Poradniki

43 Pomysły na zarabianie w internecie w 2024r. (gdzie szukać + zarobki)

Uaktualnione 1 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

praca zdalna na laptopie na kanapie

Czy szukasz pomysłów na zarabianie w internecie w 2023 roku, które są jednocześnie ciekawe i faktycznie pozwolą Tobie opłacić rachunki? Jeśli tak, ta lista jest dla Ciebie!

W poniższym artykule zebraliśmy 43 najpopularniejsze pomysły na zawody pozwalające na bezproblemową pracę zdalną i swobodne zarabianie w internecie. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie zainspiruje Cię do wybrania odpowiedniej, zdalnej ścieżki kariery.

1. Praca IT

Pomysły na pracę zdalną, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad

Projektowanie i tworzenie grafiki / stron internetowych

Klasyka. Jeśli masz talent do wszystkiego, co ma związek z grafiką, projektowaniem lub tworzeniem stron internetowych, może to być świetna okazja dla Ciebie. Wielu pracodawców nie dba o to, skąd pracujesz, ponieważ potrzebujesz tylko porządnego laptopa i odpowiedniego połączenia z Internetem.

Jeśli nie chcesz pracować dla firmy, ale zaczynasz jako freelancer, możesz skorzystać z platform takich jak Fiverr lub 99designs, aby zaoferować swoją usługę.

Sprawdź również nasze zestawienie najlepszych programów graficznych aby rozpocząć swoją karierę w branży kreatywnej już dziś.

Animator

Nie tylko duże firmy produkujące filmy potrzebują doświadczonych specjalistów od animacji. Wiele firm potrzebuje także animowanych krótkich filmów do celów reklamowych lub szkoleniowych. Jest to świetny sposób dla twórczych talentów na uzyskanie dobrze płatnej zdalnej pracy.

Projektant UX / UI

Zapotrzebowanie na doświadczenie użytkownika i projektanta interfejsu użytkownika jest obecnie bardzo wysokie, płatność jest zwykle świetna i można je łatwo zrobić z dowolnego miejsca na świecie. Obie te kategorie stanowisk wymagają szczególnej wiedzy i doświadczenia. Więc nie powinieneś być kompletnym początkującym, jeśli planujesz zarabiać pieniądze na jednym z nich w najbliższym czasie.

Twórca aplikacji

Kolejna dobrze płatna praca niezależna od lokalizacji: programista aplikacji. Możesz albo tworzyć własne aplikacje, jeśli masz na myśli jakieś zyskowne pomysły i koncepcje, albo pracować dla firm. Mogą to być start-upy lub uznane firmy, które chcą świadczyć usługi mobilne dla swoich klientów lub pracowników.

Testy użyteczności / kontroli jakości

Ok, ta praca może cię nie wzbogacić, ale może zarobić niezłe kieszonkowe. Firmy na całym świecie szukają osób, które mogłyby przetestować dla nich nowe aplikacje, strony internetowe, usługi, a czasem nawet gadżety. Jeśli wykryjesz błąd, zgłoś go i daj ogólne wrażenie i pomysły na temat tego, co przetestowałeś. Nagrody zwykle nie przekraczają 10 USD za test, ale mogą się sumować.

Wsparcie techniczne online

Czy masz świetne techniczne zrozumienie i cierpliwość, aby radzić sobie z ludźmi, którzy tego nie robią? Zatem bycie specjalistą ds. Wsparcia technicznego online może być dla Ciebie świetną pracą. Możesz pracować przez e-mail, czat lub telefon, co sprawia, że ​​jest to idealna sposób na zarabianie w internecie.

Wiele firm chce zapewniać wsparcie swoim klientom przez całą dobę. Oznacza to, że różne strefy czasowe nie będą stanowić problemu, być może będą nawet dla Ciebie zaletą. Wszystko czego potrzebujesz to niezawodny internet, aby pozostać w kontakcie podczas czatu lub rozmowy.

