VPN

Najlepsze darmowe VPN na 2024r.

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Bezpłatna sieć VPN brzmi jak idealne rozwiązanie — całkowita anonimowość w Internecie, odblokowane witryny strumieniowe i swoboda przeglądania tego, co chcesz, bez obawy, że zostaniesz śledzony, a wszystko to bez wydawania ani grosza. Czy tego jednak możesz realistycznie oczekiwać?

Zanim zaufasz usłudze chroniącej Twoją aktywność online, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa bezpłatna sieć VPN, w jaki sposób dostawcy mogą sobie pozwolić na oferowanie bezpłatnej usługi w pierwszej kolejności oraz jakie poświęcenia będziesz musiał ponieść w zakresie funkcjonalności i prywatności aby zaoszczędzić sobie tych pieniędzy. 

Nie zdziwisz się, gdy usłyszysz, że żadna darmowa sieć VPN nie może dorównać najlepszym usługom VPN , ale dla zwykłych użytkowników mogą one być przydatnym narzędziem do dyspozycji. Chociaż jest mało prawdopodobne, że zapewnią Ci dostęp do bibliotek Netflix na całym świecie, mogą pracować w mgnieniu oka, jeśli chcesz bezpiecznie uzyskać dostęp do poczty e-mail w publicznej sieci Wi-Fi lub przeprowadzić wyszukiwanie, o którym nikt nie powinien się dowiedzieć.

Czy warto korzystać z darmowej sieci VPN?

Jeśli zamierzasz otrzymać darmową sieć VPN, musisz znać fakty. Po pierwsze, mogą wiązać się z ukrytymi kosztami – możesz dostać reklamy wstrzykiwane do przeglądarki lub, co gorsza, skończyć na sprzedaży danych lub użyciu urządzenia jako węzła wyjściowego dla innych użytkowników.

Jeśli chcesz uzyskać najlepszą możliwą usługę, zalecamy zarejestrowanie się u płatnego dostawcy. Nasza najwyżej oceniana sieć VPN to ExpressVPN , ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, polecamy Surfshark. Za mniej niż 2,50 USD miesięcznie będziesz mieć nieograniczoną liczbę danych i jednoczesnych połączeń, a także szczegółowe funkcje niedostępne w darmowych sieciach VPN.

Jeśli jednak nie masz zamiaru testować darmowej sieci VPN, poniżej podsumowaliśmy pięć najlepszych, którym udaje się uniknąć zbytniego narażania użyteczności i oferują realne alternatywy dla płatnych usług dla zwykłych użytkowników.

1.  ExpressVPN – korzystaj z najlepszej sieci VPN bez ryzyka przez 30 dni
ExpressVPN to nasza najwyżej oceniana sieć VPN i najlepsza usługa na rynku. Jeśli nie masz zamiaru płacić, Express oferuje  30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy,  dzięki czemu możesz ją przetestować bez ryzyka.

Zaoszczędź 49%: Uzyskaj trzy miesiące za darmo w abonamencie rocznym

2. Surfshark – z łatwością najlepsza tania sieć VPN
Jeśli chcesz światowej klasy sieci VPN, ale nie możesz sobie pozwolić na rzucanie się w oczy, Surfshark to świetna opcja. Odblokowuje wszystkie witryny strumieniowe i ma świetne funkcje prywatności, a za jedyne 2,49 USD miesięcznie jest to świetna wartość. Co więcej, oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez ryzyka.

3. NordVPN – gigant VPN ukierunkowany na bezpieczeństwo
Prawdopodobnie najsłynniejszy VPN na scenie, NordVPN zapewnia bardzo bezpieczną opcję. Może odblokować prawie wszystkie witryny strumieniowe, w tym Netflix, i nie jest to zła wartość. Dodatkowo będziesz objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Najlepsze darmowe usługi VPN, z których możesz skorzystać już dziś:

