Recenzje Oprogramowania

Ranking Najlepszy VPN dla Chrome (Ranking 2024)

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie . Tylko w zeszłym roku mieli aż 63,59% udziału w rynku światowym. Dlatego tak ważne są świetne sieci VPN dla przeglądarki Chrome

Przeglądarka obsługuje instalowanie dodatkowych dodatków. Dzięki dodatkom VPN możesz nie tylko ukryć swój adres IP, ale także ominąć liczne ograniczenia sieciowe. Mając to na uwadze, oto niektóre z najlepszych sieci VPN dla Chrome .

Najlepsze rozszerzenia VPN do Chrome w 2024 r.

 1. Surfshark – najlepsze rozszerzenie Chrome VPN dla bezpieczeństwa
 2. NordVPN – najlepsza Chrome VPN do bezpiecznego przeglądania i płatności online
 3. ExpressVPN – najlepsze rozszerzenie Chrome VPN do kontroli pełnego klienta VPN
 4. Private Internet Access – najlepsze rozszerzenie Chrome VPN dla dostępnych funkcji

Najlepsze rozszerzenia Chrome VPN – nasza lista:

Przejrzeliśmy wiele sieci VPN i wyeliminowaliśmy te, które nie mają rozszerzeń Google Chrome. Następnie przetestowaliśmy je pod kątem codziennego użytku i sprawdziliśmy, jakie mają zabezpieczenia. Poniższa lista sprowadza się do naszych wszystkich ustaleń.

1. Surfshark – nasz wybór nr.1

Logo Surfshark

Oparte na:

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Dedykowane rozszerzenie chromowane:

TAk

Połączenia jednoczesne:

bez limitu

Serwery/kraje:

3200 serwerów w 65 krajach

W tym roku Surfshark będzie obchodził swoje trzecie urodziny. W tym czasie VPN ugruntował swoją pozycję jako jedna z najlepszych usług na rynku.

Surfshark obsługuje szeroką gamę systemów operacyjnych i urządzeń , w tym dodatki do przeglądarek, a w szczególności Google Chrome. Samo rozszerzenie jest proste i minimalne, dzięki czemu będziesz mógł szybko połączyć się z wybranym serwerem.

Będziesz mógł wybierać spośród tych samych serwerów, które otrzymujesz w ich aplikacji . Możliwe jest nawet włączenie funkcji Clear Web , która działa jako filtr złośliwego oprogramowania i witryn phishingowych. Obejmuje to wszystkie podstawy, jeśli potrzebujesz lekkiego rozwiązania.

Ponadto rozszerzenie zostało oddzielnie zbadane przez penetratorów Cure53 . Daje to dodatkowy stopień pewności, że korzystasz z bezpiecznego narzędzia do cyberbezpieczeństwa. Nie wspominając o tym, że ma również swoje zastosowania rozrywkowe. Na przykład odblokowuje Netflix i inne platformy streamingowe.

Kiedy bierzesz również pod uwagę bardzo przystępną cenę , jest to bardzo trudny pakiet, któremu można się oprzeć.

Plusy

 • Filtry internetowe
 • Rozszerzenie z niezależnym audytem
 • Przystępna cena
 • Odblokowuje większość usług przesyłania strumieniowego
 • Serwery tylko z pamięcią RAM

Cons

 • Brak darmowej wersji
 • Brak wsparcia telefonicznego

2. NordVPN — jedna z najbezpieczniejszych i najszybszych sieci VPN

logo nordvpn

Oparte na:

Panama

Dedykowane rozszerzenie chromowane:

TAk

Połączenia jednoczesne:

6

Serwery/kraje:

5542 serwery w 59 krajach

NordVPN jest jedną z najlepszych ogólnych sieci VPN, więc nic dziwnego, że jest to również świetny dodatek do przeglądarki Chrome. Ich rozszerzenie blokuje protokoły komunikacyjne WebRTC, które opierają się na Javascript. Są one niebezpieczne, ponieważ mogą ujawnić Twój adres IP. Tak więc, nawet jeśli używasz klienta VPN, nie zaszkodzi zainstalować rozszerzenie obok.