2. Zadania administratora / wsparcia

Pomysły na zarabianie w internecie, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad

Obsługa klienta online

Jednym z najlepszych cyfrowych zadań nomadów jest bycie przedstawicielem obsługi klienta. Często odbywa się szkolenie na temat produktów lub usług firmy. Poza tym musisz być bardzo przyjazny (bez względu na to, jak nieuprzejmi mogą być klienci) i cierpliwy. Chociaż płatność często nie jest najlepsza, jest to praca, którą możesz łatwo wykonać z dowolnego miejsca na świecie, o ile twoje połączenie internetowe jest wystarczające do wysyłania wiadomości e-mail, połączeń lub czatów.

Sprawdź firmy takie jak The Chat Shop , Apptical , Convergys , LiveOps , Televated lub Sedgwick, aby znaleźć otwarte stanowiska zdalnej obsługi klienta.

Pomoc wirtualna

Czy jesteś dobry w organizowaniu i wielozadaniowości? Dlaczego nie zostać asystentem prywatnym lub biznesowym? Jest to jedno z najpopularniejszych cyfrowych zadań nomadów. Wielu menedżerów, artystów lub przedsiębiorców potrzebuje pomocy w organizacji swojego codziennego życia. Mogą to być problemy dotyczące ich życia prywatnego, takie jak znalezienie idealnego dealera samochodowego lub zadania związane z biznesem, takie jak badania rynku.

Często do twoich obowiązków należy planowanie spotkań, copywriting, praca w mediach społecznościowych lub ogólna administracja. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zostaniu wirtualnym asystentem , zapoznaj się z połączonym przewodnikiem.

Pomocnik badawczy

Większość asystentów badawczych pracuje dla uniwersytetów lub instytucji badawczych. Ze względu na charakter przedmiotu często trzeba je kształcić do poziomu naukowego i znać terminologię. Jeśli masz kwalifikacje w określonej dziedzinie, może to być świetna nisza dla Ciebie w poszukiwaniu zdalnej pracy.

Wprowadzanie danych

Niektóre zadania wprowadzania danych wymagają wiedzy specjalistycznej w danej dziedzinie, niektóre nie. Zdecydowanie musisz być osobą zorientowaną na szczegóły, potrafić się skupić i szybko pisać bez błędów. Jest to idealna opcja na zarabianie w internecie, ponieważ firmy zwykle nie wymagają obecności na miejscu i często możesz to robić o każdej porze dnia.

Wielkie firmy oferujące zadania zdalnego wprowadzania danych to na przykład Clickworker, Mechanical Turk lub SigTrack.

Virtual Recruiter

Czy masz doświadczenie w rekrutacji i lubisz nawiązywać kontakty sieciowe? Zatem pozycja wirtualnego rekrutera może być dla Ciebie odpowiednia. Zadanie jest takie samo, jak w przypadku zwykłych osób rekrutujących: znajdź odpowiednie talenty dla pracodawców. Płatności stanowią zwykle pewien procent pierwszej rocznej pensji talentu. Im więcej wykwalifikowanych (i płatnych) osób możesz znaleźć, tym lepiej dla Ciebie.

3. Zadania przetwarzania treści

Pomysły na pracę zdalną, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad, zarabianie w internecie

Pisanie treści

Ze wszystkich zdalnych prac, to właśnie z tym rozpocząłem swój zdalny styl życia. Możesz pisać artykuły na różne tematy, takie jak medycyna alternatywna, aktualności muzyczne, moda lub macierzyństwo, i je sprzedawać. Potencjalnymi klientami mogą być wszyscy, od stacji radiowych, przez blogi, czasopisma, uniwersytety, firmy lub strony internetowe.

A pisanie treści nie jest wcale takie trudne. Jeśli wiesz coś o SEO i umiesz pisać treści zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek, masz większe szanse na uzyskanie lepszych miejsc pracy i płatności.

Niektóre z najważniejszych miejsc, w których można znaleźć podstawowe zadania do pisania treści, to Textbroker , Blogging Pro , Online Writing Jobs lub ProBlogger.

Pisarz techniczny

Aby uzyskać więcej szczegółów, możesz wykonywać prace, które zawierają treści techniczne. Oznacza to, że tworzysz dokumenty, takie jak szkolenia, raporty lub podręczniki. Oczywiście musisz mieć pewien rodzaj wiedzy. Zaawansowany pisarz techniczny może być w stanie oceniać zadania pisania dla producentów samochodów, a nawet najlepszych pracodawców, takich jak NASA.