DostawcaProtonVPN logo icon with transparent background

PrivadoVPN

ProtonVPN logo icon with transparent background

 ProtonVPN

Hide.me

Hide.me

TunnelBear

TunnelBear

AtlasVPN logo icon with transparent background

Windscribe

Nielimitowane prędkości
Darmowy przesył na miesiąc10 GBBrak limitów10 GB500 MB10 GB
Kraje z serwerami10344211
Kompatybilność z Netlixem
Dozwolony ruch P2P
Poziom enkrypcjiAES 256-BitAES 256-BitAES 256-BitAES 256-BitAES 256-Bit
System operacyjnyWindows, Mac, iOS, Android, Android TV, Fire TVWindows, Mac, iOS, Android, Android TV, Linux, ChromebookWindows, Mac, iOS, Android, Linux, Android TV, Fire TVWindows, Mac, iOS, AndroidWindows, Mac, iOS, Android, Fire TV
WitrynaOdwiedź PrivadoVPN Odwiedź Proton VPNOdwiedź Hide.meOdwiedź TunnelBearOdwiedź Windscribe

Ranking Najlepszych Darmowych Serwisów VPN:

1. PrivadoVPN

Najlepsza darmowa sieć VPN dla użytkowników systemów Windows i Mac

PrivadoVPN to obecnie najlepsza darmowa sieć VPN — zaskakująca nowość ze świetnym interfejsem i doświadczeniem użytkownika .

FunkcjaWydajność bezpłatnej wersji PrivadoVPN
TorrentyDozwolony
Netflixatak
Jednoczesne połączenia1
Lokalizacje serwerów10 krajów
Limit danych10 GB miesięcznie
Ograniczenie prędkościNic
SzyfrowanieAES 256-bitowy
Cena £Całkowicie za darmo
Strona internetowaOdwiedź stronę PrivadoVPN

Powody, dla których warto wybrać PrivadoVPN:

PrivadoVPN obiecuje zachować prywatność i doskonale to robi. Istnieje wiele powodów, dla których ten dostawca znalazł się na szczycie listy.

Przede wszystkim PrivadoVPN współpracuje z systemami Windows, Mac, iOS, Android i Android TV. PrivadoVPN ma również aplikację FireStick  , dzięki czemu możesz używać tej sieci VPN również na różnych inteligentnych telewizorach .

Co więcej, biorąc pod uwagę, że jest to darmowa sieć VPN, istnieje wiele lokalizacji serwerów do wyboru: Frankfurt, Zurych, Paryż, Londyn, Amsterdam, Nowy Jork, Waszyngton, Miami, Los Angeles, Montreal, Meksyk i Buenos Aires.

PrivadoVPN oferuje nieograniczone prędkości , o ile mieścisz się w miesięcznym limicie danych 10 GB. Pamiętaj, że po wyczerpaniu 10 GB miesięcznych danych nadal możesz korzystać z PrivadoVPN. Będziesz ograniczony do jednego serwera i prędkości 1 Mbit, ale nadal będziesz chroniony i anonimowy.

Jesteśmy również pod wrażeniem prywatności oferowanej przez PrivadoVPN. Ten dostawca VPN ma siedzibę w Szwajcarii. Ten kraj jest znany z surowych przepisów dotyczących ochrony prywatności. W związku z tym PrivadoVPN może zaoferować użytkownikom ścisłą politykę zerowych logów.

PrivadoVPN zapewnia również doskonałe bezpieczeństwo danych dzięki silnym protokołom szyfrowania: IKEv2, WireGuard i OpenVPN. Wreszcie, PrivadoVPN Free jest również wyposażony w automatyczny wyłącznik awaryjny .

Jest to niezbędna funkcja bezpieczeństwa, często spotykana tylko w płatnych usługach VPN. Jeśli poważnie myślisz o anonimowym przeglądaniu sieci , jest to świetny wybór.

Korzystanie z PrivadoVPN dla Netflix i torrentów

Kolejną ogromną zaletą PrivadoVPN jest to, że współpracuje z Netflix . Większość darmowych VPN nie jest kompatybilna z Netflix, więc możemy tylko pochwalić PrivadoVPN pod tym względem.

