w której można wysyłać promocyjne wiadomości e-mail, automatyzować te wiadomości, sprawdzać ich stan i dodawać odrobinę personalizacji. To narzędzie do webinaru bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa danych i jest w 100% zgodne z RODO.

Livestorm koncentruje się również na zaangażowaniu klientów za pomocą takich działań, jak ankietowanie, sesje pytań i odpowiedzi oraz stosowanie głosów up-up.

Funkcje burzy na żywo

Ułatwiają także ludziom dołączenie do twoich seminariów internetowych. Nie muszą się rejestrować ani tworzyć określonego konta – mogą po prostu dołączyć jednym kliknięciem i połączeniem internetowym.

Kluczowe cechy:

 • Dostępna wersja polskojęzyczna
 • Zapewnia dostęp do wysoce elastycznych tematów seminariów internetowych dzięki łatwemu procesowi konfiguracji.
 • Oferuje interaktywne czaty z ankietami, pytaniami, czatem i nie tylko, aby zapewnić lepszą obsługę klienta.
 • Idealne do prezentacji produktów i spotkań 1: 1 w celu zakwalifikowania potencjalnych klientów i usprawnienia procesu sprzedaży.
 • Integruj i analizuj seminaria internetowe i spotkania wideo.
 • Zapewnia wysoki poziom automatyzacji dzięki sekwencjom webinaru.
 • Oferuje kompleksową, wielojęzyczną obsługę klienta.
 • Oferuje funkcje takie jak zaproszenie jednym kliknięciem, udostępnianie ekranu, możliwość osadzania formularzy rejestracyjnych i wiele innych.
 • Livesorm oferuje plan freemium z podstawowymi funkcjami.
 • Zapewnia szczegółową analizę obecności, analizę odtwarzania, śledzenie źródła i raport uczestnictwa.
 • Nieograniczone miejsce na nagrania.
 • Pozwala eksportować dane jako CSV lub XLS.
 • Umożliwia korzystanie z Zapiera i integruje się z ponad 1000 aplikacji.
 • Wyświetlaj wezwania do działania podczas webinaru, aby wpłynąć na widzów, by działali.

Plany cenowe:

Livestorm oferuje trzy plany cenowe.

Plany cenowe burzy na żywo

Seminarium internetowe i Meet Basic: Pierwszy plan jest planem freemium i zawiera niezbędne funkcje, takie jak nieograniczone seminaria internetowe na żądanie, spotkania itp.

Meet Premium: Plan „Meet Premium” kosztuje 31 USD / hosta miesięcznie i pozwala na udział maksymalnie 8 uczestników.

Webinarium Premium: Plan „Webinar Premium” kosztuje 99 USD / hosta miesięcznie i ma 4-godzinny limit na webinarium.

Enterprise: Istnieje również plan „Enterprise”. Oferuje funkcje takie jak zarządzanie wieloma obszarami roboczymi z ujednoliconym fakturowaniem, szkolenia premium i dostępność SLA. Tutaj otrzymasz spersonalizowaną wycenę na podstawie twoich wymagań.

Ogólnie rzecz biorąc, są narzędziem wysokiej jakości, a ich funkcje na żywo świetnie nadają się do prezentacji produktów i szkoleń sprzedażowych.

Możesz zacząć korzystać z Livestorm za darmo i uaktualnić do planu premium dla większej liczby uczestników.

3. ClickMeeting

Najlepsza platforma do webinarów dla małych i średnich firm

ClickMeeting to jedna z najpopularniejszych platform oprogramowania do webinariów na tej liście, z imponującym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Platforma ułatwia dotarcie do klientów w celu szkolenia, sprzedaży produktów oraz szeroko pojętego marketingu internetowego. Podsumowując, jest to dobrze zintegrowana, intuicyjna platforma, która zapewnia opcje zautomatyzowanych seminariów internetowych i dostosowanych zaproszeń.

ClickMeeting jest najlepiej przystosowany dla małych i średnich firm. Wraz z platformą dostajemy pakiet jasnych instrukcji konfiguracji webinaru dzięki czemu nie musimy się martwić o żadne kwestie techniczne. ClickMeeting oferuje także wgląd w statystyki dotyczące poprzednich seminariów oraz zainteresowania uczestników nadchodzym webinarem.

Cechy kluczowe:

 • Oferuje ankiety i głosowania w celu uzyskania opinii podczas webinaru.
 • Opcje czatu i sesji interaktywnych.
 • Można go połączyć z Facebookiem i YouTube, aby zwiększyć publiczność.
 • Możesz nagrywać zarówno audio i wideo z sesji na żywo, które są następnie przechowywane w chmurze z możliwością pobrania na dysk lokalny.
 • Możliwość obsuługi wielu prezenterów
 • Obsługa wideo w jakości HD.

Cennik:

Plany w ClickMeeting zaczynają się od 40zł miesięcznie (rozliczane rocznie) za plan podstawowy dla 25 uczestników lub 60zł (rozliczane rocznie) w przypadku planu z dodatkowymi funkcjonalnościami automatyzacji webinariów i lejków sprzedażowych. Istnieje również opcja niestandardowej wyceny, która najlepiej nadaje się dla klientów korporacyjnych.

ClickMeeting posiada również bezpłatny 30-dniowy okres próbny, który pozwala przetestować funkcje programu bez żadnych zobowiązań.

4. WebinarJam (ENG.)

Najlepsza wielozadaniowa platforma do webinarów dla setek uczestników.

WebinarJam to jedno z obecnie najlepszych dostępne oprogramowanie do webinarów dla pokaźnego grona odbiorców. Jeśli masz niewielką wiedzę techniczną na temat konfigurowania webinaru, to ta łatwa w obsłudze platforma jest właśnie dla Ciebie. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz prowadzić seminaria internetowe w sposób zautomatyzowany i dla dużej grupy odbiorców.

Platforma WebinarJam wyróżnia się m.in. bezpośrednim przesyłaniem strumieniowym na dany kanał YouTube jak również możliwością chronionienia linków do webinarów hasłem.

Ponadto program zapewnia również wyraźne zalety w stosunku do innych narzędzi, w kwestiach takich jak:

 • Dostarczanie wyskakujących okienek do uczestników podczas samego webinaru, co pozwala im kupić Twój produkt lub usługę bez wychodzenia z webinaru.
 • Oferuje doskonałą dwustronną komunikację za pośrednictwem zaawansowanego czatu na żywo, który pozwala uczestnikowi włączyc się do rozmowy 1:1 z użyciem wideo.

WebinarJam wykorzystuje unikalną i wyróżniającą się technologię Broadcast Distribution Technology, która tworzy uniwersalny sygnał. Poza tym wykorzystuje wszystkie najnowsze technologie, takie jak RTMP, WebRTC, HLS i Flash, dzięki czemu jest kompatybilny z prawie wszystkimi przeglądarkami internetowymi i urządzeniami.

Dostajesz także inne imponujące funkcje, takie jak wideo HD, przyjazne dla użytkownika pulpity nawigacyjne i opcję wielu prezenterów.

Każde nagranie jest automatycznie rejestrowane, dzięki czemu powtórkę można wysłać do uczestników webinaru. Ponadto wszystkie narzędzia są niezwykle łatwe w obsłudze i zawierają filmy szkoleniowe, które pomagają na początkowych etapach tworzenia seminariów.