Resume Writer

Wszyscy chcemy świetnej pracy, ale prawdopodobnie większość z nas nienawidzi pisania CV i listów motywacyjnych. Ponieważ są one tak ważne, zrozumiałe jest, dlaczego ludzie zatrudniają profesjonalnych pisarzy, aby uzyskać pomoc. To może być dla Ciebie świetna szansa, jeśli chcesz się specjalizować w jednej ale bardzo dochodowej niszy.

Book / EBook Writer

Pasjonujesz się pisaniem i możesz to robić przez cały dzień? Napisz książkę / ebook w dochodowej niszy i spróbuj go sprzedać. Może to być książka o tym, jak znaleźć najlepsze sprzęty kuchenne, 10-minutowe przepisy bezglutenowe, 99 porad dla pięknych orchidei lub jak ożywić pozornie martwe rośliny. Bądź kreatywny! Nie musisz nawet publikować książki samodzielnie. Istnieje niezliczona ilość osób, które szukają twórców treści, którzy mogliby napisać swoje pomysły.

Edycja i korekta online

Jeśli masz doskonałe umiejętności gramatyczne i ortograficzne, możesz również pracować jako korektor lub redaktor. Klienci podadzą Ci treść (może to być post na blogu, materiały marketingowe lub cała książka) i sprawdzisz, czy nie ma potencjalnych błędów. Niektórzy klienci chcą, aby podsumować artykuły lub zmienić ich strukturę. Często jesteś ostatnim, który czyta treść, więc jesteś odpowiedzialny za jej dokładność.

Tłumaczenie lub tłumaczenie ustne

Wychowałeś się dwujęzycznie lub jesteś absolutnie biegły w innym języku? Pula! Możesz zostać tłumaczem . Istnieją agencje, w których możesz pracować. Możesz też poszukać wolnych pozycji na stronach freelancerów, takich jak Upwork.

Możesz na przykład tłumaczyć strony internetowe, aplikacje, prezentacje uniwersyteckie, wykazy produktów Amazon, całe e-książki, gry wideo lub materiały marketingowe.

Jeśli masz pewną wiedzę, powiedzmy w finansach, możesz być idealną osobą do tłumaczenia treści na tematy finansowe, ponieważ znasz terminologię.

Transkrypcja

Zapotrzebowanie na zadania transkrypcji jest większe niż mogłoby się wydawać. Ogólnie rzecz biorąc, musisz mieć bardzo dobre ucho, ponieważ jakość nagrań może być fatalna. Musisz także być w stanie pisać superszybko bez błędów, w przeciwnym razie wykonanie zadania zajmie Ci wieczność. Pewna wiedza ekspercka może być potrzebna do specjalistycznych zadań, takich jak transkrypcje medyczne.

Jeśli interesują Cię zlecenia transkrypcji, sprawdź takie firmy jak Babbletype , AccuTranGlobal , Daily Transcription, Scribie lub Transcribe Me.

Podpisy

Wszyscy znamy słowa zapisane na dole filmów i klipów wideo. Proces wpisywania tych słów i umieszczania ich w czytelnych fragmentach tekstu w odpowiednich przedziałach czasowych nazywa się podpisami. Jest to bardzo ważne dla osób niedosłyszących i dla wszystkich, którzy chcą oglądać coś bez włączania dźwięku. Nie są potrzebne żadne szczególne umiejętności, ale pomaga to w szybkim pisaniu.

Artysta / aktor głosowy

Znów jest więcej miejsc pracy dla artystów lektorów, niż mogłoby się wydawać. Tych artystów potrzebują nie tylko firmy filmowe lub komercyjne. Wiele projektów korporacyjnych potrzebuje także głosów w różnych językach.

Musisz mieć przyjemny lub bardzo ekspresyjny głos (w zależności od tego, o czym jest projekt) i specjalny sprzęt. W przypadku niskobudżetowych produkcji wystarczy przyzwoity mikrofon. Ale wielu profesjonalnych lektorów ma całą gamę wysokiej jakości sprzętu, takiego jak pochłaniacze dźwięku, mikrofony itp.

Moderator i menedżer społeczności

Moderatorzy i menedżerowie społeczności upewniają się, że fora internetowe, strony z recenzjami itp. Są wolne od określonych treści. Na przykład usuwają nieodpowiednie lub obraźliwe komentarze lub ukrywają poufne informacje, np. Prywatne numery telefonów komórkowych.

