Recenzje Oprogramowania

Najlepszy menedżer haseł na 2024 (Płatne i darmowe opcje)

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Praca zdalna stała się dla wielu z nas rutyną, co oznacza, że ​​zabezpieczenie kont internetowych za pomocą silnych haseł jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Ale zapamiętanie dziesiątek haseł może być wyzwaniem, a używanie tego samego starego hasła w kółko jest wręcz niebezpieczne. 

Jeśli ciągle tracisz dostęp do jednego lub drugiego konta online, ponieważ podczas próby zalogowania się puste miejsce, nadszedł czas, aby rozważyć  menedżera haseł , który pomoże Ci bezproblemowo nadzorować i obsługiwać wszystkie dane logowania przy zachowaniu zabezpieczenie hasłem. Przydają się też do automatycznego wypełniania formularzy i synchronizowania danych między komputerami PC i Mac z systemem Windows, iPhone’ami, iPadami, smartphonami z Androidem i nie tylko.

Menedżer haseł to zasadniczo zaszyfrowany cyfrowy skarbiec, w którym przechowywane są bezpieczne dane logowania do hasła używanego do uzyskiwania dostępu do aplikacji i kont na urządzeniu mobilnym, witrynach internetowych i innych usługach. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa Twojej tożsamości, poświadczeń i poufnych danych, najlepszy menedżer haseł ma również generator haseł do tworzenia silnych,  unikalnych haseł i upewnij się, że nie używasz tego samego hasła w wielu miejscach (generowanie haseł naprawdę wchodzi w grę, gdy nie możesz wymyślić w locie kolejnego unikalnego hasła do najnowszej niezbędnej aplikacji na iOS). Biorąc pod uwagę wszystkie najnowsze wiadomości o naruszeniu bezpieczeństwa i kradzieży tożsamości, posiadanie unikalnego hasła dla każdej lokalizacji może znacznie zapewnić, że w przypadku zhakowania jednej witryny skradzione hasło nie będzie mogło zostać użyte w innych witrynach. Zasadniczo używasz wielu haseł do tworzenia własnych funkcji bezpieczeństwa.

Dodatkowo, mając menedżera, nie musisz pamiętać różnych informacji logowania, takich jak adresy wysyłkowe i informacje o karcie kredytowej. Za pomocą tylko jednego hasła głównego, a w niektórych przypadkach kodu PIN lub odcisku palca, możesz automatycznie wypełnić formularz lub pole hasła. Niektóre oferują również przechowywanie online i zaszyfrowany skarbiec do przechowywania dokumentów. 

Najlepsze menedżery haseł w 2024:

1. LastPass (darmowa i płatna wersja)

Najlepszy menedżer haseł na rynku

A hand holding a red rectangular device

Description automatically generated with low confidence
 • Oferuje darmową wersję
 • Cena podstawowa poza darmo: 36 USD rocznie
 • Współpracuje z: Windows, MacOS, Linux, Android, iPhone i iPad. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge i Opera. 

Bezpłatna wersja LastPass  kiedyś wyróżniała się jako najlepszy menedżer haseł w tej kategorii, dając możliwość przechowywania haseł, danych logowania użytkownika i poświadczeń oraz synchronizowania wszystkiego w dowolnym miejscu zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i przeglądarkach. I chociaż obecnie możesz wyświetlać hasła na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych i zarządzać nimi, od 16 marca będziesz musiał wybrać wersję bezpłatną na telefon komórkowy lub komputer stacjonarny. 

Oznacza to, że jeśli wybierzesz telefon komórkowy, będziesz mógł uzyskać dostęp do swojego konta LastPass na swoich telefonach, tabletach lub smartwatchach, ale nie na swoim laptopie lub aplikacji komputerowej – chyba że przejdziesz na Premium, za 36 USD rocznie lub Rodziny, za 48 dolarów rocznie. 

Wersja Premium menedżera haseł umożliwia również udostępnianie haseł, loginów, członkostwa i innych elementów zaufanej rodzinie i znajomym, korzystanie z uwierzytelniania wieloskładnikowego za pośrednictwem YubiKey i uzyskanie 1 gigabajta zaszyfrowanej pamięci. Tymczasem plan Rodziny zapewnia sześć indywidualnych kont, foldery współdzielone i pulpit nawigacyjny do zarządzania kontami rodzinnymi i kontrolowania bezpieczeństwa konta.

