Recenzje Oprogramowania

Zyro Recenzja 2024 – Opinie, Cennik, Czy warto?

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Tworzenie strony internetowej wymaga czasu, wysiłku i planowania, ale jeśli chcesz szybko i bez większego zamieszania uzyskać osobistą lub lekką witrynę biznesową online, powinieneś rozważyć kreator witryn internetowych, taki jak Zyro. Zyro nie tylko umożliwia tworzenie atrakcyjnych i funkcjonalnych stron oraz tworzenie sklepów internetowych, ale ma również kilka wyróżniających się funkcji – w tym generator kopii i narzędzie do tworzenia logo – które eliminują potrzebę profesjonalnej pomocy. Nie oznacza to jednak, że ten program do tworzenia witryn jest usługą najwyższej klasy; Zyro nadal nie pozwala na zmianę szablonów i nie jest tak bogaty w funkcje jak Wix, nasz wybór redaktorów dla twórców witryn. Mimo to Zyro wykonuje swoją pracę w inny sposób, a to też nie kosztuje dużo.

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego dla naszych czytelników

Jeden z najbardziej przystępnych cenowo kreatorów stron www
Funkcjonalności ecommerce w wyższych planach
Darmowy certyfikat SSL

Cennik Zyro

Zyro ma kilka poziomów usług. Najbardziej przyjazną dla portfela opcją jest bezpłatny, obsługiwany przez reklamy pakiet, który zawiera absurdalnie skąpe 500 MB pamięci i miesięczne transfery danych ( darmowa wersja Wix ma te same specyfikacje). Biorąc pod uwagę jego ograniczenia, ten poziom może być dobry dla firm, które po prostu chcą mieć witrynę internetową wyświetlającą godziny pracy, informacje o lokalizacji i inne podstawowe informacje. Z drugiej strony nie musisz wprowadzać danych karty kredytowej, aby rozpocząć tworzenie witryny.

Awansowanie po drabinie to pierwsze konto premium. Ten wolny od reklam plan Basic w cenie 4,99 USD miesięcznie zwiększa pojemność i miesięczne transfery danych do 10 GB i obejmuje integracje (więcej o tym za chwilę), liczne szablony i możliwość korzystania z domeny niestandardowej. Drugie konto premium, plan Unleashed za 6,99 USD miesięcznie, oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową i miesięczne transfery danych, a także bezpłatną domenę na okres jednego roku, czat na żywo, funkcjonalność Google Analytics, kompatybilność z Facebook Pixel i inne funkcje. Wszystkie plany Zyro obejmują narzędzia SEO i certyfikat SSL . Oczywiście możesz obniżyć cenę miesięczną, zapisując się na abonament roczny lub wieloletni.

W momencie premiery Zyro nie posiadało planów e-commerce . Tak już nie jest. W rzeczywistości Zyro ma teraz dwa pakiety e-commerce: Ecommerce (19,99 USD miesięcznie) i Ecommerce + (28,99 USD miesięcznie). Oba plany obejmują wszystkie funkcje Unleashed, ale dodają śledzenie zamówień, zarządzanie zapasami, możliwość przyjmowania płatności online, możliwość sprzedaży kart podarunkowych i inne funkcje biznesowe.

Ecommerce + różni się od e-commerce tym, że oferuje funkcję odzyskiwania porzuconego koszyka, pozwala sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów (Ecommece ogranicza Twoje produkty do 100), tworzyć sklep obsługujący kilkanaście języków i sprzedawać na platformach Amazon, Facebook lub Instagram . Oczywiście możesz obniżyć miesięczną cenę, zapisując się na abonament roczny lub wieloletni.

Pakiet planów Wix oferuje szeroką gamę pakietów przyjaznych dla biznesu. Business Basic (od 23 USD miesięcznie) ma 20 GB miejsca na dane, nieograniczone miesięczne transfery danych, opcje wysyłki, możliwość przyjmowania płatności online i bezpłatny certyfikat SSL. Plan Enterprise za 500 USD miesięcznie wymaga skontaktowania się z firmą w celu zapoznania się ze specyfikacjami.