Nie są wymagane żadne specjalne umiejętności, ponieważ zwykle rozpoczyna się szkolenie lub przewodnik przed rozpoczęciem pracy.

Firmy, o których wiadomo, że zatrudniają zdalnych moderatorów, to na przykład Crisp Thinking, Ignite Social Media , LiveWorld lub The Social Element .

4. Informacje związane z zadaniami

zarabianie w internecie przy kawie na laptopie

Blogowanie

Wiele osób zarabia na swoich blogach. Wybierz niszę, o której lubisz pisać. Może lubisz klasyczne samochody, obserwowanie ptaków lub smaczne wino? Może masz chorobę i chcesz pokazać innym pacjentom, jak z nią żyć?

Gdy masz już wystarczającą liczbę czytelników, możesz wykorzystać marketing afiliacyjny do zarabiania pieniędzy lub sprzedaży powierzchni reklamowej lub różnego rodzaju produktów na swoim blogu. Istnieje wiele możliwości.

Chociaż brzmi to bardzo łatwo, pamiętaj, że blog jest ciężką pracą i zwykle zajmuje dużo czasu, zanim będziesz w stanie wygenerować pierwsze kilka dolarów.

Vlogowanie

Nie jesteś wielkim fanem pisania? Możesz także robić filmy o niektórych niszowych rynkach i zarabiać pieniądze jako bloger wideo (vlogger). Sposoby zarabiania pieniędzy są w zasadzie takie same jak w przypadku blogów: marketing afiliacyjny, sponsoring lub reklamy. Oczywiście powinieneś czuć się wygodnie przed kamerą i mieć charyzmatyczną obecność. Pomocne są również niektóre umiejętności edycji wideo i marketingu.

Podcasting

Nienawidzisz być przed kamerą, ale masz wiele do powiedzenia? Rozpocznij podcast ! Opublikujesz swoją serię cyfrowych plików audio i opowiesz o wszystkim, co lubisz. Jeśli uda Ci się stworzyć unikalną i angażującą treść, zyskasz sporą liczbę subskrybentów, dzięki czemu możesz zarabiać na swoim podcastie za pomocą podobnych metod, jak wspomniano wcześniej.

Czujesz, że podcasting może być czymś dla Ciebie? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych serwisach do hostingu podcastów, aby rozpocząć swoją podcastową przygodę!

Kursy online

Wiele osób woli uczyć się czegoś nowego za pomocą wideo zamiast czytać o tym. Twoje możliwości są nieograniczone: 10-minutowe treningi na przerwę na lunch, pomysły na zrób to sam dla mam po raz pierwszy, hacki MS Office dla manekinów lub porady biznesowe dla początkujących przedsiębiorców.

Cokolwiek wybierzesz, możesz albo sprzedać swój kurs online na platformach, takich jak Udemy, stworzyć serię płatnych webinarów lub umieścić filmik na YouTube i otrzymać zapłatę za reklamy lub lokowanie produktu.

Nauczanie / Korepetycje

Nauczanie lub korepetycje to kolejna praca, którą można wykonać online. Możesz wykorzystać swoje umiejętności językowe i pomóc innym w nauce języka angielskiego lub innego języka.

Może pracowałeś przez ostatnie kilka lat jako specjalista ds. Marketingu? Pomóż studentom uniwersytetu przejść testy marketingowe. A może jesteś maniakiem historii? Pomóż dzieciom ze szkoły średniej przetrwać egzaminy z historii zagrożonej.

Zanim zaczniesz, warto uzyskać certyfikat potwierdzający, że naprawdę wiesz, o czym mówisz. Jest to jeden z pomysłów na pracę na odległość, w którym ludzie najprawdopodobniej będą prosić o kwalifikacje w zakresie dyplomów. Do nauczania języka angielskiego możesz na przykład odbyć szkolenie TEFL .