Cechy kluczowe:

 • Automatyczne nagrywanie.
 • Oferuje doskonałą obsługę klienta.
 • Wbudowany autoresponder.
 • Integracje z mediami społecznościowymi.
 • Ma możliwość łatwej obsługi wielu prezenterów.
 • Kompatybilność z różnymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi.
 • Umożliwia włączenie ankiet i głosowania do webinaru.
 • Program niezwykle łatwy w użyciu, z przyjaznymi dla użytkownika pulpitami nawigacyjnymi i interfejsami.
 • Szybki proces konfiguracji; uruchomienie zajmuje około 60 sekund.

Cennik:

 • Plan podstawowy: 499 USD / rok (41,58 USD / miesiąc). Ten plan daje do 500 uczestników na seminarium internetowe, do 3 prezenterów i wsparcie 24/7.
 • Plan profesjonalny: 699 USD rocznie (58,25 USD / miesiąc). Dzięki planowi PRO maksymalna liczba uczestników zwiększa się do 1000, a prezenterów do 4.
 • Plan premium: 999 USD rocznie (83,25 USD / miesiąc). Ten plan jest przeznaczony dla średnich firm, które w dużym stopniu polegają na webinariach w marketingu internetowym. Plan pozwala na 6 prezenterów i 5000 uczestników podczas jednego webinaru.

Podsumowując, w oparciu o szeroką gamę funkcji, wiodącą liczbę uczestników, łatwość użycia, wsparcie w postaci samouczków oraz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, WebinarJam naszym zdaniem jednym z najlepszych wybrów w kategorii webinarów na ten rok.

Możesz rozpocząć 14-dniową wersję próbną WebinarJam za $1, aby samemu przetestować funkcje platformy.

5. WebinarNinja (ENG.)

Najlepsza platforma dla profesjonalnych coachów.

Seminarium internetowe Ninja

WebinarNinja to potężne, kompleksowe rozwiązanie, któremu ufają główne marki, takie jak AppSumo, Podia, Printful i inne. Są one znane jako jedno z najłatwiejszych w użyciu narzędzi, dzięki gotowym stronom z podziękowaniami i stronom rejestracyjnym, umożliwiającym utworzenie webinaru w niecałą minutę.

Seminarium internetowe Ninja umożliwia tworzenie czterech różnych rodzajów seminariów internetowych:

 • Na żywo – transmitowane z gospodarzem na żywo w celu interakcji z publicznością.
 • Zautomatyzowane – nagrane seminaria internetowe, które działają w określonych godzinach lub na żądanie.
 • Seria – grupa kilku seminariów internetowych.
 • Hybrydowy – połączenie filmów na żywo i nagranych.

KLUCZOWE CECHY:

 • Błyskawiczny czat na żywo.
 • Natychmiastowe udostępnianie ekranu.
 • Przeprowadź wiele ankiet przed, podczas i po webinarium.
 • Oferty czasowe wyświetlane w dowolnym momencie podczas webinaru.
 • Automatyzacja e-maili i kampanie kroplowe.
 • Szybko konwertowalne, niestandardowe strony docelowe rejestracji.
 • Pulpit nawigacyjny Analytics z możliwością eksportowania danych.
 • Integracje z ponad 1000 aplikacji z Zapier.

CENY PAKIETÓW:

Seminarium internetowe Cennik Ninja

WebinarNinja oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aby przetestować jego funkcje. Zawiera również cztery płatne plany:

 • Jego plan początkowy wynosi 39 USD miesięcznie i działa dobrze, ponieważ użytkownicy będą mieć ograniczone wymagania, które wymagają jedynie 100 osób przeglądających seminaria internetowe.
 • Następnie ich najpopularniejszy plan Pro kosztuje 79 USD miesięcznie i dodaje kolejnych 200 uczestników oraz możliwość stworzenia serii webinarów.
 • Mają też Plan Plus za 129 USD / miesiąc i Plan zasilania za 199 USD / miesiąc.

Te plany wyższego poziomu pozwalają hybrydowym webinarom (seria webinariów na żywo i nagranych) i większej liczbie widzów na żywo jednocześnie.

Podsumowując, WebinarNinja jest doskonałym narzędziem dla osób poszukujących zarówno zaawansowanych funkcji, jak i możliwości szybkiego tworzenia seminariów internetowych.

Wypróbuj WebinarNinja i uzyskaj 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

6. GoToWebinar (ENG.)

Najlepsze dla dużych organizacji i przedsiębiorstw.

Następnym oprogramowaniem do webinariów na mojej liście jest GoToWebinar . Dzięki GoToWebinar nie musisz się martwić bałaganem i zamieszaniem związanym z organizacją webinaru i możesz skupić się na dotarciu do większej liczby osób i rozwoju firmy.

Wszystko, co robisz, to wybranie daty, w której chcesz prowadzić webinarium, a ono zajmie się wszystkim innym.

Udostępnia także różne funkcje poprawiające wrażenia z webinariów, od elastycznego planowania po cały proces zarządzania wydarzeniami. Masz również dostęp do kilku wbudowanych szablonów seminariów internetowych, które zapewniają najlepsze środowisko biznesowe.

Co więcej, dzięki imponującym funkcjom, takim jak automatyczne przypomnienia e-mail, konfigurowalne zaproszenia na seminaria internetowe i wysoce przekonująca strona rejestracyjna, możesz teraz promować nadchodzące wydarzenie i generować ogromny ruch. Inne funkcje obejmują wbudowane ankiety i ankiety, automatyczne nagrania seminariów internetowych i inne.

KLUCZOWE CECHY:

 • Nagrane zdarzenia.
 • Solidna analityka.
 • Jakość wideo HD.
 • Obsługa klienta 24/7.
 • Integracje z GoToMeeting.
 • Wbudowane ankiety i ankiety, aby zaangażować odbiorców.
 • Automatyczne nagrywanie, które można następnie udostępnić online.
 • Bezproblemowa integracja z narzędziami takimi jak Zapier, Salesforce, Unbounce itp.
 • Śledzenie źródła, aby dowiedzieć się, który kanał spowodował maksymalną liczbę rejestracji na webinarium.

CENY PAKIETÓW:

Plan Startowy kosztuje 89 USD miesięcznie dla 100 uczestników, 199 USD miesięcznie dla 500 uczestników i 429 USD miesięcznie dla 1000 osób, wszystkie w przypadku rocznych subskrypcji. Możesz także rozpocząć bezpłatny okres próbny z maksymalnie 100 osobami; Nie wymagamy karty kredytowej.

Minusy:

 • Plan startowy ogranicza liczbę uczestników do 100.
 • Pochodzi z wyższą ceną niż niektóre inne narzędzia z tej listy.

7. Demio (ENG.)

Najlepsze oprogramowanie do webinarów opracowane dla zespołów marketingowych.

Demio jest również jednym z najlepszych narzędzi do wideokonferencji na rynku. Super łatwe jest automatyczne nagrywanie webinaru w chmurze. Jeśli chodzi o estetykę wizualną, zapewnia transmisję strumieniową w czasie rzeczywistym w jakości HD i świetnie wyglądającą platformę.