Nie, LastPass nie jest bezbłędny: luka w zabezpieczeniach zgłoszona prywatnie we wrześniu 2019 r. była przerażającą luką, która może potencjalnie zagrozić hasłom. Ale firma załatała go, zanim okazało się, że jest eksploatowany na wolności. Była to jedna z nielicznych luk wykrytych w LastPass na przestrzeni lat. 

2. 1Password (Wersja próbna + płatne plany)

Najlepszy płatny menedżer haseł dla wielu platform

A cell phone on a table

Description automatically generated with medium confidence
 • Oferuje wersję próbną
 • Cena podstawowa: 35,88 USD rocznie
 • Działa z: Windows, MacOS, Linux, Chrome OS, Android, iPhone i iPad. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox, Safari, Edge i Opera. 

Jeśli szukasz zaufanej aplikacji do zarządzania hasłami, która zapewni prywatność i bezpieczeństwo danych logowania, 1Password to najlepszy menedżer haseł do tego zadania, umożliwiający dostęp do kont i usług za pomocą jednego hasła głównego. Jest dostępny dla wszystkich głównych platform urządzeń.

Ten ładnie zaprojektowany menedżer haseł nie ma darmowej wersji, ale możesz go sprawdzić przez 14 dni przed rejestracją. (Niestety, to spadek z wcześniejszego 30-dniowego okresu próbnego.) Indywidualna subskrypcja kosztuje 36 USD rocznie i obejmuje 1 GB miejsca na dokumenty i opcjonalne uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pośrednictwem Yubikey dla dodatkowego bezpieczeństwa. Tryb podróży pozwala usunąć poufne dane 1Password z urządzenia podczas podróży, a następnie przywrócić je jednym kliknięciem po powrocie, dzięki czemu nie jest narażone na kontrole graniczne. 

Na komputerach Mac możesz użyć Touch ID do odblokowania 1Password, a na urządzeniach z systemem iOS możesz również użyć Face ID. Za 60 USD rocznie możesz objąć pięcioosobową rodziną, udostępniać hasła, informacje o karcie kredytowej i wszystko inne w grupie za pomocą jednej aplikacji do zarządzania hasłami. Każda osoba otrzymuje swój własny magazyn haseł i łatwo jest kontrolować, komu udostępniasz informacje i co może z nimi zrobić.

Możesz także utworzyć oddzielne konta gości do udostępniania haseł, aby na przykład udostępniać gościom hasła do połączeń Wi-Fi lub kody alarmów domowych.

Przeczytaj więcej:  Najlepsi dostawcy usług hostingowych

Inne bezpłatne i płatne opcje warte rozważenia

LastPass i 1Password są solidnymi, niedrogimi narzędziami do przechowywania haseł, ale jeśli żaden z naszych topowych menedżerów haseł nie działa tak, jak chcesz, warto rozważyć kilka innych aplikacji. Wszystkie mają dostępne bezpłatne wersje.

3. Dashlane (darmowa i płatna wersja)

 • Oferuje ograniczoną darmową wersję (50 haseł na jednym urządzeniu)
 • Cena podstawowa poza darmo: 59,88 USD rocznie
 • Współpracuje z: Windows, MacOS, Android, iPhone i iPad. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge i Opera. 

Dashlane zapewnia prosty i bezpieczny sposób zarządzania hasłami i przechowywania innych danych logowania. Tylko do zarządzania hasłami lubimy to tak samo, jak nasze wybory, ale bezpłatna aplikacja Dashlane ogranicza Cię do jednego urządzenia i 50 haseł. Subskrypcja Premium o wartości 60 USD jest podobna do planów z 1Password i LastPass. Roczna subskrypcja Premium Plus o wartości 120 USD zapewnia monitorowanie kredytów i kradzieży tożsamości.

4. Keeper (darmowa i płatna wersja)

 • Oferuje ograniczoną darmową wersję (nieograniczone hasła na jednym urządzeniu)
 • Cena podstawowa poza darmową: 35 USD
 • Współpracuje z: Windows, MacOS, Linux, Android, iPhone i iPad. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge i Opera. 

Keeper to kolejny bezpieczny menedżer haseł, który pomaga zarządzać danymi logowania na urządzeniach z systemem Windows, MacOS, Android i iOS . Darmowa wersja zapewnia nieograniczone przechowywanie haseł na jednym urządzeniu. Wersja podwyższająca kosztuje 35 USD rocznie i umożliwia synchronizację haseł w wielu opcjach urządzeń. Za około 45 USD rocznie możesz uzyskać 10 GB bezpiecznego miejsca do przechowywania plików.

A co z NordPass i Norton Password Manager?

