Sponosorowane

Samsung Galaxy S20 FE. Flagowiec w cenie średniaka

Uaktualnione 27 października, 2022

Andrzej Krawczyk

Spis Treści

O ile jeszcze kilka lat temu tylko ceny wybranych modeli smartfonów z segmentu flagowców przekraczały granicę 3 tysięcy złotych, obecnie w tej cenie możemy kupić modele ze średniego segmentu z podstawowym wyposażeniem – między innymi słuchawkami bluetooth etc. Taka sytuacja na rynku sprawia, że wielu klientów nie może pozwolić sobie na zakup flagowca. Jeśli mimo ograniczeń finansowych chcielibyście cieszyć się takimi opcjami jak wysoka częstotliwość odświeżania, dobrze dopasowany system Android czy głośniki stereo, na rynku znajdziecie kilka godnych uwagi urządzeń. 

Do tej grupy zaliczyć należy na pewno Samsunga Galaxy S20. Ten model dostępny jest w cenie typowej raczej dla średniaków, ale wygoda jego użytkowania, parametry oraz dużo opcji sprawiają, że przy obcowaniu z nim można odnieść wrażenie, że korzysta się z flagowca. Ma bardzo dobry aparat, kręci doskonałe filmy, jest wyposażony w wydajny procesor i pozostałe procesory, a wszystko uzupełnia dobry design, zapewniający funkcjonalność i wysoki stopień ochrony. Duże znaczenie ma też funkcjonalny, dopasowany do specyfiki urządzenia system operacyjny Android. 

Samsung Galaxy S20 FE. Najlepszy telefon w średnim segmencie cenowym? Możliwości flagowca, cena średniaka

Charakter “premium” widać już w projekcie i wyglądzie zewnętrznym Samsunga Galaxy S20 FE. Mimo dużych rozmiarów, obudowa jest bardzo poręczna, a przy tym bardzo przypomina reprezentantów wyższych segmentów. Doskonale zabezpiecza boki telefonu i chroni je przed uszkodzeniami wynikłymi między innymi przy upadkach z większych wysokości. Ponadto posiada klasę wodoszczelności I68. Stanowi ona doskonałe zabezpieczenie w razie ulewy lub rozlania na telefon napoju. Smartfon dobrze więc sprawdzi się jako towarzysz osób aktywnych wraz z dodatkami takimi jak opaska sportowa. 

Profesjonalny aparat: zoom cyfrowy, dopracowany tryb HDR i większa rozdzielczość 12 megapikseli. To zdecydowany atut telefonu

Samsung Galaxy S20 FE ma wiele atutów, ale najważniejszym z nich jest chyba aparat. Dotychczasowi użytkownicy modelu zwracają uwagę na wysoką jakość zdjęć oraz dobre oddanie kolorów oraz detali. Bardzo pomaga w tym wykorzystanie trybu nocnego oraz HDR. Poza głównym aparatem, na pokładzie znajdziemy też dwa inne. Jakość robionych przez nie zdjęć również jest naprawdę wysoka, ale nieco ustępują one głównemu obiektywowi. 

Czytnik linii papilarnych, wyświetlacz Super AMOLED i brak notcha w górze telefonu. S20 FE świetnie wygląda i wyświetla doskonały obraz

Samsung Galaxy S20 FE ma wyświetlacz, który bez problemu mógłby znaleźć się na pokładzie któregoś z flagowców. Technologia AMOLED i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 herców w połączeniu z wydajnością kluczowych podzespołów sprawiają, że wyświetlane materiały zawsze są najwyższej jakości. Model dobrze sprawdza się więc do oglądania takich serwisów jak Netflix czy YouTube Premium.

Wytrzymała, inteligentna bateria i ładowanie bezprzewodowe. Samsung S20 FE to fajny telefon, z którego można korzystać cały dzień

Kolejna wielka zaleta Samsunga S20 FE to zasilanie. Telefon nawet w ciągłym trybie włączonego wyświetlacza wytrzymuje kilka godzin. Przy normalnym użytkowaniu ładowanie jest natomiast konieczne co 1.5-2 dni, co w urządzeniu z taką funkcjonalnością jest bardzo dobrym wynikiem. Model oczywiście oferuje opcje ładowania bezprzewodowego. 

Smartfon Samsung Galaxy S20. Ciekawa propozycja, jeśli chodzi o ekosystem Galaxy. Wysoka jakość w przystępnej cenie

Słowem podsumowania – Samsung Galaxy S20 FE to idealna propozycja dla użytkowników, którzy dużo oczekują od telefonu, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą wydać na niego takiej kwoty, w jakiej zwykle dostępne są modele flagowe. 

← Wróć do bloga

Andrzej Krawczyk

Z wykształcenia informatyk, Andrzej jest entuzjastą oprogramowania i digital marketingu, a zarazem edytorem witryny MójStartup. Poza redagowaniem artykułów, Andrzej angażuje się w organizację konferencji i warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą z innymi pasjonatami branży oraz wspierając startupy w ich rozwoju i skutecznym marketingu.