Nie tak dawno temu NordVPN dodał listę obejścia , która działa jako dzielone tunelowanie na poziomie przeglądarki . Możesz dodać do listy określone witryny internetowe, które będą je wykluczać podczas przeglądania, łącząc się bezpośrednio. Działa najlepiej ze stronami bankowymi, ponieważ czasami zwracają one błędy, gdy łączysz się przez VPN.

Ponadto rozszerzenie NordVPN Chrome ma również przełącznik CyberSec . Dzięki temu możesz odfiltrować strony internetowe, zanim zostaną załadowane. Automatycznie blokuje złośliwe oprogramowanie i witryny phishingowe. Ta funkcja nie wymaga nawet pobierania i instalowania aplikacji NordVPN.

Ich rozszerzenie jest prostym, ale skutecznym narzędziem do ominięcia blokad witryn internetowych z ograniczeniami geograficznymi i zwiększenia ogólnej prywatności w Internecie. Cały ruch Twojej przeglądarki będzie szyfrowany za pomocą protokołu Transport Layer Security (TLS 1.2) . Więc cokolwiek robisz online, zostanie z tobą.

Plusy

 • Tunelowanie dzielone
 • Świetne prędkości
 • filtr sieciowy
 • Odblokowuje Netflix
 • Anonimowe opcje płatności
 • Blokuje WebRTC
 • Zniżki na dłuższe abonamenty

Cons

 • Brak bezpłatnego okresu próbnego
 • Rejestracja wymaga adresu e-mail

3. ExpressVPN – rozszerzenie i zdalne sterowanie dla Twojej sieci VPN

ekspresowe logo VPN

Oparte na:

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Dedykowane rozszerzenie chromowane:

TAk

Połączenia jednoczesne:

5

Serwery/kraje:

3000 serwerów w 91 krajach

ExpressVPN zapożycza nazwę od opcji ekspresowej wysyłki, co oznacza, że ​​jest to bardzo, bardzo szybka sieć VPN. Przekłada się to również dobrze na ich dodatek do Chrome.

Ich wersja działa jak pilot do aplikacji komputerowej ExpressVPN . Nie możesz używać dodatku osobno. Tak więc, chociaż może się to wydawać niepotrzebnym ograniczeniem, w rzeczywistości zostało to zaprojektowane w ten sposób, aby zapewnić lepszą ochronę.

Samo rozszerzenie może sfałszować Twoją lokalizację, blokować połączenia WebRTC i zawiera HTTPS Everywhere . Ten ostatni został opracowany wspólnie z Electronic Frontier Foundation i Tor Project, aby automatycznie przełączać niezabezpieczone witryny HTTP na HTTPS.

Korzystając z dodatku ExpressVPN, możesz przełączać się między trybami jasnymi i ciemnymi , dzięki czemu łatwo będzie dostosować usługę do swojej palety kolorów. Jeśli korzystasz z trybu ciemnego w całym systemie, dodatek nie będzie się wyróżniał jak bolący kciuk.

Jedynym minusem jest to, że wszystkie te korzyści mają dość wysoką cenę subskrypcji. Długoterminowe rabaty sprawiają, że ten hit nie jest tak dotkliwy, ale nadal nie rozwiązuje problemu. To powiedziawszy, usługa odblokowuje wiele witryn z ograniczeniami geograficznymi , w tym Netflix. Więc możesz uzyskać wartość swoich pieniędzy.

