Platformy Webinarowe

Livestorm Recenzja 2024 – Opinie, Cennik, Czy warto?

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Witamy w naszej recenzji Livestorm.

Gdy właściciele firm i marketerzy znajdują nowe sposoby nawiązywania kontaktów z klientami i potencjalnymi klientami, zaczynają szukać lepszego oprogramowania do webinarów. Najbardziej oczywiste platformy oprogramowania, takie jak Zoom i Skype, są często ograniczające, zwłaszcza jeśli planujesz skalować swój biznes.

Na szczęście istnieje platforma do webinarów, która ma odwagę odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązanie do webinarów — Livestorm.

W tej recenzji Livestorm porozmawiamy o tym, dlaczego jest to jeden z naszych najbardziej polecanych produktów do prowadzenia webinariów i spotkań online. Zobaczysz również jego funkcje marketingowe, które zwiększą rozpoznawalność Twojej marki.

Gotowy? Zacznijmy!

Nasz wybór #1 do tworzenia webinarów

Idealny dla początkujących
Dostępny bezpłatny plan
Obsługa webinarów na żywo, na żądanie lub w sposób zautomatyzowany

Co to jest Livestorm?

01 Strona główna Livestorm

Livestorm to francuska firma oferująca rozwiązanie do webinarów wideo, której celem jest wyeliminowanie frustracji związanych z tworzeniem webinarów na żywo dla firm i organizacji.

Jest to kompleksowe oprogramowanie do wideokonferencji, co oznacza, że ​​na platformie znajdziesz wszystkie potrzebne narzędzia do konfigurowania, promowania i uruchamiania wydarzeń online.

Jest kilka rzeczy, które sprawiają, że Livestorm jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem do cotygodniowych webinariów i podobnych wydarzeń niż inne znane Tobie platformy.

Nie trzeba pobierać

Mówisz sobie: chcę, aby wszyscy moi uczestnicy dołączyli do mojego pokoju webinarowego. Jak trudne może być?

Jak się okazuje, może to być całkiem skomplikowany proces.

Jeśli jest to Twój pierwszy webinar, musisz zastanowić się, z której platformy skorzystać. Następnie musiałbyś przekonać uczestników do pobrania i zainstalowania oprogramowania — i to tylko dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Jeśli Twoi uczestnicy będą korzystać z urządzenia mobilnego, musisz upewnić się, że Twój webinar może zostać uruchomiony w aplikacji mobilnej.

Jest tak wiele zmiennych do rozważenia, że ​​samo oprogramowanie staje się przeszkodą. Jeśli dodasz zbyt wiele barier wejścia, Twoi odbiorcy mogą zrezygnować z uczestniczenia.

Ale tak nie jest w przypadku Livestorm.

Livestorm nie wymaga od użytkowników pobierania ani instalowania czegokolwiek. Jest to platforma oparta na przeglądarce, która działa na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych.

Prawdziwie kompleksowe rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy prowadzisz webinaria na żywo, czy nagrane wcześniej, Livestorm sprawia, że ​​tworzenie wydarzeń jest bardzo prostym procesem.

Umożliwia skonfigurowanie strony rejestracji, którą możesz dostosować do swojej marki. Możesz wysyłać użytkownikom e-maile przypominające o nadchodzących wydarzeniach. Prowadząc webinary, możesz rozmawiać z publicznością, odpowiadać na pytania i przeprowadzać ankiety.

A kiedy wydarzenie dobiega końca, możesz przejrzeć dane analityczne, aby zobaczyć wskaźniki zaangażowania i inne wskaźniki, które pomogą Ci określić, co musisz poprawić.

Mnóstwo przypadków użycia

Jeśli myślisz o używaniu Livestorm tylko do prowadzenia prezentacji PowerPoint, to poważnie nie doceniasz jego możliwości.

Po co zadowalać się prezentacją Powerpoint, skoro można zrobić o wiele lepiej?

Możesz użyć Livestorm do prowadzenia prezentacji produktów, kursów szkoleniowych online, cyklicznych serii seminariów internetowych, występów na wydarzeniach, wywiadów podcastowych, szkoleń dla klientów, pytań i odpowiedzi (Q&A) na żywo, sesji rekrutacyjnych, wdrażania pracowników i wielu innych.

