Kursy Online

Thinkific Recenzja 2024 – Opinie, Cennik, Czy warto?

Uaktualnione 4 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Spis Treści

Thinkific to jedna z najlepszych platform kursów online. Ponad 50 000 nauczycieli i przedsiębiorców korzysta z platformy, aby zarabiać na swojej wiedzy, sprzedając kursy, seminaria internetowe i transmisje na żywo. Do tej pory na platformie przetworzono sprzedaż kursów online o wartości ponad 650 milionów dolarów!

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego programu Thinkific dla naszych czytelników.

Czy Thinkific nadal spełnia oczekiwania w 2024 roku? W tej szczegółowej recenzji omówimy:

Najważniejsze funkcje

Thinkific to solidna platforma, która oferuje szereg ważnych funkcji które omówiliśmy poniżej.

Tworzenie kursu

Thinkific oferuje przejrzystą nawigację, znajomy interfejs i proste instrukcje, dzięki którym tworzenie kursów jest niezwykle łatwe, nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu kursów online.

Kreator kursów Thinkific nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Jest łatwy w użyciu i akceptuje wszystkie popularne formaty treści — w tym HTML, PDF, obrazy i filmy itp. Możesz nawet dodawać do swojego kursu prezentacje, quizy, egzaminy, zadania i ankiety.

Dołączone są gotowe szablony z funkcją „przeciągnij i upuść”, co pozwala szybko tworzyć atrakcyjne strony kursów. Dzięki planowi Pro + Growth możesz również usunąć Thinkific Branding zarówno ze stopki witryny kursu, jak i programu Course Player.

Thinkific oferuje intuicyjny kreator przeciągnij i upuść

Wreszcie, twórcy kursów mogą się zrelaksować, wiedząc, że w 100% posiadają cały materiał z kursu. Oznacza to, że pomimo korzystania z platformy innej firmy do dystrybucji, zachowujesz pełną własność treści stworzonych na platformie Thinkific.

Sprzedaż i Marketing

Thinkific zawiera funkcje sprzedaży i marketingu, które umożliwiają generowanie przychodów z kursów (lub oferowanie ich również za darmo).

Dostępnych jest wiele funkcji promocyjnych, co oznacza, że ​​możesz tworzyć kupony i rabaty, aby zachęcić uczniów, którzy pilnie zarejestrują się na Twój kurs.

Thinkific oferuje również kilka narzędzi wspomagających bieżący marketing. Możesz utworzyć witrynę członkowską lub oferować kursy w ramach subskrypcji.

Dodatkowo Thinkific umożliwia wyznaczenie kogoś jako partnera. Jest to potężna funkcjonalność, która pozwala innym promować Twoje kursy, w zamian za co płacisz im część przychodów. Jest to również znane jako marketing wydajnościowy.

Thinkific obsługuje bezpośrednią integrację z PayPal i Stripe, prawdopodobnie dwiema najpopularniejszymi opcjami przyjmowania płatności online. Możesz zintegrować się z jedną lub obiema opcjami. Zaletą bezpośredniej integracji procesów jest to, że masz natychmiastowy dostęp do swoich środków.

Dostosowanie projektu

Thinkific oferuje gotowe szablony, które można wykorzystać do tworzenia atrakcyjnych stron docelowych. Platforma kursów online pozwala również stworzyć wygląd pasujący do Twojej marki, umożliwiając dostosowanie kolorów, czcionek, logo i etykiet. Ich kreator kursów zawiera funkcję przeciągania i upuszczania, dzięki czemu nie jest konieczna znajomość kodowania, aby utworzyć kurs. 

Naprawdę podoba nam się, jak możesz korzystać z niestandardowej domeny w Thinkific. Możesz zintegrować swój kurs online z witryną WordPress, dzięki czemu nie będziesz musiał budować zupełnie nowej witryny. Ich wtyczka WordPress umożliwia przesyłanie treści lub linków bezpośrednio do Twojej kasy Thinkific.

