Recenzje Oprogramowania

NordVPN Opinie i Recenzja – Czy to najlepsza sieć VPN na 2024r. ?

Uaktualnione 1 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Nord VPN bezpieczeństwo w sieci

NordVPN jest prawdopodobnie najbardziej znanym obecnie serwisem VPN na rynku, z ogromną obecnością zdobytą dzięki potężnym kampaniom reklamowym, wydajności ukierunkowanej na bezpieczeństwo i wieloletnim zaufanym usługom. Jednak największy nie zawsze jest najlepszy. W tej recenzji dokonamy kompleksowej oceny wirtualnej prywatnej sieci z Panamy, aby sprawdzić, czy nadal jest warta twojego czasu i pieniędzy.

Skorzystaj z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy

Jeden z najbardziej przystępnych cenowo serwisów VPN
Rejestracja w Panamie umożliwia całkowitą anonimowość w sieci
Znikomy spadek prędkości w przypadku używania lokalnych serwerów

W ramach podsumowania NordVPN przyjrzymy się zespołom NordVPN, równoległej usłudze mającej na celu zapewnienie korzyści bezpieczeństwa sieci NordVPN w środowisku korporacyjnym. Zespoły NordVPN mają wiele funkcji, które sprawiają, że wersja NordVPN dla konsumentów jest tak atrakcyjna, w tym 256-bitowe szyfrowanie, niezawodny przełącznik zabijania i blokowanie złośliwych witryn, dzięki czemu jest to jedna z najlepszych biznesowych sieci VPN na rynku .

Pod koniec tego przeglądu powinieneś dobrze zrozumieć mocne i słabe strony NordVPN i być w stanie podjąć decyzję, czy jest to właściwa usługa VPN, której możesz zaufać, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo w Internecie.

Plany i ceny

Jeśli szukasz konsumenckiej wersji NordVPN, masz cztery opcje do wyboru. Możesz płacić miesięcznie za 11,95 USD miesięcznie, rocznie za 6,99 USD miesięcznie lub co dwa lata za 4,99 USD miesięcznie.

Jak zawsze najlepszy stosunek jakości do ceny jest możliwy dzięki najdłuższej trzyletniej umowie. W sumie 125,64 USD, ten pakiet wiąże się z wysokimi kosztami początkowymi, ale jego wybór oznacza, że ​​miesięczny koszt zostanie obniżony do 3,49 USD. Jednak, podobnie jak wielu dostawców VPN, Nord często oferuje rabaty i oferty, więc warto od czasu do czasu zajrzeć tutaj, aby sprawdzić, czy są dostępne jakieś okazje.

NordVPN strona www

Wszystkie regularne kontrakty NordVPN mają dokładnie te same funkcje, ale sprawy działają nieco inaczej po stronie biznesowej platformy. Najbardziej podstawowy pakiet Teams NordVPN nazywa się planem podstawowym . Płatny rocznie kosztuje 7 USD za użytkownika miesięcznie i zapewnia dostęp do podstawowych funkcji, takich jak panel sterowania dla wielu użytkowników.

Jeśli szukasz niestandardowych bram i serwerów dedykowanych, musisz zamiast tego wybrać pakiet Advanced NordVPN Teams, który kosztuje 9 USD za użytkownika miesięcznie. Pod względem ceny te dwa plany nie są zbyt kosztowne i wypracowują ułamek ceny tańszy niż niektórzy konkurenci.

Jednak aktywne katalogi Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) i scentralizowane zarządzanie są dostępne tylko za pośrednictwem najwyższej klasy pakietu NordVPN Enterprise. Ceny tego ostatecznego planu różnią się w zależności od wielkości twojej organizacji, więc musisz skontaktować się bezpośrednio z NordVPN, aby uzyskać wycenę.

Cechy

NordVPN ma wiele przydatnych funkcji. Po pierwsze, możesz użyć platformy do tunelowania połączenia internetowego przez ponad 5000 serwerów w 59 krajach. Oznacza to, że nawet jeśli próbujesz połączyć się z popularną lokalizacją, prawie na pewno będziesz w stanie znaleźć serwer o odpowiedniej pojemności.