Wszystkie plany cenowe oferują standardowe funkcje, w tym zaawansowaną konfigurację seminariów internetowych, wsparcie czatu i poczty e-mail przez całą dobę, nieograniczoną liczbę seminariów internetowych, miejsce na 100 nagrań, solidne analizy i wiele innych.

Cechy kluczowe:

 • Oferuje wrażenia oparte na wartościach, automatycznie rejestrując sesje w chmurze do wykorzystania w późniejszym czasie. Mogą być one dostępne i pobierane w dowolnym momencie przez użytkownika.
 • Umożliwia użytkownikowi szerokie opcje dostosowywania.
 • Oferuje wbudowane analizy.
 • Można go łatwo zintegrować z dowolnym narzędziem marketingowym.
 • Oferuje zaawansowane opcje śledzenia.
 • Zapewnia szeroką automatyzację.

Cennik:

Demio zapewnia 14-dniowy bezpłatny okres próbny, który pozwala przetestować wszystkie jego funkcje. Oto podział ich płatnych planów.

 • Plan startowy zaczyna się od 34 USD miesięcznie za 50-osobowy pokój seminariów internetowych
 • Ich plan rozwoju wynosi 69 USD za pokój 150-osobowy
 • Ich biznesplan wynosi 163 USD miesięcznie za pokój dla 500 osób.

Te miesięczne stawki obowiązują dla rocznych subskrypcji.

Jeśli chcesz prowadzić bardziej efektywne seminaria internetowe z wbudowanymi narzędziami marketingowymi i nie musisz pobierać plików, wypróbuj Demio .

8. EasyWebinar (ENG.)

Najbardziej przyjazne dla użytkownika oprogramowanie dla firm.

EasyWebinar to jedyna platforma oprogramowania online, która z powodzeniem i bezproblemowo zintegrowała technologię webinaru ze strategią marketingową.

Ponadto zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla webinariów na żywo i zautomatyzowanych. Oprogramowanie do webinaru oferuje mnóstwo innych funkcji, w tym opcję dla wielu prezenterów, integrację z popularnym oprogramowaniem do e-mail marketingu, koszykami na zakupy i narzędziami do generowania potencjalnych klientów.

KLUCZOWE CECHY:

 • Opcje udostępniania ekranu, wideo HD i interaktywny czat na żywo.
 • Umożliwia do 100 uczestników nawet w planie podstawowym.
 • Nieograniczona liczba widzów na żywo korzystających z integracji z YouTube na żywo.
 • Dostępne niezawodne funkcje czatu i aplikacja mobilna.
 • Integracja z WordPress.
 • Wbudowany pakiet analityczny.
 • Umożliwia integrację z popularnymi narzędziami, takimi jak MailChimp, GetResponse itp.

CENY PAKIETÓW:

Pakiet standardowy kosztuje 59 USD miesięcznie, a opłata roczna wynosi 708 USD; abonament Pro kosztuje 90 USD miesięcznie, a abonament Enterprise kosztuje 349 USD miesięcznie. Jeśli masz ponad 10 000 uczestników, możesz skontaktować się z nimi w sprawie wyceny opartej na wycenie.

9. EverWebinar (ENG.)

Doskonałe funkcje automatyzacji.

EverWebinar, uważany za „najpotężniejszą zautomatyzowaną platformę do szkoleń online”, jest jednym z najpopularniejszych narzędzi na tej liście. Jest zbudowany z bezpośrednią integracją z WebinarJam , chociaż firma macierzysta sprzedaje je osobno lub w pakiecie.

Niektóre z jego funkcji obejmują w pełni zautomatyzowane połączenia e-mail oparte na aktywności klienta, możliwość utrzymywania użytkowników w pętli oraz ukończenie konfiguracji poniżej trzech minut dla użytkowników WebinarJam. Ponadto automatycznie rejestruje seminaria internetowe, aby użytkownik mógł je odtworzyć w poszukiwaniu potencjalnych potencjalnych klientów.

EverWebinar najlepiej nadaje się dla małych i średnich firm, które chcą generować potencjalnych klientów i zwiększać sprzedaż za pomocą seminariów internetowych.

KLUCZOWE CECHY:

 • Zamiana platformy jednym kliknięciem między WebinarJam i EverWebinar.
 • Pozwala sfałszować liczbę odbiorców.
 • Statystyki wydajności w czasie rzeczywistym.
 • Konwertuj przeszłe wydarzenia na żywo na wiecznie zielone wydarzenia.
 • Webinaria just-in-time, które rozpoczynają się od razu po rejestracji.
 • Zaawansowany system planowania, który pomaga blokować niedostępne daty.
 • Automatyczne wykrywanie stref czasowych dla łatwości użytkowników na całym świecie.
 • Nieograniczony bezpłatny hosting za pośrednictwem niezawodnych serwerów w chmurze.

CENY PAKIETÓW:

EverWebinar kosztuje 41 USD / miesiąc (rozliczane rocznie), co jest dość sporym wydatkiem, jednak funkcje, które zapewnia wraz z partnerstwem z WebinarJam sprawiają, że warto.

Uzyskaj 60-dniową wersję próbną EverWebinar za jedyne 1 USD.

10. BigMarker

Najlepsze interaktywne oprogramowanie do szczytów i konferencji wirtualnych.

BigMarker: Oprogramowanie do seminariów internetowych

BigMarker znany jest jako platforma wideo nr 1 dla seminariów internetowych, szczytów i konferencji wirtualnych.

Ich możliwości przesyłania strumieniowego na żywo są tam, gdzie naprawdę przodują. Możesz zaangażować do 10 000 osób naraz i stworzyć interaktywne wrażenia dzięki funkcjom takim jak ankiety, materiały informacyjne oraz pytania i odpowiedzi na żywo.

Nie ma również ograniczeń co do liczby prezenterów seminarium internetowego – dosłownie każdy może wskoczyć i dołączyć do dyskusji na ekranie.

Aby zorganizować te wydarzenia na żywo, otrzymasz pakiet narzędzi marketingowych, w tym niestandardowe zaproszenia e-mail, strony docelowe rejestracji i pomocne przypomnienia.

Za pomocą zautomatyzowanych seminariów internetowych możesz zintegrować BigMarker ze swoim oprogramowaniem CRM, aby zakwalifikować potencjalnych klientów oraz generować, pielęgnować i przekształcać potencjalnych klientów.

Oto kilka sposobów na zwiększenie sprzedaży dzięki BigMarker:

 • Twórz zautomatyzowane seminaria internetowe, aby zapełnić swoje najlepsze oferty.
 • Przechwytuj dane potencjalnych klientów za pomocą osadzonych formularzy, ankiet i ankiet.
 • Przenieś potencjalnych klientów w dół ścieżki sprzedaży, łatwo rezerwując spotkania na podstawie ich danych i statusu potencjalnych klientów.

Dzięki BigMarker zyskujesz także szeroką integrację innych firm z aplikacjami takimi jak MailChimp, Calendly, Marketo i nie tylko. Integracja z dostawcami płatności, takimi jak Stripe, ułatwia zarządzanie transakcjami.