Uwaga: Netflix ma na celu uniemożliwienie użytkownikom dostępu do ich usług za pośrednictwem sieci VPN. Oznacza to, że wiele serwerów VPN jest obecnie blokowanych przez Netflix. Dotyczy to nawet wielu płatnych sieci VPN. Często wystarczy po prostu zmienić serwer. Jeśli to nie zadziała, możesz skontaktować się z obsługą klienta VPN .

PrivadoVPN pozwala również swoim użytkownikom na torrentowanie do woli. Próbowaliśmy pobrać kilka torrentów i mogliśmy to zrobić bez żadnych problemów.

Czy PrivadoVPN ma jakieś ograniczenia?

W przypadku PrivadoVPN należy pamiętać o kilku ograniczeniach. Po pierwsze, nie ma dedykowanej aplikacji dla systemu Linux . W związku z tym użytkownicy Linuksa mogą lepiej korzystać z Windscribe.

Z bezpłatnej wersji PrivadoVPN możesz korzystać jednocześnie tylko na jednym urządzeniu . Możesz jednak dość łatwo obejść ten problem, tworząc kilka kont przy użyciu różnych (anonimowych) adresów e-mail.

Poza tym PrivadoVPN wypadło naprawdę dobrze w naszych testach i ma kilka imponujących funkcji, których nie można oczekiwać od bezpłatnej usługi.

Werdykt dotyczący PrivadoVPN

PrivadoVPN jest w tej chwili wyborem naszego redaktora na najlepszą darmową sieć VPN. Ma piękną aplikację, działa intuicyjnie, jest szybki i przyjazny dla użytkownika. Odświeżający nowy gracz — i taki, którego warto mieć na oku. Dogłębnie przetestowaliśmy również wersję premium Privado.

2. ProtonVPN

Naprawdę bezpieczny z nieograniczoną ilością danych – Najlepsza darmowa sieć VPN

Specyfikacje:

 • Liczba serwerów: 3
 • Lokalizacje serwerów: 3
 • Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 1
 • Limit danych: Nieograniczony
 • Czat na żywo 24/7: Nie

 • Dlaczego warto spróbować?
 • Nieograniczony limit danych
 • Świetna prywatność
 • Kilka lokalizacji serwerów
 • Intuicyjna aplikacja komputerowa
 • Dlaczego potencjalnie się wstrzymać?
 • Brak funkcji Secure Core lub P2P

Przetestowaliśmy całą gamę bezpłatnych usług VPN i okazało się, że ​​żaden z nich nie może się równać z imponującą listą funkcji i wydajnością szwajcarskiego dostawcy – ProtonVPN.

Po pierwsze, tym, co odróżnia ProtonVPN od pakietu, jest fakt, że zapewnia nieograniczoną ilość danych — jest to jedyna darmowa sieć VPN, którą naprawdę możesz ustawić i zapomnieć, nie martwiąc się o to, ile danych używasz.

Chociaż bezpłatna opcja ProtonVPN nie zapewnia dostępu do ekskluzywnych regionalnych treści Netflix (w tym celu musisz uaktualnić), odkryliśmy, że jest ona w stanie oglądać Netflix Originals, a YouTube również nie wydaje się być problemem – aktualizacja będzie, jednak uzyskaj dobrą wydajność przesyłania strumieniowego na całej planszy.

Oczywiście istnieją pewne ograniczenia – w końcu dostawca chce, abyś zaczął płacić w pewnym momencie. W godzinach szczytu zauważysz, że prędkości spadają, ponieważ płacący użytkownicy mają pierwszeństwo przed przepustowością, będziesz mieć dostęp tylko dla jednego urządzenia na raz, nie otrzymasz wsparcia P2P ani Secure Core i tylko trzy lokalizacje do zabawy.

Jednak w porównaniu z konkurencją, polityka zerowego logowania ProtonVPN, doskonały nieograniczony plan danych i obsługa szerokiej gamy urządzeń, a także funkcjonalna ochrona przed wyciekami, dzielone tunelowanie i niestandardowe serwery DNS łączą się, aby stworzyć najbardziej wszechstronny darmowy VPN jak dotąd testowaliśmy. Jeśli potrafisz żyć z kompromisami, gorąco polecamy.

