Recenzje Oprogramowania

Monday.com Recenzja 2024 – Opinie, Cennik, Czy warto?

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Plusy
  • Atrakcyjny interfejs
  • Przydatne narzędzia do wizualizacji projektów
  • Integracje z innymi platformami
Minusy
  • Może być dość drogi, jeśli masz duży zespół
  • Brakuje zaawansowanych funkcji śledzenia zadań

Monday.com to program do zarządzania projektami zaprojektowany, aby zapewnić Ci elastyczny i przejrzysty sposób organizowania pracy. Dzięki wysoce wizualnemu interfejsowi planowania i konfigurowalnym przepływom pracy, Monday.com dostosowuje się do unikalnego sposobu, w jaki członkowie Twojego zespołu podchodzą do swoich projektów.

Ale jak dobrze działa to oprogramowanie? Jak przekonasz się w trakcie tego przeglądu Monday.com, platforma jest liderem w branży pod względem łatwości użytkowania i bezpieczeństwa, ale może jej brakować, jeśli chodzi o zaawansowaną funkcjonalność.

Możesz zarejestrować się na Monday.com tutaj (dostępny darmowy plan).

Plany i ceny

Istnieją cztery różne poziomy członkostwa Monday.com: Basic, Standard, Pro i Enterprise. Ceny różnią się w zależności od liczby wymaganych kont użytkowników, przy czym najtańsze członkostwa pozwalają tylko na dodanie dwóch użytkowników, a najlepsze opcje obsługują ponad 200 kont.

(Źródło zdjęcia: Monday.com)

Niezależnie od wybranego poziomu członkostwa i liczby użytkowników zapłacisz za Monday.com w formie płatności miesięcznych lub rocznych. Decydując się na rozliczenie roczne, zaoszczędzisz 18% opłat członkowskich.

Plan Basic

Subskrypcja Basic to najtańszy plan Monday.com, kosztujący 49 USD miesięcznie dla 10 użytkowników. Z członkostwem podstawowym będziesz w stanie zorganizować swój zespół za pomocą tablic Kanban, które są prostymi sposobami wizualizacji przepływów pracy. Każdy podstawowy system Monday.com zawiera 5 GB przestrzeni dyskowej, więc prawdopodobnie będziesz chciał uaktualnić, jeśli masz duży zespół.

Kolejnym poważnym ograniczeniem jest fakt, że systemy Basic Monday.com przechowują logi aktywności użytkowników tylko przez jeden tydzień. Jeśli zamierzasz przechowywać krytyczne pliki biznesowe w swoim systemie Monday.com, może to stanowić poważny problem, ponieważ nie będziesz w stanie zobaczyć, kto je zmodyfikował.

Plan Standard

Kolejnym krokiem w stosunku do członkostwa podstawowego jest plan Monday.com Standard, który kosztuje 79 USD miesięcznie dla 10-osobowego zespołu. Dla większości klientów Monday.com dodatkowa inwestycja będzie tego warta, ponieważ pakiet Standard zawiera znacznie bardziej wszechstronny zestaw funkcji.

Weźmy na przykład wizualne zarządzanie przepływem pracy. Konto Standard daje Ci możliwość wyświetlania zadań projektowych na wysoce wizualnej osi czasu, trochę jak wykres Gantta. Dostajesz również 50 GB miejsca na pliki i nieograniczone śledzenie aktywności użytkowników.

(Źródło zdjęcia: Monday.com)

Plan Pro

Następny jest poziom członkostwa Pro, wyceniony na 119 USD miesięcznie za 10 kont użytkowników. Jeśli chcesz połączyć swój pulpit nawigacyjny Monday.com z innymi platformami, prawdopodobnie będzie to właściwa opcja, ponieważ obsługuje do 25 000 działań integracyjnych miesięcznie.

Na tym poziomie członkostwa przestrzeń dyskowa jest nieograniczona, co jest świetną wiadomością, jeśli musisz pracować z wieloma dużymi plikami multimedialnymi. Subskrypcje Pro odblokowują również wiele przydatnych narzędzi projektowych, takich jak widoki wykresów, śledzenie czasu i prywatne tablice zadań.

Plan Enterprise

Enterprise to flagowy pakiet Monday.com. Niestety, nie są dostępne żadne publiczne informacje o cenach tego typu członkostwa, ponieważ instalacje Enterprise są dostosowane do unikalnych potrzeb każdego klienta.

Konta korporacyjne są objęte gwarancją dostępności na poziomie 99,9%, co oznacza, że ​​możesz na nich polegać w przypadku zadań o znaczeniu krytycznym i przechowywania ważnych plików. Mogą być również używane do tworzenia dzienników audytu i ustawiania uprawnień dla poszczególnych kont.

