Recenzje Oprogramowania

Bluehost Recenzja 2024: Opinie, Cennik, Czy warto?

Uaktualnione 1 stycznia, 2024

Andrzej Krawczyk

Bluehost to jeden z najlepszych budżetowych hostingów obecnie dostępnych na rynku. W niektórych przypadkach liczby mówią same za siebie, w przypadku Bluehost obsługa ponad 2 milionów witryn na całym świecie robi wrażenie.

Tak czy tak nie wszystkie usługi hostingowe są jednakowe.

Często widzimy, że wielu nowych webmasterów popełnia błąd, wybierając po prostu najtańszego hosta internetowego lub usługę hostingową, która pojawia się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania Google.

W przypadku czegoś tak ważnego, jak hosting, powinieneś rozważyć wszystkie opcje, aby znaleźć najlepszy plan hostingowy dla swoich potrzeb.

Ponieważ tak wielu z Was najprawdopodobniej natknie się na Bluehost podczas swoich poszukiwań, chcieliby dać Wam jak najlepsze informacje, aby podjąć decyzję.

Wyjaśnię wszystkie ich plany hostingowe, ceny i omówię najlepsze części dotyczące korzystania z Bluehost. Ponadto zwrócimy Tobie uwagę na kilka wad Bluehost, aby upewnić się, że wystarczająco doinformowany, zanim się zarejestrujesz.

bluehost oferta
  • Bezpłatna domena i certyfikat SSL

  • Polecane przez WordPress

  • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

$7.99 $3.95 / miesiąc

Korzyści z korzystania z hostingu internetowego Bluehost

Chociaż Bluehost oferuje wiele wspaniałych funkcji, jest ich osiem, które naprawdę się wyróżniają.

Niskie ceny

Bluehost pozwala wydać znacznie mniej na hosting. To świetnie, zwłaszcza jeśli chcesz zbudować witrynę z ograniczonym budżetem.

Jak już zauważyłeś, wstępne stawki za współdzielony hosting Bluehost zaczynają się od zaledwie 3,95 USD miesięcznie. Możliwość hostowania witryny za mniej niż 50 USD to świetna okazja.

Wszystkie plany hostingu współdzielonego Bluehost są dostarczane z bezpłatnym certyfikatem SSL i bezpłatnymi kredytami marketingowymi. Biorąc pod uwagę ilość miejsca i przepustowość, którą otrzymujesz, jest to dość przyzwoita wartość w stosunku do ceny.

Ogólnie jest to jedna z najniższych cen, jakie zobaczysz za legalnego hosta internetowego.

Świetne bezpieczeństwo

Mimo że Bluehost ma kilka niedrogich opcji cenowych w porównaniu z innymi hostami internetowymi dostępnymi obecnie na rynku, nie oznacza to, że są gorsze, jeśli chodzi o kluczowe funkcje bezpieczeństwa.

Wspomniałem już, że certyfikat SSL jest standardem, niezależnie od wybranego planu.

Ponadto ich plany mają funkcję ukrywania danych osobowych, których użyłeś podczas rejestracji w prywatnej domenie. Wiele razy hakerzy atakują te informacje od właścicieli witryn.

Bluehost ma funkcje zapobiegające atakom złośliwego oprogramowania, a także narzędzia używane do automatycznych codziennych kopii zapasowych. Otrzymasz również narzędzie zabezpieczające, które zapewnia ochronę przed spamem dla adresu e-mail powiązanego z Twoją witryną.

Ponownie, to wszystko jest wielką wartością, biorąc pod uwagę, jak bardzo te plany idą.

Najwyższe prędkości ładowania

Szybkość ładowania strony to coś, co zawsze należy wziąć pod uwagę, gdy szukasz najlepszego hosta witryny.

Jeśli Twoja witryna ładuje się zbyt długo, zabije Twoje wskaźniki zaangażowania. Ludzie porzucą Twoją witrynę i nie będziesz w stanie generować konwersji. To takie proste.

Spójrzmy więc na czas odpowiedzi dla strony testowej Bluehost.

Czas odpowiedzi Bluehost

Średni czas odpowiedzi dla Bluehost w 2019 roku to 352 ms. Aby spojrzeć na to z perspektywy, zapoznaj się z moją recenzją hostingu internetowego SiteGround . Średni czas odpowiedzi SiteGround w tym samym okresie wyniósł 662 ms, co nadal jest szybkie.

Bluehost prawie skraca ten czas o połowę.

Łatwy w użyciu

Nie musisz być ekspertem technicznym, aby hostować swoją witrynę w Bluehost. Niemal każdy, niezależnie od poziomu doświadczenia, może znaleźć plan hostingowy dla początkujących na tej platformie.

Zdecydowanie nie dotyczy to wszystkich dostawców usług hostingowych dostępnych obecnie na rynku. Istnieje wiele hostów internetowych zaprojektowanych specjalnie dla zaawansowanych webmasterów.

Niezależnie od tego czy wcześniej korzystałeś z WordPress, czy narzędzia do tworzenia stron internetowych, instalacja jak i użytkowanie Bluehost będzie całkiem łatwe i proste w obsłudze.

Doskonałe wsparcie

Mimo że Bluehost jest łatwy do odgadnięcia, nadal możesz znaleźć się w sytuacji, w której potrzebujesz pomocy lub wskazówek.

W większości przypadków powinieneś być w stanie znaleźć odpowiedź na stronie ich bazy wiedzy. Jest to zasadniczo centrum pomocy technicznej, które zawiera przewodniki, samouczki i artykuły z instrukcjami rozwiązywania problemów i często zadawanymi pytaniami. Po prostu wyszukaj to, czego szukasz, a prawdopodobnie znajdziesz źródło, które Ci pomoże.