W ostatnich miesiącach nastąpiła zmiana na rynku VPN i oprogramowania antywirusowego. Wiele firm tworzących te pakiety oprogramowania rozszerza je, aby stały się szerszymi pakietami oprogramowania. Na przykład: NordVPN oferuje teraz NordPass, dedykowanego menedżera haseł, a Norton oferuje teraz Norton Password Manager jako część swoich pakietów antywirusowych i kradzieży tożsamości. Nie sprawdziliśmy ich konkretnie, choćby dlatego, że wydaje się, że nie mają jeszcze zestawu funkcji lub opcji cenowej, które przewyższają którąkolwiek z naszych preferowanych opcji powyżej. Jeśli i kiedy to się zmieni, przyjrzymy się im bardziej szczegółowo. 

Jak działa menedżer haseł? 

Aby rozpocząć, menedżer haseł zarejestruje nazwę użytkownika i hasło, których używasz podczas pierwszego logowania do witryny lub usługi. Następnie przy następnej wizycie na stronie automatycznie wypełni formularze zapisanymi danymi logowania hasła. W przypadku tych witryn i usług, które nie pozwalają na automatyczne wypełnianie, menedżer haseł umożliwia skopiowanie hasła i wklejenie go w polu hasła.

Jeśli utkniesz w wybieraniu dobrego hasła, menedżer może wygenerować dla Ciebie silne hasło i sprawdzić, czy nie używasz go ponownie w wielu usługach . A jeśli używasz więcej niż jednego urządzenia, potrzebujesz menedżera, który jest dostępny na wszystkich Twoich urządzeniach i przeglądarkach, aby mieć dostęp do swoich haseł i danych logowania – w tym informacji o karcie kredytowej i wysyłce – z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji menedżera lub jego rozszerzenie przeglądarki. Niektóre zapewniają bezpieczne przechowywanie, dzięki czemu można przechowywać również inne przedmioty, takie jak dokumenty lub elektroniczna kopia paszportu lub testamentu.

Uwaga: Wiele menedżerów haseł przechowuje hasło główne używane do odblokowywania menedżera lokalnie, a nie na zdalnym serwerze. Lub jeśli znajduje się na serwerze, jest zaszyfrowany i niemożliwy do odczytania przez firmę.

Dzięki temu Twoje konto pozostanie bezpieczne w przypadku naruszenia danych. Oznacza to również, że jeśli zapomnisz hasła głównego, może nie być możliwości odzyskania konta za pośrednictwem firmy. Z tego powodu kilku menedżerów haseł oferuje zestawy DIY, które pomogą Ci samodzielnie odzyskać konto. W najgorszym przypadku zaczynasz od nowa z nowym kontem menedżera haseł, a następnie resetujesz i zapisujesz hasła do wszystkich swoich kont i aplikacji.

Co sprawia, że ​​hasło jest bezpieczne?

Aby uniknąć słabego hasła, dobre hasło powinno składać się z długiego ciągu wielkich i małych liter, cyfr, znaków interpunkcyjnych i innych znaków niealfanumerycznych — coś, co innym trudno odgadnąć, ale jest to chwila, którą menedżer haseł może śledzić . I pomimo tego, co mogłeś słyszeć, po wybraniu dobrego złożonego hasła lub hasła, tak naprawdę nie musisz go okresowo zmieniać.

Czy mogę używać przeglądarki do zarządzania hasłami?

Z pewnością możesz używać przeglądarki Chrome, Safari lub Firefox do zarządzania hasłami, adresami i innymi danymi logowania. Możesz nawet ustawić hasło główne, aby odblokować swoje dane uwierzytelniające w przeglądarce. I chociaż korzystanie z narzędzia do obsługi haseł w przeglądarce internetowej jest z pewnością lepsze niż nieużywanie funkcji ochrony haseł w ogóle, nie możesz łatwo uzyskać dostępu do swoich haseł i innych danych logowania poza przeglądarką ani udostępniać danych logowania osobom, którym ufasz. 

A co z pękiem kluczy iCloud? 

Dzięki pękowi kluczy iCloud możesz uzyskać dostęp do nazw użytkownika i haseł witryny Safari, danych karty kredytowej i informacji o sieci Wi-Fi z komputerów Mac i urządzeń iOS. Ta opcja przechowywania w chmurze jest świetna, jeśli mieszkasz w świecie Apple. Ale jeśli wyjdziesz na zewnątrz i masz urządzenie z systemem Windows lub Android lub korzystasz z przeglądarki Google Chrome lub Firefox, pęk kluczy iCloud jest krótki.

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.