Ponieważ jest to platforma oparta na przeglądarce, nie musisz niczego pobierać ani instalować, aby wziąć udział w webinarium. Ponadto jest kompatybilny z komputerami PC, laptopami, tabletami i urządzeniami mobilnymi.

Kolejnym obszarem, w którym się wyróżniają, jest oferta białych marek. Możesz tworzyć niestandardowe filmy i osadzać je bezpośrednio na swojej stronie bez konieczności kodowania. Wszystkie te strony docelowe, seminaria internetowe i e-maile są dostępne w Twojej domenie, dzięki czemu możesz cieszyć się wrażeniami klientów.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje unikalne funkcje przesyłania strumieniowego na żywo, takie jak spotkania jednym kliknięciem, sesje pytań i odpowiedzi, czaty, ankiety, materiały informacyjne itp.
 • Posiada szeroką natywną integrację z aplikacjami takimi jak Salesforce, Hubspot, Zapier itp.
 • Zapewnia 7-dniowy bezpłatny okres próbny.
 • Udostępnianie wideo HD i ekranu.
 • Możesz przesyłać strumieniowo wiele kanałów z kamer do serwisów Facebook i YouTube Live.
 • Twórz niestandardowe filmy wideo na żywo podczas wydarzeń online.
 • Oferuje białe sale konferencyjne i strony docelowe.
 • Zapewnia ponad 15 różnych typów stron docelowych.
 • Oferty w ponad 135 walutach.
 • Jest wyposażony w standardowe szyfrowanie SSL i HTTPS w celu ochrony danych.

Plany cenowe:

BigMarker oferuje cztery plany cenowe, w tym Starter, Elite, Summit i White Label.

Plany cenowe BigMarker

Pierwsze trzy plany kosztują odpowiednio 79 USD, 159 USD i 299 USD miesięcznie. Plan White Label to plan na poziomie przedsiębiorstwa, w którym otrzymujesz spersonalizowaną wycenę w oparciu o Twoje wymagania.

Pierwsze trzy plany zezwalają kolejno na 100 uczestników i jedną licencję hosta, 500 i dwie licencje hosta oraz 1000 i cztery licencje hosta.

Każdy plan zawiera takie funkcje, jak dogłębne narzędzia analityczne, wyskakujące oferty, szablony wiadomości e-mail, zarządzanie kontaktami i listami, seminaria internetowe do osadzenia, niestandardowy adres URL i inne.

Jeśli szukasz narzędzia do webinaru do prowadzenia wydarzeń na żywo, warsztatów, urzędów miasta i prezentacji przewodnich, BigMarker jest doskonałym wyborem ze względu na ich interaktywne funkcje wideo i płynną pracę.

Zacznij od bezpłatnej 7-dniowej wersji próbnej BigMarker .

11. Adobe Connect

Najlepsze dla dużych organizacji marketingowych i agencji.

Czołowy lider innowacji i technologii, firma Adobe wypuściła się na platformy do webinariów z seminariami internetowymi Adobe Connect.

Oprócz tworzenia seminariów internetowych umożliwia hosting filmów wideo, udostępnianie dokumentów i prowadzenie spotkań w celu zwiększenia interakcji z klientami. Ponadto pozwoli ci dostosować pokój hostingowy i zoptymalizować go zgodnie z wymaganiami. Adobe Connect pomaga firmom marketingowym i firmom w skuteczny sposób prezentować swoje produkty i usługi docelowym odbiorcom.

KLUCZOWE CECHY:

 • Zapewnia różnorodność szablonów do dostosowania środowiska wirtualnego.
 • Pomaga tworzyć unikalne strony rejestracyjne.
 • Możliwość wpływania i docierania do docelowych odbiorców za pomocą filmów, blogów, ankiet i ankiet.
 • Oferuje solidne analizy dla lepszego wglądu.
 • Łatwo integruje się z oprogramowaniem CRM, takim jak Eloqua i Salesforce.

CENY PAKIETÓW:

Adobe Connect ma umiarkowaną cenę. Na 100 miejsc wynosi 130 USD miesięcznie, 470 USD miesięcznie za 500 miejsc i 580 USD miesięcznie za 1000 miejsc. Każdy plan pozwala na organizowanie nieograniczonej liczby wydarzeń. Ponadto otrzymujesz 30-dniowy bezpłatny okres próbny na przetestowanie produktu.

CONS:

 • Występowały rzadkie przypadki problemów z wyświetlaniem obrazu i dźwięku w urządzeniach mobilnych.
 • Jedna z najwyższych cen oprogramowania do webinariów.

12. WebinarsOnAir

Niedroga opcja na seminaria internetowe.

Jeśli głównym problemem jest dostępność, WebinarsOnAir to idealna platforma dla Ciebie. Ponadto posiada wszystkie fantastyczne funkcje wymagane do przeprowadzenia doskonałego webinaru.

Jest również wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, zarówno dla gospodarza, jak i dla widzów. Oferowany przez G Suite pozwala skonfigurować własny pokój. Ponadto udostępnia wiele ekscytujących funkcji, w tym powtarzające się opcje webinaru, ankiety i ankiety wbudowane w samo seminarium internetowe, Q i A i tak dalej.

Jest w całości hostowany w chmurze, dzięki czemu oferuje szeroką skalowalność. Dzięki WebinarsOnAir możesz również śledzić liczbę odbiorców, współczynnik konwersji i inne istotne dane.

KLUCZOWE CECHY:

 • Możesz zaplanować seminarium internetowe dla maksymalnie 50 000 uczestników w mniej niż minutę.
 • Oferuje „piksele śledzące”, które pozwalają tworzyć „odbiorców ukierunkowanych laserowo do celów retargetingu”.
 • Sesje pytań i odpowiedzi na żywo oraz czaty na żywo.
 • Pozwala 10 moderatorom / mówcom jednocześnie.
 • Rejestracja do webinaru jednym kliknięciem.
 • Oferuje wbudowane formularze zgody.
 • Hosting w chmurze.

CENY PAKIETÓW:

30 dniowy okres próbny. Plan dla 25 widzów kosztuje 19,97 USD miesięcznie. W przypadku nieograniczonej liczby uczestników abonament kosztuje 99 USD miesięcznie.

13. Google Hangouts

Jedna z najbardziej uznanych nazw na tej liście, Google Hangouts to całkowicie bezpłatne rozwiązanie, które łatwo integruje się z przeglądarką Chrome i Gmailem. Możesz albo zorganizować seminarium internetowe dla maksymalnie 30 potencjalnych klientów, albo przesyłać je strumieniowo na YouTube, aby zaprosić większą grupę odbiorców.

Hangouty to solidne narzędzie, ponieważ zaspokajają potrzeby każdej wielkości firmy, czy to małej, czy średniej firmy, czy dużej korporacji. Umożliwia także kilku osobom mówienie i udostępnianie ekranu podczas webinaru oraz nagrywanie spotkań.

Ponieważ jest bezpłatny, istnieje kilka głównych wad w porównaniu do innych narzędzi na tej liście. Na przykład, chociaż jest dobry na szybkie spotkania 1: 1, nie masz żadnych funkcji automatyzacji ani marketingu.