3. Hotspot Shield

Przyzwoita darmowa sieć VPN z dużymi limitami danych

Specyfikacje:

 • Liczba serwerów: 1
 • Lokalizacje serwerów: 1
 • Maksymalne obsługiwane urządzenia: 5
 • Limit danych: 500 MB dziennie
 • Czat na żywo 24/7: Nie

 • Dlaczego warto spróbować?
 • 500 MB dziennego limitu danych
 • Łatwy w użyciu
 • Przydatne rozszerzenie do Chrome
 • Dlaczego potencjalnie się wstrzymać?
 • Poprzednie problemy z Google
 • Niektóre drobne logowanie

W naszej recenzji Hotspot Shield oceniamy płatną sieć VPN dostawcy jako jedną z najlepszych, więc nie powinno dziwić, że bezpłatna oferta VPN jest również dobra. Zapewnia dobre prędkości (choć nie tak szybkie, jak wersja płatna) i hojny dzienny limit danych wynoszący 500 MB, dzięki czemu doskonale nadaje się do zachowania prywatności w Internecie.

Jak tylko otworzysz aplikację, będziesz wiedział, że to profesjonalny zestaw, ponieważ aplikacje są zgrabne i działają bardzo dobrze. Jednak, chociaż będziesz mógł zobaczyć wszystkie serwery premium w aplikacji, darmowi użytkownicy są ograniczeni tylko do jednej lokalizacji w USA.

Jednak z Hotspotem to nie wszystko. W przeszłości mieliśmy problem z dostępem do wyszukiwarki Google z wyświetlanym błędem 403. Jednak w naszych ostatnich testach wydaje się, że zostało to naprawione. Jednak sama Hotspot Shield blokuje dostęp do Netflix dla darmowych użytkowników, więc nie będziesz mógł niczego oglądać, gdy jest włączony.

Istnieją również pewne obawy związane z reklamą i logowaniem. Powszechnie twierdzi się, że Hotspot Shield wstrzykuje reklamy do przeglądania w celu dotowania bezpłatnych użytkowników, ale z naszego doświadczenia tak naprawdę nie zauważyliśmy żadnej różnicy. To, co dostawca zbiera o użytkownikach (wykorzystana przepustowość, Twój system operacyjny, czas połączenia i więcej), jest trochę niepokojące.

Ogólnie rzecz biorąc, Hotspot Shield to bardzo wydajna darmowa sieć VPN – a płatna wersja jest doskonała – ale faktem jest, że obecnie dostępnych jest więcej wszechstronnych, elastycznych i bezpiecznych opcji.

4. Windscribe

Spory limit danych a także wysokie bezpieczeństwo

Specyfikacje:

 • Liczba serwerów: 10+
 • Lokalizacje serwerów: 10+
 • Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 1
 • Limit danych: 10 GB miesięcznie
 • Czat na żywo 24/7: Nie

 • Dlaczego warto spróbować?
 • Doskonała prywatność
 • Do 10 GB miesięcznie darmowych danych
 • R.O.B.E.R.T. jest bardzo przydatny
 • Dlaczego potencjalnie się wstrzymać?
 • Słaby UI
 • Słabe wsparcie

Usługa premium Windscribe jest doskonała, co przekłada się również na bezpłatną sieć VPN. Po zarejestrowaniu się będziesz mieć szansę na zdobycie 2 GB miesięcznie bez przekazywania jakichkolwiek informacji lub 10 GB, jeśli podasz adres e-mail.

Podoba nam się również to, że możesz wybierać spośród wielu serwerów, w tym Ameryki Północnej, Europy, Hongkongu i niedawno dodanej Turcji. Oczywiście, jeśli dokonasz aktualizacji, otrzymasz znacznie większy wybór, ale jest to hojne dla darmowej sieci VPN.

