Recenzje Oprogramowania

ExpressVPN Recenzja 2024 – Opinie, Cena, Czy warto?

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

ExpressVPN wyszedł jakościowo przed szereg usług VPN w 2021 roku, oferując wyjątkowe prędkości i reputację niezawodności i bezpieczeństwa. Łatwy w obsłudze interfejs sprawia, że ​​jest to odpowiedni wybór dla początkujących, którzy dopiero poznają VPN, a jego kompatybilność z wieloma platformami zwiększa jego wartość dla szerokiej bazy konsumentów. Powyższe cechy uzasadniają nieco wyższe niż przeciętne ceny serwisów VPN, zaczynające się od 6,67 USD (około 25zł) miesięcznie. Polecamy ExpressVPN jako doskonały wybór zarówno w zakresie prywatności dla nowicjuszy, jak i profesjonalistów.

Plusy i minusy

 • Co lubimy:
 • Konkurencyjne prędkości
 • Solidny pakiet zabezpieczeń
 • Firma ma siedzibę w jurysdykcji przyjaznej prywatności
 • Co można poprawić:
 • Cena minimalnie wyższa niż średnia
 • Ograniczona liczba jednoczesnych połączeń
 • Brak rozszerzenie ExpressVPN dla Safari

Szybkość

 • Średnia utrata prędkości: utrata 52% prędkości w testach z jesieni 2020 r.
 • Liczba serwerów: ponad 3000
 • Liczba lokalizacji serwerów: 160 w 94 krajach (cztery w Hongkongu)
 • Liczba adresów IP: 30 000

Przeprowadziliśmy testy prędkości ExpressVPN w ciągu trzech dni, korzystając zarówno z połączeń bezprzewodowych, jak i Ethernet. W przypadku każdego testu prędkości wyniki będą zależeć od lokalnej infrastruktury, a hiperszybka usługa internetowa zapewnia wyższe wyniki testów prędkości. To jeden z powodów, dla których bardziej interesuje nas utrata prędkości, która zwykle wynosi połowę lub więcej w przypadku większości sieci VPN.

W przypadku ExpressVPN byłem rozczarowany, widząc spadek prędkości o 52% w testach 2020 w porównaniu z bezkonkurencyjną utratą prędkości o 2% zmierzoną w 2019 r. Nie popełnij błędu, ExpressVPN nadal jest demonem prędkości. Podczas moich testów w 2020 r. moje prędkości inne niż VPN wynosiły średnio 193 Mb/s, a ogólna średnia globalna prędkość ExpressVPN wynosiła 93 Mb/s. Najwyższe prędkości osiągano na połączeniach europejskich, średnio około 122 Mb/s między Frankfurtem, Berlinem i Paryżem.

Australijskie prędkości przewyższały Wielką Brytanię ze średnią odpowiednio 101 Mb/s i 86 Mb/s. Jednak pomiędzy tymi dwoma, Wielka Brytania uzyskała lepszy indywidualny wysoki wynik, osiągając szczyt 157 Mb/s w jednym teście w porównaniu z najwyższym wynikiem w Australii w pojedynczej rundzie, wynoszącym 136 Mb/s. Wyniki Singapuru również przewyższyły wynik Wielkiej Brytanii o zaledwie trzy punkty przy 89 Mb/s. Wyniki w USA były miejscem, w którym średnie ExpressVPN spadły: średnie prędkości w USA wynosiły zaledwie 66 Mb/s, pomimo osiągnięcia do 134 Mb/s w jednej rundzie testowej.

expressvpn-devices
Możesz używać ExpressVPN na różnych urządzeniach.

Po podwojeniu z powrotem, aby sprawdzić mój sprzęt i uzyskać ten sam zakres prędkości w powtórnym teście, moje wyniki okazały się spójne z innymi witrynami, którym zautomatyzowanym testom prędkości ufam. Skontaktowałem się z ExpressVPN, aby dowiedzieć się, co się dzieje z ostatnimi spadkami prędkości. Firma przyjrzała się temu i powiedziała, że ​​w kilku wewnętrznych testach zaobserwowano prędkości od 200 do 275 Mb/s przy użyciu protokołu OpenVPN – wyniki znacznie przewyższają moje własne.

„Uważamy, że jednym z możliwych wyjaśnień jest nasycenie sieci między Twoim dostawcą usług internetowych a naszym centrum danych w okresie, który testowałeś, co znowu nie powinno być typowym wynikiem” – powiedział rzecznik ExpressVPN.

Firma powiedziała również, że prędkości mogą ulec poprawie, ponieważ przenosi swoją infrastrukturę OpenVPN na Lightway, wewnętrzny protokół oparty na Wireguard, który jest obecnie w fazie rozwoju.

Bezpieczeństwo i prywatność

 • Jurysdykcja: Brytyjskie Dziewicze Wyspy
 • Szyfrowanie: AES-256, 4096-bitowy klucz RSA, idealna tajemnica przekazywania
 • Nie wykryto wycieków
 • Zawiera wyłącznik awaryjny

Podoba nam się, że ExpressVPN ma siedzibę w Brytyjskie Wyspy Dziewicze, które są powszechnie uważane za kraj przyjazny prywatności ze względu na brak umów o udostępnianiu nadzoru z innymi krajami. Brytyjskie Wyspy Dziewicze, mimo że są terytorium Wielkiej Brytanii, stanowią odrębną jurysdykcję prawną w stosunku do Wielkiej Brytanii, w której nie ma przepisów dotyczących przechowywania danych, których krajowy Sąd Najwyższy jest historycznie niechętny wnioskom o rejestrację działalności poza granicami kraju.