KLUCZOWE CECHY:

 • Umożliwia do 30 osób na czacie.
 • Kilku mówców może mówić podczas webinaru.
 • Całkowicie za darmo.
 • Nagrywanie odbywa się automatycznie i jest natychmiast przesyłane na Twój kanał YouTube.
 • Może utworzyć seminarium internetowe w 10 sekund.
 • Integruje się z YouTube i Chrome.
 • Nie trzeba pobierać dodatkowego oprogramowania.
 • Łatwe funkcje udostępniania ekranu.

CENY PAKIETÓW:

Bezpłatne, ale ograniczone dla osób, które chcą zoptymalizować ścieżkę sprzedaży.

CONS:

 • Konto Google jest niezbędnym warunkiem wstępnym.
 • W przeciwieństwie do innych narzędzi z tej listy Google Hangouts nie oferuje żadnych innych dodatkowych funkcji marketingowych, takich jak analizy, płatne wydarzenia, marketing e-mailowy itp.

14. Livestream

Livestream to doskonałe narzędzie do webinarów. Dotyczy to jednak przede wszystkim dużych firm i instytucji edukacyjnych. Najlepiej nadaje się dla organizacji, które już zaangażowały się i zbudowały relacje z grupą docelową.

Nie ma maksymalnego limitu liczby uczestników; nieograniczona liczba uczestników może przeglądać twoje webinarium.

Jedną z najlepszych części Livestream jest to, że oferuje on nieograniczone miejsce do przechowywania oraz automatycznie rejestruje i przechowuje wszystkie Twoje seminaria internetowe w chmurze. Inne ważne funkcje obejmują nieograniczoną analitykę strumieniową, możliwość przesyłania strumieniowego na Facebook Live lub YouTube, pytania i odpowiedzi na żywo, ankiety, czat z publicznością, narzędzia do generowania potencjalnych klientów i tak dalej.

Otrzymasz również dedykowaną pomoc telefoniczną na potrzeby wydarzeń podczas webinaru, a nawet możesz sprywatyzować dostęp do wydarzenia.

KLUCZOWE CECHY:

 • Nieograniczone miejsce i nieograniczona liczba widzów.
 • Imponująca obsługa klienta.
 • Pozwala sprywatyzować twoje wydarzenia.
 • Udostępnianie prywatnego linku.
 • Rozbudowane wbudowane analityki.
 • Przesyłaj strumieniowo na Facebook Live lub YouTube.
 • Możesz osadzić webinarium w swojej witrynie.

CENY PAKIETÓW:

Koszt rozliczenia rocznego wynosi 75 USD miesięcznie. Livestream oferuje również pakiet Enterprise oparty na wycenie, który oferuje dodatkowe funkcje, takie jak dedykowany menedżer konta, automatyczna archiwizacja, opcja pay-per-view i inne.

CONS:

 • Niektóre recenzje sugerują, że występują rzadkie przypadki opóźnień w łączności.
 • Nie oferują bezpłatnego okresu próbnego.

15. Zoom

Zoom jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie na rynku programów do webinariów. Jest intuicyjny, całkowicie oparty na chmurze i ma przyjazny interfejs, który upraszcza jego użytkownikom.

Wykonuje szeroki wachlarz działań, które czynią go atutem dla każdej firmy. Zoom oferuje opcje wideo i audio HD, udostępnianie ekranu, pulpit i opcje udostępniania aplikacji.

Co więcej, pozwala na zorganizowanie zaplanowanego i niezaplanowanego spotkania oraz przechowuje kopie zapasowe każdej sesji w chmurze w celu zapewnienia gotowego i natychmiastowego dostępu w późniejszym czasie.

Najlepsze jest to, że pozwala na prywatne i publiczne czaty, dzięki czemu publiczność niekoniecznie musi przerywać mówcy, gdy on lub ona ma rację.

Integruje się również z Kalendarzem Google i Microsoft Outlook, co pozwala użytkownikom bezproblemowo planować spotkania i wysyłać e-maile. Zoom to kompleksowa platforma do wszystkiego, jeśli chodzi o organizację webinaru.

KLUCZOWE CECHY:

 • Znakomity obraz i dźwięk HD, wraz z funkcją udostępniania ekranów.
 • Opcje udostępniania pulpitu i aplikacji.
 • Kopia zapasowa każdego spotkania w chmurze.
 • Umożliwia prywatne i publiczne czaty, które pozwalają widzom komunikować się podczas wydarzenia bez żadnych zakłóceń.
 • Zapewnia bezpłatny dostęp do 100 uczestników i limit 40 minut na spotkania grupowe.
 • Skuteczne sterowanie hostem i wirtualne tablice.
 • Przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny.
 • Nie ma jednorazowych opłat i rejestracja jest bezpłatna.

CENY PAKIETÓW:

Jest to jedna z najlepszych platform do webinariów, które zapewniają pakiet freemium. Bezpłatny plan oferuje 40 minut na webinarium i pozwala na maksymalnie 100 uczestników. Podstawowy płatny plan oferuje każdą funkcję wraz z 1 GB nagrania w chmurze i kosztuje 14,99 USD miesięcznie.

Pakiet biznesowy, idealny dla małych i średnich firm, kosztuje 19,99 USD miesięcznie. Pakiet Enterprise, który najlepiej nadaje się dla dużych przedsiębiorstw, kosztuje 19,99 USD miesięcznie.

CONS:

 • Niektóre recenzje sugerują, że należy poprawić jakość dźwięku.
 • Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że czasami połączenia są automatycznie rozłączane.
 • Zoom nie znajduje się wyżej na tej liście, ponieważ chociaż jest świetny do szybkich spotkań, nie ma głębokich funkcji marketingu i automatyzacji, które mają inne narzędzia na tej liście.

16. AnyMeeting

Idealny dla małych organizacji, startupów i instytucji edukacyjnych, AnyMeeting oferuje niezbędne narzędzia do prowadzenia webinaru wraz z przyjaznym i intuicyjnym interfejsem. Jest wyposażony w niesamowite funkcje, takie jak transmisja wideo HD, udostępnianie ekranu, udostępnianie MP4, wbudowane ankiety, automatyczne nagrywanie seminariów internetowych i tak dalej.

AnyMeeting oferuje różnorodne pakiety cenowe, które pozwalają na przyjęcie do 1000 uczestników. Otrzymasz również 30-dniowy bezpłatny okres próbny na przetestowanie platformy webinaru i sprawdzenie, czy zgadza się ona z Twoimi preferencjami.

Oprócz opcji hostowania seminariów internetowych AnyMeeting zapewnia także narzędzia do prowadzenia konferencji internetowych, które umożliwiają prowadzenie sesji współpracy z innymi członkami zespołu, potencjalnymi klientami.

KLUCZOWE CECHY:

 • Do 6 głośników na żywo i do 1000 uczestników.
 • Zapewnij opcje czatu z publicznością w czasie rzeczywistym.
 • Oferuje wbudowane sesje pytań i odpowiedzi, czat na żywo, ankiety, ankiety, aby zaangażować odbiorców.
 • Obserwacje z uczestnikami za pośrednictwem wiadomości e-mail.
 • Intuicyjny i przyjazny interfejs użytkownika.
 • Bezpłatny 30-dniowy okres próbny na starcie, abyś upewniał się, że otoczenie ci odpowiada.
 • Oferuje solidne analizy i wbudowane raporty.