Zyro – Wady i Zalety

Plusy

  • Doskonała dyspozycyjność
  • Łatwy w użyciu interfejs typu „przeciągnij i upuść”
  • Przydatne narzędzia AI
  • Dołączony kreator logo
  • Darmowa wersja
  • Bezpłatny certyfikat SSL

Minusy

  • Nie można zmienić szablonów
  • Darmowe konta nie mają dodatków
  • Nie można zaplanować postów na blogu

Pierwsze kroki z Zyro

Domyślna, bezpłatna struktura adresów URL firmy Zyro

Rozpoczęcie pracy to prosta sprawa. Zyro zleca utworzenie nazwy użytkownika i hasła, a następnie wybranie szablonu witryny. Szablony są dostępne w wielu atrakcyjnych stylach opartych na gatunkach, takich jak fotografia, strona produktu, firma start-up i zaproszenie na ślub. Zyro umożliwia podgląd wyglądu szablonu na komputerze stacjonarnym, tablecie lub smartfonie, zanim podejmiesz decyzję, co jest miłym akcentem.

Po kliknięciu przycisku Rozpocznij tworzenie, aby potwierdzić wybór szablonu, Zyro inicjuje krótki, pięciostopniowy przewodnik po tworzeniu stron internetowych, który podkreśla ważne obszary interfejsu użytkownika. Domyślnie Twoja witryna otrzymuje adres URL oparty na Zyro (np. „Buty.zyrosite.com”), ale istnieje opcja uaktualnienia do niestandardowej nazwy domeny . Możesz przenieść wcześniej zakupioną nazwę domeny lub kupić ją od Zyro.

Budowanie witryny z Zyro

Zyro ma ponad 55 pięknych szablonów (a wkrótce pojawi się ponad 40 kolejnych), które służą jako kotwica podczas tworzenia witryny internetowej. To dobra liczba, ale Wix ma setki. Jeśli chcesz mieć rozbudowaną różnorodność szablonów, Wix jest najlepszym narzędziem do tworzenia witryn internetowych.

Szablony Zyro są zgodne z zasadą projektowania responsywnego, co oznacza, że ​​Twoja witryna zmieni rozmiar, aby dobrze wyglądać na ekranach komputerów stacjonarnych lub telefonów komórkowych. Podobnie jak Wix, Zyro ma wadę, której nie można znaleźć u niektórych konkurentów, takich jak Squarespace i Weebly, które używają ściśle responsywnych projektów: nie można zmienić szablonów po wybraniu jednego. Tak więc, jeśli chcesz zmienić ogólny wygląd swojej witryny w jednym kroku, musisz utworzyć całkowicie nową witrynę i przenieść do niej zawartość. To przeszkoda dla osób, które chcą od czasu do czasu aktualizować wygląd swojej witryny.

Jednak Zyro dobrze radzi sobie z budową placu budowy. Oparty na siatce interfejs typu przeciągnij i upuść jest łatwy w użyciu i nie przeszkadza podczas dodawania tekstu, wideo i innych treści. Dedykowana ikona pozwala szybko powielić sekcję, jeśli na przykład potrzebujesz kolejnego rzędu zdjęć. Zyro automatycznie zapisuje co kilka sekund, więc nie musisz się martwić o utratę zawartości, jeśli Twój kot zrzuci laptopa ze stołu. Poręczna ikona Cofnij dostępna w całym interfejsie umożliwia szybkie przywrócenie witryny do poprzedniego stanu.

Równie proste jest dodawanie tekstu i przyjaznych dla SEO opisów do przesyłanych obrazów oraz zmienianie rozmiaru zdjęć, przeciągając ich rogi. Zyro posiada bibliotekę zdjęć wolnej od tantiem o przyzwoitych rozmiarach, więc nie musisz się martwić, skąd wziąć obrazy do swojej witryny. Możesz przesyłać tylko zdjęcia pojedynczo, ale przesłane obrazy są zapisywane w repozytorium.

Darmowy kreator logo firmy Zyro umożliwia przeciąganie kształtów i ikon z biblioteki obrazów firmy na płótno. Tam możesz zastosować tekst i dostosować obraz i pozycjonowanie słów. Po utworzeniu logo obraz można zapisać i pobrać jako plik PNG. Oczywiście brukowanie części w stylu Dr. Frankensteina nie konkuruje z projektantem z krwi i kości, ale wykonuje swoją pracę tanio.