5. Praca w marketingu cyfrowym

zarabianie w internecie przy użyciu social media

Ekspert SEO

Bez względu na to, jaki produkt lub usługę sprzedajesz, bez optymalizacji pod kątem wyszukiwarek prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu. Jeśli nie ma Cię na pierwszych pięciu stronach Google, w zasadzie nie istniejesz. Dlatego eksperci SEO są ważniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Wysoko wykwalifikowani i wykwalifikowani eksperci mogą dzięki temu zarobić mnóstwo pieniędzy.

Ekspert ds. Mediów społecznościowych

Prawie żadna firma, przedsiębiorca czy blog nie odniesie dziś sukcesu bez korzystania z mediów społecznościowych. Ale to wymaga czegoś więcej niż zwykłego klikania przycisku Lubię to raz na jakiś czas. Zarządzanie mediami społecznościowymi zajmuje dużo czasu i powinno być wykonywane profesjonalnie. Jeśli masz doświadczenie w tej dziedzinie, możesz uczynić to swoim nowym zdalnym zadaniem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zarządzaniu mediami społecznościowymi, sprawdź bezpłatne kursy online oferowane przez Hootsuite .

Asystent Pinterest

Firmy szukają nie tylko ekspertów od mediów społecznościowych, ale także specjalistów. Weź Pinterest jako przykład. Stworzenie atrakcyjnych szpilek zajmuje sporo czasu i talentu. Musisz także mieć dobrą strategię, która obejmuje, kiedy opublikować jaki pin, jak używać słów kluczowych i tym podobne.

Posiadanie profesjonalnego asystenta Pinteresta może być warte swojej ceny i oszczędzić właścicieli firm. Świetna praca online dla każdego, kto lubi być kreatywny.

Udaj się do The Penny Hoarder, aby znaleźć 10 firm, które zatrudniają menedżera Pinterest.

Partner afiliacyjny

Dzięki marketingowi afiliacyjnemu i programom partnerskim promujesz produkty lub usługi innych ludzi, a jeśli coś internauci kupią coś w ramach Twojej promocji, otrzymasz prowizję. Brzmi łatwiej niż jest. Dlatego potrzebni są profesjonalni marketingowcy afiliacyjni.

Możesz albo pracować dla klientów i pomagać im ze swoją wiedzą stowarzyszoną, albo zarabiać na własną rękę, np. Dzięki udanemu blogowi.

6. Oferty sprzedaży

Pomysły na pracę zdalną, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad

Sprzedawaj dobra fizyczne

Może już założyłeś własny biznes, kiedy byłeś jeszcze „w domu”. Możesz otworzyć sklep internetowy lub po prostu skorzystać z usług istniejącego sprzedawcy, takiego jak Amazon, i sprzedać dowolny rodzaj produktu. Nie ma znaczenia, czy wybierasz ilość i sprzedajesz wiele tanich produktów, np. Etui na smartfony, czy też chcesz sprzedawać produkty wysokiej jakości i dość drogie, np. Antyczne meble.

Jeśli nie chcesz zajmować się procesami logistycznymi (dostawa, zwrot itp.), Powinieneś rozważyć dropshipping. W tym przewodniku wyjaśnimy ci, jak rozpocząć udaną działalność dropshipping , dzięki której możesz zarobić 95 000 USD miesięcznie.

Sprzedaj towary cyfrowe

Zaletą sprzedaży produktów cyfrowych jest to, że nie musisz martwić się logistyką fizyczną. Jest to działalność czysto internetowa, która może być łatwiejsza w obsłudze dla Ciebie jako cyfrowego koczownika. Możesz na przykład sprzedawać e-książki, oprogramowanie, zdjęcia, arkusze, szkolenia, filmy, automatyczne pliki lub członkostwa.

Importer / Eksporter

Wiele produktów, które kupujemy w Ameryce Północnej lub Europie, pochodzi z innych źródeł. Jeśli znajdziesz opłacalną niszę, możesz zarobić dużo pieniędzy jako importer lub eksporter. Możesz także sprzedawać unikalne produkty lokalne z krajów, do których podróżujesz.

Na przykład, jeśli jesteś w Myanmarze przez kilka tygodni lub miesięcy, możesz kupić ręcznie robione jedwabne szaliki z tego obszaru i eksportować je na cały świat.

Ale pamiętaj: musisz również czuć się swobodnie w stosowaniu wielu różnych przepisów i prawa międzynarodowego.