Plusy

 • Zawiera HTTPS wszędzie
 • Blokuje WebRTC
 • Przełącznik trybu ciemnego/jasnego
 • Świetne prędkości
 • Akceptuje anonimowe płatności

Cons

 • Wymaga aplikacji komputerowej
 • Brak darmowej wersji
 • Bardzo drogi

4. Private Internet Access – najlepszy wybór dla tych, którzy chcą wielu funkcji

Prywatny dostęp do Internetu

Oparte na:

Stany Zjednoczone

Dedykowane rozszerzenie chromowane:

TAk

Połączenia jednoczesne:

10

Serwery/kraje:

29 000 serwerów w 77 krajach

Private Internet Access lub PIA jest obecnie jednym z największych dostawców usług VPN na rynku. Zarządzają 29 000 serwerów. Są to liczby, do których żadna inna usługa VPN nawet się nie zbliży. Oczywiście ich klejnotem w koronie są ich aplikacje, ale może to być ratunkiem, jeśli potrzebujesz lekkiej opcji.

Dodatek do Chrome używa serwerów proxy, które chronią Twój ruch internetowy za pomocą szyfrowania HTTPS Squid . Nie będzie to tak silne, jak korzystanie z pełnej sieci VPN, ale nadal dodajesz trudną barierę każdemu, kto chce przyjrzeć się Twoim czynnościom związanym z przeglądaniem.

Co więcej, rozszerzenie ma również kilka fajnych ekskluzywnych funkcji. Możesz zablokować dostęp do lokalizacji, kamery, mikrofonu, wyłączyć przewidywanie sieci oraz autouzupełnianie adresu i karty kredytowej . Istnieje jeszcze więcej technicznych przełączników, takich jak wyłączanie wstrzyknięć skierowań, audyt hiperłączy, pliki cookie stron trzecich i usuwanie UTM (tagów używanych do analizy Google). Rozwiązuje to niektóre problemy związane z prywatnością, które możesz mieć, jeśli korzystasz z Chrome.

Ta wtyczka jest nie tylko świetnym dodatkiem do przeglądarki, ale także warto ją zainstalować, nawet jeśli korzystasz już z klienta stacjonarnego. Jeśli odblokowywanie witryn z ograniczeniami geograficznymi i ukrywanie swojej tożsamości online jest tym, czego szukasz, PIA powinna znaleźć się na Twojej liście.

Plusy

 • Blokuje śledzenie online
 • Niedroga usługa
 • Duża flota serwerów
 • Dobra reputacja

Cons

 • Z siedzibą w kraju Five Eyes
 • Brak niezależnego audytu

Jak wybraliśmy i przetestowaliśmy te VPN

Chociaż wszystkie rozszerzenia przeglądarki od samego początku wydają się podobne, jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Będziesz polegać na zewnętrznej stronie połączenia z przeglądarką, która może zawierać pewne poufne dane, które są przekazywane. Oto, czego powinieneś szukać:

 • Bezpieczeństwo i prywatność . Oczywiście pierwszą rzeczą na twojej liście powinna być prywatność i bezpieczeństwo. Nie chcesz, aby Twój ruch przechodził przez niezabezpieczone kanały. Droga do zdobycia godnego zaufania dostawcy usług VPN, który jest równie imponujący pod względem technicznym, jak i polityki prywatności, jest drogą do zrobienia.
 • Kompatybilność . Nie wszyscy dostawcy VPN mają rozszerzenia przeglądarki. To jest coś, o czym powinieneś się wcześniej dowiedzieć, aby uniknąć rozczarowań. Jeśli istnieje wtyczka do przeglądarki Firefox, nie oznacza to automatycznie, że rozszerzenie Chrome jest domyślnie dostępne.
 • Funkcje . W dzisiejszych czasach nie zdziwiłbyś nikogo, mówiąc, że twoje narzędzie kieruje twoje połączenie przez bezpieczniejsze przejścia. Użytkownicy są przyzwyczajeni do otrzymywania dodatkowych bonusów, dzięki którym te rozszerzenia są warte zachodu. Może to obejmować filtry witryn złośliwego oprogramowania lub bloki śledzenia – wszystko pomaga.
 • Prędkość . Średnie dzienne wzorce korzystania z Internetu zwykle obejmują filmy, muzykę i zdjęcia, z których wszystkie wymagają znacznej przepustowości. Nie uzyskasz dużego przebiegu z narzędzia, jeśli znacznie Cię spowolni.
 • Kraje i serwery . Istnieje bezpośredni związek między zasięgiem serwera a stabilnością usługi. Jeśli jest wiele serwerów do wyboru, nie jest tak wielkim problemem, jeśli niektóre z nich są wyłączone z powodu zaplanowanej konserwacji. Zatem dla użytkownika oznacza to nie tylko większą różnorodność, ale także – lepsze wrażenia użytkownika.
 • Cena . Średnia miesięczna cena subskrypcji VPN wynosi około 5 USD. Działa to jako pomocna jednostka miary, aby określić, czy usługa oferuje więcej, niż można się spodziewać. Jeśli cena kosztuje dwa razy więcej, ale nie dodaje wiele w innych działach, prawdopodobnie nie jest to dobra okazja.