Cechy kluczowe

Możesz myśleć o Monday.com jako o kompleksowym pakiecie zwiększającym produktywność, który zawiera wszystkie funkcje potrzebne do dzielenia pracy Twojego zespołu, monitorowania postępu projektu i zapewniania, że ​​poszczególne zadania są wykonywane zgodnie z harmonogramem.

Aby Ci w tym pomóc, Monday.com zawiera szablony projektów , które budujesz na bazie swojego systemu podczas pierwszej konfiguracji konta Monday.com. Obejmują one opcje codziennego zarządzania zadaniami, planowania działów i produkcji wideo.

Po wybraniu projektu przepływu pracy, będziesz mieć dużą swobodę w dostosowaniu go do konkretnych potrzeb Twojej organizacji. Na przykład możesz dodać system gwiezdny, aby pokazać priorytet różnych zadań. Dostępnych jest również wiele opcji wyświetlania, takich jak mapy i widoki kalendarza.

Jednym ze sposobów, w jaki Monday.com upraszcza zarządzanie projektami, jest ułatwienie przydzielania poszczególnych zadań różnym członkom zespołu. Po wykonaniu tej czynności uzyskasz dostęp do kompleksowego widoku „Oś czasu” swoich różnych projektów. Na pierwszy rzut oka ta funkcja pokaże Ci, kto jest odpowiedzialny za każdą część projektu i kiedy zostaną wykonane różne zadania.

(Źródło zdjęcia: Monday.com)

Ale Monday.com nie tylko ułatwia organizowanie Twojej pracy, ale także ułatwia tobie jej wykonywanie. Dzieje się tak, ponieważ ta platforma zawiera zaawansowane narzędzia do współpracy, które pozwalają zespołowi komunikować się ze sobą, udostępniać kluczowe pliki i komentować postęp prac.

Jakby tego było mało, Monday.com może zintegrować się z dziesiątkami platform zwiększających produktywność innych firm, takich jak Mailchimp i Shopify. Jeśli zainwestowałeś już w inne narzędzia, to świetna wiadomość, ponieważ Monday.com będzie działać z Twoim obecnym stackiem technologicznym.

(Źródło zdjęcia: Monday.com)

Interfejs w użyciu

System Monday.com wygląda niesamowicie dzięki kolorowym wzorom i dużym przyciskom, które ułatwiają nawigację między różnymi ekranami. Do podstawowych funkcji, takich jak skrzynka odbiorcza wiadomości, cotygodniowe zadania i wspólne tablice projektów, można uzyskać szybki dostęp za pośrednictwem panelu po lewej stronie interfejsu.

Sprawy są równie proste w mobilnej wersji platformy, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem aplikacji na Androida i iOS. Obecnie praca w ruchu jest bardzo powszechna, więc wspaniale, że Monday.com ułatwia dodawanie nowych zadań i śledzenie postępów członków zespołu na telefonie komórkowym.

(Źródło zdjęcia: Monday.com)

Wsparcie

Gdziekolwiek jesteś w systemie Monday.com, będziesz mógł uzyskać dostęp do pomocy poprzez małą ikonę „pomocy” w prawym dolnym rogu ekranu. Wsparcie jest dostępne za pośrednictwem komunikatora na żywo, ticketów wsparcia i wcześniej przygotowanych webinarów i szkoleń internetowych.

Konkurencyjne rozwiązania

Nie ma wątpliwości, że Monday.com brakuje niektórych zaawansowanych funkcji dostępnych w alternatywnych platformach zarządzania projektami, takich jak Microsoft Project. Jednak projekt systemu Monday.com jest bardziej przyjazny dla użytkownika, co czyni go lepszym wyborem, jeśli nie chcesz spędzać godzin na szkoleniu swojego zespołu, aby z niego korzystać.

Podsumowanie

Monday.com to idealne narzędzie do zarządzania projektami dla każdego, kto szuka dostępnego systemu, z którego faktycznie będzie korzystał ich zespół. Niestety niektóre ważne funkcje, takie jak widoki kalendarza, są dostępne tylko w przypadku droższych subskrypcji. Mimo to Monday.com wyróżnia się zgrabnym wyglądem i elastycznymi integracjami innych firm.

Sprawdź również:

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
ClickUp

ClickUp jest idealny programem do zarządzania projektami zarówno dla początkujących jak również większych firm dzięki bezpłatnemu planowi z nieograniczoną liczbą użytkowników.

Sprawdź już dziś