Kluczowe funkcje Livestorm

Livestorm ma wyjątkowe funkcje, dzięki którym jest lepszym rozwiązaniem wideo dla firm różnej wielkości. Przyjrzyjmy się niektórym z jego najważniejszych cech:

Szybki proces konfiguracji nowego wydarzenia

Z panelu sterowania Livestorm możesz szybko skonfigurować i dostosować wydarzenie. Przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Aby skonfigurować wydarzenie, musisz najpierw nadać mu nazwę. Stamtąd możesz ‘pobawić się’ również innymi opcjami.

02 Edytuj szczegóły nowego wydarzenia

Oprócz ustawienia daty i godziny wydarzenia możesz także utworzyć unikalny i osobisty link, którego będziesz używać do udostępniania webinaru uczestnikom.

Możesz także ustawić uprawnienia do zabierania głosu, aby zezwolić tylko członkom zespołu i gościom na rozmowę lub pozwolić wszystkim na to (w przypadku spotkań i podobnych funkcji).

Oczywiście masz możliwość dodania członków zespołu do swojego wydarzenia.

Gdy wszystkie te szczegóły zostaną sfinalizowane, możesz stworzyć swoje wydarzenie.

W tym miejscu możesz przejść do sekcji Ustawienia ogólne, aby dostroić swoje wydarzenie.

03 Ustawienia ogólne

W Ustawieniach Ogólnych możesz dodać krótki opis, aby uczestnicy wiedzieli na jaki temat będzie dane wydarzenie. Możesz również zaktualizować niektóre skonfigurowane wcześniej szczegóły.

W tym momencie możesz już opublikować wydarzenie, co oznacza, że ​​będzie gotowe do opublikowania w określonym przez Ciebie dniu i godzinie. Ale jest więcej ustawień, które możesz skonfigurować.

Rejestracja

W sekcji Rejestracja możesz wymagać od użytkowników wypełnienia formularzy rejestracyjnych w celu dołączenia do wydarzenia. Możesz poprosić ich o pozostawienie adresu e-mail, imienia i nazwiska. Możesz też wprowadzić niestandardowe pole, jeśli potrzebujesz określonych, dodatkowych informacji.

04 Ustawienia rejestracji

Możesz nawet poprosić ich o wyrażenie zgody na Twoje warunki, jeśli chcesz. Istnieje również opcja akceptowania tylko firmowych adresów e-mail.

Strona rejestracji może być w szybki sposób dodana do Twojej twojej stony internetowej w formie skryptu.

Sala Imprezowa

Event Room to miejsce, w którym możesz włączyć lub wyłączyć niektóre funkcje w swoim pokoju webinarowym. Możesz włączyć narzędzia interakcji (zintegrowany czat, pytania lub karty ankiet). Możesz ukryć lub pokazać uczestników. W razie potrzeby możesz ukryć nazwiska uczestników.

05 Ustawienia sali imprezowej

Tutaj również włączasz opcję udostępniania slajdów PowerPoint wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Zaprojektuj stronę rejestracji i e-maile

Aktualizacja wyglądu stron rejestracyjnych i wiadomości e-mail nie tylko sprawi, że będziesz wyglądać bardziej profesjonalnie, ale także pomoże Ci pozostać na szczycie swojej marki.

06 Ustawienia projektowe

Możesz zmienić tło, tekst i kolory przycisków na swoich stronach rejestracyjnych. Możesz również przesłać logo swojej firmy i wstawić obraz tła. To samo dotyczy twoich e-maili.

Ustawienia poczty e-mail

Ustawienia poczty e-mail pozwalają zdecydować, kiedy do zarejestrowanych uczestników będą wysyłane e-maile przypominające o nadchodzącym wydarzeniu. Możesz je wysłać po rejestracji, godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia lub pięć minut przed.

07 Ustawienia poczty e-mail

W tym miejscu możesz również zarządzać szablonami wiadomości e-mail lub tworzyć je, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

08 Zarządzaj szablonami e-maili

Integracje

Możesz podłączyć aplikacje innych firm, aby dodać więcej funkcji do swojego konta Livestorm.

09 Integracje Livestorm

Lista integracji obejmuje Zapier, Webhooks, Slack, Google Analytics, HubSpot i Pipedrive.

Na przykład możesz użyć Zapier do organizowania prywatnych lub płatnych wydarzeń.

Analityka

Po zakończeniu wydarzenia w panelu znajdziesz zestawienie wszystkich kluczowych danych.

10 Analiza zdarzeń

Możesz znaleźć bardziej szczegółowe zestawienie wydarzenia, klikając je, a następnie otwierając kartę Osoby.