Nauczanie o myśleniu

Tworzenie różnych typów środowisk uczenia się na Thinkific jest całkiem proste, aby zachęcić uczniów, monitorować postępy i zapewniać certyfikację.

Thinkific oferuje różne formaty kursów – samodzielne, dyskusje grupowe lub kursy hybrydowe – aby zaangażować uczniów. Uczniowie mogą również w razie potrzeby zmienić swoje lekcje.

Chociaż platforma nie oferuje prawdziwych funkcji e-mail marketingu (musisz użyć narzędzia takiego jak Mailchimp), Thinkific wysyła do uczniów automatyczne przypomnienia e-mail.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Thinkific zawiera wbudowane zabezpieczenia SSL i zapewnia 99,9% dostępności i monitorowanie 24/7. Oznacza to, że Twoje dane uczniów są bezpiecznie przesyłane, a Twój kurs będzie zawsze dostępny online.

Thinkific chroni również Twoje treści. Możesz uniemożliwić uczniom zaznaczanie i kopiowanie tekstu w ramach Twojego kursu.

Wszystkie plany oferują ekspercką obsługę klienta i obszerną bazę wiedzy. Priorytetowe wsparcie jest oferowane w ramach planu Pro (lub wyższego), a ich plany Premier i Plus obejmują bezpłatne 30-minutowe połączenie wprowadzające i stałe wsparcie praktyczne w razie potrzeby.

Plany i ceny

Thinkific oferuje sześć różnych planów z różnymi funkcjami i cenami, które pasują do większości budżetów. Oto trzy z ich najpopularniejszych opcji:

 • Podstawowy – 49 USD/mies. – oferuje niezbędną funkcjonalność tworzenia kursów i umożliwia oferowanie kuponów, zaplanowanych treści i nie tylko.
 • Pro – 99 USD/mies. – obejmuje wszystkie funkcje w planie podstawowym wraz z zaawansowanymi opcjami cenowymi kursów i wieloma kontami administratora/autora.
 • Premier – 499 USD/mies. – obejmuje wszystkie funkcje Pro wraz z możliwością posiadania 5 administratorów witryny, 15 analityków i 50 autorów kursów. W cenę wliczona jest bezpłatna pomoc przy wprowadzaniu.

Kliknij tutaj, aby uzyskać miesięczny bezpłatny okres próbny programu Thinkific.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy Thinkific oferuje bezpłatny plan?

Tak, Thinkific oferuje bezpłatny plan z podstawową funkcjonalnością, który jest ograniczony do jednego kursu.

Podsumowanie i rekomendacja

Chociaż Thinkific nie oferuje solidnych narzędzi do marketingu e-mailowego (musisz skorzystać z usługi innej firmy, takiej jak ActiveCampaign) ani pomocy na czacie, Thinkific jest jedną z najlepszych opcji tworzenia kursu online.

Oferują bezpłatny okres próbny, oferują opcje marketingu promocyjnego, a Ty zachowujesz pełną własność swoich treści.


Plusy

 • Bezpłatna 30-dniowa wersja próbna
 • Natychmiastowy dostęp do funduszy
 • Brak opłat transakcyjnych
 • Dostosowywanie
 • Domena niestandardowa
 • Białe etykiety
 • Integracje z innymi firmami

Minusy

 • Brak zintegrowanego marketingu e-mailowego (musisz korzystać z usług stron trzecich)
 • Brak wsparcia na czacie (oferują tylko wsparcie telefoniczne)

Oprogramowanie do tworzenia kursów firmy Thinkific jest bardzo łatwe w użyciu dzięki kreatorowi typu „przeciągnij i upuść” i oferuje szereg narzędzi, które pomogą Ci na każdym etapie — od tworzenia, dystrybucji i sprzedaży.

Kliknij poniżej, aby uzyskać miesięczny bezpłatny okres próbny programu Thinkific Pro Plan.

Sprawdź również:

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.

Nasz wybór nr.1
Thinkific

Thinkific to wiodąca, kompleksowa platforma tworzenia, promocji i sprzedaży kursów internetowych.

Sprawdź już dziś