Sprzedaż i telemarketing

Innym popularnym zajęciem z domu nadającym się na pracę zdalną jest telemarketing. Nie musisz osobiście widzieć swoich klientów, a jedynie rozmawiać z nimi przez telefon. Z tego powodu wymagane jest silne połączenie telefoniczne lub internetowe. Bycie w tej samej strefie czasowej również bardzo pomaga. Płatność często opiera się na prowizji.

7. Finanse Praca

Pomysły na pracę zdalną, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad

Księgowy

Ok, więc księgowi mają zwykle wiele wspólnego z papierkową robotą. A może wybrałeś klientów, którzy również nie lubią papierkowej roboty? Co powiesz na świadczenie usług księgowych i księgowych innym cyfrowym nomadom? Znam wielu, którzy potrzebują pomocy w uporządkowaniu finansów osobistych i biznesowych.

Ponadto jesteś w stanie zrozumieć ich unikalne sytuacje podatkowe. To może być dla Ciebie świetna nisza.

Planer Finansowy

Coraz więcej planistów finansowych może pracować poza domowym biurem, ponieważ wiele firm zatrudnia ich na odległość. Oczywiście możesz również znaleźć swoich klientów na zasadzie niezależności. Jeśli masz certyfikat i doświadczenie, możesz pomóc swoim klientom w rozwiązaniu pytań i problemów finansowych oraz pomóc im w planowaniu na przyszłość.

8. Praca fotograficzna

Pomysły na pracę zdalną, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad

Fotografia i filmografia

Podróżujesz do zapierających dech w piersiach miejsc i poznajesz zadziwiające kultury. Co może być lepszego niż robienie zdjęć lub nagrywanie filmów? Następnie możesz je sprzedawać online na stronach fotograficznych, takich jak Istockphoto. Możesz również prezentować je na swoim kanale YouTube lub koncie na Instagramie i zarabiać pieniądze poprzez reklamy lub sponsoring.

Innym sposobem zarabiania na swoich zdjęciach i filmach jest praca w hotelach lub firmach turystycznych. Rób zdjęcia lub nagrywaj filmy, które mogą wykorzystać do promocji i reklam.

Aby być bardzo profesjonalnym, potrzebujesz oczywiście przyzwoitego sprzętu, doświadczenia i umiejętności. Proste migawki ze smartfona mogą się powieść, jeśli masz szczęście, ale zwykle zajmuje to trochę więcej. Warto również zainwestować w drona, ponieważ zdjęcia lotnicze są obecnie bardzo popularne.

Miesiąc miodowy i fotograf na wakacje

Opłacalna nisza to fotografia poślubna lub wakacyjna. Zamiast robić własne zdjęcia lub pracować w firmie, możesz robić zdjęcia i nagrywać filmy dla par podczas miesiąca miodowego lub ogólnie na wakacjach. Szczególnie w popularnych miejscowościach turystycznych, takich jak Sri Lanka, Tajlandia lub Malediwy, można znaleźć wielu klientów.

Edytowanie wideo

Nie musisz nawet robić filmów samemu. Być może masz oprogramowanie i wiedzę do cięcia i edycji wideo dla innych. Na pewno jest tam wielu przedsiębiorców, start-upów i właścicieli firm, którzy potrzebują profesjonalnego i kreatywnego edytora wideo do pracy lub dwóch.

9. Praca medyczna

Pomysły na pracę zdalną, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad

Kodowanie medyczne

Ludzie pracujący w medycynie często myślą, że nie mogą zostać cyfrowymi koczownikami. Ale to nie do końca prawda. Istnieje również kilka zadań, które można wykonać zdalnie. Na przykład, jeśli masz dyplom i doświadczenie w tej dziedzinie, możesz znaleźć zadania związane z kodowaniem medycznym online, które obejmują przypisanie określonych kodów medycznych do diagnoz opieki zdrowotnej.

Pielęgniarka przeglądu medycznego

Jeśli masz stopień naukowy związany z informacją zdrowotną, możesz pracować jako recenzent medyczny. Sprawdzają dokumenty medyczne, takie jak dokumentacja pacjenta lub dokumenty ubezpieczeniowe, pod kątem dokładności i pracy w placówkach medycznych lub niezależnych firmach. Często będziesz musiał być na miejscu. Ale są też pewne pozycje, które możesz zrobić zdalnie.