11 szczegółów analitycznych dla każdego zdarzenia

Tutaj zobaczysz, ilu jest uczestników, a także inne ciekawe ciekawostki dotyczące wydarzenia, takie jak liczba osób obejrzało powtórkę.

Raporty można eksportować w formacie Excel, CSV lub ODS.

Natychmiastowe spotkania

A co, jeśli chcesz natychmiast spotkać się ze swoim zespołem wsparcia? Czy to oprogramowanie do webinarów może rozpocząć niezaplanowaną sesję?

Tak, może dzięki funkcji o nazwie Spotkania błyskawiczne.

12 spotkań błyskawicznych

To uproszczona wersja tworzenia wydarzenia. Wszystko, co musisz podać, to swoje imię i nazwisko oraz slug URL. Możesz także dodać członków zespołu, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu.

Po utworzeniu sali konferencyjnej możesz wysłać link do strony docelowej wszystkim zaproszonym, aby mogli od razu uczestniczyć.

Livestorm to jedno z najlepszych programów do webinarów, jeśli chodzi o szybkie łączenie uczestników na nagłe spotkanie.

Po zakończeniu możesz usunąć sesję spotkania błyskawicznego lub pozostawić ją na przyszłość.

Możliwości automatyzacji

Livestorm ma techniczną możliwość zautomatyzowania niektórych aspektów wydarzenia poprzez ustalanie reguł. Na razie jedyne dostępne reguły to zdarzenie początkowe, odtworzenie wideo, zdarzenie końcowe i przekierowanie na stronę.

13 Możliwości automatyzacji Livestorm

Ustawienia automatyzacji można znaleźć, klikając zdarzenie i przechodząc do opcji Ustawienia > Ustawienia opcjonalne > Automatyzacja > Dodaj automatyzację.

To jeden ze sposobów na zorganizowanie nagranego wydarzenia. Po prostu prześlij nagranie z komputera, a będzie ono dostępne do emisji. Możesz także użyć automatyzacji, aby po zakończeniu wydarzenia wysyłać uczestników na niestandardowe strony docelowe.

Obsługa klienta

Strona Livestorm pokazuje użytkownikom kilka sposobów skontaktowania się z nimi, jeśli napotkają problemy lub wystawią pozytywną opinię. Dostępne są numery telefonów dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i USA.

Gdy jesteś zalogowany, istnieje rodzaj chatbota, który przekierowuje Cię do przydatnych zasobów, od których powinieneś zacząć. Możesz nawet użyć tej funkcji, aby wysłać żądania funkcji zespołu obsługi klienta.

Jedynym minusem jest to, że zespół wsparcia jest dostępny tylko w godzinach pracy. Są to 10:00-14:00 CET (Paryż) i 11:00-17:00 PT (Pacyfic). Pomoc techniczna mówi po angielsku, francusku i hiszpańsku. Polski nie jest jeszcze dostępny na tą chwilę.

Możesz również wysłać e-mail na adres help@livestorm.com, jeśli potrzebujesz wsparcia. Zapytania dotyczące sprzedaży można wysyłać na adres sales@livestorm.com

Z dotychczasowych opinii na forach, Livestorm ma niezwykle responsywny zespół.

Cennik Livestorm

Jakie są dostępne plany i ile kosztują?

14 Cennik Livestorm

Dostępne są plany roczne i miesięczne.

Bezpłatny plan

Plan bezpłatny obejmuje wszystkie wymienione funkcje, a także nieograniczoną liczbę webinariów i moderatorów. Oznacza to, że jeśli chcesz, możesz prowadzić codzienne webinaria.

Więc jaki jest haczyk?

Na stronie z cennikiem wyraźnie widać, że na jedno wydarzenie przypada tylko 20 minut i że na jedno wydarzenie może przypadać maksymalnie 10 rejestrujących się.

Plan premium

Plan Premium kosztuje 99 USD miesięcznie, jeśli jest rozliczany rocznie. Regularna miesięczna stawka wynosi 109 USD.

Ma wszystkie te same funkcje, co darmowa wersja. Tylko tym razem masz do czterech godzin na wydarzenie i zyskujesz nieograniczoną liczbę rejestrujących się na wydarzenie.

Istnieje jednak limit 100 uczestników na wydarzenie. Jeśli potrzebujesz więcej, możesz przekroczyć limit, kupując dodatki. Zapłacisz 99 USD miesięcznie, jeśli chcesz zwiększyć limit do 250 uczestników. I to o 229 dolarów więcej miesięcznie, jeśli chcesz zwiększyć liczbę uczestników do 1000 uczestników.