Jednak dla klientów biznesowych warto zauważyć, że sieć zespołów NordVPN jest nieco mniejsza, a serwery obejmują tylko 31 krajów.

Obie edycje platformy mają doskonałe warunki dotyczące prywatności, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji. Surowe zasady braku logowania oznaczają, że poufne informacje przeglądania nie są nigdy rejestrowane na serwerach NordVPN, a funkcja podwójnego szyfrowania umożliwia połączenie z dwoma serwerami jednocześnie, co stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Cebula przez VPN to pogarsza i chociaż może spowalniać połączenia przez routing przez sieć Onion, zapewnia niezrównaną anonimowość. Jeśli chcesz, aby Twoje dane były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, Nord ma kilka zaawansowanych opcji.

Aby chronić urządzenia przed złośliwymi witrynami i oprogramowaniem, NordVPN stworzył CyberSec. Jeśli aktywujesz tę funkcję podczas połączenia, zablokuje ona wyłudzanie informacji, złośliwe oprogramowanie i natrętne reklamy, przyspieszając i poprawiając jakość przeglądania.

Może to również pozornie pomóc w zmniejszeniu widocznego efektu niewielkich opóźnień wprowadzonych przy użyciu dowolnej sieci VPN – podczas gdy twoje połączenie może być ułamkowo wolniejsze, twoje strony będą miały mniej do załadowania.

Interfejs i użytkowanie

Jedną z najbardziej przyjemnych rzeczy w korzystaniu z NordVPN jest to, że istnieje wiele sposobów łączenia się z serwerami NordVPN. Możesz zainstalować wtyczkę do swojej ulubionej przeglądarki, zainstalować aplikację kliencką na urządzeniu mobilnym lub skorzystać z oprogramowania NordVPN na tradycyjnym komputerze stacjonarnym.

Interfejs programu różni się w zależności od tego, której metody używasz, ale klient stacjonarny jest dość charakterystyczny w porównaniu do nijakich konkurentów VPN. Większość interfejsu zajmuje interaktywna mapa, a serwer można wybrać, klikając lokalizację lub szukając kraju na pasku bocznym po lewej stronie.

NordVPN prywatność w sieci

Chociaż ten interfejs jest zachowany w aplikacjach mobilnych, nie działa on tak dobrze z powodu ograniczonej dostępnej przestrzeni. Na kliencie stacjonarnym łatwo jest jednocześnie wyświetlać mapę i listę serwerów, ale domyślnym wyświetlaczem mobilnym jest tylko mapa plus przycisk szybkiego połączenia.

Chociaż jest to przyjemne spojrzenie, w praktyce jest irytujące – szczególnie jeśli planujesz dużo zmienić serwer. Dostępna jest lista serwerów z przesunięciem w górę od dołu ekranu, ale chcielibyśmy to zobaczyć od samego początku.

To drobna kłótnia – same aplikacje działają dość płynnie – ale pewnie ją zauważysz. Jednak ze względu na doskonałą wydajność aplikacji nadal oceniamy NordVPN jako jedną z najlepszych sieci VPN na Androida .

Natomiast interfejs NordVPN Teams jest wyjątkowo stonowany. Po otwarciu wersji Teams na komputer zobaczysz prosty czarny pasek boczny z listą dostępnych serwerów. Uważamy, że NordVPN zdecydowanie wezwał do usunięcia wszystkich kreskówkowych elementów projektu z tej zorientowanej na biznes wersji aplikacji.

NordVPN ustawienia

Pod względem prędkości NordVPN działa dobrze i znajduje się w górnej części zestawu. Po podłączeniu do pobliskich serwerów NordVPN, prędkość pobierania testowego na naszej brytyjskiej linii 75 MB / s spadła o około 6-8%, co w praktyce jest dość znikome.

W naszych testach w Stanach Zjednoczonych Nord dostarczył prędkości 125-300 MB / s na naszej szybszej linii testowej 600 Mb / s. Chociaż wydaje się to dość drastyczny spadek, nie jest niczym niezwykłym i jest bardziej niż użyteczny do przesyłania strumieniowego wideo HD i innych codziennych zadań.