Co ciekawe, darmowa sieć VPN Windscribe jest znana z tego, że może uzyskać dostęp do Netflix. Chociaż w żaden sposób nie możemy tego zagwarantować, ponieważ bramki ciągle się poruszają, jeśli szukasz darmowej sieci VPN dla Netflix, możesz zrobić o wiele gorzej – a do tego dostaniesz bloker reklam, zaporę sieciową i deklaracje braku… Logowanie.

Jednak aplikacje Windscribe nieco zawiodły – interfejs jest dość ciasny i może sprawić, że znalezienie ustawień będzie trudne. Ale jeśli trzymasz się zalecanych ustawień i po prostu włączasz i wyłączasz (lub po prostu przyzwyczaisz się do interfejsu użytkownika), jest to całkowicie sprawne. Warto również zauważyć, że ani płatne, ani darmowe wersje nie otrzymują wsparcia 24/7, więc możesz zostać na lodzie, jeśli coś pójdzie nie tak

Ogólnie rzecz biorąc, Windscribe to porządna darmowa usługa VPN, która jest prosta i skuteczna.

5. VPN TunnelBear

Świetna ochrona tożsamości za darmo

Specyfikacje:

 • Liczba serwerów: 1000
 • Lokalizacje serwerów: 20+
 • Maksymalne obsługiwane urządzenia: 5
 • Limit danych: 500 MB miesięcznie
 • Czat na żywo 24/7: Tak

 • Dlaczego warto spróbować?
 • Całkowicie przyjazny dla użytkownika
 • Doskonałe gwarancje bezpieczeństwa
 • Dostępne na komputerach stacjonarnych i mobilnych
 • Dlaczego potencjalnie się wstrzymać?
 • Znikomy limit danych

TunnelBear jest własnością nikogo innego, jak giganta bezpieczeństwa McAfee, a wraz z tym wiąże się z poważną infrastrukturą i inwestycją – nie jest to darmowy VPN dla przemysłu chałupniczego. 

Pierwszą rzeczą, którą zauważyliśmy w naszej recenzji TunnelBear, była czysta, prosta aplikacja, która ułatwia zarówno czarującym dzieciom, jak i luddytom rozpoczęcie pracy w kilka sekund. Jednak z tym wiąże się zauważalny brak funkcji, chociaż docelowi odbiorcy TunnelBear prawdopodobnie nie są zbyt zainteresowani dostosowywaniem ustawień DNS lub różnicą między OpenVPN UDP i TCP.

Nie musisz podawać zbyt wielu danych osobowych, aby się zarejestrować – wystarczy adres e-mail – a to z pewnością wzbudza zaufanie do bezpieczeństwa VPN. Świetnie nadaje się do sprawdzania wiadomości e-mail lub bankowości internetowej w prywatności.

Jednak TunnelBear ma nędzny limit 500 MB miesięcznie, co oznacza, że ​​po kilku filmach na Facebooku i e-mailach z załącznikami możesz zbliżać się do swojego miesięcznego limitu. Dodatkowo, dla wszystkich, z wyjątkiem najbardziej niedoświadczonych użytkowników, brak funkcjonalności będzie bardziej utrudnieniem niż pomocą.

Ale jeśli nie masz nic przeciwko i potrzebujesz sprawdzonej, bezpiecznej darmowej sieci VPN do bardzo okazjonalnego użytku, TunnelBear jest świetną opcją.

6. Speedify

Bezpieczeństwo bez kompromisów na prędkości

Specyfikacje:

 • Liczba serwerów: 1000+
 • Lokalizacje serwerów: 50+
 • Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 1
 • Limit danych: 10 GB miesięcznie
 • Czat na żywo 24/7: Nie

 • Dlaczego warto spróbować?
 • Wzmacniacze wydajności
 • Doskonała prywatność
 • Dlaczego potencjalnie się wstrzymać?
 • Potrzebuje wielu połączeń do użycia
 • Firma zarejstrowana w USA

Speedify, jak sama nazwa wskazuje, to VPN, który oferuje doskonałą wydajność połączenia na ponad 1000 serwerów w ponad 50 krajach – i robi to bez ograniczania bezpieczeństwa. Możesz cieszyć się w pełni zaszyfrowanym systemem bezpieczeństwa, podczas gdy technologia turbo-boostingu oprogramowania jest w stanie zapewnić maksymalną możliwą prędkość przez cały czas połączenia, a w naszej recenzji Speedify zapewniła prędkość ponad 400 Mb/s.