Integracje Facebook Pixel, Google Analytics, Google Tag Manager, Hotjar i Messenger Live Chat (pomyśl o integracji jako wtyczkach Zyro) są dostępne dla płatnych subskrybentów. Te narzędzia analityczne i komunikacyjne pozwalają lepiej zrozumieć odwiedzających witrynę.

Narzędzie do blogowania

Proste narzędzie do blogowania firmy Zyro umożliwia tworzenie postów, ale nie jest tak solidne ani intuicyjne, jak systemy zarządzania treścią Wix czy WordPress. Osoby przyzwyczajone do korzystania z WordPressa mogą uznać za dziwne, że muszą dodawać poszczególne sekcje tekstu i obrazów w poście, zamiast po prostu wpisywać słowa i plopować w obrazach. Jako użytkownik WordPressa przez kilka minut byłem zdezorientowany. Zyro przydałby się mały objaśniacz. Niestety nie możesz zaplanować postów, tak jak możesz użyć Wix. W skądinąd znakomitym Gator brakuje również możliwości planowania blogów.

Zyro na urządzeniach mobilnych

Zyro mobile

Automatycznie generowane responsywne strony mobilne Zyro wyglądają wspaniale na mniejszych urządzeniach. W rzeczywistości, gdy jesteś w edytorze witryn na komputery, możesz kliknąć ikonę telefonu komórkowego, aby przejść do widoku edycji mobilnej.

Podobnie jak Wix, Zyro daje Ci możliwość edycji widoku mobilnego, jeśli nie jesteś zadowolony z tego, co tworzy automatycznie. Chociaż Zyro pozwala dostosować kolor interfejsu i włączyć przerwy między elementami siatki, brakuje mu niektórych funkcji Wix. Na przykład Wix pozwala dodać mobilny pasek akcji, dzięki czemu odwiedzający mogą wysyłać e-maile lub dzwonić do Ciebie jednym dotknięciem palca.

Wix oferuje również aplikacje mobilne, które umożliwiają przesyłanie zdjęć ze smartfona, chociaż w rzeczywistości nie można tworzyć i edytować witryn z poziomu aplikacji ( Weebly i Jimdo oferują tę funkcję). Zyro nie ma mobilnych aplikacji do tworzenia witryn.

Funkcje handlu elektronicznego

Narzędzia e-commerce firmy Zyro oferują wiele możliwości zarabiania pieniędzy dla Twojej witryny. Dzięki tym opcjom możesz utworzyć sklep, który obsługuje jeden z kilkunastu języków i generować automatyczne szacunki wysyłki na podstawie adresów IP klientów, wykonywać śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym, oferować rabaty i włączać ulubione lub listy życzeń. Edytor WYSIWYG na froncie sklepu umożliwia także tworzenie bogatych w multimedia opisów HTML produktów.

Przyjmowanie płatności to duża część handlu elektronicznego, więc Zyro daje Ci wiele sposobów, aby to zrobić. Klienci mogą płacić za towary za pomocą PayPal, Stripe, 2Checkout i dziesiątek innych opcji.

Pozwól botom wykonać swoją pracę

AI Writer to narzędzie, które umożliwia tworzenie kopii witryny bez konieczności pisania wielu słów. Oto jak to działa. Wybierz jeden z 11 tematów najwyższego poziomu, takich jak Muzyka i rozrywka lub Małe firmy, a następnie kliknij kategorię tematyczną, taką jak Koncert lub Projektowanie wnętrz. Po wykonaniu tych czynności możesz zdecydować, czy tworzysz kopię dla stron Osobiste / Bio lub Informacje w Twojej witrynie. Kliknięcie ikony Generuj powoduje wyplucie zaskakująco czytelnego akapitu, który możesz dostosować do swoich upodobań.

