Recenzje Oprogramowania

Surfshark Recenzja 2023 – Opinie, Cena, Czy warto?

Uaktualnione 8 grudnia, 2022

Andrzej Krawczyk

Chociaż Surfshark jest nowszy niż jego starsi i bardziej rozpoznawalni rówieśnicy, szybko zyskał pozycję konkurencyjnej opcji VPN. Pomimo posiadania mniejszej floty serwerów niż NordVPN lub ExpressVPN, Surfshark nadrabia to imponującymi funkcjami i konkurencyjnymi prędkościami. Przyjazny dla budżetu VPN ma również więcej konfigurowalnych dodatków zapewniających prywatność niż renomowane usługi, takie jak IPVanish.

Polecam Surfshark ze względu na nieograniczoną obsługę urządzeń, niesamowitą prędkość oraz bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa i prywatności.

Plusy i minusy

 • Co lubimy:
 • Wiodące prędkości
 • Niska cena
 • Multihop VPN
 • Co można poprawić:
 • Polityka prywatności mogłaby być bardziej szczegółowa

Recenzja Surfshark – Prędkość

 • Średnia utrata prędkości: 53% utrata prędkości w testach jesienią 2020 r.
 • Liczba serwerów: ponad 3200
 • Liczba lokalizacji serwerów: 65 krajów Dostępne
 • opcjonalne statyczne adresy IP

Przeprowadziłem moje testy prędkości w ciągu trzech dni z dynamicznymi adresami IP przy użyciu zarówno połączeń bezprzewodowych, jak i ethernetowych. W przypadku każdego testu prędkości wyniki będą zależeć od lokalnej infrastruktury, a hiper szybka usługa internetowa zapewnia wyższe wyniki prędkości testu.

To jeden z powodów, dla których jestem bardziej zainteresowany testowaniem utraty prędkości (która w przypadku większości sieci VPN wynosi zwykle połowę lub więcej) zarówno w przypadku szybkich, jak i wolniejszych typów połączeń, a także korzystaniem z narzędzi takich jak Speedtest.net, aby wyrównać szanse . W przypadku Surfshark utracono tylko 17% średnich prędkości Internetu. To nawet szybciej niż 27% utrata prędkości, którą zmierzyłem w 2019 roku, i sprawia, że ​​Surfshark jest obecnie najszybszą siecią VPN w naszych testach prędkości jesienią 2020 roku.

Szybkie prędkości Surfshark podczas testów sprawiły, że usługa natychmiast przekroczyła testowane prędkości NordVPN, które średnio spadły o 53%, i wyprzedziły inne sieci VPN o dużej prędkości, takie jak ExpressVPN i IPVanish. Jest to szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki rozmiar floty serwerów Surfshark.

Niezwykłą cechą szybkości Surfshark jest to, że jego średnie prędkości nie walczą o przezwyciężenie poważnych strat prędkości w żadnym konkretnym regionie testowym. Ta rzecz pojawiła się w dniu wyścigu i ukradła złoto, pozornie bez potu. Podczas testów moje podstawowe prędkości inne niż VPN wynosiły średnio 194 megabitów na sekundę, podczas gdy ogólna średnia Surfshark wynosiła 161 Mb/s. Po obliczeniu średnich z pięciu lokalizacji testowych żadna ze średnich z tych lokalizacji nie spadła poniżej 100 Mb/s. To wszechstronna wygrana z konkurentami w każdej kolumnie testowej.

Surfshark taktował średnio 204 Mb/s na połączeniach w USA. W testach w Wielkiej Brytanii i Europie osiągnął on lepsze wyniki, osiągając odpowiednio 165 Mb/s i 171 Mb/s. Następnie średnia prędkość wynosiła 126 Mb/s w Australii, a w Singapurze 142 Mb/s. Są to prędkości, których nie widziałem w żadnej sieci VPN, którą do tej pory testowałem.

Bezpieczeństwo i prywatność

 • Jurysdykcja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Szyfrowanie: AES-256-GCM, RSA-2048, Perfect Forward Secrecy
 • Nie wykryto wycieków
 • Zawiera wyłącznik awaryjny

Podoba mi się, że Surfshark ma siedzibę w British Virgin Wyspy, które są ogólnie uważane za kraj przyjazny prywatności ze względu na brak umów o udostępnianiu nadzoru z innymi krajami. Chociaż jest to terytorium Wielkiej Brytanii, Brytyjskie Wyspy Dziewicze stanowią odrębną jurysdykcję prawną w stosunku do Wielkiej Brytanii bez przepisów dotyczących przechowywania danych. A krajowy Sąd Najwyższy jest historycznie niechętny wnioskom o rejestrację działalności poza granicami kraju.