To inteligentne oprogramowanie umożliwia korzystanie z wielu połączeń w celu zwiększenia prędkości – na przykład zarówno Wi-Fi, jak i połączenia danych 4G na urządzeniu mobilnym – zapewniając najwyższą prędkość. Haczyk polega na tym, że wykorzystanie danych mobilnych może pochłonąć przydział Twojego operatora, jeśli jest ograniczony co miesiąc.

Co miesiąc Speedify udostępnia 10 GB darmowych danych. To świetnie, jeśli będziesz używać go przez dłuższy czas, ale musisz pamiętać, że zniknął, zniknął. Ponadto Speedify jest firmą z siedzibą w USA, co oznacza, że ​​podlega federalnym nakazom przeszukania. Czy z tymi informacjami, co chcesz.

7. LibraVPN

VPN bez potrzeby zakładania konta

Specyfikacje:

 • Liczba serwerów: 300+
 • Lokalizacje serwerów: 9
 • Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: Nieograniczony
 • Limit danych: Brak ograniczeń przepustowości
 • Czat na żywo 24/7: Nie

 • Dlaczego warto spróbować?
 • Brak potrzeby zakładania konta
 • Doskonała prywatność i anonimowość
 • Brak ukrytych opłat
 • Dlaczego potencjalnie się wstrzymać?
 • Nowy gracz na rynku
 • Okazjonalny brak 100% uptime

LibraVPN TO zupełnie nowa usługa VPN, której jedynym celem jest stworzenie bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do dowolnych treści na całym świecie. Utworzona przez grupę entuzjastów Internetu i cyberbezpieczeństwa, głównym celem LibraVPN jest ponowne przywrócenie dostępu do Internetu. 

LibraVPN obsługuje wiodące w branży, zaawansowane protokoły szyfrowania VPN, takie jak OpenVPN i IKEv2 z silnym kluczem AES-256-bitowym i uwierzytelnianiem SHA256. Dzięki ponad 300 serwerom w 9 krajach użytkownicy LibraVPN mogą ominąć wszelkie ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do dowolnych globalnych treści.

Często zadawane pytania dotyczące bezpłatnego VPN

Dla kogo najlepsze są darmowe VPN?

Nawet najlepsze darmowe usługi VPN nadają się tylko do sporadycznego użytku, na przykład podczas podróży lub w kawiarni. Po prostu nie zapewniają wystarczającego wykorzystania danych ani szybkości dla całodobowych domowych połączeń VPN. Jeśli chcesz cały czas szyfrować cały domowy ruch internetowy, powinieneś płacić za jedną z najlepszych usług VPN – naszym najlepszym wyborem jest ExpressVPN.

Jeśli usługa VPN ma siedzibę w USA, będzie podlegać nakazom przeszukania przedstawionym przez amerykańskie organy ścigania. Ponadto wszystkie bezpłatne usługi VPN rejestrują połączenia użytkowników, bez względu na to, co twierdzi usługa.

Wiele z usług, które tutaj sprawdzamy, ma siedzibę w Kanadzie, Szwajcarii lub Niemczech, które mają silniejsze przepisy dotyczące prywatności, ale jedna z kanadyjskich usług, TunnelBear, została niedawno kupiona przez amerykańską firmę i będzie musiała honorować nakazy i wezwania USA na mocy nowego Prawo Stanów Zjednoczonych.

Jak działa darmowa sieć VPN?

Darmowe usługi VPN szyfrują Twoje dane podczas przesyłania, tworząc wirtualny tunel przez Internet. To oddziela pakiety danych od niezliczonych innych wokół nich, dopóki nie dotrą do węzłów wyjściowych usługi wiele mil od miejsca, w którym się znajdujesz.