Moja jedna poważna krytyka? Nie ma wystarczającej liczby kategorii AI Writer; Zyro nie ma niczego, co zbliżałoby się do dopasowania mojej strony poświęconej technologii i graczom. Zyro zawiera również narzędzia do generowania tytułów blogów, generatorów nazw firm i generatorów sloganów. Działają one w podobny sposób jak AI Writer, ponieważ wybierasz tematy i klikasz ikonę, aby wygenerować nazwę lub slogan. Możesz oczywiście dostosować je do swoich upodobań. Są niezwykle przydatne w chwilach, gdy nie możesz samodzielnie wymyślić pomysłów na blog, nazw firm lub sloganów.

Mapa termiczna AI to kolejne fajne narzędzie, które Zyro ma w swojej torbie sztuczek. Po przesłaniu obrazu swojej witryny do mapy termicznej AI przewiduje, w jaki sposób użytkownicy zobaczą i poruszają się po Twojej witrynie oraz na czym najbardziej się skupiają. Zachęca to do ułożenia elementów witryny w sposób maksymalizujący konwersję, w oparciu o kolorowe znaczniki.

Uzyskaj nazwę domeny

Doskonały czas pracy

Czas działania witryny jest istotnym elementem hostingu. Jeśli Twoja witryna przestanie działać, klienci lub klienci nie będą mogli Cię znaleźć ani uzyskać dostępu do Twoich produktów lub usług. W Twoim najlepszym interesie jest znalezienie niezawodnego usługodawcy hostingowego, który zapewni nieprzerwane działanie Twojej witryny. W przeciwnym razie klienci mogą udać się gdzie indziej – i mogą już nigdy nie wrócić.

Aby ocenić niezawodność, używamy narzędzia do monitorowania witryny, aby śledzić czas działania naszej witryny testowej w okresie dwóch tygodni. Co 15 minut narzędzie pinguje witrynę i wysyła wiadomość e-mail, jeśli nie może skontaktować się z witryną przez co najmniej 1 minutę. Dane pokazują, że Zyro był niesamowicie stabilny w okresie testowym. W rzeczywistości nie upadł ani razu! Możesz liczyć na firmę Zyro, która będzie solidną podstawą Twojej witryny internetowej.

Obsługa klienta

Możesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta Zyro 24/7, klikając ikonę okna czatu znajdującą się w prawej dolnej części interfejsu. Po otwarciu czatu możesz wpisać termin w jego zintegrowanym polu wyszukiwania, aby przeszukać bazę wiedzy Zyro w celu znalezienia odpowiedzi na Twoje pytanie. Znalazłem odpowiedzi na dwa z moich pytań w bazie wiedzy.

W przeciwnym razie możesz rozmawiać z ludzkimi przedstawicielami (nie z botami), którzy wysyłają zapytania na czacie. Pamiętaj, że musisz być zalogowany na darmowe lub premium konto Zyro, aby uzyskać dostęp do czatu. Zyro umożliwia również wysyłanie pytań e-mailem.

Dobry kreator stron internetowych

Zyro przekształciło się w wysokiej jakości usługę tworzenia witryn internetowych, która oferuje bezpłatne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji oraz elastyczny, łatwy w użyciu edytor. Mimo to jego integracje i wybór szablonów nie są tak głębokie, jak oferty konkurencji. Jeśli potrzebujesz narzędzia do tworzenia stron internetowych z większą mocą blogowania i przyjazną dla biznesu elastycznością, sprawdź nagradzany Wix przez Editors ‘Choice.

Podsumowanie

Kreator witryn internetowych dla majsterkowiczów Zyro ma doskonały interfejs oraz kilka unikalnych i potężnych narzędzi do projektowania, które zapewniają dużą kontrolę nad wyglądem i funkcjami Twojej obecności online. Mimo to brakuje mu niektórych możliwości dostosowywania motywu i funkcji blogowania, których mogą chcieć firmy internetowe.

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego dla naszych czytelników

Jeden z najbardziej przystępnych cenowo kreatorów stron www
Funkcjonalności ecommerce w wyższych planach
Darmowy certyfikat SSL

Sprawdź również:

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Najtańszy kreator stron
Zyro

Zyro oferuje profesjonalnie wyglądające szablony do łatwego projektowania stron i sklepów internetowych za jedyne 10zł / miesiąc.

Sprawdź już dziś