Dlaczego potrzebuję rozszerzenia VPN dla Chrome?

Głównym powodem, dla którego warto korzystać z rozszerzenia do Chrome, jest to, że rozwiązuje ono niektóre wbudowane problemy . Nawet jeśli korzystasz z bezpiecznej aplikacji VPN, ale łączysz ją z podatną na ataki przeglądarką, całej konfiguracji nie można nazwać bezpieczną.

Jedną z części problemu są wycieki WebRTC . Dokonują się one poprzez ustanowienie kanałów pomiędzy Twoją przeglądarką a odwiedzanym serwerem. Jest to więc technologia, która umożliwia wymianę w czasie rzeczywistym, dlatego działają witryny takie jak Omegle . Jednak jego wadą jest to, że te wymiany czasami omijają zaszyfrowany tunel VPN i używają Twojego rzeczywistego adresu IP. To wystarczy, aby ujawnić swoją tożsamość.

Co ważniejsze, Twoja przeglądarka jest podstawową metodą kontaktu z Internetem. Dlatego zabezpieczenie przeglądarki za pomocą VPN to świetny sposób na ukrycie swoich zamiarów przed usługodawcą internetowym, rządem lub cyberprzestępcami.

Jak dodać rozszerzenie VPN do Chrome?

Jeśli nigdy tego nie robiłeś, zainstalowanie rozszerzenia w przeglądarce Chrome nie może być prostsze. Jeśli jednak korzystasz z VPN , musisz pamiętać o kilku kluczowych krokach, które mogą zostać pominięte w innych przewodnikach.

 1. Wybierz dostawcę usług VPN. Możesz wybrać z naszej listy lub znaleźć inne narzędzie, które Ci się podoba.
 2. Zarejestruj konto i opłać abonament. Masz teraz konto usługi VPN.
 3. Przejdź do sklepu internetowego Google Chrome z przeglądarką na urządzeniu, z którego będziesz korzystać.
 4. Kliknij pasek „Przeszukaj sklep” i wpisz wybranego dostawcę
 5. Znajdź rozszerzenie i naciśnij przycisk Dodaj do Chrome przycisk
 6. Będziesz musiał zalogować się do rozszerzenia za pomocą poświadczeń skonfigurowanych podczas tworzenia konta VPN.
 7. Po zalogowaniu się i połączeniu z wybranym serwerem możesz cieszyć się znacznie bezpieczniejszym przeglądaniem w Chrome.

Czy rozszerzenia VPN do Chrome są bezpieczne?

To, co powinieneś wiedzieć wcześniej, to to, że każde pobierane rozszerzenie przeglądarki jest w trybie piaskownicy. Oznacza to, że dopóki nie udzielisz żadnych uprawnień pobranej wtyczce, jest ona cicho i izolowana od wszystkich innych procesów działających na pierwszym planie .

Sam Google jest kuratorem sklepu Chrome, więc każde zgłoszenie jest sprawdzane. Procedury te eliminują większą część rozszerzeń, które są zwykłym złośliwym oprogramowaniem.