Chociaż prawie niemożliwe jest zweryfikowanie, czy VPN prowadzi dzienniki danych dotyczących użytkowania, polityka prywatności Surfshark potwierdza, że ​​wykracza poza typowe praktyki VPN, nie przechowując żadnych dzienników połączeń identyfikujących lokalizację i umożliwiając rezygnację z domyślnie włączonych raportów diagnostycznych o awariach. To powiedziawszy, nadal wolałbym, aby polityka zawierała więcej szczegółów.

Jego szyfrowanie jest standardem AES-256-GCM i obsługuje Perfect Forward Secrecy, co oznacza, że ​​często zmienia klucze szyfrowania, aby uniknąć naruszeń bezpieczeństwa. Firma oferuje przydatną funkcję wyłącznika awaryjnego, która zapobiega wyciekowi danych sieciowych poza bezpieczny tunel VPN w przypadku awarii połączenia VPN. Dodatki przeglądarki Surfshark do przeglądarek Chrome i Firefox zostały również poddane niezależnemubadającą audytowi przez firmębezpieczeństwo Cure 53.

Podczas moich testów nie wykryto adresów IP, DNS ani innych wycieków danych potencjalnie identyfikujących użytkownika. Nie wykryłem też żadnych wycieków WebRTC, które są powszechne wśród VPN ze względu na bardziej rozpowszechnione i znane problemy z przeglądarką. Nawet jeśli go nie potrzebujesz, warto zauważyć, że Surfshark oferuje specjalną wtyczkę do przeglądarki, aby zapobiec dodatkowym wyciekom WebRTC.

Jeśli martwisz się o prywatność DNS na urządzeniach mobilnych, Surfshark oferuje również samodzielną aplikację Trust DNS ze Sklepu Google Play. Mówiąc najprościej, przekierowuje żądania informacji o witrynie z przeglądarki i wysyła je do Surfshark zamiast do dostawcy usług internetowych. Przekierowywanie informacji DNS w ten sposób może pomóc Ci ominąć mury cenzury i utrzymać firmę telekomunikacyjną z dala od Twojej firmy.

Co wyróżnia Surfshark na tle innych usług, które ostatnio sprawdziliśmy na łamach Mój Startup? Oferuje wieloskokową sieć VPN. Aby uzyskać dodatkową warstwę ochrony, możesz powiedzieć Surfshark, aby przesyłał ruch internetowy przez serwery w dwóch krajach, a nie tylko w jednym. Sieci wieloskokowe VPN mogą być szczególnie przydatne w zapobieganiu identyfikacji informacji, jeśli dojdzie do naruszenia bezpieczeństwa w jednym z własnych centrów danych VPN.

Cena

Surfshark nie nakłada ograniczeń danych i umożliwia nieograniczone przełączanie serwerów i torrentowanie. Nie miałem też problemów z używaniem go do uzyskania dostępu do Netflix. W rzadkim ruchu dla VPN oferuje nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Ta funkcja jest zamknięta w intuicyjnym, łatwym w użyciu interfejsie, który niedawno przeszedł zręczną modernizację.

Cieszę się, że widzę wiele opcjonalnych funkcji dodatkowych, których normalnie nie oczekiwałbyś od taniego dostawcy VPN. CleanWeb, funkcja blokująca reklamy zapobiegająca śledzeniu, jest dostępna dla wszystkich kont. Za dolara więcej miesięcznie możesz zdecydować się na Blindsearch, prywatną wyszukiwarkę Surfshark bez logowania, oraz Hacklock, narzędzie, które stale przeszukuje Internet, aby sprawdzić, czy naruszenie danych miało wpływ na Twój adres e-mail.

Surfshark obecnie zasługuje na swoją nazwę dzięki agresywnemu systemowi cen. Od września jego cena wynosi 9,66 zł miesięcznie za dwuletni plan (łącznie 231,76 zł). Ta oferta z łatwością dorównuje dwuletniemu planowi NordVPN w cenie 2,93 EUR miesięcznie (łącznie około 321 zł). W planie sześciomiesięcznym Surfshark kosztuje 25,17 zł miesięcznie (łącznie 151,01 zł). Oferuje również miesięczny plan za 50,22 zł.

Poza kartą debetową lub kredytową możesz płacić za pośrednictwem PayPal, Alipay lub Bitcoin i mieć pewność 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Witryna oferuje wsparcie na czacie 24/7 oraz sporą ilość artykułów i samouczków z zakresu pomocy technicznej.

Czytaj więcej:

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Najatrakcyjniejsza cena
Surfshark

Surfshark pozwala korzystać z nieograniczonej liczby urządzeń oraz tworzy nam inny adres IP za każdym razem, gdy się łączymy, co znacznie utrudnia śledzenie.

Promocje do -84%

Sprawdź już dziś