CENY PAKIETÓW:

Podstawowy plan o nazwie Webinar Lite to 48 USD miesięcznie dla 50 osób; Webinar Pro, który może pomieścić do 200 osób, kosztuje 128 USD miesięcznie i 298 USD miesięcznie w przypadku planu Webinar Enterprise, który pozwala na maksymalnie 1000 osób.

CONS:

 • Niektórzy twierdzą, że jest to trochę zawyżone, ale wartość, którą wnosi do stołu sprawia, że ​​jest to opłacalne.
 • Nie pozwala na nadawanie z urządzeń mobilnych.

17. Webex

Produkt firmy Cisco, Webex, spełnia oczekiwania wynikające z posiadania tak uznanej firmy macierzystej.

Zapewnia imponujące funkcje, takie jak pokój hosta oraz usługi wideo i audio HD, do których można uzyskać dostęp na wielu urządzeniach. Pozwala użytkownikom na wysoki stopień dostosowania, dzięki czemu środowisko hosta może być dostosowane do wymagań biznesowych.

Za pośrednictwem webinarów Webex można organizować spotkania w całej organizacji, oferować szkolenia online i offline oraz zapewniać zdalne wsparcie. Do kluczowych dostawców usług internetowych firmy Webex należą mobilność, łatwość obsługi i zgodność ze wszystkimi urządzeniami i przeglądarkami.

Jest to platforma oparta na chmurze, więc wraz z doskonałą prędkością istnieje również gwarancja bezpieczeństwa danych.

KLUCZOWE CECHY:

 • Platforma chmurowa.
 • Umożliwia przyjęcie do 40 000 uczestników.
 • Wbudowane sesje pytań i odpowiedzi, ankiety i ankiety ułatwiające zaangażowanie odbiorców.
 • Zapewnia aplikację mobilną.
 • Doskonała jakość wideo i audio HD.
 • Integruje się z popularnymi narzędziami marketingowymi, takimi jak Salesforce.

CENY PAKIETÓW:

Plan podstawowy kosztuje 13,5 USD miesięcznie dla maksymalnie 50 uczestników, jeśli rozliczane są rocznie. Cena rośnie wraz z przejściem do planu wyższego poziomu.

CONS:

 • Bardziej nadaje się do wewnętrznej współpracy zespołu niż seminaria internetowe.

18. DaCast

DaCast to kolejna świetna platforma do szkoleń online z tej listy, która pomaga skonfigurować środowisko do wideokonferencji online w ciągu kilku minut. Oferuje imponujące funkcje nadawania, które pomogą Ci zarządzać, zarabiać i analizować wideo online.

Wraz z bezpiecznym hostingiem wideo zyskujesz całodobową obsługę klienta, która przyda się, jeśli utkniesz w tym procesie.

Popularne funkcje obejmują integrację wideo na żywo z interfejsami API i strumieniowanie wideo na platformach społecznościowych, takich jak Facebook. Dzięki tym funkcjom możesz nagrywać seminaria internetowe na żywo, a następnie oferować seminaria internetowe na żądanie w późniejszym terminie.

Krótko mówiąc, jest to szybka i łatwa w użyciu platforma, z której mogą korzystać nawet początkujący marketerzy.

KLUCZOWE CECHY:

 • Brak ograniczeń dla widzów.
 • Umożliwia dostęp do FTP.
 • Analizy w czasie rzeczywistym.
 • Interaktywne rozwiązania wideo na żądanie (VOD).
 • Transmisje na żywo na platformach społecznościowych.
 • Przyjazny interfejs konferencji internetowych.
 • Łatwy w konfiguracji.

CENY PAKIETÓW:

Plany płatne zaczynają się od 19 USD miesięcznie (rozliczane rocznie) dla maksymalnie 300 widzów na godzinę i wahają się do 289 USD miesięcznie (rozliczane rocznie) dla maksymalnie 15 000 widzów na godzinę. Istnieje również jeden niestandardowy plan oparty na wycenie, który umożliwia wybranie potrzebnych funkcji.

CONS:

 • Ich serwisy internetowe są oparte na ilości danych, które zużywasz. Jeśli przekroczysz limit przepustowości danych, zostanie naliczona dodatkowa opłata.

Pełne recenzje Zoho Meetings i LogMeIn już wkrótce.

Co to jest webinar?

Webinar lub webinarium jest w istocie połączeniem słów web i seminarium. Oprogramowanie do webinarów pozwala na prowadzenie spotkań internetowych. Lepiej jest to zdefiniować jako wykład, prezentację na żywo, spotkanie lub wydarzenie, które odbywa się całkowicie online i bierze w nim udział ekskluzywna publiczność.

Oprogramowanie służące do prowadzenia i prowadzenia webinaru nazywa się „oprogramowaniem do webinaru”. Te narzędzia do seminariów internetowych pomagają zwiększyć interaktywność, zaangażowanie i elastyczność seminariów internetowych.

Najlepsze jest to, że narzędzia te są niezwykle konfigurowalne i pozwalają użytkownikom modyfikować seminaria internetowe zgodnie z ich wymaganiami. W ten sposób możesz nawet dodać osobisty akcent do swoich seminariów internetowych.

Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w tym Webinarjam , Easywebinar i inne. Ponadto oprogramowanie takie jak Google Hangouts zapewnia bezpłatną opcję prowadzenia seminariów internetowych, co jest przydatne dla hostów o ograniczonym budżecie.

Jakie są zalety korzystania z platform do webinarów?

Korzystanie z narzędzi do prowadzenia webinarów w celu organizacji wydarzenia lub prezentacji ma wiele zalet. Oto niektóre z najważniejszych korzyści:

1. Webinaria są opłacalne.

Seminaria internetowe są przeznaczone specjalnie dla odbiorców internetowych zainteresowanych użytkowników. W przeciwieństwie do webcastów nie jest wymagana fizyczna lokalizacja dla wszystkich.

Dlatego nie musisz płacić za wiele rzeczy, które pociągałoby za sobą fizyczne seminarium, takich jak wynajem pokoju i ustawianie krzeseł.

Uczestnicy nie muszą płacić dużo (jeśli w ogóle) za udział w tych spotkaniach online i mają dla nich również doskonały sens biznesowy.

Do prowadzenia webinaru na żywo potrzebujesz tylko :

 • Kamera internetowa
 • Skrypt z angażującą zawartością.
 • Dobre połączenie z Internetem.
 • Zestaw zainteresowanych osób.
 • Dobre oprogramowanie do webinarów.
 • Dobry mikrofon lub tylko wewnętrzny mikrofon komputerowy.
 • Mówcy i asystenci z doświadczeniem.
Podział kosztów seminarium internetowego

Koszt zorganizowania webinaru wynosi zwykle od 100 do 3000 USD, co stanowi ułamek kosztów organizacji fizycznej konferencji na żywo.

Jeśli jednak korzystasz z narzędzia do webinariów, takiego jak WebinarJam , możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ kosztuje tylko 1 USD za 14-dniowy okres próbny.

Jest to zatem bardzo opłacalny sposób angażowania potencjalnych klientów.