Możesz również dodać więcej hostów za 99 USD za hosta miesięcznie.

Plan dla przedsiębiorstw

Plan Enterprise jest dostosowany do każdego klienta osobno, więc ceny się rożnią i nie są dostępne na stronie.

To, co go wyróżnia, to to, że zaczyna się od pięciu lub więcej hostów. Istnieje również wiele obszarów roboczych z ujednoliconym rozliczaniem. Jeśli zdecydujesz się na plan Enterprise zostaniesz także przeszkolony przez eksperta Livestorm oraz otrzymasz priorytetowe wsparcie.

Plusy i minusy Livestorm

Przyjrzyjmy się teraz zaletom i wadom platformy Livestorm. Co zwiększa nasze prawdopodobieństwo polecenia tej platformy i co sprawia, że ​​uważamy, że może warto rozważyć inne rozwiązania?

Plusy

  • Potężna i łatwa w użyciu platforma do webinarów i innych wydarzeń na żywo.
  • Platforma jest oparta na przeglądarce, więc nie trzeba pobierać żadnego oprogramowania.
  • Livestorm oferuje przejrzysty i prosty interfejs, co czyni go idealnym dla początkujących.
  • Możesz zautomatyzować wysyłanie e-maili, aby przypominać uczestnikom o Twoim wydarzeniu.
  • Livestorm ma tryb zgodności, który zapewnia dobrą jakość dźwięku i obrazu niezależnie od tego, czy uczestnik korzysta z urządzenia mobilnego czy przeglądarki.
  • Duży wybór integracji z platformami innych firm, takimi jak CRM, narzędzia do e-mail marketingu itp.
  • Twórz strony docelowe i przeglądaj dane analityczne dla swojego lejka webinarowego.

Minusy

  • Udostępnianie ekranu jest nieco trudne.
  • Limit uczestników będzie przeszkadzał niektórym użytkownikom.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest Livestorm?

Livestorm to platforma webinarowa działająca w przeglądarce. Uczestnicy mogą z niego korzystać bez konieczności pobierania lub instalowania jakiegokolwiek oprogramowania.

Jak dobry jest Livestorm?

Livestorm to dobry produkt do organizowania i uruchamiania wydarzeń online. Może również zautomatyzować niektóre prace, chociaż ta funkcja jest nadal ograniczona na tą chwilę.

Czy Livestorm jest bezpłatny?

Livestorm ma darmową wersję, która wystarcza do prowadzenia małych spotkań, co czyni go świetną alternatywą dla Zooma.

Podsumowanie

Podsumujmy tę recenzję Livestorm kilkoma końcowymi przemyśleniami:

Livestorm otrzymuję od nas pełną rekomendację, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w prowadzeniu webinariów na żywo.

Możesz prowadzić spotkania online, wirtualne wydarzenia i różne rodzaje webinarów. Na przykład, oprócz zwykłych webinariów, możesz prowadzić webinary na żądanie i automatycznie.

Na dodatkowy plus wpływa mnogość integracji. Istnieje ponad 1000 integracji, co ułatwia połączenie Livestorm z resztą twojego stosu technologicznego.

Następnie jest kreator stron docelowych i analiza ścieżki. Chociaż oprogramowanie stron docelowych innych firm zapewni więcej funkcji, wbudowane narzędzia są całkiem dobre. I mogą wystarczyć dla większości użytkowników.

Warto jednak zauważyć, że może być konieczne zakupienie wyższego planu, jeśli planujesz, aby w wydarzeniu uczestniczyło wiele osób. To powiedziawszy, ceny dodatków są nadal bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi platformami webinarowymi.

Ogólnie rzecz biorąc, Livestorm to fantastyczna platforma. Interfejs użytkownika jest świetny i jest szczególnie łatwy w użyciu. Co najważniejsze, jest pełen przydatnych funkcji, których możesz potrzebować w prowadzeniu swojego biznesu.

Nasz wybór #1 do tworzenia webinarów

Idealny dla początkujących
Dostępny bezpłatny plan
Obsługa webinarów na żywo, na żądanie lub w sposób zautomatyzowany

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
Livestorm

Livestorm jest przystępny cenowo i umożliwia w prosty sposób prowadzenie webinarów na żywo, na żądanie lub w sposób zautomatyzowany.

Dostępny darmowy plan

Sprawdź już dziś