10. Inne

Pomysły na pracę zdalną, Praca z domu, Praca online, Praca Digital Nomad

Ankiety

Ok, prawdopodobnie nie jesteś w stanie zostać milionerem, przeprowadzając ankiety. Ale jeśli zrobisz to dobrze i będziesz miał szczęście być częścią pewnej poszukiwanej grupy demograficznej, z pewnością może to być niezły dodatkowy dochód. Na przykład firma poszukuje 20 do 30-letnich fanów Harley-Davidson.

Ponieważ może ich nie być zbyt wielu, są gotowi zapłacić premię za tych, którzy chcą wziąć udział. Jedną z największych firm jest SurveyJunkie. Po prostu zarejestruj się, a prześlemy Ci kwalifikujące się ankiety e-mailem. Inne firmy ankietowe, takie jak Swagbucks lub MyPoints , nie tylko płacą za przeprowadzanie ankiet, ale także za oglądanie filmów lub testowanie gier. Możesz także zdobywać punkty (które możesz wymienić na gotówkę później), przeprowadzając wyszukiwania online lub zakupy online.

Agent biura podróży

Zawsze lubiłeś podróżować i jesteś zawodowcem w określonym zakątku świata? Zostań agentem biura podróży i pomóż innym zaplanować wakacje. Twórz unikalne trasy i pomagaj swoim klientom w organizacji lotów, transferów i hoteli.

Możesz pracować samodzielnie i otrzymywać prowizje od hoteli i podobnych lub pracować dla uznanych biur podróży jako wolny strzelec lub pracownik zdalny. Świetna robota dla wszystkich zakochanych w podróżach.

Projektant wnętrz

Możesz pomyśleć, że jako projektant wnętrz musisz być na miejscu, aby wykonać swoją pracę. Ale wierzcie lub nie, usługi online stają się coraz bardziej popularne. Zamiast odwiedzać domy, klienci wysyłają zdjęcia i ich opisy.

Zarówno klienci, jak i projektanci ściśle ze sobą współpracują podczas komunikacji przez Skype lub pocztę e-mail. Po uzgodnieniu planu projektant może zarobić dodatkowe pieniądze na prowizjach, gdy klienci kupują polecane przez niego produkty.

Ordynacyjny

Doradztwo to takie świetne ogólne słowo. Możesz użyć dowolnej posiadanej umiejętności i pomóc innym rozwiązać ich problemy. Bardzo popularne oferty konsultingu online dotyczą marketingu, finansów lub coachingu. Pomyśl o tym, w czym jesteś dobry. Może uda ci się znaleźć dobrą niszę i zostać absolutnym ekspertem w tej dziedzinie.

Twoja stara praca

Kto powiedział, że w ogóle potrzebujesz nowej kariery?

Zarabianie w internecie nie koniecznie musi oznaczać całkowite przebranżowienie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po dokonaniu małych modfikacji pozwalających na pracę zdalną możesz wykonać ten sam zawód co wcześniej (oczywiście w zależności od rodzaju pracy). Porozmawiaj ze swoim pracodawcą i zapytaj, czy jest szansa na zdalne wykonanie pracy. Jeśli nie, może pora nabyć nowe umiejętności, kóre pozwolą Tobie na pracę z domu i idącą za tym większą swobodę.

Jeśli masz szczęście, możesz znaleźć coś podobnego do starej pracy, którą można wykonać całkowicie online.

Najlepsze oferty pracy zdalnej: znalazłeś idealną pracę niezależną od lokalizacji?

Jak widać, istnieje wiele sposobów generowania dochodu w Internecie, zarówno podczas pracy w domu, jak i podczas podróży dookoła świata oraz jako cyfrowy koczownik.

Mam nadzieję, że te popularne pomysły na pracę zdalną dały Ci inspirację i lepsze zrozumienie, jaką pracę online możesz wykonać. Istnieje wiele opcji i często zdalne wykonywanie normalnych zadań biurowych. Niekoniecznie musisz wymyślić nową pracę. Czasami twoja obecna praca może być również wykonana online.

Jaka jest Twój ulubiony sposób na zarabianie w internecie? Chcesz się podzielić innymi rodzajami pracy zdalnej? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.