2. Ekspansja publiczna.

Korzystanie z oprogramowania do tworzenia seminariów internetowych może pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z integracją mediów społecznościowych i konfigurowaniem rozliczeń. Co ważniejsze, radzą sobie z ograniczeniami adresowanymi do ogromnej publiczności w wyjątkowy sposób.

Wszystkie te platformy pozwalają dotrzeć do szerokiej publiczności na całym świecie, bez względu na to, gdzie jesteś.

Koszt logistyczny przyciągnięcia ludzi z całego świata na konferencję osobiście nie jest możliwy w większości przypadków, chyba że zostanie uzgodniona umowa na 6, 7 lub 8 cyfr. To jest poza zasięgiem większości małych i średnich firm.

Z drugiej strony seminaria internetowe umożliwiają kierowanie potencjalnych klientów na całym świecie praktycznie bez kosztów logistycznych i wsparcia, bez względu na wielkość firmy.

3. Generowanie potencjalnych klientów.

Według statystyk 73% marketerów B2B i liderów sprzedaży sugeruje, że seminaria internetowe są najlepszym sposobem na generowanie wysokiej jakości leadów.

Dzięki odpowiedniej strategii możesz przekształcić swoje seminarium internetowe w dobrze naoliwioną i zautomatyzowaną maszynę, z czasem wyrzucając potencjalnych klientów.

Publiczność biorąca udział w webinarium zwykle bierze w nim udział ze względu na swoje zainteresowania zawodowe lub osobiste. Chociaż nie wszyscy są potencjalnymi klientami, ważne jest, aby rozpoznać, kim są i kierować do nich wiadomości e-mail na podstawie ich zainteresowań i działań.

Wiele narzędzi oferuje narzędzia do generowania potencjalnych klientów i marketingu, które pomagają w miękkiej sprzedaży produktów, koncentrują się na wartości, którą tworzą, i kierują odbiorców na ścieżkę sprzedaży.

Weźmy na przykład EverWebinar :

Funkcje generowania leadów w EverWebinar

Pomagają w wysyłaniu automatycznych wiadomości e-mail o dalszym śledzeniu, komunikowaniu się z subskrybentami przed i po seminarium internetowym oraz umożliwiają dostosowanie wiadomości.

Wszystkie te niesamowite funkcje pomagają w generowaniu większej liczby potencjalnych klientów niż kiedykolwiek, jeśli organizujesz regularne seminarium internetowe.

4. Prezentacje gościnne.

Seminaria internetowe otwierają wiele sposobów tworzenia interesujących i wzbogacających prezentacji dla potencjalnych klientów. Jednym ze sposobów na wzbudzenie zainteresowania jest zaproszenie zaproszonych prelegentów na seminaria internetowe.

Zaangażowanie prelegenta gościnnego to doskonały sposób na zwiększenie wiarygodności. Oczywiście eksperci branżowi popierający seminarium internetowe zwykle budują zaufanie wśród odbiorców.

Co więcej, lider w branży prawdopodobnie będzie miał wiele interakcji z innymi osobami i dużą grupę profesjonalistów. Pozyskanie wpływowego członka branży do wypowiadania się w Twoim imieniu ma wielką szansę na skorzystanie z całej listy kontaktów.

A najlepsze jest to, że większość platform do webinariów daje możliwość prowadzenia seminariów internetowych z wieloma prezenterami, co pozwala zaprosić wpływowych gości do zaangażowania szerszej publiczności.

Doskonałym przykładem jest WebinarJam .

Webinarium Wiele funkcji hostingu

Pozwalają zaprosić do sześciu współprezenterów, a nawet gościć przy okrągłym stole ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą.

5. Zostań ekspertem domeny.

Seminaria internetowe są osobistymi interakcjami i mogą zwiększyć wiedzę o Twojej domenie, jednocześnie łącząc Cię z nowymi obserwatorami.

W miarę tworzenia seminariów internetowych coraz więcej osób zaczyna uczestniczyć w tym wydarzeniu, zwiększasz rozpoznawalność marki, zdobywasz wiedzę na temat domen oraz miękkie umiejętności prezentacji i zarządzania seminariami internetowymi.

Z czasem korzyści płynące z prowadzenia webinaru przełożą się na twoją wiedzę, a nawet mogą uczynić cię liderem w branży .

Platformy seminariów internetowych: Przywództwo w myślach

Uznanie za lidera i niezłomnego w branży może poprawić utrzymanie klientów i ich wartość w całym cyklu życia firmy, co może pomóc w zwiększeniu sprzedaży w perspektywie długoterminowej.

Porady dotyczące prowadzenia webinarów

Chociaż większość firm internetowych prowadzi dziś seminaria internetowe, nie oznacza to, że są w stanie zamienić potencjalnych klientów w klientów.

Dlatego większość webinariów uzyskuje wysoki współczynnik konwersji.

Statystyki sugerują, że webinaria mają od 35% do 45% rejestrujących się, aby wziąć udział w konwersji . A potem większość gospodarzy webinarów oczekuje jednocyfrowego współczynnika konwersji.

Potrzebujesz przewagi konkurencyjnej nad konkurencją, tworząc i zapewniając wartość.

Dlatego strategiczne podejście do najlepszego wykorzystania oprogramowania jest sprawą najwyższej wagi. Właściwy plan webinaru, zastosowany we właściwym miejscu we właściwym czasie, zrobi różnicę.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje webinaria będą się wyróżniać:

1. Zbadaj swoją publiczność.

Ostatecznym celem Twojego webinaru jest generowanie potencjalnych klientów i zmuszanie ich do zakupu Twojego produktu lub usługi.

Dlatego musisz wiedzieć, jaki typ odbiorców bierze udział w Twoim webinarium.

Przed zorganizowaniem webinaru zdecydowanie warto przeprowadzić dokładne badania dotyczące rodzaju uczestników, ich demografii, dziedziny zawodowej i wiedzy specjalistycznej oraz branż, do których należą.

Pomaga w uzyskaniu krótkiego obrazu tego, czego oczekuje od ciebie publiczność.

Dogłębne badania dotyczące odbiorców pomogą dokładnie ocenić, czego oczekują od webinaru w porównaniu z bieżącym scenariuszem rynkowym.

Istnieje kilka sposobów gromadzenia informacji:

 • Przeprowadzić ankiety
 • Wykonuj badania online
 • Znajdź dane klienta
 • Zbierz dodatkowe informacje za pośrednictwem strony rejestracji do webinaru

Oto strona rejestracyjna seminarium internetowego KISSmetrics:

Formularz rejestracyjny na seminarium internetowe KISSmetrics

W tym formularzu rejestracyjnym zadają kilka istotnych pytań, które pomogą im ocenić, jaki typ odbiorców zamierza uczestniczyć w swoich seminariach internetowych.

Zidentyfikowanie potrzeb klienta to świetny sposób na zwiększenie współczynnika konwersji potencjalnych klientów na klientów.

2. Znakowanie wizualne.

Według statystyk ludzie prawdopodobnie zatrzymają tylko 10% informacji, które usłyszą trzy dni później. Sparuj jednak odpowiedni obraz lub pomoc wizualną, a wskaźnik retencji wzrośnie do 65%. Dlatego zaangażowanie wizualnego brandingu w webinariach jest przydatne, jeśli chodzi o generowanie większej liczby potencjalnych klientów.