Nie tylko dane są zaszyfrowane, jak podczas normalnej, bezpiecznej sesji internetowej, ale również ukryte są informacje o routingu dotyczące nadawcy i zamierzonego odbiorcy.

Obecnie najpopularniejszymi protokołami VPN są OpenVPN i różne implementacje protokołu IPsec, które zawierają protokół IPsec sam lub w połączeniu z protokołem Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) lub Internet Key Exchange w wersjach 1 i 2 (IKEv1 i IKEv2).

Szyfrowanie i rozszyfrowywanie danych przez VPN może czasami spowolnić ruch internetowy do indeksowania. Najlepsza darmowa sieć VPN będzie miała szybkie serwery połączone z ogromnymi potokami danych, aby zminimalizować ten spadek wydajności. Mają też tysiące serwerów zlokalizowanych w wielu krajach, od Albanii po Zimbabwe.

Czy istnieje całkowicie darmowa sieć VPN?

Cóż, to zależy od tego, co zaklasyfikujesz jako „darmowe”. Istnieje wiele darmowych sieci VPN, które nie pozbawiają Cię gotówki, ale możesz za nie płacić, oglądając reklamy, a nawet nieświadomie przekazując im swoje dane do sprzedaży.

Najlepsze bezpłatne usługi VPN to zazwyczaj „darmowe wersje”, które mają na celu zasmakowanie płatnego produktu przed poproszeniem o przekazanie pieniędzy. Najlepsi dostawcy, tacy jak ProtonVPN i Windscribe, robią to, korzystając z limitów danych i ograniczeń serwera, aby stworzyć zachętę do aktualizacji. Wiele osób to robi, co w całości pokrywa koszty firmy.

Zalecamy unikanie jakiejkolwiek darmowej sieci VPN, która nie ma płatnej opcji – jeśli nie ma płatnej bazy klientów wspierającej rozwój oprogramowania, kto wie, skąd firma czerpie pieniądze?

Kiedy darmowa sieć VPN może nie być dobrym wyborem?

Bezpłatna sieć VPN prawdopodobnie nie będzie dostępna dla osób, które chcą przesyłać strumieniowo lub torrentować, lub osób szukających sieci VPN do gier . To dlatego, że te czynności zużywają mnóstwo danych. Jeśli masz nieograniczoną ilość danych w sieci VPN, nie stanowi to problemu, ale jeśli masz tylko 500 MB do zabawy, to tylko około jednego odcinka w standardowej rozdzielczości na Netflix – i to tylko wtedy, gdy faktycznie możesz uzyskać dostęp do usługi.

Ponadto może się okazać, że prędkość połączenia spada, a dla graczy i torrentów jest to zabójcze. Działania te opierają się na wysokich prędkościach i tylko najlepiej płatne szybkie usługi VPN mogą to zapewnić.

Wreszcie, niektóre darmowe VPN borykają się z problemami z prywatnością, a dodawanie reklam może być prawdziwym problemem dla użytkowników. Jeśli potrzebujesz najbezpieczniejszej usługi, będziesz musiał za nią zapłacić – przynajmniej wtedy będziesz dokładnie wiedzieć, w jaki sposób Twoja sieć VPN zarabia pieniądze, zamiast mieć nadzieję, że nie wykorzystuje Twoich danych do zarabiania pieniędzy.

Czy darmowe VPN są legalne?

Krótko mówiąc, tak. Samo oprogramowanie VPN jest nie mniej legalne niż jakiekolwiek inne oprogramowanie głównego nurtu.

Jednak używanie go jako torrentowej sieci VPN do pobierania plików chronionych prawem autorskim jest nadal nielegalne, podobnie jak dostęp do wszelkich innych nielegalnych treści. 

Zasadniczo, chociaż posiadanie i używanie darmowej sieci VPN jest całkowicie legalne, nie oznacza to, że nielegalne działania są legalne tylko dlatego, że utrudnia to wykrycie przestępstwa.

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
NordVPN

NordVPN to szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązanie do anonimowego przeglądania sieci. Zdecydowanie jedno z najlepszych w chwili obecnej na rynku.

Promocje do -68%

Sprawdź już dziś