Wsparcie

Klienci NordVPN mogą zgłaszać problemy techniczne i rozliczeniowe z agentami obsługi klienta o każdej porze dnia dzięki całodobowej pomocy na czacie na żywo. Podczas przeglądu NordVPN zadaliśmy agentom kilka przykładowych pytań za pośrednictwem tej usługi, a zespół szybko odpowiedział pomocną poradą.

Jeśli nie chcesz rozmawiać, jest mnóstwo dobrze napisanych artykułów z najczęściej zadawanymi pytaniami i stron poświęconych rozwiązywaniu problemów. Jeśli jednak przeszukujesz strony i nie znajdujesz nic, co mogłoby pomóc, zawsze radzimy wskoczyć na czat na żywo, aby rozwiązać ten problem – jako istotną funkcję, za którą płacisz za subskrypcję, marnowanie czasu byłoby nieużywane jeśli potrzebujesz.

W zależności od poziomu usługi klienci NordVPN Teams mogą uzyskać ulepszoną usługę wsparcia w postaci priorytetowych odpowiedzi na czacie, a nawet całodobową linię pomocy technicznej. Biorąc pod uwagę zwiększone koszty konta w NordVPN Teams i przypuszczalnie ważniejsze rzeczy, które robią użytkownicy, wydaje się to właściwe i doceniamy, że poświęcono czas na ich skonfigurowanie.

Alternatywy

Jeśli szukasz VPN do użytku osobistego, ale nie możesz znieść ceny NordVPN, zalecamy przyjrzeć się Surfshark. Dzięki wielu takim samym funkcjom za prawie połowę ceny jest to świetna opcja oszczędzania pieniędzy. Będziesz jednak musiał poświęcić niektóre z dogłębnych funkcji bezpieczeństwa, takich jak Cebula przez VPN.

Z drugiej strony, jeśli szukasz VPN, który zaspokoi Twoje potrzeby biznesowe, warto zastanowić się nad Perimeter 81 jako alternatywą dla zespołów NordVPN. Ta sieć VPN wykorzystuje obwody programowe do tworzenia łatwych do zarządzania i bezpiecznych systemów sieciowych – i choć jest nieco nieco droższa, przewyższa nasz najlepszy biznesowy przewodnik po zakupach VPN .

NordVPN: Ostateczny werdykt

NordVPN nadal zapewnia doskonałe bezpieczeństwo, świetne prędkości połączeń i najwyższą jakość obsługi. Jego łatwość użycia i zaawansowane funkcje dogłębne sprawiają, że NordVPN jest dobrym wyborem zarówno dla początkujących, jak i weteranów VPN, z jedynie dziwnym interfejsem aplikacji do narzekań.

Plusy

  • Ugruntowana marka z mnóstwem serwerów
  • Zarządzaj połączeniami VPN swojego zespołu
  • Dodatkowe funkcje, takie jak Cebula przez VPN

Minusy

  • Niektóre problemy z interfejsem użytkownika

Wyposażony w unikalną funkcjonalność i chroniony ścisłą polityką braku logów, NordVPN ma świetny stosunek jakości do ceny i oferuje zrównoważone wrażenia – z pewnością prowadzi naszą ulubioną ExpressVPN za swoje pieniądze. Jest nawet wystarczająco bezpieczny, aby używać go do delikatnej pracy biznesowej, i możesz w pełni z tego skorzystać, subskrybując Zespoły NordVPN.

Chociaż jego aplikacje są nieco utrudnione przez niezręczny interfejs, a prędkości w USA nie są tak błyskawiczne, jak niektórzy z rywali, są to małe skargi i Nord z pewnością nadal jest wart rozważenia.

Skorzystaj z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy

Jeden z najbardziej przystępnych cenowo serwisów VPN
Rejestracja w Panamie umożliwia całkowitą anonimowość w sieci
Znikomy spadek prędkości w przypadku używania lokalnych serwerów

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
NordVPN

NordVPN to szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązanie do anonimowego przeglądania sieci. Zdecydowanie jedno z najlepszych w chwili obecnej na rynku.

Promocje do -68%

Sprawdź już dziś