Tworzenie wizualnego brandingu, takie jak wstawienie logo, sloganu itp., Może znacznie przyczynić się do zapewnienia rozpoznawalności i utrzymania marki. Te elementy marki dostarczają wskazówek na temat Twojej marki przez kilka dni po uczestnictwie w seminarium internetowym, które może działać tylko na Twoją korzyść.

Powtarzanie tych samych stylów wizualnych dla kolejnych seminariów internetowych pomaga budować wizerunek marki w umyśle klienta, dzięki czemu powoli zaczynają się z tobą kojarzyć, budując lojalność marki w tym procesie.

Wielu dostawców hostingu webinarów pomaga w budowaniu marki wizualnej za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

LiveWebinar jest jednym z takich przykładów.

Wizualne brandingowe webinarium na żywo

LiveWebinar zapewnia doskonałe opcje wizualnego brandingu, które pomogą Ci wzmocnić tożsamość marki i maksymalnie wykorzystać sesję.

Obejmuje to tworzenie niestandardowego brandingu w e-mailach przed wydarzeniem, poczekalniach seminariów internetowych, prezentacji i działaniach następczych.

3. Analiza dźwigni.

Wykorzystanie danych analitycznych jest niezbędne, aby zrozumieć, na jaki rodzaj wiadomości reagują Twoi odbiorcy.

Istnieje również wiele narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics i Facebook Insights, które mogą zapewnić znacznie bardziej szczegółowy, spersonalizowany i spersonalizowany podział ruchu na seminarium internetowym dotyczący różnych parametrów.

Każda firma jest wyjątkowa i nie można jej przewidzieć na podstawie konkurencji lub konkurentów.

Dzięki analityce otrzymujesz dane specyficzne dla Twojej firmy, które mają na celu maksymalizację potencjału Twoich seminariów internetowych.

Wiele platform do webinariów, takich jak EasyWebinar , ma wbudowane zaawansowane narzędzia do raportowania analitycznego.

Narzędzia analityczne EasyWebinar

Pomaga zrozumieć, jakie działania wykonali Twoi odbiorcy podczas webinaru (zarówno w przypadku webinariów na żywo, jak i zautomatyzowanych).

4. Zachowaj zwięzłość seminarium internetowego.

Niewielu widzów chce pozostać przez godzinę, aby posłuchać twojej wypowiedzi.

W rzeczywistości ostatnie badania pokazują, że 41% uczestników woli seminaria internetowe trwające 30 minut, a 44% preferuje seminaria internetowe trwające do 45 minut.

Statystyka webinaru

Ponadto ponad 80% widzów szuka seminariów internetowych poniżej 45 minut, co wyraźnie sugeruje, że większość uczestników seminarium woli krótsze sesje o wartości dodanej.

Wskazuje to na inną strategiczną kwestię: posiadanie odpowiedniej treści do sprzedaży.

Długie, zawiłe przemówienie prawdopodobnie nie przyniesie tutaj sukcesu. Twoim celem powinno być mówienie o rzeczach, które można łatwo wykazać i które są łatwe do zrozumienia.

Nacisk należy położyć na podsumowanie w ciągu 45 minut i wprowadzenie oferty sprzedaży w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

5. Dobrze zaplanowane promocje.

Załóżmy, że jest weekend i 50% zniżki na wyprzedaż błyskawiczną ogłoszono tylko na 2 dni. Jest bardzo pilne.

Jeśli jednak ogłoszenie zostało ogłoszone ponad dwa miesiące temu, nikt nie będzie go pamiętał, kiedy nadejdzie czas.

Załóżmy, że słyszałeś o sprzedaży dopiero w zeszłym tygodniu. Pamiętasz to teraz? Prawdopodobnie tak.

Okazuje się, że czas i dzień webinaru to nie jedyny znaczący wpływ na frekwencję. Data ogłoszenia seminarium internetowego jest kolejnym istotnym czynnikiem w liczbie rejestracji.

Webinar Benchmarki Zgłoś okazało się, że 25% z rejestracjami nastąpić w dniu seminarium, podczas gdy 23% rejestracji występuje więcej niż dwa tygodnie wcześniej.

Czas publikacji seminarium internetowego

Powinieneś również planować wiele razy ogłaszać swoje seminaria internetowe przed uruchomieniem, w tym za pośrednictwem e-maili, mediów społecznościowych i innych zwiastunów.

Zrobienie krótkiego filmu promocyjnego i przesłanie go do serwisów społecznościowych, kont Reddit lub YouTube może również przyciągnąć dużą liczbę uczestników.

Z drugiej strony, jeśli patrzysz na promocyjne wiadomości e-mail i wysyła zaproszenia pocztą elektroniczną, niektóre określone dni są bardziej skuteczne niż inne.

Zgodnie z tym samym raportem z seminarium internetowego wtorek, środa i czwartek to najlepsze dni na wysyłanie e-maili promocyjnych.

Dni zamieszczania seminariów internetowych

Pamiętaj, że samo promowanie webinaru nie wystarczy. Przy tak dużej konkurencji w tej przestrzeni online, korzystanie z najlepszych strategii marketingowych webinarów ma kluczowe znaczenie.

Oprogramowanie do webinarów – Podsumowanie

Dzięki imponującym i przyjaznym dla użytkownika funkcjom są to jedne z najlepszych dostępnych narzędzi do webinarów.

Ale pytanie brzmi, która platforma oprogramowania do webinariów jest najlepsza dla Twojej firmy. Aby to zidentyfikować, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na początek sprawdź swój budżet, a następnie porównaj odpowiednio funkcje.

Następnie musisz określić, jaki jest rozmiar odbiorców i jakie funkcje mogą być potrzebne do ich zaangażowania. Zastanów się też, jakich funkcji potrzebujesz podczas wydarzenia?

Jaki jest twój cel końcowy? Czy chcesz podnieść współczynnik konwersji lub przeprowadzić ankietę? Bardzo ważne jest, aby wybrać narzędzie, które oferuje określone funkcje, których potrzebujesz.

Najlepsze jest to, że większość tych narzędzi ma bezpłatną wersję próbną lub gwarancję zwrotu pieniędzy, co pozwala przetestować produkt przed przejściem na płatny plan. Gdy znajdziesz to, czego szukasz, możesz dokonać ostatecznego zakupu.

Z naszej perspektywy najlepszym programem do webinarów jest GetResponse. Jeśli zainteresowały Ciebie możliwości programu zalecamy skorzystanie z 14-dniowej wersji próbnej.

Masz już swoje doświadczenia z oprogramowaniem do webinarów? Daj nam znać z czego korzystasz w komentarzach poniżej!

Jeśli dopiero zaczynasz budować swoją działalność online, nie zapomnij sprawdzić naszych recenzji najlepszych serwisów hostingowych stron www oraz najlepszych platform do email marketingu.

← Wróć do recenzji

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
GetResponse

Platforma GetResponse umożliwia tworzenie webinarów i łączenie ich z email marketingiem, landing pageami, wszystko w ramach jednego programu.

Sprawdź oftertę