Ponadto Bluehost ma wsparcie telefoniczne 24/7, co jest świetne dla tych z Was, którzy lubią rozmawiać o problemach.

Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie po prostu skorzystasz z ich agentów czatu na żywo. To szybki i łatwy sposób na uzyskanie odpowiedzi bez konieczności opuszczania witryny.

Wysoka dyspozycyjność

Nie możesz wystawić recenzji hostingu bez odniesienia do stawek uptime . Zobacz, gdzie wypada Bluehost w porównaniu z innymi dostawcami usług hostingowych w tym ostatnim badaniu.

Czasy działania Bluehost

Bluehost zajął drugie miejsce na liście ze średnim czasem sprawności 99,991% w ciągu roku. Odsetek ten jest identyczny z MidPhase, który zajął pierwsze miejsce na liście.

Co więcej, możesz zobaczyć, że Bluehost miał tylko siedem całkowitych awarii w ciągu roku, co było najniższym wynikiem dla wszystkich hostów w pierwszej piątce, w tym czołowego dostawcy na liście.

Naprawdę nie ma nic lepszego niż to. Jeśli więc hostujesz swoją witrynę w Bluehost, możesz mieć pewność, że Twoja witryna nie będzie miała wielu przestojów przez cały rok.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Podobnie jak w przypadku większości usług hostingowych, nie otrzymasz bezpłatnej wersji próbnej, aby je wypróbować. Ale mówiąc to, Bluehost oferuje 30-dniową obietnicę zwrotu pieniędzy.

Więc jeśli nie chcesz korzystać z Bluehost, pocieszające jest wiedzieć, że otrzymasz zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz w pełni zadowolony w pierwszym miesiącu.

Ale mając to na uwadze, warto zauważyć, że zwrot dotyczy tylko kosztów hostingu. Więc jeśli używasz Bluehost dla nazwy domeny lub innych dodatków, te zakupy są ostateczne.

Hosting WordPress

Jeśli korzystasz z hostingu WordPress , Bluehost jest zdecydowanie najlepszą opcją do rozważenia. Dzieje się tak dlatego, że ten hosting jest tylko jednym z trzech „oficjalnych” rekomendowanych opcji ze strony WordPress .

Hosting Bluehost WordPress

DreamHost i SiteGround to pozostałe dwie zalecane usługi hostingowe w tym zasobie WordPress.

Mając to na uwadze, nadal możesz korzystać z prawie każdej innej usługi hostingowej na rynku, aby stworzyć swoją witrynę WordPress. Ale to zdecydowanie pozytywny znak, że Bluehost jest rozpoznawany jako partner WordPress.

Minusy Bluehost

Bluehost oferuje wiele mile widzianych funkcji, jednak ma też swoje minusy.

Oto kilka wad, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na hosting z Bluehost:

Stawki odnowienia hostingu

Pokrótce wspomniałem o tym wcześniej, omawiając różne plany i opcje cenowe. Podobnie jak wiele innych usług hostingowych, Bluehost podnosi ceny po odnowieniu subskrypcji.

W zależności od Twojego planu miesięczna stawka zmieni się w następujący sposób:

  • 3,95 USD do 7,99 USD
  • 5,95 USD do 10,99 USD
  • 13,95 USD do 23,99 USD

Jak widać na tej liście, w niektórych przypadkach cena jest ponad dwukrotnie większa. Dlatego w twoim najlepszym interesie jest zobowiązanie się do planu długoterminowego, jeśli chcesz uzyskać najlepszą stawkę przez najdłuższy czas.

Bluehost oferuje plany na 12, 24 lub 36 miesięcy. Więc jeśli wiesz, że jesteś gotowy, aby zobowiązać się do tego hosta internetowego, zalecamy skorzystanie z trzyletniej umowy przy pierwszej rejestracji. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze w przyszłości.

Koszt migracji witryny

Istnieje wiele usług hostingowych, które oferują bezpłatną migrację na swoje serwery. Oznacza to, że przeniosą Twoją witrynę z hosta internetowego do swojej witryny bez żadnych kosztów.

Jest to główna zaleta dla nowych klientów.

Jednak Bluehost nie oferuje bezpłatnych migracji witryn.

Za 149,99 USD przeprowadzą migrację do pięciu witryn internetowych i 20 kont e-mail. Zajmują się tym eksperci w Bluehost, więc nie będziesz musiał wykonywać żadnego ciężkiego podnoszenia.

Ale biorąc to pod uwagę, musisz za to zapłacić, co może być zniechęceniem dla tych z was, którzy mają już istniejącą witrynę.

Bluehost – Podsumowanie

Krótko mówiąc, zdecydowanie polecam Bluehost jako dostawcę usług hostingowych. Nie bez powodu jest to obecnie jedna z najpopularniejszych usług na rynku.

Bluehost ma wyjątkowo szybki czas ładowania, a także jeden z najwyższych wskaźników dostępności, jakie widzieliśmy w zeszłym roku.

Oferują różne typy hostingu, plany i opcje, aby spełnić potrzeby każdej witryny. Jestem pewien, że będziesz w stanie znaleźć plan od Bluehost, który jest odpowiedni dla twoich potrzeb hostingowych.

bluehost oferta
  • Bezpłatna domena i certyfikat SSL

  • Polecane przez WordPress

  • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

$7.99 $3.95 / miesiąc

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.