Nie oznacza to jednak, że system jest niezawodny. Nawet jeśli program od samego początku wydaje się godny zaufania, niektórzy dostawcy kłamią na temat swojej polityki prywatności . Z tego powodu nie powinieneś eksperymentować ze szkicowymi rozszerzeniami VPN, ponieważ może to przynieść odwrotny skutek. I pamiętaj, jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe, prawdopodobnie tak jest.

Jak sprawdzić, czy rozszerzenie do Chrome jest bezpieczne?

Zazwyczaj najlepiej polegać na reputacji. Na przykład wszystkie polecane przez nas usługi są szanowane i mają wieloletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa.

Dla osób obeznanych z technologią, jeśli rozszerzenie jest open-source, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zajrzeć do ich kodu źródłowego. To powinno dać ci całkiem dobre wyobrażenie o tym, jak działają elementy pod maską i jak działają podczas użytkowania.

Będzie to jednak działać tylko z niewielką liczbą dostępnych rozszerzeń. Większość godnych zaufania sieci VPN będzie miała zamknięte źródło. To nie jest przełom, ponieważ zawsze możesz Google o poprzednich wyciekach danych, znaleźć niezależne wyniki audytu. Źródła te mogą budować rozsądny stopień pewności, że określone rozszerzenie usługi VPN jest bezpieczne w użyciu.

Jaki jest najlepszy darmowy VPN dla Chrome?

Zasadniczo powinieneś unikać bezpłatnych rozszerzeń VPN dla Chrome. Dziewięć razy na dziesięć będą wyświetlać reklamy lub sprzedawać dane przeglądania stronom trzecim . Utrzymanie floty serwerów jest zadaniem bardzo zasobożernym, więc świadczenie takiej usługi za darmo jest domyślnie podejrzane.

Możesz jednak skorzystać z płatnych dostawców z płatnymi sieciami VPN i korzystać z bezpłatnych wersji jako promocji. Na naszej liście tylko Windscribe spełnia te kryteria. Mimo to ma limit danych 10 GB. Tak więc wybranie darmowych sieci VPN , takich jak ProtonVPN lub AtlasVPN, które nie mają takich ograniczeń, może być lepszą opcją na dłuższą metę.

Czy Chrome to bezpieczna przeglądarka?

Przez lata po uruchomieniu Chrome była to standardowa przeglądarka. Jednym z jego punktów sprzedaży była możliwość zalogowania się na konto Google i skorzystania z opcji synchronizacji w chmurze. Chociaż nie był to nawet główny urok tego narzędzia.

Chrome jest jednym z narzędzi w sieci umieszczania reklam Google. Sama przeglądarka zbiera absurdalne ilości danych z powodu połączeń z innymi usługami Google. Tak więc, zanim zrobisz cokolwiek innego, powinieneś ponownie rozważyć, czy potrzebujesz Chrome w pierwszej kolejności. Możesz uzyskać znacznie lepszą kombinację pod względem prywatności, łącząc VPN z przeglądarką, która nie jest tak inwazyjna.

Podsumowanie – Chrome VPN

W wielu przypadkach nie można zastąpić przeglądarki Chrome. Na przykład w ChromeOS prawie się z tym utkniesz. W innych przypadkach mogłeś się do tego przyzwyczaić, że przejście do innej przeglądarki nie jest opcją, przez którą chcesz przejść.

Mimo to, nawet w takich przypadkach, istnieją sposoby na ulepszenie głównego komponentu cyfrowego życia , czyli przeglądarki. Rozszerzenie VPN to najmniej, co możesz dla niego zrobić. Ta opcja nie naprawi śledzenia Google, ale może być początkiem pozostawiania mniejszej liczby okruchów nawigacyjnych, które można by powiązać z Tobą .

Często zadawane pytania

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
Surfshark

Surfshark pozwala korzystać z nieograniczonej liczby urządzeń oraz tworzy nam inny adres IP za każdym razem, gdy się łączymy, co znacznie utrudnia śledzenie.

Promocje do -84%

Sprawdź już dziś