Jego szyfrowanie jest standardem AES-256 i obsługuje Perfect Forward Secrecy, co oznacza, że ​​często zmienia klucze szyfrowania, aby uniknąć naruszeń bezpieczeństwa. Firma oferuje przydatną funkcję wyłącznika awaryjnego, która zapobiega wyciekowi danych sieciowych poza bezpieczny tunel VPN w przypadku awarii połączenia VPN.

DługaExpressVPN polityka prywatności wyraźnie sprzeciwia się prowadzeniu dzienników danych osobowych użytkownika. Jak prawie każda sieć VPN, zbiera dane związane z konserwacją, w tym wybór lokalizacji serwera, całkowitą ilość przesłanych danych, czas połączenia z serwerem i zainstalowane wersje aplikacji. Możesz zdecydować się na wysyłanie firmowych raportów o awariach, aby poprawić diagnostykę.

Jednym z najjaśniejszych sposobów, w jaki dostawca VPN może udowodnić, że nie prowadzi żadnych dzienników, jest przejęcie serwerów przez władze. Tak właśnie stało się z ExpressVPN w 2017 r., kiedy dochodzenie w sprawie zabójstwa ambasadora Turcji Rosji Andrieja Korłowa w 2016 r. doprowadziło tureckie władze do przejęcia jednego z serwerów ExpressVPN w poszukiwaniu rejestrów rozmów kryminalnych. Władze pojawiły się z pustymi rękami i od tego czasu ExpressVPN zachował reputację braku logów.

W 2019 roku firma przeszła w tryb RAM-dysku, co oznacza, że ​​nie przechowuje niczego na dyskach twardych. Nie jest to coś, co oferuje każda sieć VPN. NordVPN, na przykład, tylko przeniósł się do pełnego wykorzystania RAM-dysku wodpowiedzi bezpieczeństwa następującym tegorocznejnaruszenia.To powiedziawszy, około 3% floty serwerów ExpressVPN to serwery wirtualne (o których często twierdzi się, że są mniej bezpieczne niż maszyny fizyczne), ale te serwery wirtualne, jak twierdzi firma, są ograniczone do użytku w krajach bez wystarczającej infrastruktury sieciowej lub gdzie posiadanie sprzętu byłoby bardziej ryzykowne, jak w Turcji.

Podczas naszych testów nie wykryto żadnego adresu IP, DNS ani innych wycieków danych potencjalnie identyfikujących użytkownika. Mimo to zalecamy tutaj pewną ostrożność. Wcześniej w 2019 r. recenzenci z ProPrivacy wykryli podczas testów wyciek IPv6 zarówno w systemie MacOS, jak i Windows. Ten przeciek nie powinien jednak dziwić;część technologii wbudowanej w większość przeglądarek o nazwie WebRTC Wiadomo, że– używanej do wspomagania uruchamiania aplikacji głosowych i wideo – powoduje problemy z wyciekiem danych, nawet jeśli korzystasz z VPN.

Ten rodzaj wycieku może zagrozić Twojej tożsamości i lokalizacji, ale pomimo tego, że dla przeciętnego użytkownika brzmi to skomplikowanie, łatwo go uniknąć. Dodatki do przeglądarki ExpressVPN wypełniają większość luk i możesz je uzyskać bezpłatnie, korzystając zdla przyjaznegoużytkownika przewodnika po wyłączeniu WebRTC. Możesz również samodzielnie przetestować wycieki IPv6, niezależnie od strony ExpressVPN, przechodząc do powszechnie używanego testu wycieków IPv6 zapewnianego przez konkurencyjną sieć VPN, Private Internet Access, za darmo (jeśli biegle posługujesz się Internetem, zalecamy klasyczny tryb gotowości , IPPrzeciek).

Cennik

 • Użyteczność: płynny, łatwy w obsłudze interfejs
 • Platformy: Mac, Windows, Android, iOS, Linux i wiele innych
 • Cena: 3 miesiące za darmo z roczną subskrypcją plan
 • Liczba jednoczesnych połączeń: 5

Przejrzysty interfejs, łatwe w obsłudze opcje serwera i połączenie jednym kliknięciem sprawiają, że ExpressVPN jest dobrym wyborem dla nowicjuszy VPN. ExpressVPN ma prawie wszystkie te same opcje konfiguracji, które można znaleźć w sieciach VPN skierowanych do zaawansowanych użytkowników, ale jest o wiele bardziej przyjazny dla początkujących, którzy dbają o prywatność. ExpressVPN oferuje również całodobową obsługę klienta za pośrednictwem czatu na żywo, z opcją poczty e-mail i zbiorem filmów instruktażowych.

Konfiguracja zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i telefonie komórkowym jest bardzo prosta. Działa nie tylko na większości systemów operacyjnych – zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych – ale także na 10 konsolach do strumieniowego przesyłania multimediów, dziewięciu markach routerów, a nawet czytnikach e-booków. ExpressVPN nie nakłada limitów danych, umożliwia nieograniczone przełączanie serwerów i torrentowanie, a także nie mieliśmy problemów z korzystaniem z niego w celu uzyskania dostępu do Netflix. Jednak w przeciwieństwie do niektórych konkurentów możesz uruchomić tylko pięć urządzeń jednocześnie w ramach jednej subskrypcji.

Cena jest nieco wyższa niż u wielu konkurentów, ale nadal jesteśmy przekonani, że warto. ExpressVPN kosztuje 6,67 USD miesięcznie za pakiet roczny, który obejmuje trzy miesiące za darmo.

Oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz zapłacić kartą kredytową, PayPal lub Bitcoinem.

Przeczytaj więcej:

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Najlepsze prędkości
ExpressVPN

ExpressVPN zapewnia wysokie prędkości, a dzięki wyłącznikowi awaryjnemu, jeśli połączenie zostanie przerwane, nadal będziemy chronieni.

Sprawdź już dziś